Ako opísať kurzy lektora Martina Jelínka - dovolím si tvrdiť, že tu v Českej republike buduje úplne jedinečný prístup k výžive. Kombinuje poznatky západného výskumu v oblasti výživy, ale využíva aj poznatky starovekých východných filozofií. Na výživu sa pozerá komplexne a bez ohľadu na cieľ v oblasti výživy sa snaží zabezpečiť, aby bol zvolený prístup dlhodobo udržateľný. Myslím, že skutočného profesionála spoznáte podľa pokory, s ktorou pristupuje k svojej oblasti. Na Martinovi je vidieť, že hĺbka jeho vedomostí a šírka rôznych pohľadov, ktoré sa snaží uplatniť na danú problematiku, mu jednoducho neumožňujú vidieť všetko čiernobielo. Myslím, že si uvedomuje, že aj v oblasti výživy sú naše vedomosti veľmi obmedzené a musíme premýšľať v súvislostiach, starostlivo hodnotiť, testovať a trpezlivo pozorovať. Veľmi sa mi páči, ako nás učí rozmýšľať - podčiarkla by som slovo rozmýšľať :-), pretože tu určite nečakajte žiadne návody v štýle "výživa rýchlo a jednoducho" :-). Naučíte sa myslieť v oveľa širšom kontexte ako doteraz. Získate rešpekt aj k výžive. Už nebude existovať dobré alebo zlé, odteraz budete všetko posudzovať v súvislostiach. Veľmi inšpirujúce, napĺňajúce a do istej miery návykové. Zároveň by som chcel pochváliť aj predajný tím, ktorý len podčiarkuje opísaný prístup - všetko bolo bezproblémové, s úplnou profesionalitou a ľudskosťou, všetkým veľmi pekne ďakujem!

Absolvované kurzy:

Štátna autorizovaná skúška Výživový poradca / výživová poradkyňa
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa v športe
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach

Činnosť

 • Výživové poradenstvo pre dospelých – redukcia váhy, alternatívne stravovanie, poradenstvo pre športovcov
 • Analýza zloženia tela pomocou prístroja Tanita
 • Aplikácia poznatkov Ajurvédy do poradenstva o výžive

Keď som sa na začiatku svojej kariéry odborníka na výživu rozhodovala, ktorý kurz si vybrať z množstva "obchodu s výživou" (aby som neskončila len s "papierom", ale získala niečo navyše v podobe kvalitných informácií), dostala som odporúčanie na kurzy Atac. Keďže som analytický človek, od začiatku som videl v Atacu jednu veľkú nevýhodu v podobe toho, že celý kurz vedie len jeden učiteľ, na rozdiel od iných vzdelávacích spoločností. Veľmi rýchlo som zistil, že je to veľká výhoda, pretože lektorom je Martin Jelínek. Podľa môjho názoru je to jeden z najkomplexnejších odborníkov na výživu v našej krajine a dovolím si tvrdiť, že dosť možno najlepší tréner a učiteľ vôbec. Vážim si ho za jeho obrovský odborný prehľad a som mu vďačný za možnosť ďalej sa vzdelávať.

Absolvované kurzy:

Štátna autorizovaná skúška Výživový poradca / výživová poradkyňa
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky
Čo neviete o mlieku

Činnosť

 • poradca pre výživu, suplementáciu a fitness
 • externý konzultant a poradca pre české zastúpenie značky Reflex Nutrition
 • bohaté skúsenosti s tvorbou individuálnych výživových a tréningových plánov
 • v rámci odborovej profilácie sa špecializuje na športovú výživu a nutričnú prevenciu

MUDr. Pavel Dvorský

Ako chirurg s obavami sledujem neustály vzostupný trend výskytu smrteľných ochorení. Jedného dňa som si uvedomil, že sa to týka aj nás lekárov, a v štatistikách som našiel, že zomierame ešte skôr ako naši pacienti. V ten deň som si uvedomil, že aj my lekári robíme "niečo" dlhodobo zle, a ak s tým niečo neurobím, čoskoro budem ja a moja rodina niekomu hovoriť -" prečo práve ja", ako to často počúvam. My lekári intuitívne cítime, že prevažná časť týchto dlhodobých a fatálnych chýb je v oblasti výživy a životného štýlu, ale naša pýcha a nedostatok pokory nám nedovolia priznať, že o tejto oblasti nevieme prakticky nič, pretože nás to nikto nenaučil. Celý systém medicínskeho vzdelávania túto problematiku úplne zanedbáva. Rozhodol som sa to zmeniť; pre seba, svoju rodinu a svojich "nových", nezaslepených pacientov. Vzdelávací inštitút ATAC s.r.o. som si pre svoje vzdelávanie v tejto oblasti vybrala preto, lebo patrí k absolútnej špičke v oblasti praktickej výučby komplexne koncipovaného zdravého spôsobu života u nás i v Európe. Okrem toho vo svojom "know-how" najlepšie spája fakty hodnoverných vedeckých štúdií západnej medicíny s nezameniteľnou múdrosťou medicíny starých východných kultúr. Obsah a úroveň štúdia výrazne prekonali moje očakávania a štatút "kurzu" je určite z legislatívnych dôvodov, pretože sa oveľa viac podobá vysokoškolskému štúdiu. Lekcie sú pútavé, poučné, ľahko zvládnuteľné pre každého, bez ohľadu na profesiu, vzdelanie, zaneprázdnenosť. A to je mimoriadne dôležité. Prajem každému, aby zažil radosť z "vlastného" objavovania zdravého spôsobu života, ktorú tento inštitút prináša svojim absolventom. Ak by mal tento odkaz niesť posolstvo, začal by som citátom: "Ak je človek zdravý, želá si veľa vecí, ak je chorý, želá si len jednu. Zdravie." "Nie je múdre kopať studňu len vtedy, keď máme smäd v hrdle". A dodal by som: nikdy nie je neskoro začať sa v tejto oblasti vzdelávať. Urobme to pre seba, pre svoje rodiny, a ak je to možné, pomôžme s tým aj iným. Mimochodom, je to skvelý spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Sila myšlienky
Tajomstvo biologického veku
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Výživa detí
Cesta k vysnívanej postave
Meditácia pre začiatočníkov

Činnosť

 • prevencia chorôb a včasný záchyt zdravotne rizikových faktorov
 • odborne vedené chudnutie bez zdravotných rizík s trvalým efektom
 • účinná nutričná terapia pacientov s onkologickým ochorením
 • účinná nutričná terapia pacientov s kardiovaskulárnymi chorobami
 • účinná nutričnú terapiu pacientov s diabetom I. a II. typu
 • účinná nutričná terapia akýchkoľvek iných ochorení
 • výživa športovcov pre nárast výkonnosti a ochranu zdravia

Ondra a Míša Dobiáškovi

www.dobiasek.net

Predstavte si, aké by to bolo mať učiteľa, ktorý osobnostne a profesionálne rastie pozoruhodným tempom už väčšiu časť svojho života, ktorý má vedecký prístup západného sveta ako základňu, nie ako strop, ktorý má odvahu ísť proti prúdu, keď sa prúd uberá nesprávnym smerom, ktorý vás vďaka obdivuhodnej šírke a hĺbke svojich vedomostí dokáže vzdelávať pútavo a v súvislostiach,chápe dôležitosť harmónie tela a mysle pre zdravie človeka, jeho životný štýl je najlepším príkladom jeho vlastného učenia, jeho skutočné výsledky v pomoci ľuďom vám dávajú mnoho dôvodov, aby ste ho pozorne počúvali, ale on sám má viac vo zvyku počúvať ako hovoriť, pokora, úsmev a úcta sú vlastnosti, ktoré sú jeho srdcu najbližšie.Takto by sa dalo pokračovať, ale slová nestačia. Musíte to zažiť. Martin Jelínek je veľmi inšpiratívna osobnosť, ktorá nás - akoby mimochodom - vždy dokáže očariť niečím novým, keď máme tú česť sa s ním opäť stretnúť. Za viac ako 10 rokov, čo sa od neho učíme na rôznych frontoch, a za celú éru našich akademických štúdií, sme nepoznali kantora, ktorý by v človeku lepšie zapálil lásku k poznaniu. je veľmi cenné, že v Českej republike už pribúdajú nasledovníci jeho školy, pretože práve takíto učitelia by mali stáť pri každom, kto chce zmysluplne hovoriť so sebou alebo s inými o tom, ako hospodáriť so svojím zdravím. Vďaka kurzom ATAC sa takáto šanca otvára aj pre vás.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Sila myšlienky

MUDr. Lucie Tomíčková

Vo svete výživy a wellness sa pohybujem už viac ako 10 rokov, a keď som sa ocitla doma s deťmi, zatúžila som opäť si splniť svoj sen - stať sa odborníčkou na výživu. Kurz pána Martina Jelínka "Výživový a doplnkový poradca" je jedinečný z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je možnosť študovať online, čo ako matka malých detí veľmi oceňujem, a druhým dôvodom je holistický pohľad na výživu a zdravie. Je to holistický pohľad na prepojenie výživy nielen s fyzickým telom, ale aj s mysľou a emóciami, ktorý som márne hľadala v iných dostupných kurzoch. Ak máte aktívny prístup k sebe a svojmu zdraviu, určite vám kurz odporúčam. Ak sa vám podarí zaradiť poznatky z kurzu do svojho života, je možné, že už nikdy nebudete potrebovať lekára :) Prajem vám zdravý a šťastný život. P.S. Tretím dôvodom, prečo študovať tento kurz, je osobnosť pána Martina Jelínka. Chcel by som mu veľmi pekne poďakovať a popriať mu v živote veľa krásnych vecí.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Čo neviete o mlieku
Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Činnosť

 • Celostný prístup k zdraviu
 • Individuálna konzultácia pre každého
 • Riešenie zdravotných problémov úpravou jedálnička a prírodnými prostriedkami
 • Detoxikačná medicína podľa MUDr. Jozefa Jonáša
 • Biometrické meranie telesným analyzátorom Tanita BC-545N
 • Zostavenie individuálneho stravovacieho režimu celostným pohľadom, odporúčanie pohybovej aktivity, vhodných doplnkov stravy, psychologická podpora
 • Pomoc pri prvom nákupe
 • Predaj prírodných doplnkov stravy
 • Organizovanie prednášok a seminárov

Lucie Hermanová

www.luciehermanova.cz

Chcel by som sa vám poďakovať, že ste mi umožnili stať sa aspoň malou súčasťou "ATAC rodiny" :-) Posledných šesť mesiacov bolo trochu náročnejších, ale aj veľmi obohacujúcich. Štúdium som si naozaj užíval a doslova som hltal každú novú informáciu. Vďaka informáciám, ktoré som vďaka štúdiu mohla získať, sa môj život teraz bude uberať iným, lepším smerom. na kurze som najviac ocenila - okrem toho, že kurz pána Jelínka je najkomplexnejší u nás - jedinečnú učebnú hru ZOF. Študent má možnosť vyskúšať si, ako by mal vyzerať jedálny lístok na danú hodinu. Hra okamžite vyhodnotí chyby, ktorých sa študent dopustil, takže môžete okamžite prijať nápravné opatrenia a priblížiť sa k pomyselnému "ideálnemu" jedálničku.Tento kurz odporúčam každému, komu nie je ľahostajné jeho zdravie a zdravie jeho blízkych. Som veľmi rada, že som sa rozhodla absolvovať váš kurz

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa detí
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Činnosť

 • Poradca pre výživu a suplementáciu
 • Konzultácie v oblasti výživy a zdravého životného štýlu
 • Zostavovanie jedálnička podľa individuality a zdravotného stavu
 • Analýza tela
 • Asistovaný nákup

Na kurzy pána Jelinka som chodil ako človek pracujúci v tejto oblasti. Rozhodla som sa prijať asistentku a keď som hľadala kvalitný kurz, ktorý by mohla absolvovať a získať potrebné vedomosti, odporučili mi kurzy ATAC. Pri zisťovaní podrobností o kurze ma veľmi zaujalo niekoľko kľúčových vecí. Po prvé, dĺžka kurzu, ktorá bola dvojnásobná oproti iným "rýchlokurzom", možnosť kombinovať online štúdium s prezenčnou formou a predovšetkým možnosť využívať vzdelávacie hry, kde si získané vedomosti okamžite uplatníte v praxi a získate skvelú spätnú väzbu. Neváhal som a prihlásil som nielen svojho nového asistenta, ale aj seba. Myslela som si, že po 8 rokoch praxe vo fitness priemysle, tvorbe jedálnych lístkov a desiatkach školení si pôjdem len "osviežiť" vedomosti, ale od prvého seminára v Prahe som bola úplne vyvedená z omylu. Pán Jelínek má úplne odlišný štýl výučby a pohľad na túto tému. Jeho prístup ma úplne fascinoval a často som jeho prednášky počúval so zatajeným dychom, snažiac sa zachytiť každé slovo. Nehovorím, že ma to nestálo veľa úsilia, aby som otvoril svoju myseľ trochu inému štýlu myslenia, než je klasické fitness myslenie, aby som sa pokúsil spojiť si súvislosti, aby som viac premýšľal o vzťahu príčiny a následku. Ale bola som nadšená, ako všetko zrazu dávalo zmysel, pochopila som súvislosti a nahliadla pod povrch dokonalého vzťahu medzi výživou a ľudským telom. Bola som taká nadšená, že som sa s pánom Jelínkom dohodla na ďalšom sebavzdelávaní formou osobných konzultácií, na ktoré k nemu raz za čas dochádzam z Prahy do Ostravy a vždy sa neviem dočkať, čo nové sa naučím. Raz som čítal krásne príslovie: "Keď je študent pripravený, objaví sa učiteľ" a ja som nesmierne šťastná, že sa pán Jelínek "objavil" v mojom živote a je mi cťou učiť sa od neho.Takže ak ste pripravení - našli ste toho najlepšieho učiteľa.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe
Low carb diéty
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Strava a imunitný systém

Činnosť

 • Fitness tréner
 • Poradenstvo vo výžive
 • Organizovanie prednášok a seminárov o výžive a zdravom životnom štýle

MUDr. Ladislav Horváth

Moji pacienti sa ma ako všeobecného lekára často pýtajú, ako sa správne stravovať. Preto som si preštudovala množstvo kníh a absolvovala niekoľko kurzov, ale stále som sa strácala v záplave rôznych výživových informácií a dezinformácií, výživových štýlov a moderných diét a nevedela som nájsť odpovede na svoje otázky - až kým som nenarazila na pána Mgr. Jelinek a jeho kurzy. Po niekoľkých mesiacoch štúdia sa mi informácie získané v kurzoch začali postupne spájať a teraz dokážem svojim pacientom poradiť oveľa lepšie.Ak si vážite svoje zdravie, premýšľate o tom, čo jete a pijete, a chcete sa zdokonaliť v tejto oblasti, môžem vám osobne odporučiť kurzy Martina Jelínka, najmä kurz Poradca pre výživu. Veľmi sa mi páčila komplexnosť a objektívnosť, s akou pán Jelínek pristupoval k rôznym výživovým smerom - so všetkými kladmi a zápormi. Naučil ma ísť správnym smerom v oblasti výživy. Za to mu veľmi pekne ďakujem!

Absolvované kurzy:

Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe
Cesta k vysnívanej postave
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Ing. Helena Dlouhá

O výživu som sa začala zaujímať asi pred 30 rokmi... vydala som sa a zaujímala som sa o varenie. Hľadal som súvislosti - prečo, ako a podobne :). Vtedy sa hľadanie začalo papierovými kuchárskymi knihami - Mudr Jonáš, pokračovalo rôznymi vegetariánskymi a makrobiotickými kuchárskymi knihami... prechádzalo sa rôznymi obdobiami, rôznymi skúsenosťami a hľadali sa zaujímavé súvislosti. Medzi naším jedlom a našou mysľou. Veľmi ma zaujali obe. Vytvoriť vyvážený celok zo všetkých rôznych informácií od rôznych autorov však nie je jednoduché. Každý človek je iný, čo je pravda pre jedného, je nemožné pre druhého, a je toľko právd o výžive, každá iná... časom ma to priviedlo k istej rezignácii. Ale všetko má svoj čas. O Martinovi Jelínkovi som sa dozvedel od priateľa. A po čase som sa prihlásil na jeho kurz. Na náhody veľmi neverím, takže ďakujem, osude. Pretože Martin Jelínek dokázal zo všetkých kúskov, ktoré som mal v sebe, poskladať kompletný a funkčný obraz. Všetko do seba zapadalo ako puzzle. Som pochybovačný človek, skôr než niečo prijmem za svoje, pozriem sa na to z viacerých strán a chcem vedieť prečo a ako. Som si istý, že časom prídu ďalšie, nové otázky, ale už teraz viem, v akom kontexte sa budem snažiť na ne odpovedať. V čom ma kurz výživového poradenstva veľmi oslovil? Z celkového pohľadu. Neublížilo to žiadnej škole výživy, žiadnemu autorovi. Martin Jelínek nikoho neodsudzuje ani nevyvyšuje. Používa logiku - ale jeho logika je dobrá pri veciach, ktoré sú nespočítateľné a nemerateľné, všetkého je tak akurát... Zo začiatku bolo ťažké vytušiť, aký osobný výživový postoj Martin Jelínek vlastne zastáva. Myslím, že dnes mám nápad - a chápem, prečo náš učiteľ zostáva v niektorých veciach taký nestranný. Je cenné, ak si na vec vytvoríme vlastný názor , neovplyvnený názormi učiteľa. V ideálnom prípade by mal učiteľ len pomôcť udržať naše myslenie v určitom rámci. Takže v tomto zmysle sme mali ideálneho učiteľa... a aj v iných ohľadoch :) Vďaka kurzu som zistila, že rezignácia na čokoľvek nemá v mojom živote miesto, že ma výživa baví a že s ňou chcem ďalej niečo robiť. Nie je to úžasné?

Absolvované kurzy:

Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Výživové centrum Prima hubnutí

primahubnuti.cz

Za 8 rokov, počas ktorých sa naplno venujeme výživovému poradenstvu, naši klienti pod naším vedením schudli viac ako 62 000 kg. Keď prijímame do nášho tímu odborníka na výživu, ktorý bude pracovať s klientmi v našom mene, je veľmi dôležité, aby sme si mohli byť istí, že vyberáme dostatočného odborníka so znalosťami a ideálne aj skúsenosťami. V minulosti sme poradcom odporúčali kurzy ATAC, v súčasnosti sú však už podmienkou spolupráce.Okrem cenných poznatkov sa poradcovia dozvedia, ako jednotlivé informácie navzájom súvisia a ako ich vhodne dopĺňať.V kurzoch ATAC Mgr. Jelinekových školení vieme, že ich prístup je nestranný a ako majitelia poradenského centra ich môžeme 100-krát odporučiť.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Individuálne výživové poradenstvo,
 • Klientske programy a koučovanie pre redukciu váhy a zmenu životného štýlu
 • Zostavenie individuálnych stravovacích plánov aj s ohľadom na alergie a intolerancie potravín
 • Asistované nákupy a zážitkové hodiny,
 • Zameranie sa na prevedenie teórie do praxe

Mgr. Andrea Kroupová

Keď som premýšľala o tom, kde získam kvalitné vedomosti o výžive, bolo pre mňa veľmi dôležité, aby sa názory prednášajúceho zhodovali s mojimi životnými postojmi. Dlho som hľadal a premýšľal, kam sa prihlásiť. Odradila ma aj skutočnosť, že väčšina kurzov trvala veľmi krátko, za čo - podľa môjho názoru - človek nemôže absorbovať dostatok informácií. Až som sa spýtal jedného človeka, na ktorého prednáške som bol, kto je podľa neho najväčšia kapacita - a on mi povedal, že Martin Jelínek... A tak sa to všetko začalo. S Martinom Jelínkom som sa stretol osobne - a som veľmi rád, že som to urobil. Verím, že to nebolo posledné stretnutie. Všetkým by som rada odporučila aj ďalšie kurzy - napríklad Sila myšlienky - pretože nič sa v živote nedeje náhodou :-) Nie náhodou som si vybral štúdium u Martina Jelinka... Vyskúšajte to aj vy, nebudete ľutovať!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Sila myšlienky

Ing. Martin Škába

Som veľmi vďačná za možnosť učiť sa od Mgr. Martin Jelínek. Kurzy, semináre a osobné konzultácie mi veľmi pomáhajú v mojom profesionálnom rozvoji a vďaka tomu môžem byť čoraz viac nápomocná svojim klientom. Vzdelanie je veľmi široké, takže absolvent kurzov sa môže zaoberať výživou detí, dospelých, seniorov až po vrcholových športovcov.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Cesta k vysnívanej postave
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Low carb diéty

Činnosť

 • autor e-booku Najlepšie proteíny
 • spracovávanie komplexných plánov (výživa, cvičenie, relaxácia, vhodné doplnky stravy)
 • analýza zloženia tela pomocou prístroja Tanita BC-601 (percento podkožného tuku, percento svalovej hmoty, percento vody v tele a pod.)
 • zisťovanie aktuálneho zdravotného stavu pomocou analýzy prvkov z vlasov
 • programy na redukciu podkožného tuku i naberanie svalovej hmoty
 • prednášky v oblasti zdravého životného štýlu
 • predaj prírodných doplnkov stravy s koncentrátmi z rastlín

RNDr. Markéta Rezková

www.zdravejkancl.cz

Keď som si vyberal z množstva kurzov, ktoré ponúkali rôzne organizácie, hlavnými faktormi pre mňa boli akreditácia ministerstva školstva a vedy, časová flexibilita, ale predovšetkým rozšírené množstvo informácií v porovnaní so štandardnými kurzami. Hoci šesťmesačný kurz "Poradca pre výživu a výživové doplnky" nie je akreditovaný, ostatné body ma nadmieru uspokojili. Formát, prehľadnosť a štruktúra informácií v denných lekciách boli napísané zrozumiteľne a veľmi zaujímavo, navyše dôležité informácie boli zvýraznené tak, aby sa v nich dalo ľahko orientovať. Okrem samotných hodín musím vyzdvihnúť najmä hru ZOF, v ktorej sa získané vedomosti aplikovali v "praxi" a ktorá je neoceniteľnou pomôckou počas štúdia. Ešte raz ďakujem a veľmi rada absolvujem ďalší z ponúkaných kurzov!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Zostavenie individuálneho výživového plánu
 • Kurzy zdravého varenia
 • Určenie diétneho režimu podľa DNA
 • Diagnostika potravinových intolerancií a odporúčania vhodného stravovacieho režimu
 • Firemné školenia v rámci benefitov pre zamestnancov

Aleš Velich

www.luckyhealth.cz

Najväčšiu hodnotu som objavil až s odstupom času a pribúdajúcou praxou. Pre mňa bol najväčším prínosom komplexný, nestranný pohľad na kvalitu a rozmanitosť potravín v našej krajine. Rozšírila moje základné chápanie možností hodnotenia a celkového pohľadu na telo a osobnosť človeka. Najväčšou pravdou bolo, že len telo klienta má pravdu v tom, čo mu najviac vyhovuje. A všetko sa musí točiť okolo toho, že každý človek je iný a prešiel iným vývojom a potrebuje rozmanitosť a striedmosť v stravovaní.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe

Ing. Irena Lakosilová

www.laksmanna.cz/

Výživou a jej súvislosťami s chorobami sa zaoberám už viac ako 15 rokov a posledných 10 rokov sa môj koníček stal mojou profesiou. V súčasnosti naša spoločnosť dodáva potraviny do viac ako 20 materských škôl v Brne, mnohých predajní zdravej výživy, firiem a súkromných osôb. Ľudia, ktorým záleží na tom, čo konzumujú. Môžem povedať, že Mgr. Jelínek svojou erudíciou a úžasnou šírkou vedomostí v oblasti výživy splnil moje očakávania v oblasti holistického pohľadu na výživu naozaj bezchybne. Rozšírila som svoje doterajšie know-how v oblasti výživy, redukcie hmotnosti, prírodných doplnkov a tvorby špecifických diét. Kurz môžem vrelo odporučiť. Myslím si, že jeho komplexnosť nemá v Českej republike obdobu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Mgr. Taťána Rovnerová

www.rovnerova.cz

Kurz Nutrition and Supplementation Advisor ma absolútne nadchol svojím veľmi širokým záberom tém súvisiacich s výživou ľudí. Ako jediný kurz svojho druhu na našom trhu ponúka holistický pohľad na tému výživy, ktorý zahŕňa nielen hlavné koncepty západnej medicíny, ale dopĺňa ich o prístup tradičnej čínskej medicíny a ajurvédy. Mozaiku poznatkov veľmi vhodne dopĺňajú základné informácie z oblasti homeopatie, prírodnej medicíny, jednotlivých výživových trendov či špecifík výživy pri rôznych chronických ochoreniach. Pozitívne ma prekvapila starostlivo prepracovaná forma, akou bol online kurz vedený. A čerešničkou na torte bol absolútne skvelý osobný prístup lektorky kurzu Mgr. Martin Jelínek.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa detí

Činnosť

 • Výživové poradenstvo pre deti s problémom – PAS, ADHD, potravinové alergie, detská obezita
 • Výživové poradenstvo pre dospelých – redukcia váhy, alternatívne stravovanie, výživa pri zdravotných problémoch11

Ing. Barbora Harvišová

Krásne veci považujeme za krásne, pretože iné veci sú škaredé. Dobré veci považujeme za dobré, pretože iné veci sú zlé. Bytie vzniká z nebytia a ťažké podporuje ľahké.... S takýmito protikladmi sa hráme celý život, ale orientovať sa medzi tým, čo je zdravé a čo nezdravé v dnešnej mediálnej dobe? Základné informácie, ktoré by sa mali vyučovať v našich školách, chýbajú a my sme potom odkázaní na stravovacie návyky, ktoré sa prenášajú z generácie na generáciu a potom na dostupné zdroje. Ale je to, čo viem, správne? "Jednoduchosť a zdravý rozum" - jedna z prvých viet, ktoré zazneli na prvej hodine kurzu Martina Jelínka. Nič nové, pomyslel som si, ale čo už. Následne sa ku mne dostalo množstvo informácií vo forme každodenných lekcií, ktoré neboli vždy veľmi jednoduché, a v polovici kurzu som sa opäť pýtala, čo ďalej? Na konci kurzu sa však kruh uzavrel, ako pán Martin Jelínek sľúbil, a ja teraz vnímam množstvo informácií, o ktorých som si tajne myslel, že ich ani nedokážem využiť, ako veľmi bohaté a cenné podnety, ktoré treba ďalej šíriť. Každý človek je individuálny, nachádza sa na inej úrovni svojej životnej cesty, a preto každý potrebuje inú starostlivosť. Ak vnímate stravu ako liek na takmer všetky dnes rozšírené choroby a potrebujete pomoc pri orientácii v tejto problematike, ste na správnom mieste - presne to pre vás urobí kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy. Navyše v podobe pána Jelínka budete mať nablízku nielen špičkového odborníka, ale aj človeka, ktorý dokáže "nenútene" otvoriť ďalšie témy, ktoré vás ako človeka posunú v živote o niekoľko krokov ďalej vo veľmi krátkom čase. Kurz určite vnímam ako skvelú životnú investíciu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • Poradenstvo vo výbere potravín pri zavádzaní nových stravovacích návykov v predajni so zdravou výživou Zdravá Sladovňa
 • Výživové poradenstvo
 • Spracovanie individuálnych výživových plánov pre zdravie, chudnutie, priberanie či udržanie váhy
 • Poradenstvo pri výbere správnej pohybovej aktivity podľa individuality klienta
 • Kurzy varenia alebo ako variť sa základných potravín rýchlo, zdravo a aby všetkým doma chutilo

Vo svete zdravia, fitnes a wellness sa pohybujem už niekoľko rokov. Svoje vedomosti si prehlbujem štúdiom jednotlivých kurzov výživy. Výživa v športe prostredníctvom kurzov Atac ma oslovila, pretože športové aktivity sa stali mojím neodmysliteľným spôsobom relaxácie, oddychu a profesionálnej praxe. Jednou z najdôležitejších zručností výživového poradcu je schopnosť myslieť holisticky v kontexte vedúcom k stanoveným cieľom. Práve túto schopnosť si na kurze cením najviac.Ďakujem Martinovi Jelínkovi za jeho osobitý prístup a pohľad na túto tému a za jeho jedinečné vedenie kurzu.

Absolvované kurzy:

Low carb diéty
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Výživa v športe
Čo neviete o mlieku
Všetko o chudnutí
Strava a imunitný systém

Činnosť

 • Individuálne výživové poradenstvo
 • Detoxikácia
 • Suplementácia

Marek Machus

Kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky ma ako kuchára posunul ďalej v mojom profesionálnom živote a otvoril mi nové obzory v príprave jedál. Štúdiu vrelo odporúčam všetkým, ktorí majú radi svoje telo a túžia po lepšom a zdravšom živote.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe

Činnosť

 • Kurzy zdravého varenia
 • Poradenská činnosť v oblasti výživy
 • Transformácia vo výžive
 • Meranie telesných parametrov
 • Motivačné kurzy pri chudnutí

Keďže ma moja súčasná práca nenapĺňa, vybrala som sa smerom, ktorý ma zaujíma a zároveň pomáha ľuďom žiť lepší život. Preto som sa rozhodla absolvovať kurz výživového poradcu a vydať sa touto cestou.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Jedálny lístok na mieru
 • Redukčná výživa
 • Športová výživa
 • Detoxikácia
 • Výživa pri zdravotných problémoch
 • Suplementácia s ohľadom na kontraindikácie s liekmi
 • Zvolenie vhodného pohybového režimu

Ing. Kateřina Sanetrníková

www.klub-inspirace.cz

V rámci svojej práce v oblasti výživy som hľadala vhodný kurz, ktorý by ma posunul ďalej. Keďže som však mama troch malých detí, bolo pre mňa ťažké dochádzať každý týždeň na kurz výživy. Až kým som nenarazila na online kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky, ktorý ma oslovil svojím širokým záberom, formou štúdia a pohľadom na výživu z viacerých oblastí. Kurz bol pre mňa veľmi užitočný a potvrdil mi, že sa uberám správnym smerom. Na kurze som si prehĺbila svoje vedomosti v tejto oblasti a získala množstvo nových informácií. Kurz vrelo odporúčam každému, kto má skutočný záujem pomáhať druhým a nejde mu len o certifikát.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • výživové poradenstvo
 • osobný rozvoj
 • Fit club - cvičenie

Vybral by som si kurzy ATAC pána Mgr. Jelinek z niekoľkých dôvodov. Základom štúdia je komplexný pohľad na výživu človeka - poznanie fungovania ľudského organizmu vo vzťahu k výžive a zároveň poznanie vlastností potravín vo vzťahu k ľudskému organizmu. Páči sa mi, že kurzy poskytujú objektívne informácie, ktoré sú platné a s použitím zdravého rozumu použiteľné v širokom spektre výživových otázok. Najmenej 50 % času je venovaných praktickému zostavovaniu jedálneho lístka, ktoré je nevyhnutné a veľmi užitočné pre prax. Veľmi pekne vám ďakujem.

Absolvované kurzy:

Výživa v športe

Činnosť

 • Individuálne poradenstvo vo výžive
 • Skupinové prednášky a workshopy pre bežnú populáciu, firmy a športové kluby

Alena Klozíková, DiS.

www.klozikova.cz

Chcela by som sa vám veľmi pekne poďakovať za možnosť absolvovať kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky. Veľmi oceňujem jej skvelú organizáciu, všetko je prehľadne usporiadané, v študijnej časti sa dá celkom ľahko orientovať.Perfektná je študentská poradňa, kde nájdete množstvo zodpovedaných otázok, sama som sa často nechala naviesť na správnu cestu. Kurz, ktorý som absolvovala, splnil moje očakávania, toto hodnotenie si dovolím urobiť z mojej strany, vzhľadom na predchádzajúce skúsenosti s inými "inštitúciami a výživovými akadémiami",ktorých kvalita bola často katastrofálna. Ak sa chcete naozaj dozvedieť veľa užitočných informácií a nemáte záujem len o ďalší certifikát a zároveň hľadáte kurz výživového poradenstva, podľa môjho názoru v Českej republike nič lepšie nenájdete. Nebudem tvrdiť, že kurz bol úplne jednoduchý. Dá sa "prejsť" relatívne ľahko, ale vzhľadom na to, že som z nej chcela vyťažiť maximum, poctivo som sa učila, premýšľala (čo by som označila za dosť podstatné :-)), plnila všetky úlohy a testy, zabralo mi to dosť veľa času. Túto investíciu však neľutujem. Profesionálne sa výživovému poradenstvu venujem už nejaký čas, spočiatku to bol len koníček, ktorý začal mojím vlastným znížením hmotnosti o 18 kg. Nie je nič lepšie ako vlastná skúsenosť :-). Vďaka komplexným informáciám z tohto kurzu môžem poskytovať lepšiu starostlivosť aj svojim klientom. Ďakujeme vám za váš komplexný, nestranný a úprimný prístup k pánovi Jelínkovi!

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Výživové poradenstvo.
 • Analýza zloženia tela na diagnostickom prístroji InBody 230.
 • Služby výživového poradcu zamerané na redukciu hmotnosti dospelých aj detí.
 • Racionálna strava, bežne dostupné potraviny a prirodzený pohyb.
 • Všetko riešené individuálne.
 • Žiadne prípravky na chudnutie.

Jaroslav Řeřábek

V živote som absolvoval veľa kurzov a seminárov a vždy to malo niečo spoločné s lepšou kvalitou života. Kurz výživy ma však úplne pohltil!;-) Každý pracovný deň počas pol roka sme dostávali nové a nové lekcie plné informácií o potravinách, ich vlastnostiach a využití. Bolo to pre mňa niečo úplne nové, komplexné s plnou podporou v poradni na webe, ale aj e-mailom alebo telefonicky. Všetky informácie budem prežívať a spracovávať ešte niekoľko týždňov (a bolo ich veľa!:-) Najviac ma dostalo, že som si vďaka informáciám v kurze zlepšila cukrovku z 15 na 7, a to ešte nekončím! Bolo by skvelé, keby sa tieto informácie a dostať do škôl a pekné a úprimné, ako s majstrom Jelinek! Tento kurz vrelo odporúčam každému, je to naozaj rozsiahly zdroj informácií a rád!;-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • reflexná terapia
 • výživové poradenstvo
 • masáže
 • reiki

PharmDr. Lenka Svobodová

www.eavkonzultace.cz/

Kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy bol skvelým doplnkom do mozaiky vedomostí, ktoré som získala za viac ako 20 rokov môjho poradenstva v oblasti zdravia. Kontext, ktorý bol počas kurzu prezentovaný tak, aby ho každý pochopil, mi pomohol v mojej poradenskej práci. Rôzne pohľady na človeka ako jednotlivca (ajurvéda, čínska medicína, krvné skupiny) neboli pre mňa úplne nové, ale veľké pozitívum vidím v ich výbornom komentári Mgr. Jelinek. Absolvovanie kurzu mi pomohlo uvedomiť si všetky súvislosti a inšpirovalo ma k ďalším zmenám v mojom životnom štýle. Vzhľadom na moje pracovné vyťaženie a veľkú rodinu mi veľmi vyhovovalo on-line štúdium z domu. Priebežne budem určite pokračovať v ďalších čiastkových kurzoch, teším sa na ne a odporúčam ich každému, kto chce urobiť niečo pre svoje zdravie.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • homeopatická poradňa
 • liekové konzultácie
 • EAV diagnostika podľa Dr. Volla na prístroji Acucomb better future
 • celostný prístup, prevencia zdravotných problémov
 • detoxikačné poradenstvo
 • výživové poradenstvo s využitím bioimpendancie
 • psychosomatika
 • individuálna konzultácia
 • prednášková činnosť

Vladimíra Vavroušková

www.vladivavrouskova.com

Dobrý deň, už nejaký čas sa zaoberám. Dostala som sa k nemu cez osobnostný rozvoj a keď sa ku mne dostali knihy od Luisy Hay, páčil sa mi tento pohľad na chorobu z psychosomatickej stránky. Postupne som sa na choroby začala pozerať inak, a keď mi niekto spomenul, že má nejakú chorobu, hneď som sa zamyslela, čo za tým je.Na úplnom začiatku mojej cesty za zdravím však bola cukrovka, ktorú som mala asi 5 rokov. Postupne som sa jej zbavila a vďaka môjmu prístupu k výžive sa mi vrátila do života. Minulý rok som sa však rozhodol zmeniť svoj jedálniček. Zo dňa na deň som prešiel z "masaritánstva" na surový 4till a do septembra toho roku boli moje hodnoty v poriadku. Vďaka zmene životného štýlu sa mi podarilo odstrániť aj iné ochorenia (napr. candida).Preto som sa rozhodla pomôcť ostatným, ktorí majú toto ochorenie - cukrovku "dva" - pochopiť. Bál som sa však, že by som mohol ublížiť ľuďom, a tak som najprv absolvoval kurz u Mgr. Martin Jelínkakurz Výživa pri cukrovke. Úprimne povedané, zapísal som si jeho liečbu slovo po slove do svojho zápisníka. Potom som pochopila, že ak chcem pomáhať ďalej a bezpečne, musím sa ešte viac vzdelávať.Po dlhom hľadaní na internete som dospela k záveru, že budem pokračovať v štúdiu u M. Jelinek. Som veľmi rada, že som sa tak rozhodla,pretože kurz splnil to, čo som od neho očakávala. Pochopila som, ako funguje telo, keď niečo zjeme, čo je pre diabetikov veľmi dôležité. Pochopila som tiež, že aj keď mne radikálna zmena bez mäsa, živočíšnych produktov, len s ovocím a zeleninou pomohla, u iných to nemusí fungovať. Naučila som sa rešpektovať ostatných v tom, čo jedia.Počas šiestich mesiacov som tiež uznala, že doplnky výživy sú tiež veľmi dôležité. Získal som v nich dôveru, ktorá mi pred nástupom do kurzu chýbala. Som tiež rád, že som sa dozvedel o somatotypoch vo výžive. Takéto informácie som nikde na internete nenašiel. Páčil sa mi aj pohľad na ajurvédu a TČM, hoci teraz nie som rozhodnutá, ktorým smerom sa vydám.Z technického hľadiska sa mi kurz tiež páčil. Na kurze som sa naučil pracovať s myšlienkovými mapami, čo mi pomohlo lepšie si zapamätať učivo. Najviac ma však zaujala možnosť vytvárať agendy prostredníctvom hry ZOF. Veľmi sa mi to páči. Na internete som našiel podobné aplikácie, ale nikto nemá "ZOF". Je jednoduchý, prehľadný a ľahko sa s ním pracuje. K dispozícii je aj online výučbový kurz, v ktorom Martin Jelínek trpezlivo odpovedá na otázky študentov. Teším sa na ďalšie kurzy Martina Jelínka.Ďakujem za možnosť absolvovať kurz online, keďže žijem mimo Českej republiky, a za odovzdanie jeho skúseností. Kurz môžem odporučiť, pretože som s ním bol veľmi spokojný.

Absolvované kurzy:

Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Individuálne poradenstvo v oblasti výživy
 • Psychosomatický pohľad na zdravie a choroby - projekt Myslením k zdraviu
 • Poradenstvo ľuďom s cukrovkou 2
 • Okrajovo poradenstvo ľuďom s cukrovkou 1
 • Zostavovanie jedálnych lístkov pre všetkých, ktorí chcú chudnúť a uzdraviť, s rešpektom individuality jedinca
 • Predaj suplementov z konope - Poradca a predajca produktov spol. Kannaway

Petra Glogarová

Veľká vďaka patrí Mgr. Jelínkovi za odborne vedený kurz, profesionalitu, ochotu a priateľský prístup ku všetkým klientom. Kurz a čítanie kníh vrelo odporúčam všetkým, ktorí sa zaujímajú o problematiku zdravého životného štýlu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • Poradca pre výživu a suplementáciu
 • Individuálne zostavovanie výživového plánu
 • Výživové plány pre deti od 3 rokov, dorast, dospelí, seniori, ľudia trpiaci celiakiou a epilepsiou, športovci
 • Redukcia nadváhy, detoxikácia organizmu, naberanie na hmotnosti, špeciálne výživové plány
 • Pomoc pri zmene životného štýlu
 • Diagnostika zloženia tela prístrojom Tanita BC-601
 • Pravidelné konzultácie a priebežný monitoring pomocou prístroja Tanita BC-601

Ing. Radka Sovšáková

www.celovyzivasradkou.com

Kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy prekonal moje očakávania. Obsah a forma výučby je na veľmi vysokej úrovni a zároveň sa stanete súčasťou komunity, v ktorej budete mať podporu a oporu, čo najmä na začiatku poradenskej praxe určite veľmi uvítate. Poradenské centrum pre absolventov, kde Mgr. Jelinek odpovedá na všetky naše otázky je neoceniteľná. Je to ako mať online profesionálneho mentora.Na kurzoch Atacu oceňujem aj ich objektívnosť a široký záber. Všetky informácie boli prezentované z rôznych uhlov pohľadu, takže sme si mohli vytvoriť vlastný názor. V dnešnom svete, kde je každý odborník zástancom určitého výživového smeru a odporcom všetkých ostatných, je to veľmi cenná schopnosť.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • Individuálne výživové poradenstvo
 • Prednášky a workshopy v oblasti zdravého životného štýlu

Ing. Nicole Lukášková, Ph. D.

Veľmi oceňujem osobitý prístup pána Jelínka a spôsob vedenia kurzov, ich systematickosť a súvislú ucelenosť. Všetky jeho ďalšie nadväzujúce atematicky špecializované školenia a semináre sú cenným prínosom pre moje poradenstvo.

Absolvované kurzy:

Low carb diéty
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Výživa pri nádorových ochoreniach
Výživa pri cukrovke
Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky
Výživa v športe
Cesta k vysnívanej postave
Makrobiotiká v našej kuchyni
Výživa detí
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Meditácia pre začiatočníkov

Činnosť

 • špecializácia na diagnostiku metabolického typu
 • úprava jedálnička pre podporu holistickej rovnováhy na úrovni fyzickej i mentálnej
 • riešenie detskej nadváhy
 • testovanie vhodnosti tzv. superpotravín a superbylín
 • individuálne, skupinové a firemné lekcie cvičenia Pilates

JUDr. Martina Mikolajczyková

V snahe získať informácie o zdravej výžive a jej zaradení do života našej rodiny som získala veľa informácií z rôznych zdrojov, ale neboli komplexné a niekedy nedávali zmysel. Riešenie som našiel v tomto kurze. Veľmi oceňujem ďalšie rozširujúce kurzy, ktoré výrazne prehlbujú vzdelávanie.

Absolvované kurzy:

Cesta k vysnívanej postave
Výživa pri nádorových ochoreniach
Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky

Činnosť

 • osobné konzultácie s klientom
 • poradňa pre celiakiu vrátane konzultácií o riešení tejto choroby
 • komplexné riešenie váhy, ako chudnutie, tak pribranie
 • otázky stravovania a suplementácie pre pohodové a pokojné tehotenstvo
 • analýza prvkov z vlasov BIOMOL
 • návrhy jedálnych lístkov
 • návrhy suplementácie
 • odporúčanie pohybových aktivít

Ing. Soňa Vybíralová

www.sonavybiralova.cz

Nemôžem uveriť, že mi bude ľúto, že som už kurz dokončil. Štúdia sa mi veľmi páčila. Dlho som hľadal kvalitné ďalšie vzdelávanie v tejto oblasti. Som vyštudovaný vedec s presahom do medicíny a naozaj som potreboval dokončiť komplexnejší presah do ľudskej výživy. Kurz dokonca prekonal moje očakávania. Majster Martin Jelínek je odborník vo svojom odbore a počas celého kurzu odpovedal na moje otázky. Študenti absolvujú veľmi podrobný komplexný pohľad na výživu, potraviny, ich vplyv na organizmus, pohľad na diéty a choroby a výživové doplnky. Okrem toho je pán Jelínek autorom niekoľkých zaujímavých kníh, je veľmi uznávanou osobnosťou v oblasti výživy a často ho vídať ako hosťa v televíznych reláciách o otázkach výživy. Kurz ATAC vrelo odporúčam a som zaň veľmi rada, obohatil ma v mojej profesionálnej kariére. Navyše, aj po skončení kurzu som stále v kontakte s pánom Jelínkom a môžem sa na neho obrátiť s otázkami, čo veľmi oceňujem. Som veľmi rada za tento kurz a ďakujem za všetko :)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Makrobiotiká v našej kuchyni

Činnosť

 • výživové poradenstvo, úprava životného štýlu
 • spolupráca s lekármi, konzultujem ich pacientov
 • analýza zloženia tela prístrojom Tanita
 • zakladám si na individuálnom prístupe ku klientovi
 • zameranie na imunitu, chronické choroby
 • školenie varenia – nepreferujem skokové zmeny vo výžive, ale plynulý prechod so zmenami v úprave jedla a životného štýlu, každému podľa svojho tempa
 • odporúčanie vhodných foriem doplnkov stravy

Bc. Hana Brabec

www.veghub.cz

Kurz Výživový a doplnkový poradca je naozaj veľmi komplexný, niektoré témy si v hlave usadíte na správne miesto až po niekoľkých mesiacoch. Pred kurzom som mala pocit, že sa o výživu zaujímam, ale počas kurzu som si uvedomila, aká rozsiahla je táto téma. Diskutovali sme o témach, o ktorých som nemala ani potuchy (termálne látky, energetické tendencie, existencia nadbytočnej vlákniny, klíčenie, fermentácia, kontraindikácie doplnkov), ale teraz vidím, aké sú dôležité. Napriek tomu mám pocit, že informácie v kurze sú len základom, na ktorom budem stavať postupným prehlbovaním tém.Veľmi oceňujem komplexný prístup k téme. Hľadal som kurz, ktorý by sa nezameriaval len na prínos makro alebo mikro zložiek. Sám som tušil, že výživa súvisí s psychológiou, že každý človek je individualita, že rovnaká strava v rôznych podmienkach nebude rovnaká, že by sme nemali jesť to isté v zime ako v lete atď. Toto všetko som si overil v tomto kurze. Počas celého kurzu nás pán Jelínek učil, že musíme rešpektovať individualitu človeka, že všetko je relatívne, že každá akcia má svoju reakciu, že problematika výživy musí byť holistická, aby bola účinná, a že prílišné zovšeobecňovanie môže ublížiť. Sám som to zažil ako klient, keď som bol po zjednodušených radách výživového poradcu vždy tvrdý a chladný. Bol som nadšený z výuky ZOF, precvičil som si jednotlivé otázky, dostali sa mi pod kožu úplne automaticky a oveľa rýchlejšie, ako keby som sa ich učil čisto teoreticky. Často sa vyskytol "problém", s ktorým som sa mohol stretnúť v praxi, tu som sa mohol pohrať s tým, ako ho vyriešiť, a vďaka tomu som sa naučil opäť niečo nové. Je to niečo ako škola hrou. Prínosom boli aj recepty, ktoré mi pomohli "variť", keď som stratila inšpiráciu.Okrem vyššie uvedených výhod mal kurz pre mňa ešte jednu obrovskú výhodu, a to možnosť študovať online. Dôvodom je, že som sa počas kurzu sťahoval do iného mesta (100 km) a nebolo by možné, aby som stále dochádzal.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Čo neviete o mlieku

Činnosť

 • Výživovým poradenstvo:
 • pri redukcii nadváhy
 • pre vegánov/vegetariánov/vitariánov
 • pre ľudí s potravinovými alergiami
 • pri zmene životného štýlu

Ako zdravotná sestra vidím dôsledky nesprávneho životného štýlu každý deň. Moderná medicína to rieši len podávaním špeciálnych liekov. Chcel som pre ľudí urobiť oveľa viac, najmä v oblasti prevencie. Vždy som sa zaujímal o výživu a ľudia za mnou vždy chodili (ani neviem prečo) po radu. Preto som sa rozhodol prehĺbiť svoje vedomosti a pridať k nim pridanú hodnotu v kurze Poradca pre výživu a suplementáciu - online. Polročný kurz je naozaj rozsiahly, určite z neho nevyjdete ako takzvaný "rýchlokvasený študent", ktorý sa naučil len teóriu. Získate prehľad o rôznych výživových smerniciach. Ako človek, ktorý uprednostňuje rastlinnú stravu, to veľmi oceňujem. S každou lekciou sa dozviete nové a nové informácie, medzi ktorými začnete nachádzať súvislosti, až sa časom dopracujete ku komplexnému pohľadu na výživu. Predovšetkým by som chcel vyzdvihnúť veľmi zaujímavú a zábavnú formu lekcií, vrátane praktickej: práca s myšlienkovými mapami a hra ZOF.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Poradca pre výživu a suplementáciu
 • Výživové plány a konzultácie pre vegánov, vegetariánov
 • Výživové plány a konzultácie pre osoby s
 • potravinovými alergiami a intoleranciami
 • Pomoc pri nákupe potravín

Rudolf Novák

Odkedy aktívne cvičím, musím sa ešte viac zaujímať o to, čo do svojho tela dávam a aké to má účinky na jeho fungovanie. A práve tu sa začala moja cesta k zdravému životnému štýlu. Uvedomil som si zásadný vplyv stravy na naše zdravie. Vypočul som si mnoho názorov, prečítal stovky teórií a pozrel mnoho dokumentárnych filmov. Postupom času som sa však dostal do bodu, keď som si uvedomil, že by som chcel svoj výskum posunúť ďalej a urovnať si veci v hlave, pretože som bol zo všetkých názorov veľmi zmätený. Oslobodila som sa, keď som absolvovala kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky, kde som si uvedomila dôležitosť holistického pohľadu na výživu, zohľadnenia individuality a rešpektovania východných filozofií TČM a ajurvédy. Na začiatku som sa obával, že vzhľadom na rozsah kurzu bude informácií príliš veľa a nebudem schopný všetko dostatočne absorbovať. Opak bol však pravdou a na konci kurzu som mal komplexný pohľad na výživu. O tom, ako sa v tejto oblasti darí, hovorí pán Mgr. Jelinek je skvelý profesionál, ktorý sa dokáže komplexne a s nadhľadom pozrieť na každé jedlo, situáciu alebo názor. Veľmi oceňujem aj jeho priateľský prístup a ochotu odpovedať na všetky nejasnosti. Kurzy ATAC vrelo odporúčam všetkým, ktorým záleží na ich zdraví.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Poradenstvo vo výžive, suplementácii a pohybe - zdravé chudnutie, tvarovanie tela, naberanie svalovej hmoty, harmonizácia zdravia
 • Individuálna konzultácia s analýzou zloženia tela pomocou prístroja Tanita (% vody, tuku v tele, metabolický vek...)
 • Holistický (celostný) pohľad na zdravie človeka
 • Prevencia civilizačných chorôb (cukrovka, srdcovo-cievne ochorenia, vysoký krvný tlak...)

Martina Bušková

Keďže pracujem ako masérka a kozmetička, často sa ma pýtajú na otázky týkajúce sa zdravia a výživy, o ktoré sa zaujímam už mnoho rokov. Chcel som teda aspoň poskytnúť profesionálnu radu na úrovni a nie len dostať kus papiera. Pri svojej práci som zistila, že ani bolesti chrbta či kožné ochorenia nemožno vytrhávať z kontextu a že človeka treba posudzovať ako celok, ktorý je ovplyvnený mnohými faktormi. Preto ma oslovil kurz pána Martina Jelínka, ktorý bol odpoveďou na všetky moje otázky týkajúce sa výživy a komplexného pohľadu na problematiku. Všetko, čo som sa naučil, mi pomáha v osobnom živote.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • kozmetické služby
 • individuálne poradenstvo vo výžive a zdravom životnom štýle

Pavla Vičarová

Po narodení syna som sa začala viac zaujímať o zdravý životný štýl,najmä o výživu detí. Dostal som odporúčanie na kurzy ATAC a zaujímal som sa o možnosť online štúdia. Absolvovala som kurz Výživa detí a bol pre mňa tak zaujímavý, že som sa rozhodla absolvovať kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky.Páči sa mi holistický pohľad na výživu - z pohľadu západnej medicíny a princípov tradičnej čínskej medicíny a ajurvédy. Na rodičovskej dovolenke som sa rozhodla otvoriť štúdio zdravého životného štýlu v Prostějove. Kurzy Mgr. Kurzy Martina Jelínka určite odporúčam, rada by som sa zúčastnila ďalších.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • analýza zloženia tela na prístroji Tanita
 • poradenstvo v oblasti výživy a zdravého životného štýlu
 • výživa detí
 • úprava jedálnička bez počítania kalórií
 • pravidelné kluby pre radosť

Miluše Heryšerová

www.chemikvkuchyni.cz

Keďže som chemický technológ a profesionálne sa venujem aj oznamovaniu potravinových doplnkov, štúdium a posudzovanie jednotlivých zložiek v potravinách alebo potravinových doplnkoch je mojím každodenným chlebom. Hoci viem, prečo sa niektoré látky pridávajú do potravín a aké vlastnosti im dodávajú, mojím hlavným cieľom bolo vyhnúť sa týmto zložkám v potravinách. Chcela som si však rozšíriť vedomosti a pochopiť, ako ľudské telo hospodári s rôznymi makro a mikro zložkami a aký to má vplyv na naše telo, preto som dlho a ťažko hľadala rozšírené vzdelanie, ktoré by mi pomohlo pochopiť vzťah medzi tým, čo jeme, a ľudským zdravím. Zároveň som chcel byť schopný vytvoriť vyváženú stravu pre ľudí s individuálnymi požiadavkami. Som veľmi rada, že som sa rozhodla absolvovať diaľkový kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky, ktorý mi umožnil nahliadnuť na potraviny z pohľadu východnej aj západnej kultúry a hlavne mi pomohol pochopiť, ako a prečo obohatiť svoj jedálniček o určité potraviny v súvislosti s ľudskými chorobami alebo potravinovými intoleranciami.Chcela by som veľmi pekne poďakovať pánovi Jelínkovi za vytvorenie kurzu, ktorý absolútne splnil moje očakávania, za celú organizáciu, obsah kurzu, zrozumiteľnosť jednotlivých tém a moderný koncept celého kurzu. Zároveň oceňujem možnosť vyskúšať si prípravu menu v praxi pomocou hry ZOF. Určite sa chcem ďalej vzdelávať v ďalších témach a pokračovať v ďalších kurzoch pod vedením pána Jelínka.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Cesta k vysnívanej postave

Činnosť

 • Poradenstvo vo výžive
 • Poradenstvo pre doplnky stravy
 • Registrácia liekov
 • Odborné prednášky/workshopy

Anna Brázdilová

www.centrum3p.cz

Už mnoho rokov pracujem ako poradca pre zmenu životného štýlu a zrazu som dostal chuť absolvovať kurz pre výživových poradcov, aby som sa naučil, čo sa dnes na takýchto kurzoch vyučuje. Pri hľadaní komplexného pohľadu na výživu som narazil na webovú stránku ATAC a moje rozhodnutie bolo jasné. Mnohé veci boli pre mňa nové a veľmi prínosné a zároveň som si v mnohom potvrdila správnosť môjho prístupu ku každému klientovi individuálne, pretože každý z nás je jedinečný a výnimočný a neexistuje univerzálny stravovací návod, ktorý by vyhovoval každému.Práca pána Jelínka je pre mňa veľkou inšpiráciou a jeho kurzy a semináre môžem len odporučiť na šírenie myšlienky z môjho pohľadu vzdelávania vo výžive, sebapoznania a zároveň zapojenia zdravého rozumu. Ďakujeme za obohatenie.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Tajomstvo biologického veku
Cesta k vysnívanej postave

Činnosť

 • poradenstvo v oblasti zdravého životného štýlu a stravovania
 • spracovanie komplexného plánu (výživa, cvičenie, relaxácia, vhodné doplnky stravy)
 • poradenstvo vo výžive detí a budovanie správnych stravovacích návykov u detí
 • asistované nákupy potravín
 • bioimpedančná analýza tela
 • semináre, prednášky, besedy zamerané na zdravý životný štýl
 • kluby radosti a osobného rastu

Zbyněk Harabiš

Ako bývalý vrcholový športovec som sa o výživu zaujímal už pred revolučnými rokmi, a tak som mohol sledovať prekvapivé názory na zdravú výživu, ktoré sa v dlhodobom horizonte niekoľkokrát prehodnotili - dobrým príkladom sú mliečne výrobky :)Vzhľadom na klesajúcu kvalitu potravín v dôsledku cenovej konkurencie a tiež kvôli rastúcemu počtu moderných civilizačných ochorení sa v posledných rokoch enormne zdvihla vlna záujmu o zdravú výživu. Lobovanie potravinárskych a farmaceutických spoločností zvrátilo triezvy pohľad na správne nakupovanie potravín. Reklama je naozaj mocná čarodejnica... Navyše dennodenné články na internete venované chudnutiu a výžive uvrhnú človeka, ktorý sa snaží nájsť pravdu, do úplného chaosu.Preto som si vybrala diaľkové štúdium Mgr. Martin Jelínek, ktorý ma zaujal svojou športovou minulosťou aj komplexným prístupom k výžive. Po počiatočných hodinách mojej nedôvery voči všetkému všeobecne sa môj názor na kurz zmenil a povestný zlom pravdepodobne nakoniec nastal na konci kurzu, keď si ako puzzle poskladáte kompletný obraz. Je to však len odrazový mostík k ďalším vedomostiam, ktoré si musíte zdokonaliť ďalším podrobným štúdiom a komunikáciou s klientmi, ak sa chcete venovať poradenstvu.Pre tých, ktorí sú stále nedôverčiví, odporúčam prečítať si stránky o unikátnom dvojmesačnom pokuse o vytvarovanie a nárast svalovej hmoty podľa mgr. Jelínkajen na vegánskej strave! - www.vysnenapostava.cz. Mal som pochybnosti, ale čuduj sa svete, funguje to :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • poradca pre výživu a suplementáciu pre všetky vekové kategórie
 • bioimpedančné meranie vrátane kaliperu
 • výživa a pitný režim pre športovcov
 • osobný fit kouč
 • tréner triatlonu

Marta Ledinská

www.ledinska.cz

Moja povaha bola vždy taká, že som každému do jedla "kecal", až prišiel čas dať svojmu koníčku pečiatku schválenia. V našom malom "Československu" je kvalitných učiteľov výživy ako šafranu a pán Jelínek je jednoducho špičkový. Jeho hodiny sú plné kvalitnej výučby a je k dispozícii každému študentovi. Miluje to, čo robí, nezapredal sa žiadnej výživovej vlne ani potravinovým korporáciám. Ako jeden z mála vedie študentov k preklenutiu rozdielov medzi západnou a východnou filozofiou a navyše som si to všetko mohol prakticky spojiť pri tvorbe jedálneho lístka. Až potom človek pochopí, že papier zvládne všetko, ale realita je výzvou.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa detí
Makrobiotiká v našej kuchyni
Low carb diéty

Činnosť

 • Individuálne výživové poradenstvo
 • Lektorská činnosť
 • Odborný konzultant prírodných potravinových doplnkov

Mgr. Michaela Bebová

www.biochemicka.cz

Po dlhom surfovaní na internete a hľadaní kurzu výživového poradenstva, ktorý by spĺňal moje očakávania, som narazila na kurzy ATAC. Dĺžka 6 mesiacov ma najprv nadchla, potom trochu vystrašila, ale nakoniec potvrdila môj predpoklad, že som sa rozhodla správne. Kurz je nabitý informáciami, je profesionálne vedený a osobnosť pána Jelínka to všetko len umocňuje. Za seba môžem povedať, že systém myšlienkových máp mi úplne nevyhovoval, ale nútil študenta k intenzívnej a kontinuálnej príprave, čo na druhej strane považujem za veľmi dôležité. Kurz môžem všetkým len odporučiť - bude veľmi ťažké nájsť človeka, ktorý by bol schopný tak objektívneho a komplexného prístupu ku všetkému a všetkým :)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe

Činnosť

 • individuálne konzultácie v oblasti zdravého životného štýlu, výživy a suplementácie
 • poradenstvo na odbornej úrovni
 • bioimpedančná analýza tela a zdravotného stavu pomocou prístroja TANITA
 • redukčné plány v rámci zmeny životného štýlu
 • prednášky o výžive, semináre o zdravom stravovaní

Mgr. Viera Krčmáriková

www.yourfitbid.com

Ďakujem vám za možnosť dozvedieť sa veľa o výžive a otvoriť si tak dvere do ďalšej oblasti, ktorá ma zaujíma. Okrem svojej práce pracujem aj ako inštruktorka skupinových cvičení. Čoraz častejšie sa stretávam s klientmi, ktorí majú záujem o výživové poradenstvo, preto som sa rozhodla spojiť tieto dve oblasti do jednej a bolo to správne rozhodnutie. Možnosť absolvovať tento kurz online bola pre mňa najlepšou voľbou, ako zvládnuť štúdium popri práci a vedľajších aktivitách. Kurz mi veľmi pomohol pochopiť, ako vlastne funguje naše telo, ale najmä metabolizmus, a ako môžeme nájsť správnu cestu prostredníctvom stravy, aby sme vyriešili mnohé zdravotné problémy a cítili sa dobre. Učebné osnovy boli dostatočne vysvetlené a posilnené aplikáciou teórie vytvorením jedálnych lístkov prostredníctvom konkrétnych problémov, s ktorými sa stretávame v praxi. Veľmi oceňujem snahu o vysvetlenie základov výživy a viacerých výživových smerov, či už z pohľadu filozofie tradičnej čínskej medicíny alebo ajurvédy. Hoci som úspešne absolvovala základy a tak trochu som sa k tomu dopracovala, teším sa na ďalšie vzdelávanie v tejto oblasti a verím, že všetky informácie, ktoré pomohli nielen mne, pomôžu aj mojim budúcim klientom.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Optimálne fungovanie metabolizmu
 • Potravinové alergie & intolerancia
 • Zdravé varenie / jedálničky
 • Diéty and Detoxikácia
 • Skupinové cvičenie: Zumba, Strong by Zumba, intervalové a silové tréningy

Martin Linda

O tom, ako sa v tejto oblasti darí, hovorí pán Mgr. Martin Jelínek nastavil latku v oblasti vzdelávania naozaj vysoko. Ide o kvalitný a prepracovaný vzdelávací systém, ktorý zaujíma a učí základné informácie z oblasti zdravia a výživy. Som veľmi rada, že som mohla absolvovať tento kurz, pretože to bola skvelá skúsenosť od začiatku až do konca. Už pred niekoľkými rokmi som mala chuť vzdelávať sa v tejto oblasti, ale tento kurz ma posunul na novú úroveň v hľadaní informácií o výžive a zdraví. Kvantum vedomostí by mohlo byť premyslene spracované menším počtom osôb, keby nebolo myšlienkových máp a svedomito vypracovaných letákov s občasnou zábavnou prezentáciou informácií. Podarilo sa v nej skĺbiť formu spracovania, kvalitný zdroj informácií, otvorený rôznym smerom, a zaujať študenta. O tomto kurze by sa dalo napísať veľa pozitívnych informácií, ale myslím si, že najlepšia je osobná skúsenosť. Ešte raz by som chcel poďakovať Martinovi Jelínkovi za tento kurz a jeho ústretový, trpezlivý prístup k študentom.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Poradenstvo v oblasti výživy a zdravého životného štýlu
 • Individuálna spolupráca s klientmi
 • Využitie západného a východného vedenia
 • Analýza a úprava stravovacieho režimu
 • Úprava hmotnosti
 • Individuálne požiadavky klienta
 • Jednoduchý systém poradenstva dostupný všetkým
 • Analýza tela pomocou bioimpedančného prístroja TANITA BC-587

Stanislava Zachovalová

vyziva-a-zdravi.webnode.cz

Vždy som sa zaujímala o oblasť výživy, už len preto, že som sama vždy bojovala so svojou váhou.Hľadala som informácie a potom som absolvovala kurz výživy. V podvedomí som stále cítil, že to nestačí.Prečítal som si veľa článkov o výžive a tak som objavil Mgr. Martin Jelínek a Kurzyatac. ČLÁNKY BOLI Z TOHTO ZDROJA :-) Pracujem v oblasti výživy a veľmi sa mi darí pomáhať ľuďom na ich ceste za krajším životom, ale som zástancom toho, že vedomostí nie je nikdy dosť a mali by sme sa neustále vzdelávať. Rozhodol som sa absolvovať kurz Mgr. Kurz Martina Jelínka hlavne preto, že ho uznávam ako odborníka a kurz ma zaujal svojím rozsahom a možnosťou študovať online. Moja túžba po informáciách bola nedosiahnuteľná :-) Najviac ma zaujala hra na učenie ZOF - je to skvelý nástroj, pri ktorom som nadobudnuté vedomosti okamžite využil v praxi. Bolo príjemné pozorovať, že si môj posun všimli najmä moji klienti. S istotou viem, že chcem absolvovať všetky kurzy, ktoré Mgr. Martin Jelínek ponúka a som si istý, že ich budem využívať ako výživový a doplnkový poradca.OČAKÁVAM, ĎAKUJEM A VRELE ODPORÚČAM :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Poradca pre výživu a suplementáciu
 • Celostný prístup k zdraviu
 • Individuálna konzultácia pre každého
 • Zostavenie jedálnička
 • Zameranie na pozitívny náhľad na stravovanie
 • Analýza tela
 • Odporúčanie pohybových aktivít
 • Spolupráca s koučom z agentúry ŽIVOT AKO HRA- spoločne poskytujeme podporu v ich zámere

Ingrid Bulavčiaková

www.salondermafresh.eu

Absolvovala som online kurz Výživový poradca, ktorý trval 6 mesiacov.Počas tohto kurzu som získala nové informácie z oblasti výživy a stravovania. Štúdium prebiehalo každý deň a z môjho pohľadu bolo perfektné. Ako pomôcku sme mali učebné hry a samozrejme každý deň sme mali možnosť diskutovať o problémoch alebo nejasnostiach v učení.Kurz je náročný a je potrebné sa učiť každý deň, video s Mgr. Jelinek, ktorý každý mesiac zhrnul osvojené poznatky. Kurz ma veľmi nadchol a vrelo ho odporúčam každému, kto sa o túto oblasť zaujíma. Odporúčam tiež zakúpiť si odbornú literatúru, ktorúMgr. Jelínek odporúča kúpiť, aby ste sa naučili. Samozrejme, budem pokračovať v ďalších kurzoch, ktoré podľa môjho názoru súvisia s výživou.

Absolvované kurzy:

Výživa pri nádorových ochoreniach
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Sila myšlienky

Činnosť

 • vyzivove poradenstvo
 • dermatokozmeticke sluzby
 • diagnostika kvantovym pristrojom

Dušan Benák

www.dusanbenak.cz

Pre mňa kurzy ATAC = Martin Jelínek = pozitívna zmena :-). Na kurz pre výživových poradcov, ktorý vedie Martin Jelínek, som sa prihlásila z niekoľkých dôvodov:1. Odporúčanie lektora Martina Jelínka,2. Dnes môžem s radosťou konštatovať, že všetky predčili moje očakávania, ale prvý dôvod bol jednoznačne najprínosnejší, pretože vďaka Martinovi som pochopila, ako funguje naše telo a myseľ, a čo je dôležitejšie, naučila som sa svoje poznatky nenásilným spôsobom používať a aplikovať. Prvou myšlienkou bolo rozšíriť svoje trénerské zručnosti a ponúknuť hráčom komplexnejší pohľad. Martin ma však inšpiroval natoľko, že som sa začala naplno venovať poradenstvu a prezentácii zdravých potravín. Verím, že široká ponuka kurzov osloví a pozitívne zmení aj váš život.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe
Čo neviete o mlieku
Výživa detí
Výživa pri cukrovke
Sila myšlienky

Činnosť

 • poradenstvo vo výžive
 • výživa pre športovcov
 • kondičný tréning
 • osobný futbalový tréner

Ing. Miloš Raisler

poradna-raisler.cz

Doteraz som nebol fanúšikom online kurzov, ale kurz ATAC zmenil môj názor. Aj keď išlo o online kurz bez osobnej účasti, často som mal pocit, že pán Mgr. Jelinek sedel vedľa mňa pri počítači... Veľmi pozitívne ma prekvapila pedagogická stránka vedenia kurzu, vrátane veľmi užitočnej online poradne, ktorá naozaj funguje, ako aj vzdelávacia hra ZOF spĺňajúca všeobecne známu "Školu hrou". Tok informácií mal hlavu a pätu a postupne rozširoval okruh poznatkov, pričom sa časom mozaika všetkého spojila. Práve komplexnosť pohľadu na informácie v oblasti výživy a ľudskej individuality ako holistickej bytosti si na tomto kurze cením asi najviac. Pomohlo mi to vidieť veci v súvislostiach, vrátane toho, že naše tradične západné vnímanie tejto oblasti nie je jediné možné a že mám možnosť pozrieť sa na prácu s klientom napríklad aj cez optiku východných filozofií. Zároveň som sa oboznámila s informáciami o suplementácii, jej pozitívach a rizikách, čo mi otvorilo ďalšiu oblasť, ktorú som kvôli svojej predchádzajúcej nevedomosti považovala za akúsi čiernu skrinku, ktorá sa dá odmietnuť. Za veľmi dôležitý a pozitívny považujem aj nadštandardný časový rozsah tohto kurzu, ktorý umožňuje venovať sa niektorým témam podrobnejšie a zároveň je možné overiť si pochopenie vybraných tém v praxi na pripravených úlohách. Som rada, že som absolvovala kurz, ktorý nebol suchou teóriou, ale kurz, ktorý mi dal informácie a základné poznatky, ako ich využiť v praxi. Ďakujem za kurz a osobne ho odporúčam.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Spolupráca zodpovedajúca cieľom a možnostiam klienta, meranie telesnej kompozície
 • Racionálne, redukčné a športové jedálničky, pohybové
 • aktivity
 • Nadváha, obezita, únava, metabolický syndróm
 • Koučovanie a individuálna zmena životného štýlu

Bc. Zuzana Kušniráková

www.naturalspa.sk

Výžive sa venujem od svojich 17 rokov, keď som začala riešiť problémy s hmotnosťou. Mám lekárske vzdelanie a som smutný, keď vidím, akým smerom sa uberá zdravotníctvo v oblasti výživy, prevencie a vzdelávania v tejto oblasti. Všímam si súvislosti výživy a životného štýlu na zdravie človeka. Potrebovala som informácie a vzdelanie v oblasti výživy a našla som ich v kurze ATAC "Poradca pre výživu a výživové doplnky". Vybral som si diaľkovú formu kurzu a bol som veľmi spokojný. Kurz pána Jelínka sa mi páčil pre svoju komplexnosť, všeobecný prehľad, pravdivosť a nezaujatosť voči rôznym výživovým smerom, kde stále rezonuje prepojenie fyzického tela človeka s jeho mysľou, emóciami a výživou. Som vďačná pánovi Jelínkovi za jeho ľudský a profesionálny prístup, tešila som sa z atmosféry na našich stretnutiach raz za mesiac. Ďakujeme.

Absolvované kurzy:

Low carb diéty
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Činnosť

 • masáže, kozmetika
 • výživové poradenstvo

Blanka Kubáňková

V recenziách účastníkov kurzu bolo snáď povedané všetko podstatné, so všetkými sa môžem úplne stotožniť. Pre vlastné hodnotenie kurzu by som preto rada využila citát z posledného dňa kurzu (info pre nezúčastnených: na spestrenie kurzu bol pre každý študijný deň k dispozícii jeden citát): "Priemerný učiteľ rozpráva. Dobrý učiteľ vysvetľuje. Výborný učiteľ ukazuje. Najlepší učiteľ inšpiruje." Mgr Jelínek je pre mňa tým najlepším učiteľom, lebo ma svojimi skúsenosťami, vedením kurzu a prístupom k jednotlivým účastníkom inšpiroval k ďalšiemu vzdelávaniu. Našťastie je z čoho vyberať, takže sa teším na účasť v jeho ďalších kurzoch.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Výživové poradenstvo
 • Analýza stavby tela (Tanita)
 • Jedálny lístok na mieru
 • Dlhodobý klientsky servis
 • Ponuka prírodných doplnkov stravy

Bc. Lubor Bárta

Rozsah a forma šesťmesačného online štúdia vás nenechá v pokoji a vedie vás k systematickému, postupnému vzdelávaniu v širokej škále tém súvisiacich s výživou, prístupom k životu a k sebe samému. Veľmi to vítam, rovnako ako štúdium formou pravidelného mapovania mysle s následným priebežným overovaním vedomostí formou šiestich mesačných testov, záverečného siedmeho testu a záverečnej práce. Veľmi oceňujem prístup pána Jelinka k elektronickej komunikácii, ktorá je vždy rýchla a vecná. Veľmi oceňujem aj to, že pán Jelínek si nevyberá len jeden "smer", ktorý sa v niektorej časti našej planéty v oblasti starostlivosti o telo a myseľ rozvinul, ale poskytuje študentom osobný pohľad z rôznych perspektív, čím umožňuje študentom "nasať" základné informácie o rôznych prístupoch k stravovaniu a nechá každého z nás vybrať si smer, ktorý je nám najbližší. Jednoznačne potvrdzujem, že absolvovanie online štúdia stálo za to a získané informácie sú veľmi obohacujúce.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Inšpirujem záujemcov vo svojom okolí v rámci prevencie zdravia, počas športovej prípravy a následnej rekonvalescencie. Motivujem ľudí premýšľať o sebe, o strave a vôbec o zmysle a význame jedla pre naše telo i myseľ. S ohľadom na jedinečnosť každého človeka odporúčam vhodný stravovací režim s cieľom udržania, respektíve navrátenia zdravia, prípadne redukcie tukových zásob, zvýšenia fyzického výkonu, apod. S využitím moderných technológií poskytujem klientom priebežne informáciu o ich stavbe tela, teda pomere svalov a tukov v tele, obsahu vody a minerálov a následne odporúčam vhodný stravovací režim a pohybové aktivity vedúce k vytýčenému cieľu. K človeku pristupujem ako k celku, poskytujem informácie o možnostiach nielen starostlivosti o telo, ale aj dušu. Spoločným cieľom pre mňa a klienta je jeho rovnováha na všetkých frontoch.

Zdravému životnému štýlu sa venujem na laickej úrovni už dlho. Časom som sa chcela v tejto oblasti ďalej vzdelávať a hľadala som, ako a kde si doplniť vedomosti o výžive. Hoci na internete je množstvo informácií na túto tému a človek sa v nich utápa a nevie, čo je správne a čo nie. Až certifikované kurzy pána Jelínka ma oslovili, pretože by som sa chcela tejto oblasti venovať profesionálne a pomáhať ľuďom cítiť sa zdravo a vychutnávať si jedlo bez strachu z priberania. Kurzy pána Jelínka sú veľmi dobre koncipované a pomohli mi pochopiť predmet v trochu inom svetle a v širšom kontexte. Väčšinu získaných vedomostí som mohol uplatniť v praxi. Kurzy sú vedené veľmi prakticky a funkčne, oceňujem možnosť individuálneho tempa štúdia.Veľmi ma zaujala práca s tvorbou jedálneho lístka a páčil sa mi prehľadný rozbor potravín rozdelených do jednotlivých skupín, ktorý mi pomohol ujasniť si, ako by mala pestrá strava vyzerať a aké potraviny by mali tvoriť celkový jedálniček, aké pravidlá by sa mali dodržiavať a aké parametre makroživín a mikroživín by mala obsahovať vyvážená pestrá strava. Som tiež veľmi vďačný za ústretovosť a pomoc pána Jelínka, keď som nerozumel nejakej téme, a za možnosť pomôcť iným ľuďom v ich úsilí o zdravší životný štýl. Určite by som vrelo odporučila všetky kurzy, ktoré som absolvovala.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa detí
Meditácia pre začiatočníkov
Cesta k vysnívanej postave
Všetko o chudnutí

Činnosť

 • Vnútorná výživa a starostlivosť o pleť a jej ošetrenie kozmetikou na prírodnej báze
 • Wellness analýza na zdravotnej váhe
 • Tvorba jedálnych lístkov na mieru s prihliadnutím na krvnú skupinu a zdravotný stav
 • Doplnky podľa potreby
 • Výživa detí

Zdeněk Červinka

Oceňujem možnosť pokračovať vo vzdelávaní v systéme www.kurzyatac.cz a rozvíjať svoje zručnosti v tejto oblasti po absolvovaní kurzu. Môžem tiež aktívne spolupracovať s lektormi, za čo som veľmi vďačná.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • individuálna konzultácia
 • zostavovanie jedálnych lístkov
 • programy na redukciu podkožného tuku
 • chudnutie pre zdravie aj krásu
 • návrhy suplementácie
 • v spolupráci s vybranými trénermi a fitness centrami aj individuálny tréning
 • zvýšenie kondície, formovanie problémových partií (brucho, stehná), chudnutie

Téma zdravého tela ma vždy zaujímala. Vždy ma fascinovalo poznanie, že ak človek naozaj chce, môže nájsť cestu k zdraviu, spokojnosti a radostnému životu. Verím, že keď naše ľudské telo funguje dobre, je zdravé, štíhle a šťastné v každom ohľade, môžeme v takomto tele žiť život, po ktorom tajne túžime. Cvičím už viac ako 20 rokov a som si istý, že nikdy neprestanem. O zdravú výživu sa zaujímam rovnako dlho, ale až vďaka kurzom Martina Jelínka sa mi otvoril úplne úžasný priestor na štúdium výživy. Tieto kurzy prekonali moje očakávania. Sú doslova nabité informáciami, starostlivo poskladané do jedného logického celku a dovolím si tvrdiť, že aj úplný laik čoskoro pochopí všetky súvislosti krok za krokom. Veľmi si vážim a oceňujem aj celostný pohľad, ktorý je možné rozoznať v osobných prednáškach pána Jelinka aj ostatných lektorov a ktorý považujem za veľmi zaujímavý.Kedysi som si priala, aby do môjho života vstupovali len skutočné a stopercentné veci, udalosti a ľudia... Som si úplne istá, že kurzy ATAC presne spĺňajú moje želanie.

Absolvované kurzy:

Výživa v športe
Cesta k vysnívanej postave
Tajomstvo biologického veku
Rekvalifikačný kurz Výživový poradca
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Všetko o chudnutí

Činnosť

 • kurzy Pilates
 • výživové poradenstvo

Eduard Bránický

www.eduardbranicky.cz

Šesťmesačný kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy bol prvý kurz, na ktorý som sa prihlásila, takže som nevedela, čo mám očakávať. Učiť sa teóriu každý deň a potom ju uplatniť v praxi v skvelej aplikácii ZOF. Nad niektorými úlohami som sedel celé hodiny, netvrdím, že som sa pri tom vždy usmieval, boli dni, keď som to všetko "preklínal"... veľa teórie, testov a úloh, ktoré som musel vypracovať, ale nikdy som nezabudol, prečo to robím, a keď sa teraz obzriem späť, môžem povedať: Stálo to za to! Neviem si predstaviť, že by mi iný kurz dal viac ako tento od pána Jelínka. Veľkú zásluhu na tom má prepracovaná aplikácia ZOF, s podobnou som sa nikde inde nestretol, a to je jedna z najväčších predností tohto kurzu. Samozrejme, všetka teória bola spracovaná tak, aby bola zrozumiteľná, nadväzovala na seba, jej zapamätanie bolo podporené každodennými praktickými testami. Skvelá je aj príručka pre študentov, ktorá je sama o sebe študijným materiálom a možno z nej čerpať množstvo informácií. Pre mňa je však najväčšou genialitou aplikácia ZOF (a prístup prednášajúceho), vďaka ktorej je možné okamžite aplikovať celú preštudovanú teóriu do praxe. Som rada, že som si nevybrala kurz, ktorý sa obmedzuje na makroživiny a ich pomer, glykemický index a kalorický deficit. Tento kurz výživového poradcu je plnohodnotný, opisuje všetky možné pohľady na stravu a doplnky stravy a predovšetkým poskytuje holistický pohľad na výživu a fungovanie tela, kde všetko so všetkým súvisí. Budem sa odvolávať na tento kurz a odporúčať ho všade, kde budem môcť.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Venujem sa tvorbe individuálnych jedálnikov na mieru a tréningu vo fitness. Mojím heslom je jednoduchosť, tzn. bežne dostupné suroviny, možnosť voľby, rýchla príprava a jasný cieľ. Mojím cieľom nie je vytvoriť krátkodobý diétny stravovací režim, ale plnohodnotný dlhodobo udržateľný spôsob stravovania.

Bc. Vendula Marešová

Oblasť stravovania a zdravého životného štýlu ma oslovila z viacerých osobných dôvodov. Začal som hľadať niečo, čo by ma v tomto ohľade obohatilo a dalo ucelenú štruktúru informáciám, ktoré som za tie roky a na základe osobných skúseností nazbieral. Som vďačná, že som našla kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky, ktorý ma nielen obohatil, ale dal môjmu životu ďalší smer. Vďaka kurzu Výživový a doplnkový poradca mám pocit a možnosť robiť to, čo mi dáva zmysel. Kurz viedla Mgr. Martin Jelínek účinným a komplexným spôsobom. Formát online štúdia mi úplne vyhovoval. Veľmi sa mi páči aj to, že lekcie a online poradenstvo sú k dispozícii aj po skončení kurzu. V neposlednom rade to bol dobrý začiatok v profesii výživového poradcu a ďalšieho sebavzdelávania v oblasti výživy.

Absolvované kurzy:

Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • individuálne konzultácie v oblasti životného štýlu, výživy a suplementácie
 • výživové plány v rámci zmeny životného štýlu
 • úprava stravovacieho režimu
 • individuálny prístup
 • externá konzultácia doplnkov stravy so zameraním na vegánstvo
 • detoxikácia organizmu
 • psychosomatika
 • masérka pre športové a rekondičné masáže

Ing. Andrea Svinčiak

www.viacenergieprezivot.sk

Ďakujeme za možnosť absolvovať váš kurz. Som veľmi spokojná, pretože hoci sa stravovaním zaoberám už dlho (je to môj koníček už viac ako 20 rokov), nemala som odvahu venovať sa poradenstvu profesionálne. Podporil ma v tom môj manžel, ktorý ma doslova nakopol, aby som sa zúčastnila kurzu. Mal som pocit, že nikdy neviem dosť na to, aby som mohol radiť iným. Váš kurz je systematický, premyslený a v testoch som súťažil sám so sebou, čo viem a čo som sa naučil :) Každodenné vzdelávanie sa v tejto oblasti je pre mňa samozrejmosťou a zlepšovanie kvality výživy je podľa mňa umením sebazdokonaľovania. Veľmi radi budeme spolupracovať v oblasti poradenstva, keďže máme s manželom záujem pracovať s klientmi v rámci našich komplexných služieb - masáže - pohyb - výživa - diagnostika energetických systémov. Teší ma aj to, že som sa stala trénerkou fitness a kulturistiky I. úrovne a môj manžel bol profesionálny športovec, takže verím, že máme čo odovzdať a naši klienti budú spokojní. V dnešnej uponáhľanej dobe je potrebné byť fyzicky a psychicky FIT a mať dostatok ENERGIE.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Telesná analýza
 • Výživové poradenstvo
 • Core trenink + 5 Tibeťanov
 • Masáže
 • Diagnostika VZV
 • Vzdělávací semináre

Mgr. Pavlína Byrtusová

Dnes už nestačí mať prehľad len v jednotlivých aspektoch výživy, pretože výživa ako taká je globálna (pre športovcov, pre deti, pre chudnutie...).Kurzy, semináre, školenia, prednášky Martina Jelínka poskytujú množstvo presvedčivých informácií z akejkoľvek oblasti výživy. Bohatý a pestrý je nielen rozsah informácií, ale aj jazyk M. Jelinek, ktorý je v dnešnej dobe SMS veľmi osviežujúci ;-). Ak má človek záujem porozumieť výžive, poradiť sebe i iným a "nestratiť sa" v záplave "odporúčaných" výživových smerníc nielen na internete, odporúčam absolvovať aspoň jeden kurz :-)

Absolvované kurzy:

Low carb diéty
Výživa v športe
Tajomstvo biologického veku

Činnosť

 • poradkyňa výživy STOB
 • absolventka Výživy pre športovcov, Výživy pre deti
 • cvičiteľka powerjogy

Renáta Nováková

Zdravo sa stravujem už od tínedžerských čias, keď som si uvedomila, že si musím kontrolovať svoju váhu. Prešla som mnohými obdobiami, keď som si myslela, že som to "vyriešila", ale potom prišlo tehotenstvo a problémy so štítnou žľazou. Zrazu bolo všetko inak. Hľadal som informácie na internete, pýtal som sa priateľov atď. Asi pred rokom sa stalo niečo, čo ma nakoplo k tomu, čo robím dnes. Kurzy Martina Jelínka v ňom zohrávali a stále zohrávajú významnú úlohu. Okrem toho, že som absolvoval kurz športovej výživy, aby som mohol získať certifikát a začať podnikať v tejto oblasti, jeho prístup mi naďalej pomáha v mojom rozvoji. Komplexnosť informácií, ktoré neustále chrlí, je neuveriteľná. Má to naozaj dobre premyslené a ak sa ma niekto opýta, kde a ako získať čo najviac informácií z tohto sveta, môžem Martina len odporučiť. Dnes viem, že zdravie nie je zadarmo, že na sebe musíte neustále pracovať a že to nie je len o strave. Vždy, keď nepoznám odpoveď na nejakú otázku, viem, že ju nájdem na webovej stránke ATAC. Ďakujem vám za všetko.

Absolvované kurzy:

Výživa v športe

Činnosť

 • Analýza telesných tkanív na špičkovom biorezonančnom prístroji Sensitiv Imago 530 a následné odporúčanie
 • Biorezonančné kôry
 • Potravinová intolerancia
 • Zostavenie osobného výživového plánu
 • Prenájom plazmového generátora
 • Hĺbková detoxikácia

Dana Švestková

www.revite.cz

Chcela by som poďakovať pánovi Martinovi Jelínkovi za jeho profesionálny a komplexný spôsob výučby. V oblasti holistického zdravia pracujem už 23 rokov a cítila som, že mi v starostlivosti o klientov stále chýbajú informácie o výžive. Ako experimentátor s RAW stravovaním som zistil, že extrémy ľudskému telu neprospievajú, aj keď sa niektoré spôsoby stravovania zdajú byť jediné zdravé. Individuálny prístup k jednotlivcovi (klientovi) je najdôležitejší.Na kurze ATAC som pochopil súvislosti niektorých vecí, ktoré som vedel, ale aj nové skutočnosti, ktoré ma prekvapili. Už niekoľko rokov som vegetariánka, dôležité podnety a rady o vyváženom stravovaní som dostala od skvelého učiteľa pána Jelínka.Keď sa nás pýtali, prečo sme si vybrali práve toto školiace stredisko, odpovedala som, že intuícia. Pri hľadaní vhodného kurzu - výživového poradcu - prevládala skutočnosť, že kurzy ATAC spájajú západný medicínsky prístup so starovekými východnými učeniami. Som terapeutka TCM a energetickej psychológie. Takže obsah kurzu je presne podľa môjho zamerania, je skvelý a štúdium som si užila.Môj priateľ, ktorého som presvedčila, aby študoval so mnou, mi niekoľkokrát povedal: ,,Vybrala si si dobre".A ja som o tom na 100 % presvedčená.Ešte raz ďakujem za milý prístup a ústretovosť.Kurz môžem všetkým záujemcom len odporučiť. Myslím, že v Českej republike nenájdete lepšie.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • Poradenstvo a konzultácie Energy
 • Terapia pomocou SU JOK a TČM
 • Riešenie zdravotných problémov úpravou jedálnička a prírodnými prostriedkami
 • Biometrické meranie telesným analyzátorom Tanita BC-545
 • Meranie kvantovým magnetickým analyzátorom
 • Zostavenie individuálneho stravovacieho režimu celostným pohľadom, odporúčanie pohybovej aktivity, vhodných doplnkov stravy, psychologická podpora

Tatiana Benčeková

www.tatianabencekova.sk

Otázkami o výžive a zdravom životnom štýle sa zaoberám už veľmi dlho a chcela som si rozšíriť svoje vedomosti a doplniť informácie, k čomu mi pomohla účasť na kurze pána Martina Jelínka: "Poradca pre výživu a výživové doplnky". Tento kurz je veľkým prínosom pre tých, ktorí sa chcú pozrieť na výživu z viacerých uhlov pohľadu a zlepšiť svoje vedomosti. Pán Jelínek je lektorom, ktorý vás prevedie celou škálou z hľadiska výživy, zdravia, holistického pohľadu na výživové doplnky, ako aj prepojenia výživy s duševnou stránkou človeka. Nevynechal ani oblasť TČM a ajurvédy, čo nie je v našom západnom svete bežné, donúti vás premýšľať iným smerom, na ktorý nie sme zvyknutí. Každému môžem len odporučiť, aby kurz absolvoval a dospel k záveru, že najlepšie pre každého je zdravý rozum a zavedenie jednoduchosti vo všetkých aspektoch života, výživu nevynímajúc.U pána Jelínka je vidieť nadhľad a cítiť zanietenie pre vec, či už vo forme školení, kníh, prednášok.Veľkým plusom tohto kurzu je možnosť štúdia online priamo z domu a obrovskou výhodou je, že môžete študovať aj zo zahraničia.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Cesta k vysnívanej postave
Všetko o chudnutí

Činnosť

 • individuálne konzultácie v oblasti výživy a zdravého životného štýlu
 • zdravá redukcia váhy
 • individuálne zostavenie jedálnička
 • úprava jedálnička pri zdravotných problémoch
 • odporučenie vhodných doplnkov stravy

Pred ôsmimi rokmi, keď som začal pracovať ako fitnes tréner, som sa vo fitnescentre zoznámil s Martinom Jelínkom. Začalo to niekoľkými otázkami, ktoré som si starostlivo overil, aby som sa uistil, že má úplnú pravdu v tom, na čo sa pýtam. Často išlo o odpovede, ktoré sa opierali o informácie - fakty, ktoré bolo ťažké nájsť aj na internete. Už vtedy som si uvedomila, že som našla niekoho, kto mi dokáže poskytnúť dostatočne dobré odpovede na moje veľmi zložité a dosť špecifické otázky týkajúce sa stravy a doplnkov. Netrvalo dlho a absolvovala som kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky. Dalo by sa povedať, že jej fakticita, fakty a spôsob, akým je prezentovaná, ovplyvnili môj pohľad na jedlo a spôsob, akým ho jem. Rozloženie kurzu je vyvážené a podrobné, ale nie natoľko, aby vás odradilo od jeho absolvovania. S odstupom času ju hodnotím ako najlepšiu možnú vstupnú bránu do sveta tohto predmetu, doplnenú skvelým lektorom, ktorého prejav je zrozumiteľný a je vždy k dispozícii na objasnenie akejkoľvek otázky či problému.Skúsenosti za viac ako 15 rokov hovoria za všetko, prístup k životu, k sebe samému, formu štúdia musí v Martinovi Jelínkovi spoznať každý, laik aj skúsený "matador" z branže. Na záver by som chcel zdôrazniť, že dnešný svet, možnosť prístupu na internet robí z tejto oblasti doslova panenskú džungľu, kde potrebujete "mačetu" a skúseného domorodca, aby ste sa v nej systematicky a bezpečne orientovali.Tieto poznatky odovzdávam svojim klientom, skúšam ich na sebe a pokračujem v ceste vzdelávania v ďalších kurzoch.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • fitness trennér všetkých vekových kategórií
 • špeciálne zameranie na tréning pre maximálny svalový rozvoj
 • poradca pre výživu a suplementáciu so špecializáciou pre kulturistov a silových športovcov
 • špecialista na životné premeny a kompletnú zmenu životného štýlu
 • poradca pre rozvoj koncentrácie mysle, pevnej vôle a prepojenie mysle so svalom - pre maximálny svalový rozvoj
 • testovanie stravovacích a tréningových experimentov na účel maximálneho svalového rastu
 • riešenie civilizačných “bolestí” chrbta v oblasti krčnej chrbtice a bedier
 • šíriteľ životného štýlu a filozofie ReFiWo bPP - reálny fitness svet podľa Petra Poláka

Ivana Radová

Na začiatku kurzu som sa obával, či zvládnem témy. Vďaka používaniu myšlienkových máp, ktoré mi pomáhajú zapamätať si látku, som kurz absolvovala bez problémov a táto forma učenia sa mi veľmi páčila. Ocenila som prístup lektora k študentom a uvítala som aj možnosť nadviazať na vynikajúcu Mgr. Martin Jelínek.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky
Výživa detí

Činnosť

 • osobné konzultácie s klientom
 • navrhnutie osobného jedálnička s ohľadom na zdravotný stav a časové možnosti;
 • stanovenie dosiahnuteľných cieľov
 • rozbor stravovacích návykov a návrhy na zmenu jedálneho režimu
 • navrhnutie jedálnička a vypracovaný redukčný režim
 • tipy na vhodné pohybové aktivity podporujúce redukciu váhy a zdravý životný štýl
 • návrhy suplementácie pre zlepšenie zdravotného stavu, rýchlejšie a efektívnejšie chudnutie a pod.
 • zohľadnenie potrieb podľa pohlavia a veku (študenti, mládež, deti, tehotné a dojčiace matky, seniori)

Zdeňka Prušáková Řepová, Dis.

www.hitzdravi.cz

Som šťastná a nesmierne vďačná, že som dostala dar a príležitosť šíriť zdravie, krásu a výživu medzi verejnosťou - na podporu kvalitného a plnohodnotného života. Na kurzy Mgr. Knihy a prednášky Martina Jelínka sú TOP, odborné, zaujímavé, praktické, pútavé a ľahko prenosné do každodenného života bežných ľudí. Po prečítaní knihy Výživa pri rakovine som chcela ďalšiu, a tak som sa plynule dostala do online kurzov ATAC. WOW - bolo to presne to, čo som potreboval. V pohodlí môjho domova, v čase a tempe, ktoré mi vyhovuje, bez stresu a dochádzania. Kurzy odporúčam každému, bez ohľadu na to, čo robí. Zaradil by som ich medzi povinné školské predmety a povinnú výučbu. Páči sa mi rozsah učebných osnov, odbornosť, praktická časť kurzov (hra na učenie), testovacia časť, videá, ale aj poradenstvo pre študentov, ktoré je veľmi prínosným prvkom. Spôsob stravovania, ktorý sám uprednostňujem a tiež ho odovzdávam ďalej, krásne rezonuje s celým kurzom a podstatou pána Jelínka. Kurzy sú postavené na veľmi pevných a stabilných základoch - t. j. na ČERSTVOSTI, VÝHODE, KVALITNÝCH POTRAVINÁCH, pričom všetko musí byť v súlade s konkrétnymi potrebami jednotlivca. Pracujem s ľuďmi trpiacimi histamínovou intoleranciou (sama mám označenie HIT), potravinovými alergiami, ekzémami, tráviacimi problémami atď. a v tejto oblasti je skutočnou výzvou zostaviť jedálny lístok tak, aby boli potraviny vyvážené a chutné. Ktoré potraviny uprednostniť a ktorým sa vyhnúť. Aký štýl výživy používať pri prevencii a rozvoji rôznych problémov... Osobné a negatívne skúsenosti z oblasti medicíny, farmaceutického priemyslu a výživových poradcov mi pomohli otvoriť si vlastnú prax a pánovi. Martin Jelínek mi poskytol ďalšie vedomosti a know-how, ktoré som potreboval, v podobe úžasných kurzov ATAC.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Cesta k vysnívanej postave
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Čo neviete o mlieku
Výživa pri nádorových ochoreniach

Činnosť

 • poradca pre výživu s celostným prístupom k zdraviu,
 • odborný konzultant zdravého životného štýlu so zameraním na prevenciu,
 • psychosomatika,
 • detoxikácia, pôsty,
 • potravinové intolerancie,
 • pozitívny prístup ku každému človeku a jeho jedinečnosti

Ing. Renáta Davidová

www.empiria-vyzivove-poradenstvi.cz/

Zdravá výživa v kombinácii s pohybom, relaxáciou a hľadaním vyváženého a pokojnejšieho spôsobu života ma zaujíma už mnoho rokov. Tento záujem ma priviedol k hľadaniu komplexného kurzu o výžive a zdraví. Preskúmala som kurzy inzerované na internete a zo všetkých ponúkaných možností ma najviac zaujal šesťmesačný diaľkový kurz s Martinom Jelínkom. Páčilo sa mi ucelené a komplexné zameranie kurzu a dĺžka šesť mesiacov sa mi zdala primeraná, aby študent nebol len nepripravený "rýchlokvas".Ocenila som dištančnú formu s možnosťou stretnúť sa raz za mesiac a vyjasniť si prípadné nejasnosti. V neposlednom rade ma zaujal spôsob, akým boli študijné materiály pripravené vo forme myšlienkových máp, čo považujem za perfektné a odporúčam to svojim dcéram ako študijnú pomôcku. Kurz prekonal moje očakávania, dozvedela som sa obrovské množstvo cenných informácií o výžive, doplnkoch výživy a o tom, ako môže výživa ovplyvniť určité zdravotné problémy a predchádzať im. Študijné stretnutia o ajurvéde a tradičnej čínskej medicíne boli veľmi zaujímavé a poskytli obohacujúci pohľad na výživu a zdravie. Pán Jelínek pôsobil po celý čas kurzu veľmi priateľsky, ústretovo a zrozumiteľne, na všetky moje otázky som vždy dostala profesionálnu odpoveď (a na tie zaslané e-mailom veľmi rýchlu odpoveď). Kurz ma rozhodne motivoval k ďalšiemu vzdelávaniu v tejto zaujímavej oblasti. Získané poznatky som začal priebežne uplatňovať v rodine a vo vlastnej poradenskej praxi v Prahe.

Absolvované kurzy:

Tajomstvo biologického veku
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • Odporúčanie individuálneho zdravého spôsobu stravovania - redukcia alebo zvýšenie telesnej hmotnosti, zdravotná harmonizácia s udržaním existujúcej hmotnosti.
 • Prispôsobenie jedálnička pri rôznych zdravotných problémoch - metabolický syndróm, diabetes, dna, ubúdanie prirodzenej produkcie estrogénov atď. Aké doplnky stravy užívať a kedy.
 • Asistencia pri výbere a nákupe vhodných potravín.

Ladislav Škárka

V tejto oblasti som pôsobil už predtým a chcel som si rozšíriť obzory. Vďaka pánovi Mgr. Martin Jelínek Zistil som, aké mám nedostatky, a teraz môžem oveľa lepšie poradiť svojim klientom a rodine. Celý kurz bol veľmi dobre vedený. Teším sa, že budem mať možnosť absolvovať ďalší z ponúkaných kurzov.

Absolvované kurzy:

Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa detí

Činnosť

 • poradca pre výživu a suplementáciu
 • analýza zloženia tela pomocou bioimpendačného prístroja
 • poradca pre správny nákup a zdravé varenie
 • zostavenie jedálnička
 • odporúčanie pohybových aktivít

Karolína Hamplová

www.instagram.com/kaja.hamplova

Ako manažérka v nadnárodnej spoločnosti som nemala čas robiť veci, ktoré ma zaujímali nad rámec mojej práce, a keď som dosiahla takmer 90 kg pri zlom životnom štýle, rozhodla som sa schudnúť..ÁNO, schudla som, ale veľmi zlým spôsobom. Potom prišiel čas, keď som začala túžiť po rodine a po siedmich umelých oplodneniach sa mi narodil syn. Vtedy som si začala vážiť svoje telo a uvedomila som si, že sa o seba musím starať. Zároveň si uvedomujem, že sme zrkadlom pre naše deti, a tak som začala hľadať spôsob, ako sa ZRODIŤ. A ako to už v živote býva, v momente, keď som sa naozaj rozhodla, že CHCEM VEDIEŤ, stretla som absolventa kurzu pána Martina Jelínka "Výživový a doplnkový poradca", ktorý bol neuveriteľne nadšený, motivovaný a plný vedomostí. ( Dnes sme skvelí priatelia.) Hneď som začala hľadať referencie a nenašla som jedinú zlú zmienku alebo informáciu. A ako matka na materskej dovolenke som nesmierne ocenila spôsob ,,dištančného vzdelávania.... Rozhodnutie padlo a ja som okamžite začal študovať. Pol roka ubehlo ani neviem ako :-)Nesmierne oceňujem prístup pána Jelínka, otvorený pohľad na celú problematiku výživy a komplexný pohľad, ktorý si dovolím tvrdiť, že inde nezískate. Zároveň je prostredie, v ktorom štúdium prebieha, pomerne sofistikované a profesionálne spracované.Ak váhate, určite do toho choďte. Vďaka štúdiu som si uvedomila, aký dobrý môže byť náš život, ak sa o seba správne staráme. Dnes chápem pojem ,,ste to, čo jete,,, naozaj ste! a žijeme len raz, tak nech to stojí za to. Ako poznámku pre tých, ktorí ešte stále váhajú, uvádzam svoj príbeh... ktovie, akú úlohu v ňom zohralo toto štúdium.Počas materskej dovolenky som študovala "Poradcu pre výživu a doplnky výživy" , keď som kurz úspešne ukončila, zistila som, že si dokážem perfektne zorganizovať deň s dieťaťom a prácu a nadviazala som na kurz "Inštruktor fitness" a začala pracovať ako inštruktorka. A pretože rada robím veci poriadne a komplexne, začala som študovať po tretíkrát a som rada, že mám certifikát "Športová a relaxačná masáž". Teraz mám pocit, že môžem byť svojim klientom k dispozícii v širokom spektre a vraciam sa k diétam a ďalším kurzom, ktoré pán Jelínek ponúka.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • Inštruktorka firness
 • Športové a relaxačné masáže
 • Poradenstvo vo výžive

Alena Václavíková

www.aloena.cz

Keď som si vyberala kurz výživového poradenstva, pozrela som si všetky možné ponuky. Kurz majstra Jelínka ma však oslovil hneď na prvýkrát, ten vnútorný pocit mi povedal, že je to presne to, čo hľadám. Zaujal ma spôsob štúdia - myšlienkové mapy (nikdy predtým som s tým nepracoval, ale chcel som sa s tým zoznámiť a fungovalo to dobre, je to prehľadné a ľahko zapamätateľné). Páčila sa mi aj možnosť študovať z domu, a hoci školenie prebiehalo raz za mesiac, boli sme v neustálom kontakte s lektorom. Každý deň sme dostávali témy, na ktorých sme mali pracovať, a tak sme sa posúvali k nášmu cieľu. Naučili sme sa pozerať na človeka ako na celok a hoci som to spočiatku brala ako doplnok k mojej práci, úplne ma to pohltilo, keď som videla, ako veľmi je možné ovplyvniť zdravie človeka stravou a životným štýlom a samozrejme, že s tým súvisí aj regulácia hmotnosti. Vďaka tomu som uviedol na trh vlastné výrobky pripravené na zdravom základe. A veľmi si cením aj neustály kontakt s absolventmi, možnosť konzultácií a ďalšieho vzdelávania a rozvoja. Moja intuícia ma opäť nesklamala... :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • výživové poradenstvo, zdravý životný štýl
 • kurzy zdravého varenia
 • zdravotné poradenstvo – meranie EAV
 • onko centrum
 • predaj prírodných produktov

Ing. Irena Kašpárková, PhD.

www.fitiren.cz

Absolvovaním kurzu Poradca pre výživu a suplementáciu som získala množstvo podrobných informácií. Páčilo sa mi najmä to, že problematika bola konečne vysvetlená chemicky, čo v mnohých publikáciách, ktoré som čítal, chýbalo. Nakoniec mi niekto vysvetlil, prečo je to tak. V kurze senajde naozaj každý, odborník aj laik. Vďaka dobre navrhnutým testom a metóde myšlienkových máp som si dokázala zapamätať veľa faktov.Budem pokračovať v práci výživového poradcu v telocvični proženy. Myslím, že som sa rozhodla dobre - tento kurz má ohlas a dúfam, že ho budem dobre propagovať na svojej webovej stránke www.fitiren.cz.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Sila myšlienky

Činnosť

 • Poradca pre výživu a suplementáciu
 • zostavenie jedálnička na mieru
 • zostavenie individuálneho tréningového plánu

Dominika Hostinská

www.domihostinska.cz

O výžive som už pred kurzom mala veľa informácií a aktívne som sa danej téme venovala. Avšak kurz Výživy a suplementácie mi ukázal, že je stále kde sa zdokonaľovať a že budú vždy informácie, ktoré ešte nepoznáme. Myslím si, že toto platí v každom odbore a vo výžive potom dvojnásobne. Jedným slovom bol pre mňa kurz skvelý. Pokiaľ hľadáte kurz, z ktorého si chcete skutočne niečo odniesť a naučiť sa, tak tu ste správne. Na kurze sa mi najviac páčil jeho celostný pohľad na výživu a zdravie. Nič nekritizuje. Nič nevyzdvihuje. Predkladá objektívne fakty a na výživu poukazuje z rôznych uhlov pohľadov a výživových smerov. Do toho všetkého je celý kurz pretkaný skutočnou praxou zostavovaním jedálnych lístkov vo výukovej aplikácii ZOF, ktorá vás skvele pripraví na následnú prácu s reálnymi klientmi. Ak by som sa mohla rozhodovať znova, neváhala by som a vybrala by som znova tento kurz. Ďakujem za skvelú skúsenosť a množstvo nových informácií. Verím, že ich už čoskoro uplatním vo svojej praxi.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Ing. Marek Smetana

www.jjsp.cz

S odstupom času som veľmi rád, že sa prihlásil do kurzu, ktorý viedol majster stravovania Martin Jelínek. Dozvedela som sa, čo tvrdia tisíce rokov staré východné učenia, ale aj širokú škálu noviniek z oblasti potravinárstva. Priebeh bol pestrý, nechýbali snáď žiadne teórie stravovania. Tí, ktorí dávali pozor a pripravovali sa na vyučovanie, určite vedia, že nie je pochýb o tom, že... Napriek tomu, že je pán Jelinek vegán, zastáva objektívne názory na stravovanie. Veľmi pekne vám ďakujem, pán učiteľ, že ste mi počas kurzu ochotne poskytli všetky informácie a rady! A vďaka a chvála vašim kurzom o mlieku, cukrovke a o tom, ako kŕmiť deti!

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa pri cukrovke
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach

Činnosť

 • Keď východná náuka s miestnou tradíciou a novodobú vedú sa skĺbi.
 • Však hocikedy sa to prieči a vyznať sa v tom nemožno ľahko, preto overujem dané teórie praktickými pokusmi na mne.
 • Píšem o tom, čomu verím, ale viem, že pre Vás ani pre mňa to nemosí byť dycky pravda,
 • kto vydá sa na cestu, pozná sám seba, hoci trebárs až za desať rokov či už za dva.

Ing. Jitka Růžičková

www.jimesrdcem.cz

Kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy bol plný prekvapení - musím dodať, že veľmi príjemných. Prvým prekvapením bolo množstvo látky, ktorú sme prebrali za šesť mesiacov. Takúto komplexnú štúdiu som nečakal. Pán Jelínek pripravil naozaj veľa zaujímavých tém, ktoré mi otvárajú ďalšie a ďalšie dvere v oblasti zdravej výživy. Ďalším prekvapením bol holistický pohľad na naše telo a pochopenie, že ak nepoznáme príčinu problému, nepohneme sa z miesta. Pánovi Jelínkovi by som sa chcela najviac poďakovať za jeho ľudský prístup, jednoduché vysvetlenie celého zložitého systému zdravej výživy a najmä za jeho ochotu kedykoľvek podať pomocnú ruku. Po absolvovaní tohto kurzu sa mi všetky informácie prepojili, prehĺbili a potvrdili, že idem správnym smerom.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Poradenstvo vo výžive s celostným zameraním,
 • Analýza zloženia tela pomocou bioimpedančného prístroja Tanita BC-545,
 • Kurzy zdravého varenia,
 • Podpora rozvoja pohybových aktivít.

Bc. Zuzana Hajduková, DiS.

Sú to už dva roky, čo som absolvovala kurz Výživový poradca a sumplementacipod vedením Mgr. Martin Jelínek. A aj po týchto dvoch rokoch môžem so stopercentnou istotou povedať, že to neľutujem a nikdy ľutovať nebudem, pretože zdravý životný štýl sa stal súčasťou môjho každodenného života. Počas polročného kurzu v rozsahu 410 hodín som získal veľa informácií, ktoré ma posunuli vpred. Spojil som zdravý životný štýl so športom, ktorému sa naplno venujem. Na kurze Poradca pre výživu a fitness som sa dozvedela veľa cenných informácií, ktoré som zaviedla do praxe, stále ich využívam a budem ich využívať aj naďalej. Chcem sa v tomto smere ďalej vzdelávať, preto postupne navštevujem ďalšie kurzy pod vedením Martina Jelínka. Páči sa mi, ako vedie kurzy - vždy vytvára atmosféru pokoja. Obdivujem jeho vyrovnanosť a prirodzenú inteligenciu s citom viesť prednášky. Vždy, keď sa naňho obrátim s otázkami, a vždy dostanem vyčerpávajúcu odpoveď bezchybne :-). Kurzy podvodu Mgr. Martin Jelinek Môžem len odporučiť. Nielenže sa budete cítiť dobre v uvoľnenej atmosfére, ale získate toľko komplexných informácií, že budete chcieť siahnuť po ďalších. Ďakujem, Martin, úprimne :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • poradca pre výživu
 • špecializácia na poradenstvo spojené s oblasťou športu
 • osobný fitness inštruktor
 • jumping inštruktor
 • TRX inštruktor
 • inštruktor Body rock na www.onlinefitness.cz

Erika Ištvániková

www.allium.sk

Veľmi príjemná polročná on-line forma štúdia. Martin Jelínek bol vždy veľmi ochotný odpovedať na všetky moje telefonické otázky. A naozaj ich nebolo málo :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Poradenstvo vo výžive

Anežka Hladíková

www.anniehladikova.com

Rozhodnutie absolvovať šesťmesačný online kurz pána Jelinka bolo jedným z najlepších rozhodnutí v mojom živote. Kurz je starostlivo štruktúrovaný tak, aby každý študent získal pevné základy vedomostí. Páčilo sa mi, ako nás pán Jelínek "nútil" premýšľať o rôznych výživových smerniciach, ako aj o zdravom rozume. Nič nebolo čiernobiele - dobré alebo zlé - informácie sú vždy zasadené do celostného kontextu.Oceňujem aj spôsob výučby - kombinácia písomných lekcií, video prednášok, vypracovávanie úloh v hre ZOF, myšlienkové mapy a priebežné testy. Vďaka tomu som naozaj zažil materiál do hĺbky :-) Z jednotlivých lekcií kurzu budem čerpať počas celej svojej kariéry v oblasti výživy. Za obrovský prínos považujem aj online poradňu, kde sa my študenti a absolventi môžeme poradiť s pánom Jelínkom o otázkach výživy. Ďakujem za úžasný kurz a jeho starostlivosť a dúfam, že svojou záslužnou prácou ovplyvní čo najviac ľudí.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • health & life coach
 • pomáham ambicióznym ženám vytvoriť si zdravý high-vibe životný štýl
 • učím ich základy výživy, zmenu zdravých návykov a hlavne načúvanie vlastnému telu
 • kombinujem teóriu výživy s princípmi koučingu a preprogramovaním podvedomia s cieľom dosiahnuť dlhodobé výsledky

Martina Siudová

Kurz výživového poradcu je skvelým krokom k sebarealizácii. Rok som pracovala v jednej spoločnosti ako odborníčka na výživu a chýbali mi informácie. Čím viac som ho hľadal, tým častejšie som narážal na meno pána Jelinka. Začal som navštevovať jeho jednodňové kurzy a semináre a začal som tieto vedomosti využívať v praxi. Po čase som sa rozhodla absolvovať kurz Poradca pre výživu a doplnky výživy, aby som si objasnila kroky a chyby, ktoré ľudia robia, keď nevedia. Kurz je veľmi komplexný a ukazuje správny a zdravý smer, ktorým by sa mal uberať každý bez výnimky. Tento kurz mi v podstate umožnil pokračovať v práci poradcu a plniť svoje poslanie na tomto svete. Vyskúšajte to aj vy :).

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • harmonizácia a úprava jedálnych lístkov
 • zostavovanie diétneho plánu pri zdravotných problémoch
 • navrhnutie a konzultácie v stravovaní detí

Bc. Vojtěch Meier

www.vojtechmeier.cz

Rozhodol som sa absolvovať kurz Poradca pre výživu a doplnky výživy z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom bolo, že dnešný trh v oblasti výživy a výživového poradenstva je zmätený množstvom niekedy irelevantných informácií a výživoví poradcovia sa rodia ako na bežiacom páse. Z tohto dôvodu som chcel informácie roztriediť a porovnať, aby som mohol pochopiť súvislosti a spojiť si ich. Druhou vecou bolo účelne integrovať moje existujúce služby s mojimi vedomosťami o výžive a zdravom životnom štýle. Kurz absolútne splnil moje očakávania, hoci štúdium bolo dosť náročné. Tento krok bol nakoniec správny. Túto štúdiu odporúčam potenciálnym záujemcom.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • Trénovaniu sa venujem od roku 2011, kedy som úspešne absolvoval najprestížnejšiu trénerskú v Čr - Ronnie.cz. Ďalej ako jeden z mála vlastným certifikáciu pohybového špecialistu FMS level 1 & 2. Okrem iného tiež pôsobím ako masér aj výživový poradca. Poskytujem tak klientom naozaj komplexnú starostlivosť o ich pohybový aparát a zdravie.

Jaroslav Hollmann

Keď som sa začal zaujímať o oblasť zdravia, zistil som, že názor jedného človeka je názor druhého. Informácie z rôznych zdrojov sa často líšia alebo si navzájom odporujú. Bol to pre mňa chaos, z ktorého ma vyviedol kurzVýživové a doplnkové poradenstvo. Vďaka holistickému prístupu som sa naučila myslieť v širších súvislostiach, zbavila som sa zdravotných problémov a získala veľmi prospešné informácie. Oceňujem aj prístup pána Jelínka, ktorý mi vždy rýchlo a ochotne odpovedal na moje otázky, či už sa týkali kurzu alebo iných záležitostí. Kurz môžem všetkým vrelo odporučiť.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Cesta k vysnívanej postave
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Činnosť

 • poradca pre výživu
 • spracovanie komplexných plánov (strava, cvičenie, práca s psychikou)
 • individuálne konzultácie v oblasti zdravého životného štýlu, výživy a suplementácie
 • analýza zloženia tela pomocou prístroja Tanita
 • spoluzakladateľ projektu o zdraví a wellness Zdravie 21 (www.zdravi21.com)

Zdeněk Pochyla

www.masazni.sluzby.cz

Kurz výživového poradcu ma naučil lepšie si uvedomovať, ako si moji klienti vytvárajú vzťah k vlastnej strave. Táto dôležitá súčasť mojej praxe ma významne posunula v profesionálnej oblasti a vďaka nej môžem úspešnejšie pomáhať ľuďom v mojej komunite. Veľké poďakovanie patrí môjmu lektorovi M. Jelínkovi, s ktorým sa môžeme aj po skončení tohto kurzu ďalej učiť.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky
Výživa v športe
Cesta k vysnívanej postave
Tajomstvo biologického veku
Meditácia pre začiatočníkov

Činnosť

 • zdravotné masáže
 • reflexná terapia
 • poradenstvo vo výžive detí i dospelých
 • lifting-vypínacia masáž tváre

Blanka Bartošová

www.zdravakrasa-vyziva.cz

Výžive a doplnkom sa venujem viac ako 7 rokov. Ale stále mám pocit, že mi niečo chýba, aby som sa s touto témou spojil a plne jej porozumel. Dlho som sa venovala štúdiu, pretože mám deti a zatiaľ som nemala čas cestovať. Keď som objavil možnosť študovať výživu online, bolo rozhodnuté. Som veľmi rada, že som si vybrala šesťmesačný kurz, pretože som mala dostatok priestoru na to, aby som absorbovala množstvo informácií a naučila sa s nimi pracovať. Všetko sa krásne prepojilo a začalo mi dávať zmysel a našla som veľa odpovedí na svoje podvedomé otázky, ktoré mi bránili plne sa venovať práci poradkyne. Kurz je pripravený dokonale, intuitívne a prirodzene. Šesť mesiacov v kurze a nasledujúce mesiace v nadväzujúcich kurzoch by som prirovnala k prvému roku života dieťaťa, ktoré sa všetko učí s ľahkosťou, radosťou, robí veľké pokroky a učí sa metódou pokusov a omylov ( to som pociťovala najmä pri tvorbe menu v hre ZOF). Kurz sa mi páčil, pretože to neboli len informácie a tabuľky, ale dôležitosť individuality človeka bolo cítiť vždy na každej hodine. Obdivujem Mgr. Jelinek za jeho prácu, prístup a to, ako rýchlo dokáže reagovať na všetky individuálne otázky prostredníctvom e-mailu. Ďakujem veľmi pekne za všetko a vrelo odporúčam.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Výživa pri cukrovke
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa detí
Sila myšlienky
Meditácia pre začiatočníkov
Low carb diéty

Činnosť

 • Individuálny a diskrétny prístup a vedenie
 • Poradca pre výživu dospelých a detí
 • Poradca v oblasti prírodných výživových doplnkov
 • Vypracovanie podrobnej analýzy tela
 • Prevencia chorôb
 • Individuálne zostavenie jedálnych lístkov, aj pri zdravotných problémoch
 • Biometrické meranie telesným analyzátorom Tanita
 • Trvalá podpora
 • Špecialista na anti-aging technológie

Radovan Líška

santosha.sk

Na začiatku som sa rozhodovala medzi viacerými kurzami výživového poradcu.Hneď na prvom stretnutí s Mgr. Martin Jelínek, som bol presvedčený, že som sa rozhodol správne. Pán Jelínek ponúka komplexný pohľad na výživu. Páči sa mi, že sa na všetky veci pozerá z nadhľadu a dokáže zhrnúť všetky výhody a nevýhody danej oblasti. Tento kurz bol veľmi obohacujúci a poskytol mi nový pohľad na oblasť výživy. Zároveň mi to dalo príležitosť venovať sa kariére v oblasti výživového poradenstva.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe

Činnosť

 • individuálne konzultácie v oblasti výživy a zdravého životného štýlu
 • analýza zloženia tela pomocou bioimpedačného prístroja Tanita
 • zdravá redukcia váhy
 • individuálne zostavenie jedálnička
 • úprava jedálnička pri zdravotných problémoch

Kristýna Volfová

www.apointofme.cz

Absolvovala som dva kurzy - Výživový a doplnkový poradca (diaľkovo) a Cesta k telu snov a musím povedať, že oba kurzy mi dali veľa informácií, ale aj praxe. Vďaka takmer každodennej výučbe som sa mohla učiť teoretickú látku a následne ju aplikovať do praktickej časti - hry ZOF, v ktorej som vytvárala dané jedálničky podľa pravidiel. Každý mesiac boli testy a záverečná semestrálna práca, kde som si mohol overiť svoje schopnosti. Po technickej stránke bolo tiež všetko v poriadku. Kurz je prehľadný a vedenie kurzu mi vždy rýchlo odpovedalo.

Absolvované kurzy:

Cesta k vysnívanej postave
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Reč tela, ako ju nepoznáte

Činnosť

 • Stravovacie plány na mieru
 • Cvičebné plány na mieru
 • Okrajový záujem o poruchy príjmu potravy
 • Publikácia kníh
 • „Influencer“ na sociálnych sieťach

Ivan Rajkó

ivanrajko.sk/

Dlho som hľadal pre mňa najideálnejší kurz.Nenašiel som nič tak komplexné ako tento kurz na Slovensku. Kurz bol nad moje očakávania a bude mi nesmierne chýbať.Poznatky z ajurvédy využívam v osobnom živote a určite ich budem aplikovať aj na svojich klientov.Po kurze mám úplne iný pohľad na stravovanie a som s ním nesmierne spokojná.Ďakujem pánovi Jelínkovi a jeho tímu za všetko.

Činnosť

 • poradca pre výživu a suplementaciu
 • invidualné konzultacie
 • zostavovanie jedalničku poďla individuality klienta
 • používanie zásad Ajurvédy a Tradičnej čínskej medicíny
 • pomoc pri nakupovani
 • psychologická podpora
 • redukcia váhy pre morbidne obezních ľudí
 • holistický (celistvý) pohľad na zdravie človeka

Ing. Radomila Unarová

Dlhodobé vzdelávanie pod vedením Mgr. Martin Jelínek je pre mňa veľkým ľudským a profesionálnym prínosom. Zúčastnil som sa takmer všetkých dlhodobých aj jednorazových kurzov. Vďaka nim sa stále učím nové informácie a upevňujem si tie, ktoré som už zažil. Všetky získané vedomosti úspešne využívam v každodennej praxi. Určite ju môžem odporučiť všetkým, ktorí sa zaujímajú o výživu laicky alebo profesionálne.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • stravovací plán "ušitý na mieru"
 • individuálne konzultácie a pravidelné kontroly
 • diagnostika na lekársky certifikovanej váhe
 • návrh suplementácie
 • redukcia váhy bez jo-jo efektu
 • detoxikácia
 • poskytovanie služieb súvisiacich s vnútornou i vonkajšou "premenou"
 • masáže
 • pohybové aktivity s kondičným trénerom
 • služby vizážistov (kaderník, farebná typológia, úprava šatníka)
 • meranie antioxidačné schopnosti tela
 • odborné prednášky, semináre

Petra Šináklová

Kurz "Poradca pre výživu a doplnky výživy" je z mnohých dôvodov celkom jedinečný. Pre mňa je prvou z nich možnosť študovať online z domu, ako mi to časovo vyhovuje, druhou je holistický pohľad na zdravie, výživu a našu "psychiku". Predovšetkým holistická integrácia výživy, fyzického tela a mysle je to, čo som doteraz márne hľadal. Ďalším dôvodom, prečo som sa rozhodla zapojiť do kurzu, bola jeho dĺžka, hra na učenie ZOF a vytváranie učebných menu, kde si danú tému precvičujete (z môjho pohľadu sa naučíte oveľa viac). Posledným dôvodom, prečo študovať práve tento kurz, je prístup pána Martina Jelínka, ktorý všetko dokonale vysvetľuje z rôznych uhlov pohľadu, aby to každý pochopil. Určite využijem aj ďalšie ponúkané kurzy. Chcel by som mu srdečne poďakovať a popriať mu v živote veľa krásnych vecí.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Reč tela, ako ju nepoznáte
Výživa pri nádorových ochoreniach
Čo neviete o mlieku

Činnosť

 • poradňa prevencia zdravia a vitality,
 • syntéza klasickej a alternatívnej medicíny
 • biorezonancie - Sensitív Imago 530
 • biofotónová holografia - Aureola S
 • zdravotné termo-lehátko Ceragem
 • bioimpedačné meranie InBody 270

RNDr. Blanka Roučková, Ph.D.

V oblasti výživového poradenstva sa pohybujem už dlho, samozrejme, neustále sa vzdelávam z rôznych zdrojov. Kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky ma zaujal najmä kvôli rozsahu informácií. Zapojením sa do kurzu som si rozšírila svoje vedomosti a dala som si do poriadku a do ďalších súvislostí známe veci. Obsah kurzu bol pre mňa určite prínosný a online formát úplne vyhovujúci.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • analýza stavby tela
 • individuálne výživové poradenstvo (chudnutie, regenerácia, naberanie svalovej hmoty)
 • doplnky výživy
 • individuálny koučing pri zmene stravovania a životného štýlu

RNDr. Růžena Šimková

Vzhľadom na vysoký výskyt zdravotných komplikácií spôsobených nevhodným stravovaním sme ako absolventi tohto kurzu schopní tieto problémy účinne riešiť. Metóda štúdia založená na tvorbe myšlienkových máp, ktorých obsah sa dobre pamätá, sa ukázala ako veľmi zábavný a efektívny spôsob štúdia.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • efektívne, zdravé chudnutie
 • dosiahnutie a trvalé udržanie optimálnej váhy klienta
 • postupná zmena životného štýlu smerom k dobrému zdravotnému stavu a kondícii

Rastislav Bagita

www.slovenskyklubzdravia.sk

Po množstve kníh, ktoré si človek kúpi, a po čase, ktorý nad nimi strávi, zistíte, že informácie sa opakujú mnohokrát. Hľadal som zdroj informácií,ktorý by prekonal moje prvé akreditované zdravotné vzdelávanie. Martin na mňa zapôsobil už na audiokazetách svojich prednášok a nesklamal ani v kurze, ktorý som s ním absolvoval. Hĺbka informácií bola dostatočná a niekedy prekvapujúca. Podľa môjho názoru by tento kurz mal absolvovať každý, kto chce ľuďom účinne radiť v oblasti výživy. Veľkým plusom je celková šírka informácií.Úzke zameranie na samotné potraviny, doplnky stravy, výživu pri zdravotných problémoch atď... tieto výhody v iných kurzoch nenájdete! Som maximálne spokojná a určite sa chystám absolvovať aj ďalšie Martinove kurzy.

Absolvované kurzy:

Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • spoluautor knihy "107 neodolatelných smoothie receptov"
 • poradenstvo vo výžive
 • aktívna spolupráca s lekármi
 • spolupráca na projekte Nu3gen zameranom na zisťovanie genetických predispozícií
 • člen alieancie výživových poradcov SK a CZ

Miroslav Zeman

Ako "fitnesák" sa okrem tréningu zaujímam aj o výživu, preto som sa rozhodol absolvovať kurz výživy a najviac ma na internete oslovila spoločnosť ATAC. Do odborníka na výživu som mal ďaleko, vedel som to, po začatí tohto kurzu sa mi to len potvrdilo - príliš veľa informácií, ktoré som nebol schopný tak rýchlo vstrebať. Veľmi sa mi páčili myšlienkové pochody, ktoré mi uľahčili učenie a prípravu na praktické testy. Hra ZOF je tiež neuveriteľne solídnym nástrojom na to, aby som si mohol osvojiť ďalšie veci z toho, čo som sa naučil, a dokázal ich aplikovať v reálnom živote. Zhrnuté, nič som nevedel a teraz konečne niečo viem. Kurz nám poskytne široký obzor a je len na nás, ktorý si vyberieme.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Tajomstvo biologického veku
Low carb diéty
Výživa detí

Činnosť

 • Konzultant pre ketodiéty
 • Programy na úpravu telesnej hmotnosti

Jarmila Hokrová

zhubneteonline.cz

V čase, keď som absolvovala kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky u Mgr.Jelinekovej, som už mala za sebou niekoľko ďalších kurzov špecializovaných na výživové poradenstvo. Pracovala som už ako výživová poradkyňa a viedla som vlastnú kliniku. Možno si uvedomujete, že v oblasti výživy existuje veľa protichodných informácií a názorov a nie je ľahké sa v nich zorientovať. Vďaka kurzu Výživový a doplnkový poradca som sa naučila triediť tieto informácie a správne sa rozhodovať. Veľmi mi to pomohlo v práci s klientmi a v mojom ďalšom profesionálnom rozvoji. Ďakujem veľmi pekne, pán Jelínek.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky
Tajomstvo biologického veku

Činnosť

 • Online kurz o výžive
 • Webináre a živé prednášky
 • Osobné poradenstvo
 • Analýza prvkov z vlasov

Janik Andrzej

www.andrzej-janik.cz

Kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy bol jednoznačne obohatením pre moju osobnosť a prácu. Vďaka kurzu som si uvedomil, čo robiť a čo nie, na čo sa zamerať a čo vynechať. Pán Jelinek je profesionál v každom smere,kurz je navrhnutý s tromi myšlienkovými mapami na deň, ktoré pomáhajú človeku zapamätať si to podstatné. Veľmi sa mi páči možnosť prístupu k informáciám a uzavretá sekcia pre absolventov, ktorá je perfektnou podporou pre praktické rady. Je skvelé mať za chrbtom profesionála, ktorý vám poradí. Aj knihy a CD sú skvelou pomôckou pre každého, kto sa zaujíma o svoje zdravie.Kurz určite odporúčam.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • individuálne konzultácie v oblasti výživy a zdravého životného štýlu
 • redukcia hmotnosti
 • analýza prvkov z vlasov
 • jedálniček na mieru

Lucie Mutinská

www.studiomandala.cz

Hľadala som kurz pre výživových poradcov, ktorý by mal vynikajúce referencie, viedol by ho skúsený odborník a praktik a poskytol by oveľa viac ako len status výživového poradcu. Moje nároky boli o to vyššie, že sa už dlhé roky aktívne zaoberám výživou a vzťahom medzi výživou a zdravím. Profesionálne som sa venovala homeopatii a celostnému liečeniu, absolvovala som kurzy makrobiotiky, profesionálne som piekla celozrnný kváskový chlieb pre bioobchody a ľudí v okolí a mám dlhoročné osobné skúsenosti s vegetariánskou a vegánskou stravou. Mal som nápad na kurz, ktorý by zohľadňoval a zahŕňal všetky tieto skutočnosti a zároveň by ma posunul ešte ďalej. Od kurzu som mala také veľké očakávania, že bežne ponúkané kurzy vôbec nezodpovedali mojej predstave o ďalšom štúdiu výživy.Zavolala som preto Margit Slimákovej, skúsenej odborníčke na výživu, aby som jej opísala svoju situáciu a požiadala ju o radu. Odporúčala štúdium v zahraničí alebo u Martina Jelínka. Keďže mám 6 detí a bolo by komplikované ísť do zahraničia, vybrala som si štúdium u Martina Jelínka. Myslím si, že tento konkrétny kurz zodpovedá vysokej úrovni niektorých uznávaných zahraničných kurzov a povedal by som, že ich v mnohom prevyšuje množstvom presahov do rôznych špecifických oblastí problematiky výživy.Štúdiom som bol doslova nadšený. Vo všetkých ohľadoch splnil moje očakávania a často ich aj prekonal. Lektor Martin Jelínek bol vždy otvorený a neúnavne odpovedal na všetky naše otázky osobne, e-mailom alebo telefonicky. Na problém sa vždy pozerá zo všetkých možných uhlov, čo je pre každého účastníka veľmi inšpirujúce a obohacujúce. Osobné stretnutia s lektorom boli pre nás veľkým prínosom nielen kvôli know-how, ktoré sme si z nich odniesli, ale aj kvôli skvelej atmosfére, ktorá tam zakaždým vládla. Veľmi intenzívny a informáciami nabitý kurz trval dlhých 7 mesiacov (vrátane prípravy záverečnej práce) - mala som dosť času na to, aby som všetky informácie vstrebala. Kurz ma veľmi obohatil a pomohol mi nájsť smer, ktorým sa chcem uberať vo svojom profesionálnom a osobnom rozvoji.Ešte raz veľmi pekne ďakujem, Martin!

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • služby v oblasti výživy a zdravého životného štýlu, kurzy zdravého varenia a pečenia
 • celostné liečenie, homeopatia a poradenstvo pri osobnom rozvoji
 • individuálne poradenstvo, klientsky servis
 • zostavovanie vyváženého jedálnička, optimalizovaného pre individuálne potreby klienta
 • poradenstvo a kurzy pre vegetariánov, vegánov a bezlepkovú diétu
 • kurzy pečenia kváskového chleba
 • poradenstvo pri výžive detí, výžive v období tehotenstva a pri dojčení
 • poradenstvo a zostavenie výživového plánu pre športovcov
 • poradenstvo a zostavenie výživového plánu pri rôznych ochoreniach
 • redukcia hmotnosti, naberanie svalovej hmoty
 • detoxikácia organizmu
 • analýza telesného zloženia na prístroji Tanita
 • prednášková činnosť

Kateřina Spurná

www.katerinaspurna.cz

Kurzy pod vedením Mgr. Martin Jelinek Môžem len odporučiť. S témami a analýzou jednotlivých študijných hodín som bola veľmi spokojná. Všetko je pekne a systematicky vysvetlené. Je neuveriteľné, aký dôležitý je holistický pohľad na klienta a jeho potreby. Sama som psychiater a už som si na sebe vyskúšala, že psychika zohráva pri chudnutí dôležitú úlohu, pretože ak si neveríme, kto iný nám môže veriť? Dôležitá je sebaláska a sebadôvera. A chcela by som poďakovať Martinovi Jelínkovi, M.Sc., pretože mi pomohol pochopiť problematiku stravovania. Vybrala som si online kurz výživového poradcu, ktorý som mohla študovať popri práci. Kurz som si vybrala, pretože cítim, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom na ich ceste za dobrým životom, moja práca ma už nenapĺňala a nevidela som v nej žiadnu budúcnosť, preto som sa vydala na cestu, ktorú považujem za správnu a vhodnú. Baví ma objavovať a skúmať vplyv stravy na náš život... Najväčšiu radosť mám z pokroku mojich klientov. Štúdium formou myšlienkových máp bolo úžasné, učenie prebiehalo takmer samo. :-) Som vďačná, že som absolvovala kurz so skvelým lektorom pánom Mgr. Martin Jelínek. :-)

Absolvované kurzy:

Výživa pri nádorových ochoreniach
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa detí
Meditácia pre začiatočníkov

Činnosť

 • On-line jedálničky = redukcia váhy
 • Výživové poradenstvo pre dospelých a seniorov.
 • Výživové poradenstvo pre ľudí so zdravotným obmedzením (alergia na lepok, laktózu)
 • Výživa detí
 • Individuálna konzultácia s klientmi
 • Návrhy suplementácie
 • Poradenstvo ako sa zbaviť závislosti na sladkom a výživa pri zhubných ochoreniach

Martina Rubínová

www.martinarubinova.cz

Pri pohľade o niekoľko rokov späť by som chcel z celého srdca poďakovať Mgr. Martinovi Jelínkovi za to, že ma viedol na mojej novej životnej ceste. Absolvovaním kurzu Výživový a doplnkový poradca sa mi otvorila úplne nová profesionálna cesta, keď sa z môjho koníčka postupne stala moja hlavná profesia. Považujem to za obrovské víťazstvo v mojom živote, za ktoré nikdy neprestanem byť vďačný. Mám vlastnú poradenskú spoločnosť pre zdravý životný štýl, som svojou vlastnou milenkou. A to všetko umocňuje neopísateľná radosť z výsledkov mojej "práce". ĎAKUJEM TI ZA TO, MARTIN! Moderný online spôsob štúdia spolu s myšlienkovými mapami sa mi nezdal náročný ani v štyridsiatke, keď už mozog nie je zvyknutý na učenie. Pred dvoma rokmi som k svojej práci v oblasti výživového poradenstva pridala prácu s biorezonančným prístrojom Bicom. Počas rokov praxe som na zdravotných výsledkoch svojich klientov videl, že keď sa skombinujú 3 princípy - úprava stravy, úľava od zdravotných problémov pomocou kvantových vĺn, pochopenie posolstva tela prostredníctvom choroby a bolesti, ľudia začnú svoj život na novom základe a zažijú "zázračné" uzdravenia.

Absolvované kurzy:

Low carb diéty
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky

Činnosť

 • výživové poradenstvo pri najrôznejších zdravotných problémoch
 • individuálna konzultácia s klientom
 • práca s biorezonančným prístrojom Bicom
 • zistenie potravinových alergénov a iných záťaží
 • práca s alergénmi, zmierňovanie reakcií tela
 • detoxikácia organizmu
 • problémy s imunitou
 • redukcia hmotnosti
 • celostný prístup ku klientovi
 • hľadanie príčiny chorôb - psychosomatika

Petra Pokorová, DiS.

Som nutričná terapeutka a chcela som sa ďalej sebavzdelávať. Vzhľadom na moje pracovné vyťaženie som privítala dištančnú formu kurzu výživy Mgr. Jelinekovej kurz výživy - kombinácia samoštúdia pomocou myšlienkových máp a osobných stretnutí s lektorom na spoločných seminároch v Prahe. Veľmi dobre a efektívne spracované jednotlivé kapitoly ma doslova a do písmena vtiahli do témy. Cítil som veľký prílev energie a túžbu dozvedieť sa viac a viac informácií. Dnes sa na problematiku výživy ľudí pozriem očami celostnej medicíny. Naučila som sa základy ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny. Už teraz môžem pomôcť ľuďom, ktorí sa v konvenčnej medicíne dostali do slepej uličky. Tento kurz je vo svojej dobe naozaj veľmi jedinečný. Môžem ho len odporučiť.

Absolvované kurzy:

Low carb diéty
Výživa pri cukrovke
Čo neviete o mlieku
Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe
Cesta k vysnívanej postave

Činnosť

 • individuálne konzultácie v oblasti liečebnej výživy a zdravého životného štýlu
 • diabetes, celiakia, obezita, črevné ochorenia, alergie, intolerancie potravín…
 • detoxikácia organizmu
 • zelené potraviny – Chlorella a Jačmeň
 • meranie bioimpedančným prístrojom Tanita
 • publikačná a prednášková činnosť

Denisa Brňáková

www.salon-vanessa.cz

Bolo mi veľkým potešením zúčastniť sa na kurze a osobne sa stretnúť s pánom Jelínkom. V oblasti starostlivosti o telo pracujem už 13 rokov a tento kurz obohatil moje skúsenosti.Absolvovala som už veľa školení, kurzov, prednášok a musím povedať, že kurz pod vedením Martina Jelínka má naozaj najvyššiu úroveň a kvalitu. Obdivujem jeho prehľad v oblasti výživy, zdravia a predovšetkým jeho schopnosť neustále sa rozvíjať. Budem verným absolventom, čitateľom kníh a absolventom ďalších prednášok.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • poradca pre výživu, suplementáciu a celková starostlivosť o telo
 • doplnky stravy - proteínové diéty
 • analýza tela InBody, analýza Medicore pulse
 • redukcia váhy, masáže, lymfodrenáže, bylinné terapie
 • estetické služby -laserové ošetrenie pleti a tela

Keďže som zo Slovenska, urobila som si prieskum o tom, ako sa stať výživovým poradcom, pretože som na Slovensku nenašla podobný kurz, ktorý by sa tejto problematike venoval do hĺbky. Všetky kurzy trvajú maximálne 1 mesiac a myslím si, že ak sa chcem venovať poradenstvu profesionálne, určite to nestačí. ATAC ma zaujal svojím prístupom k online vzdelávaniu, krásnou grafikou, prehľadnosťou a samozrejme holistickým prístupom. Ani šesťmesačné štúdium nie je úplnou bodkou za vzdelávaním, ale už je to dobrý začiatok, s ktorým sa dá začať.Okrem iného som sa celý život venovala pohybu v rôznych formách, cez gymnastiku, tanec, aerobik a pred niekoľkými rokmi som absolvovala aj kurz trénera fitness a aerobiku, tabatu, pilates a kalanetiku. Je teda prirodzené, že som neustále sledoval aj vplyv stravy na svoje telo. Prečítala som všetko, vyskúšala rôzne "osvedčené" recepty na chudnutie a postupne som v obchodoch našla potraviny, ktoré boli základom stravy už našich starých rodičov. Odmietam diéty, pretože varenie, experimentovanie, aranžovanie taniera a samotné jedlo sú mojou vášňou. Tento kurz ma len utvrdil v presvedčení, že vyvážená strava a správna životospráva v kombinácii s neustálym pohybom sú to pravé pre imunitu nášho organizmu, ktorá sa nám odvďačuje napríklad tým, že je neustále vystavená náporu vírusov, ale ja naďalej chodím s úsmevom a bez zábran.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Tabata, HIIT, Kalanetika a Pilates

Lívia Melicharová

www.hubnuti-poradna.cz

Dlho som hľadala kurz, ktorý by nebol jednostranný, kde sa neriešia diéty, ale komplexný pohľad na stravovanie prispôsobený každému z nás. Poradca pre výživu spĺňa všetky tieto kritériá. Bola to pre mňa štartovacia rampa do podnikania v tomto odvetví. Vďaka seminárom a nadstavbovým kurzom Atacu mám možnosť pokračovať v práci s neustálou podporou Mgr. Jelinek a spolupráca s mojimi kolegami z kurzu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • výživa detí - riešenie alergií, atopických ekzémov
 • redukcia hmotnosti
 • poradenstvo ohľadom zelených potravín
 • anylýza zloženie tela pomocou prístroja Tanita
 • zostavenie jedálničiek
 • výživa zameraná na civilizačné choroby
 • osobné konzultácie
 • kurzy varenia

RNDr. Judita Vašková

www.genovital.sk

Absolvoval som už tretí kurz z ponuky kurzov ATAC, ktoré ponúka Mgr. Martina Jelínka a môžem povedať, že všetky boli pre mňa veľkým prínosom. V prvom rade to bol kurz "Výživový a doplnkový poradca - On-line", ktorý mi otvoril dvere do sveta výživového poradenstva a umožnil mi spoznať praktickú stránku tejto problematiky. Veľkým prínosom pre mňa bola hra "ZOF", ktorá ma naučila prakticky pracovať so stravou a ukázala, aké náročné je skĺbiť všetky požiadavky na optimálne zastúpenie živín a chuťových preferencií do výsledného celku v podobe optimálnej stravy na mieru. Veľmi oceňujem aj komplexný pohľad na výživu nielen z pohľadu západnej medicíny, ale aj z pohľadu tradičnej čínskej medicíny, ajurvédy, makrobiotiky atď. Po absolvovaní úvodného kurzu som pokračoval v kurze "Nízkosacharidová diéta". Tento kurz mi vysvetlil mnohé detaily v súčasnosti veľmi populárneho spôsobu stravovania. Zatiaľ posledným kurzom bola "Výživa detí", ktorý tiež všetkým vrelo odporúčam. Už teraz sa teším na ďalšie kurzy v širokej ponuke kurzov ATAC :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Low carb diéty
Výživa detí

Činnosť

 • Poradenstvo v oblasti zdravej výživy a zdravého životného štýlu
 • Stravovanie z pohľadu tradičnej čínskej medicíny
 • Výživové doplnky
 • Poradenstvo v oblasti laboratórnej genetickej diagnostiky

Martin Hajtmar

www.sportjidlem.cz

Som bývalý profesionálny športovec, pre ktorého bolo jedlo na prvom mieste. Kurzy Atac boli pre mňa jednou veľkou neznámou. Za mňa jedno veľké odporúčanie a obrovská vďaka Mgr. Jelinek. Podarilo sa mu vytvoriť univerzálny študijný program, ktorý je prehľadný, jednoduchý a prístupný väčšine ľudí. Jednu vec musím uprednostniť, keďže moja práca bola väčšinou v zahraničí, štúdium jednoducho nebolo možné. Mgr. Jelinek však na tento problém myslel a vďaka tomu som sa mohol stať odborníkom na výživu. Teraz robím to, čo ma baví. Prostredníctvom zdravého a chutného stravovania ukazujem ľuďom, že nič nie je nemožné.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa v športe

Činnosť

 • Individuálne výživové poradenstvo
 • Pomoc pri lepších športových výkonoch a regenerácii, či redukcii váhy

Ing. Kateřina Šviráková

www.vyzivasport.cz

Kurz výživového poradcu je jedným slovom fenomenálny. Obsah a celkový dizajn vzdelávacieho formátu je zvolený perfektne. Každý deň si môžem otvoriť lekcie a prečítať si, čo potrebujem, aj po skončení kurzov. Nemusím nikde nič ukladať a sťahovať. Prevažná väčšina tém je "denným chlebom" a informácie v lekciách sú vždy dostatočné na orientáciu a pochopenie. Forma výkladu je zvolená tak dômyselne, že si každý - úplný začiatočník aj pokročilejší študent - príde na svoje. Úprimne obdivujem schopnosť Martina Jelínka vybrať z pomerne zložitej témy to najdôležitejšie a podať to čitateľnou, zrozumiteľnou formou, pričom poučenie málokedy presiahne niekoľko strán. Sprievodné otázky ku každej lekcii sú skvelou študijnou pomôckou a fantasticky dopĺňajú informácie, vedomosti a pochopenie celej témy. Ako čerešničku na torte oceňujem audio nahrávky, ktoré môžem počúvať pri športe alebo pri jazde autom, čo sa okamžite mení na obľúbenú činnosť.Vzdelávací systém Martina Jelínka mi dal absolútne najviac z mnohých kurzov a škôl, ktoré som už absolvoval. Nedá sa porovnať s ničím iným. Tento systém je jedinečný a mimoriadne užitočný. Veľmi by som si priala, aby bol zoznam kurzov nevyčerpateľný.Navyše osobný prístup tak zaneprázdneného človeka, akým je autor všetkých pochúťok v podobe kurzov, je absolútne výnimočný. S čistým svedomím môžem povedať, že Martin Jelínek mi zmenil život a tento a vlastne všetky kurzy, ktoré som už absolvoval, ma posunuli niekam, o čom sa mi ani nesnívalo.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Cesta k vysnívanej postave
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Sila myšlienky
Výživa v športe
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Rekvalifikačný kurz Výživový poradca
Výživa detí
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Low carb diéty

Činnosť

 • Spojenie pohybu a stravy k zdraviu a výkonu.
 • Cesta k vyrovnanému duševnému bytiu a neustála práca na sebe samom.

Renáta Havlová

Kurz pána Jelínka som si nevybral náhodou. Chcela som získať komplexný prehľad nielen o výžive a zdravých potravinách, ale aj o tom, ako funguje naše telo a ako sa naň pozerá nielen klasická medicína, ale aj tradičná čínska medicína a ajurvéda. Kurz je nabitý informáciami a je pravda, že mi ešte nejaký čas potrvá, kým ich vstrebám, ale splnil moje očakávania.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • poradca pre výživu a suplementáciu
 • poradca pre homocysteín

Jan Pinker

www.jimefresh.cz

Referencie na kurzy ATAC nemôžu byť napísané negatívne a všetky pozitíva nemôžu byť uvedené v jednej vete. Pretože prístup pána Jelínka je absolútne dokonalý, či už na hodinách, alebo keď potrebujete poradiť osobne. Som veľmi rada, že som sa rozhodla vyštudovať práve tu. Dovolím si napísať, že toto je jediné školiace stredisko, ktoré splnilo všetky moje očakávania, a keďže som tu úspešne absolvovala už dva kurzy, viem určite, že tým to nekončí.

Činnosť

 • Nutričné a výživové poradenstvo
 • Low carb poradenstvo

Hana Bourková

V deň, keď som objavil kurz Mgr. Martina Jelínka na internete, bude patriť k tým šťastným. Hľadal som komplexný kurz o výžive a môžem povedať, že som sa nemýlil. Kurz predčil moje očakávania - perfektne prepracovaný systém výučby, úžasná výhoda online štúdia, skvelý prístup Mgr. Jelinek. Kurzy ATAC môžem všetkým vrelo odporučiť.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • poradenstvo v oblasti výživy a suplementácie
 • analýza tela pomocou prístroja Tanita
 • reflexná terapia

Miroslav Vondrovský

Pri výbere kurzu som "vsadil" na lektora Martina Jelínka. Prvotným impulzom bolo sledovanie jeho tematických prednášok na internete. To bolo moje prvé zoznámenie s ním. Ďalej som sa zaujímal o online vzdelávanie z tepla domova. Počas kurzu som opustil teplo domova a osobne som sa zúčastnil na jeho prednáške v Prahe. Teraz sa chystám na ďalší kurz - Magický pôst. Teším sa, že si opäť rozšírim obzory, ktoré budem môcť odovzdať ľuďom okolo seba. A dúfam, že na mojej celoživotnej "výživnej" ceste za vzdelaním sa naše cesty ešte niekoľkokrát skrížia. Tento kurz považujem za základný kameň v oblasti výživy.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa v športe
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach

Činnosť

 • individuálne konzultácie v oblasti zdravého životného štýlu a stravovania
 • analýza telesnej skladby pomocou bioimpedančného prístroja
 • športová výživa
 • návrhy vhodnej suplementácie
 • zelené potraviny – Chlorella a Jačmeň
 • úprava jedálnička bez nutnosti počítania kalórií
 • masáže – športové, klasické, Breussova masáž

Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

www.imwell.sk

Ak sa človek niečoho bojí, mal by sa o tom dozvedieť čo najviac. To bol prvý krok v mojej zdravotnej prevencii. Ako celiatik som zo všetkých strán počúval o rakovine tráviaceho traktu a začal vo mne narastať strach... vtedy som začal premýšľať o tom, ako sa zdravo stravovať pri bezlepkovej diéte a či to vôbec má zmysel. Na druhej strane som ako doktorandka biológie hľadala dobré informácie, ktoré by mi ponúkli niečo, čo som ešte nevedela, a najmä komplexný pohľad na výživu, v ktorej sa v dnešnej dobe ľahko stratíme. S čistým svedomím môžem povedať, že kurz Výživový a doplnkový poradca je absolútne bezkonkurenčný. V prvom rade odporúčam dištančnú formu kurzu, kde je vždy priestor na diskusiu a učenie sa praktických vecí o výžive. Učebné osnovy sú veľmi komplexné a celkový obsah kurzu pokrýva všetky výživové smery. Veľmi sa mi páčila systematickosť a podrobnosť lekcií. Moje osobné poďakovanie a úcta patrí lektorke Mgr. Martinovi Jelínkovi za to, že neustále odpovedá na najrôznejšie otázky a za prístup, ktorý má ku každému bez rozdielu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Činnosť

 • alergie a intolerancie na potraviny
 • poradenstvo
 • prednášky
 • kurzy

Petra Nela Szerencsés

specialnavyziva.sk

Už niekoľko rokov sa venujem špeciálnej výžive. Moje zdravotné problémy a zdravotné problémy mojej dcéry ma priviedli na cestu výživy. Za posledných niekoľko rokov som absolvovala niekoľko kurzov o výžive a musím úprimne povedať, že kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky skutočne obohatil moje vedomosti a považujem ho za svoje doteraz najlepšie štúdium výživy. Tento kurz je naozaj skvelý obsah a tiež veľmi dobre organizovaný. Prístup pána Jelínka je naozaj neuveriteľne profesionálny, vždy odpovie, poradí a vysvetlí. Je to skutočný profesionál, ktorého si nesmierne vážim. Tento kurz mi skutočne pomohol začať vnímať zdravie úplne iným spôsobom. Je nesmierne dôležité pristupovať k výžive veľmi individuálne. Keďže sa domnievam, že tejto práci treba venovať mimoriadnu pozornosť, je zjavne veľmi dôležité priebežné ďalšie vzdelávanie v oblasti výživy. A preto plánujem pokračovať v štúdiu ďalších kurzov u pána Jelínka. S úctou, Petra Nela

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Špeciálna výživa pri rôznych diagnózach:
 • Histamínová Intolerancia,
 • Celiakia,
 • Premnoženie Kvasiniek (Candida Albicans),
 • Atopický ekzém,
 • Potravinové intolerancie a alergie,
 • Osteoporóza a iné.

Jan Trávníček

www.health-detox.cz

Klobúk dole pred pánom Jelínkom za jeho obrovské vedomosti, za jeho triky (nabádal nás k logickým riešeniam / žiadne nadýchané papagájovanie), a čo mi vyrazilo dych, tento veľmi úspešný človek sa ku mne správal priateľsky ako k rovnocennému partnerovi. Kurzy ATAC umožňujú pochopiť prirodzené fungovanie organizmu ako celku (metabolické procesy, vplyv a význam fyzickej aktivity a našich myšlienok, emócií) a zásady stravovania z celého sveta s ohľadom na pohlavie, vek, ročné obdobie, pracovné zaťaženie atď. Ktorý iný kurz vám to ponúkne? Trpela som chronickou únavou a depresiami, nemohla som chodiť do práce, lekári ma nazývali hypochondrom a simulantom. Našťastie som našla online kurzy Atac, vďaka zmenám v stravovaní som získavala čoraz viac energie a dobrej nálady. Mám rôzne certifikáty a akreditácie z Ministerstva zdravotníctva a Ministerstva školstva, ale najprínosnejší pre moju kariéru je certifikát od Mgr. Jelinek. Najviac oceňujem jeho priateľský prístup a skutočnosť, že svojim študentom radí aj po skončení kurzu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa pri nádorových ochoreniach
Výživa v športe
Výživa detí
Sprievodca výživou pri diabete
Reč tela, ako ju nepoznáte

Činnosť

 • výroba funkčných doplnkov stravy

Zdenka Vlčková

Som spokojná nielen s kvalitou a formou kurzu, ale aj s možnosťou ďalšej spolupráce s pánom Mgr. Jelinek, ako aj s ďalšími kolegami. Je to veľký profesionálny prínos.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky

Činnosť

 • Zostavenie nutričného plánu
 • zhotovenie jedálneho lístka na mieru klienta
 • pravidelné prevážanie na meracom prístroji Tanita 545
 • pravidelné konzultácie
 • možné konzultácie cez Skype
 • dlhodobé nutričné režimy
 • zlepšenie (zmena) životného štýlu

Veronika Marková

Kurz "Výživový a doplnkový poradca" Mgr. Jelinekov kurz som si vybral podľa prehľadných stránok a odporúčaní na internete. Dnes viem, že som si počínal veľmi dobre. Učí pomocou myšlienkových máp komplexné a komplexné informácie, s veľmi profesionálnym prístupom, pozitívnym myslením a úsmevom.Navštevovala som jeho ďalšie kurzy a prednášky, čítala som knihy. Môžem ho odporučiť všetkým. Posunulo ma to vpred vprofesionálnom aj osobnom živote.

Absolvované kurzy:

Sila myšlienky
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa detí
Cesta k vysnívanej postave

Činnosť

 • výživové poradenstvo
 • zdravá redukcia váhy
 • úprava jedálnička pri zdravotných problémoch
 • asistovaný nákup
 • detoxikácia organizmu

Martin Jungmann

www.jungmann.zdravi21.com

Keď som sa rozhodoval, ktorý kurz si vybrať na začiatok svojej poradenskej činnosti, veľkú úlohu zohrával formát a rozsah kurzu. Hľadal som kurz, ktorý by som mohol študovať v online formáte a ktorý by ponúkal čo najširší rozsah informácií. Výživový a doplnkový poradca online kurz podvádzania pána Mgr. Kurz Martina Jelínka tieto požiadavky splnil. Spočiatku som sa obával, či mesačné video lekcie dokážu nahradiť živé školenie. Tento môj strach sa nenaplnil. Ak som počas online štúdia potrebovala poradiť, pán Jelínek mi vždy pomohol a nasmeroval ma správnym smerom, čo si veľmi cením. V kurze sa mi páčilo aj používanie myšlienkových máp, ktoré sú skvelou pomôckou na rýchle a dlhodobé zapamätanie informácií. Kurz Poradca pre výživu a doplnky výživy odporúčam každému, kto chce získať komplexný pohľad na zdravý životný štýl.

Absolvované kurzy:

Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Low carb diéty

Činnosť

 • poradca pre výživu
 • spracovanie komplexných výživových plánov (strava, cvičenie, práca s psychikou)
 • individuálne konzultácie v oblasti zdravého životného štýlu, výživy a suplementácie
 • analýza zloženia tela pomocou prístroja Tanita
 • spoluzakladateľ projektu o zdraví a wellness Zdravie 21 (www.zdravi21.com)

Ing. Karolina Kallmünzerová

www.nutrioptimal.cz

Veľmi sa mi páči stálosť kurzov, možnosť vybrať si konkrétny kurz podľa aktuálnych potrieb.Ak ste zvedavý študent, môžete na konci očakávať požadovanú komplexnosť. A o tom to celé je.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa detí
Výživa v športe
Cesta k vysnívanej postave
Výživa detí

Činnosť

 • Poradca pre výživu v športe
 • Spoluautor projektu Tvorivá demokracia a varenie s rozumom, zameraného na žiakov 2.st. ZŠ

Lucie Uldrychová

Kurz "Výživový a doplnkový poradca" som vyhľadala na odporúčanie jedného z jeho absolventov. Vzhľadom na moje bydlisko bolo pre mňa online štúdium veľkou výhodou. Kurz predčil moje očakávania - perfektný systém výučby a priateľský prístup tímu Atac spol. v kombinácii s mimoriadne zrozumiteľným a pútavým prejavom lektora Mgr. Jelinek. Určite ho odporúčam všetkým.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • Poradenstvo o výžive a zdravom životnom štýle.
 • Špecializácia: Výživa pri alergii a potravinovej intolerancii.
 • Ponuka individuálnych konzultácií a programov.
 • Analýza telesných parametrov - prístroj Tanita.
 • Organizovanie seminárov.

Ing. Lenka Pokorná

Štúdium online kurzu Výživa detí bolo pre mňa veľmi príjemné. V prvom rade som si mohol zvoliť rýchlosť štúdia kurzu, potom som si mohol vypočuť niektoré informácie priamo z úst Mgr. Jelinek vo svojich videách alebo prednáškach. Výžive detí sa venujem už niekoľko rokov, no kurz mi poskytol odpovede na niektoré "záludné a v médiách často diskutované" otázky. Chcela by som sa tiež poďakovať pánovi Jelínkovi za možnosť využiť poradenskú miestnosť po skončení kurzu.

Absolvované kurzy:

Výživa detí

Činnosť

 • poradenstvo v zdravej výžive
 • stravovanie a suplementácia pre pohodové a pokojné tehotenstvo aj pôrod
 • výživa detí od prvých príkrmov
 • výživa detí pri športe či pri alégiách
 • individuálne konzultácie a pravidelné kontroly
 • odborné prednášky, semináre
 • kurzy varenia alebo ako variť zo základných potravín zdravo, rýchlo a aby všetkým chutilo

Veronika Novotná

www.vyvazenezdravi.cz

O výživu a zdravý životný štýl sa zaujímam pre svoje potreby a potreby svojej rodiny už mnoho rokov. V momente, keď som sa rozhodol premeniť svoje hobby na prácu, zistil som, že je užitočné doplniť informácie, ktorými som sa predtým nezaoberal. Napriek širokej ponuke kurzov výživy na trhu nebolo ľahké vybrať si taký, ktorý by vyhovoval mojim názorom, ktoré často vychádzali z najnovších poznatkov v oblasti výživy. Referencie boli jediným spôsobom, ako sa dostať ku kurzu, ktorý by mi nielen poskytol požadovaný certifikát, ale aj doplnil moje informačné medzery štýlom, ktorý bol v súlade s mojimi vedomosťami. V pánovi Jelínkovi som spoznal človeka, ktorý triezvo odovzdáva informácie, podáva pomocnú ruku pri formovaní vlastných názorov a nezištne podporuje absolventov svojich kurzov na ich novej ceste.Máloktorý školiteľ dokáže pristupovať k svojim študentom rovnako a oceniť ich silné stránky. Kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky môže byť užitočný pri rozširovaní obzorov každého, kto sa zaujíma o výživu a zdravý životný štýl. Možnosť diaľkového štúdiaocení mnoho zaneprázdnených ľudí.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Činnosť

 • výživové poradenstvo pre deti, dospelých, seniorov
 • úprava stravovacieho režimu
 • pomoc pri psychosomatických problémoch ovplyvňujúcich zdravotný stav
 • pomoc pri odstraňovaní fyzických zdravotných ťažkostí a rôznych ochorení
 • redukcia váhy bez nutnosti počítania kalórií

Soña Hamue

Viac ako dva roky som márne hľadala kurz, ktorý by mi pomohol vytvoriť knihu zdravých receptov pre deti. Po absolvovaní kulinárskej školy som vedela, že mojím snom je venovať sa zdravej výžive detí. Chodila som do školy v Mexiku a venujem sa aj tvorbe zdravých receptov pre reštaurácie. Dlho som hľadala online kurz, ktorý by bol zrozumiteľný a dal by sa študovať kdekoľvek a v ktorúkoľvek hodinu, keďže som aj mama a pracujem a cestujem medzi Európou a Mexikom. Kurz pána Jelínka "Poradca pre výživu a suplementáciu" je naozaj jedinečný. Všetko je dobre vysvetlené a zábavnou formou. Pochopíte, aké dôležité je rozumieť zdravej výžive a ako sa starať o svoje telo. Bolo mi veľkou cťou zúčastniť sa kurzu, vrelo ho odporúčam všetkým! Ďakujem všetkým na kurze ATAC za ich ochotu pomôcť mi pri akýchkoľvek nešťastiach.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Jan Pokorný

Po tridsiatich rokoch v bankovníctve som sa rozhodol zmeniť odbor a začal som sa viac venovať oblasti výživy, najmä športovej. Keďže som už nechcel ísť na žiadnu vysokú školu, hľadal som kurz, ktorý by nebol len nejakou "rýchlovkou", ale poskytol by dostatočne široký základ pre túto mimoriadne zaujímavú oblasť. Kurz Výživový a doplnkový poradca absolútne splnil moje očakávania a maximálne vyhovel požiadavke získať široké základné vedomosti v tejto oblasti. Individuálne lekcie dopĺňa online poradňa, ktorá poskytla možnosť komunikovať s ostatnými študentmi a odpovedať na väčšinou praktické otázky. Mesačné online súhrny pána Jelínka celkovo pomohli usporiadať najdôležitejšie informácie a súvislosti. Mesačné testy potom poskytovali spätnú väzbu o priebežnej úrovni vedomostí. Záverečná semestrálna práca a test boli určite dobrou kontrolou celkových získaných vedomostí. Myslím si, že tento kurz je jedným z najlepších, ktoré sa ponúkajú na štúdium výživy, pretože poskytuje skvelý základ v širokej oblasti, po ktorom nasleduje možnosť budúcej špecializácie. Veľká vďaka patrí pánovi Jelínkovi a celému tímu, ktorý sa podieľal na príprave. Som rád, že som si vybral dobre!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Jan Šmehlík

Lepšieho učiteľa som si nemohla priať (nazvala by som ho guru v krosnách). Pred kurzom výživového poradcu som sa vo voľnom čase často zaoberala otázkami stravovania, ale až vďaka tomuto kurzu som zistila, aké veľké mám nedostatky. Vďaka pánovi Jelínkovi, ktorý mi vždy vyšiel v ústrety, keď som potrebovala poradiť, som pochopila všetko, čo som potrebovala, a získala som nový pohľad na stravu, ktorý som predtým nepoznala. Kurz mi poskytol neuveriteľné množstvo rozsiahlych informácií vo všetkých smeroch, ktoré som potrebovala objasniť. Každý deň som sa tešil na nové hodiny, prebúdzal som sa s očami prilepenými na študentskú sekciu a tešil sa na nové informácie, ktoré ma opäť niekam posunú. V budúcnosti sa budem naďalej vzdelávať a pridávať ďalšie skvelé a nabité informácie práve v kurzoch Upana Mgr. Martin Jelínek, tu je to zaručené! :) Ďakujeme!! :)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Mgr. Renata Míková

V rámci svojej práce, ktorá je zároveň mojím koníčkom, píšem najmä články o výžive, cvičení a osobnom rozvoji. Prichádzam do kontaktu s rôznymi fitnes trénermi a odborníkmi na výživu. Žiaľ, okrem skutočných odborníkov existujú aj takí, ktorí boli vyškolení na jeden alebo dva víkendy, čomu zodpovedajú ich vedomosti, prístup ku klientom a monotónne diétne plány, ktoré nerešpektujú individualitu klienta. To ma vlastne vyprovokovalo k tomu, aby som sa na výživu pozrel aj ja, ale iným spôsobom. Rozhodla som sa nájsť kurz, ktorý by mi pomohol "upratať" si v hlave niektoré informácie a pozrieť sa na výživu nezaujato. Hľadal som kurz, ktorý by nebol len o získaní certifikátu, ale o skutočnom učení a relevantných informáciách. Na Slovensku som hľadal márne. Potom som sa dozvedela o 6-mesačnom kurze "PORADCE PRO VÝŽIVU A DOPLNKY" v Českej republike, ktorý vedie skúsená odborníčka na výživu Mgr. Martin Jelínek. Po prečítaní informácií o kurze a vyjadrení absolventov nebolo o čom premýšľať. Išiel som do toho a neľutujem to. Naopak, po absolvovaní kurzu som si v rámci seminárnej práce prvýkrát v živote zostavila diétu, hoci som sa toho mesiac pred koncom kurzu veľmi obávala. Tvorba jedálnych lístkov sa stala mojím koníčkom a v blízkej budúcnosti plánujem absolvovať ďalšie kurzy pod vedením Mgr. Som presvedčený, že ak chce byť človek naozaj dobrým odborníkom na výživu, aj keď možno len na "hobby" úrovni, musí sa neustále učiť. Čo sa mi na kurze páčilo najviac? Predovšetkým holistický, t. j. komplexný prístup k výžive a snaha lektora viesť študentov k tomu, aby pri tvorbe stravovacích plánov využívali svoje vedomosti, ale aj zdravý rozum a snažili sa prispôsobiť stravu každému klientovi - zohľadniť jeho krvnú skupinu, zdravotné problémy, tepelný efekt či acidobázický účinok potravín na ľudský organizmus atď. Oceňujem aj formu štúdia, t. j. používanie myšlienkových máp pri spracovaní učiva. Človek sa tak veľa naučí a pri príprave na mesačné testy sú dobrými pomocníkmi. Zároveň je človek nútený pravidelne navštevovať kurz. Na záver nemôžem nespomenúť neobmedzené využívanie poradne pre študentov a neskôr aj pre absolventov, v ktorej na otázky odpovedá Mgr. Jelinek, ktorému by som sa chcela veľmi poďakovať za jeho skvelé informácie a prístup k študentom.

Absolvované kurzy:

Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Cesta k vysnívanej postave
Low carb diéty

Kristýna Bendová

Kurz pod vedením pána Jelínka odporúčam všetkým, ktorí tápajú alebo si myslia, že o zdravej výžive "vedia všetko". Štyri roky som sa aktívne zaujímala o zdravý životný štýl, čítala som knihy, blogy, snažila som sa dodržiavať všeobecné rady mediálne známych odborníkov, polovicu jedál som nahradila rôznymi kokteilmi a aj dnes po skončení kurzu sa stále snažím. Chcel som získať komplexnejšie informácie, preto som absolvoval kurz. Keď som sa vrátil k poslednej lekcii, obzrel som sa späť za posledným polrokom a odpovedal som si na otázku ,,Čo mi kurz dal?", zistil som, že nie veľa nového. Už na prvej hodine mi hlavou preletela myšlienka "čo tu robím, to nie je pre mňa, ten chlap toho toľko vie", na poslednej hodine mi veľa nových vecí zapadlo do seba ako puzzle. Kurz ponúka mnoho ciest a je na každom jednotlivcovi, ktorú si vyberie. Každé školenie na mňa urobilo taký dojem, že som väčšinou len mlčala, robila si poznámky a bola prekvapená, koľko toho zahŕňa zdravá strava. Učiteľ je veľmi milý a zhovorčivý pán, moja nervozita mi často vymazala tie správne slová a nemohla som sa vyjadriť tak, ako som si to naplánovala, ale jeho pokojný prístup a večný úsmev na tvári bol úžasný. Keby bolo viac takýchto prednášajúcich, bolo by viac šikovných študentov, ktorí by mali záujem o štúdium ;). Odporúčam poslať prihlášku a užiť si, čo vám kurz prinesie.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Martin Cidlinský

Tento kurz mi pomohol nielen v mojom profesionálnom rozvoji, ale myslím si, že štýl výučby je jeden z najefektívnejších, aké som mal možnosť vidieť. Celý koncept je veľkou príležitosťou na komplexný rozvoj v oblasti výživového poradenstva.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky

Robin Jastrzembski

S pánom Martinom Jelínkom som sa stretol pred mnohými rokmi na školení o prírodných potravinových doplnkoch. Každá jeho prednáška bola veľkým obohatením s celkovým pohľadom na zdravý životný štýl. Preto, keď som narazila na kurz Poradenstvo vo výžive a suplementácii, bola to pre mňa jasná voľba, ako sa ďalej rozvíjať.Najviac oceňujem možnosť štúdia doma, tvorbu myšlienkových máp, formu jednotlivých lekcií podanú odborne a zrozumiteľne pre širokú verejnosť a možnosť kedykoľvek kontaktovať pána Martina Jelínka, ktorý je pripravený pomôcť. Veľmi pekne ďakujem a odporúčam.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Kateřina Pešatová

facebook.com/pesatovafitness

Pracujem ako fitnes trénerka a ľudia za mnou často chodia, aby som im poradila so stravou. Vďaka svojmu študijnému odboru som mala určité vedomosti o výžive, ale boli to naozaj základné a nedostatočné informácie. Keď som si vyberala kurz, jedna z mojich klientiek, študentka medicíny, mi odporučila ATAC, o ktorom počula dobré recenzie, tak som do toho išla a musím povedať jedno veľké wow :). Vybrala som si online kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy, ktorý bol určený na pol roka, informácie a témy v kurze úplne predčili moje očakávania, naozaj som predtým neuvažovala o tom, do akej hĺbky môže strava ovplyvniť naše zdravie, naše každodenné fungovanie vrátane spánku a emócií. Množstvo informácií je pre mňa naozaj jedinečné - štandardné kurzy na túto tému trvajú oveľa kratšie. Veľmi oceňujem spôsob, akým pán Jelínek podáva informácie, počas kurzu vás prevedie rôznymi prístupmi a typmi stravy, ale nič vám nevnucuje, ako je to v prípade niektorých odborníkov. Necháva na vás, aby ste si vybrali svoju cestu :) Komunikácia bola tiež vždy perfektná. Ďakujem pánovi Jelínkovi za to, že mi otvoril cestu k tomuto úžasnému odboru a navyše ma motivoval k ďalšiemu štúdiu - tento kurz bol pre mňa zatiaľ len začiatkom.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Tomáš Bartoň

Priebeh výučby Mgr. Jelinek som si vybrala po dôkladnom zvážení, keď som sa zamerala nielen na západnú stravu, ale aj na stravovanie podľa tradičnej čínskej medicíny, ajurvédy a ďalších. Ďalším dôvodom bola osobnosť pána Jelinka, ktorý sa pre mňa stal veľkou inšpiráciou. Kurz posunul správnym smerom nielen mňa, ale aj celú moju rodinu, ktorá prežívala štúdium spolu so mnou. Tento kurz môžem vrelo odporučiť všetkým, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Cesta k vysnívanej postave

Mgr. Barbora Součková

www.skutecnezdravaskola.cz

Vplyvom životného štýlu na zdravie sa zaoberám od strednej školy, kde som sa prvýkrát stretla s prepojením medzi tým, ako ľudia žijú, a tým, ako ich ovplyvňuje nezdravý životný štýl. Hľadal som kurz, ktorý by mi pomohol zhrnúť a zjednotiť informácie, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán. Objavil som kurzy Martina Jelínka, ktoré sú koncipované veľmi jasne, prehľadne a logicky. Veľmi oceňujem celú koncepciu štúdia, ktorá sa zameriava na výživu s vplyvom na zdravie z mnohých hľadísk.xZákladný kurz Výživa a výživový poradca som doplnila o kurz Výživa detí. Znalosti získané z oboch kurzov využívam vo svojom profesionálnom živote a ako matka troch malých chlapcov.

Absolvované kurzy:

Výživa detí

Vladimír Lauer

Chcela by som sa poďakovať pánovi Jelínkovi za možnosť študovať kurz Poradca pre výživu a doplnky výživy - online. Kurz bol naozaj bohatý a rozsiahly. Množstvo užitočných informácií, ktoré sa vďaka vzdelávacej hre ZOF takmer okamžite uplatnia v praxi. Kurz som navštevoval hlavne kvôli sebe, takže som hľadal kurz, z ktorého by som vyšiel so skutočnými vedomosťami a nie len s papierom. Bol som príjemne prekvapený rozsahom informácií o kurze. Je zrejmé, že pán Jelínek sa okrem fyzickej a psychickej oblasti zaujíma aj o duchovnú, čo osobne považujem za najväčšie plus, okrem holistického prístupu a zdravého pohľadu na všetky druhy stravovania. Ak chcete získať skutočné vedomosti o výžive, môžem tento kurz len odporučiť. Som s ním úplne spokojný a teším sa na ďalšie kurzy.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Všetko o chudnutí
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Čo neviete o mlieku

Ing. Jakub Žatečka

Napriek tomu, že som na začiatku kurzu nevedela, čo mám očakávať a bola som trochu skeptická, môžem povedať, že som veľmi rada, že som kurz s Mgr. Martin Jelínek. Kurz je pre mňa obrovským prínosom, je prehľadný, jednoduchý, s veľkou porciou dôležitých informácií pre každého, kto sa chce venovať a rozvíjať svoje vedomosti v oblasti výživového poradenstva. Teším sa na ďalšie kurzy, ktoré určite absolvujem s pánom majstrom.Veľmi si ho vážim a považujem ho za úplného profesionála a človeka na svojom mieste.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe
Výživa pri cukrovke
Cesta k vysnívanej postave

Martina Michálková

Pred niekoľkými rokmi som sa začala zaujímať o zdravý životný štýl a chcela som o ňom získať viac informácií. Vybral som si kurz, ktorý je svojou dĺžkou 6 mesiacov bezkonkurenčný. S nadšením som sa pustila do tém myšlienkových máp, ktoré mi veľmi pomáhajú pri štúdiu. Keďže som mala možnosť každý mesiac vidieť lektora Martina Jelínka osobne, rýchlo si ma získal svojím prístupom a nadšením pre osvetu a šírenie zdravého životného štýlu. Na začiatku a možno aj na konci kurzu sa vám informácie budú zdať nenápadné, ale verte, že časom všetko zapadne na svoje miesto a vy objavíte ucelený systém, ktorý funguje. Dnes viem, že som sa rozhodol správne a vrelo tento kurz odporúčam všetkým.

Absolvované kurzy:

Sila myšlienky
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Cesta k vysnívanej postave

Zuzana Bazalová

Myšlienkové mapy a zvýraznené hlavné témy sú naozaj skvelé - keby sme sa učili správny spôsob štúdia, vyhla by som sa mnohým zbytočným chybám a neúspechom.Jedna mapa mi v priemere trvá dlhšie, ako by som chcela, ale som čoraz rýchlejšia a lepšia.Schopnosť zapamätať si tému je pre mňa neoceniteľná.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Zuzana Marková

Už keď som hľadal kurz o výžive online, zaujal ma kurz Výživa a suplementácia od spoločnosti ATAC so širokou škálou tém vrátane "alternatívnych" pohľadov na výživu. Od prvej hodiny som vedela, že som si vybrala dobre, a každý deň som sa tešila na to, čo nové sa naučím. Aj keď boli študijné témy odborné, učili sa prirodzeným spôsobom. Veľmi som ocenila aj osobné premyslené príspevky Mgr. Martina Jelínka v oblasti výživy, individuálneho a holistického pohľadu na človeka, ako aj jeho ochotu komunikovať so študentmi a absolventmi kurzu s cieľom ďalej rozvíjať naše poznatky. Aj keď sa mi nechcelo učiť na priebežné testy:-), veľmi som to ocenila pri príprave na záverečný test. Ešte raz vám ďakujem za túto zaujímavú a intenzívnu etapu môjho života.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Kateřina Ondračková, DiS.

Som rád, že na českom trhu existuje takáto forma kurzu s takým komplexným pohľadom na celú problematiku výživy a ľudskej individuality. Príjemná atmosféra na diaľku a tvár Mgr. Jelínka na videoškoleniach dodáva celému kurzu tú správnu a veľmi pozitívnu energiu. Som nadšená obsahom kurzu, vedomosťami, komplexným pohľadom, prístupom k študentom a následným absolventom - poradenstvo pre absolventov je perfektnou podporou pre začiatok. Keď máte za sebou podporu, ste sebavedomejší. Celé šesťmesačné online štúdium výživového poradenstva a suplementácie mi dokonale vyhovovalo. Mal som čas na postupné preberanie informácií bez stresu. Musím pochváliť Mgr. Jelinek, že na konci kurzu sa v hlave niečo zaklapne a všetko sa krásne prepojí. A to je neoceniteľný pocit. Teším sa na ďalšie kurzy, tento určite nebol môj posledný. Chcel by som sa poďakovať Mgr. Jelinekovi a celému tímu ATACU za skvelú prácu, ktorú odvádzajú. Prajem vám veľa vďačných absolventov, ako som ja.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Výživa pri cukrovke

Ing. Martin Pala

O výživu a zdravý životný štýl sa zaujímam už niekoľko rokov. Po absolvovaní potravinárskej chémie a biotechnológie na Chemickej fakulte v Brne, kde bola téma výživy len načrtnutá, som hľadal odbor, ktorý by ma posunul o niečo ďalej. Priebeh výučby Mgr. Kurz Martina Jelínka ma zaujal najmä pre jeho komplexný pohľad na výživu (prepojenie západnej vedy a princípov východných filozofií). Vďaka tomuto kurzu som začala vnímať zdravie z viacerých uhlov pohľadu a zaujal ma aj holistický prístup, ktorý kladie dôraz na celého človeka vrátane emócií a prostredia, v ktorom sa pohybujeme. Štúdium bolo vďaka tvorbe myšlienkových máp zábavné a ocenila som množstvo praktických pripomienok. Kurz úplne splnil moje očakávania,ďakujem.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Lucie Čapková

S kurzom Poradca pre výživu a doplnky stravy som veľmi spokojná, zaujal ma holistický prístup pána Jelínka, jeho snaha ukázať, že správnou výživou dokážeme ovplyvniť fyzický aj psychický stav človeka. V tomto kurze ste povzbudzovaní k samostatnému a individuálnemu mysleniu v širšom kontexte. Ako bývalá fitneska som držala diéty, ktoré rozhodne neboli dobré pre moje zdravie, a pán Jelínek mi ukázal, ako sa tieto diéty dajú upraviť tak, aby nemali na telo taký škodlivý vplyv. Môžem len odporučiť veľmi kompetentný a ľudský prístup pána Jelínka.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky
Výživa v športe
Výživa pri cukrovke
Cesta k vysnívanej postave
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Meditácia pre začiatočníkov

Iva Brožovičová

Váš kurz som si vybral na odporúčanie priateľa, ktorý sa o ňom zmienil na kurze pre inštruktorov fitnes. Po vstupe do fitnes som zistila, že cvičenie a výživa idú ruka v ruke, že môžem klientom poradiť s cvičením, ale ak ho nespojia so zdravou stravou, je to len polovičné riešenie. Na kurze som sa veľa naučila, vyhovoval mi online kurz, ktorý ma zbavil časovo náročného dochádzania. Kurz bol výborný a dúfam, že na základe získaných vedomostí sa budem môcť uplatniť ako odborník na výživu.Som rada, že práca pána Jelínka nekončí ukončením kurzu a že ponúka poradenstvo pre absolventov a naďalej sa im venuje. Tento kurz môžem len odporučiť.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Gabriela Nováková

V máji tohto roku som sa zúčastnila kurzu Poradca pre výživu a bola som veľmi spokojná s obsahom a prezentáciou. Dozvedela som sa veľa zaujímavých (niekedy prekvapivých) informácií o výžive a zdraví. Páčila sa mi kombinácia samoštúdia s mesačnými prednáškami, ktoré výborne viedol pán Jelínek. Musím povedať, že pán Jelínek je odborník s veľkým rozhľadom a páči sa mi jeho ochota skúšať stále nové veci.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Petra Fenclová

5kilo.cz

Poradca pre výživu a suplementáciu pod vedením Mgr. Martina Jelinka som si vybral po veľmi podrobnom vyhľadávaní na internete. A musím povedať a vlastne aj napísať, že sa mi podarilo vybrať najlepší a najkomplexnejší kurz výživy na našom trhu. Kurz Výživa a výživové doplnky ma zaujal ako prvý zo všetkých kurzov, ktoré som si vybrala a ktoré som medzi sebou porovnávala. Bola pre mňa aktuálna a moderná: online verzia mi vyhovovala, pretože som počas kurzu nemusela nikam dochádzať a riešiť opatrovanie detí a mohla som naplno využiť čas, ktorý by som musela investovať do cestovania na kurz.To je naozaj veľká výhoda a v dnešnej dobe internetovej komunikácie a bežného používateľa počítača veľmi jednoduchá vec.Aj v prípade dodatočných konzultácií je možnosť obrátiť sa priamo na Mgr.Martina Jelínka, ktorý vždy okamžite reagoval a príjemne odpovedal na všetky moje otázky.Celý kurz je zrozumiteľný aj pre úplných laikov v oblasti výživy a jeho holistický pohľad na výživu je úplne jedinečný. Navyše, kurz nie je koniec!Mgr. Jelínek ponúka aj ďalšie nadväzujúce alebo doplnkové kurzy a možnosti.V mojom mene patrí veľké poďakovanie Mgr. Som rád, že som sa rozhodol absolvovať tento kurz a úspešne ho dokončil.Kurz Výživa a výživové doplnky mi pomohol získať informácie o výžive, ktoré teraz využívam vo svojom osobnom živote a v poradenstve.Pre všetkých, ktorí ešte stále váhajú, či ho absolvovať, mám krátku a naozaj dobrú radu... Choďte do toho a nebudete ľutovať!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Symůnková Miloslava

Kurz "Poradca pre výživu a výživové doplnky" bol naozaj skvelý a bol pre mňa veľkým prínosom v profesionálnom aj osobnom živote. Nasledoval kurz "Výživa detí". Za tento komplexný, ucelený prístup z oboch kurzov by som sa chcel poďakovať Mgr. Som veľmi vďačný za tento kurz. Zaujala ma jedinečná metóda výučby - používanie myšlienkových máp. Vďaka skvelému lektorovi som sa naučila pozerať na človeka ako na celok a ako je možné ovplyvniť stravou a správnym životným štýlom zdravie človeka. O tom, ako sa v tejto oblasti darí, hovorí pán Mgr. Mgr. Jelínek je skvelý profesionál, svoje kurzy vedie veľmi premyslene, zrozumiteľne a osobne. Dokonca aj vo veku 58 rokov som úspešne dokončil kurz, je pravda, že na začiatku bol kurz dosť náročný, ale všetko sa dá zvládnuť s pomocou vzdelávacieho systému "ATAC Courses" a priateľského lektora. Určite odporúčam všetky kurzy pána Jelínka všetkým, ktorí sa zaujímajú o zdravé, vyvážené a jedinečné stravovanie!

Absolvované kurzy:

Tajomstvo biologického veku
Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Mgr. Jana Bytčáneková

Pre online kurz Poradce pre výživu a suplementáciu som sa rozhodla po dlhom rozmýšľaní, hľadala som niečo podobné na Slovensku, ale nič ma neoslovilo tak ako tento kurz. Má všetky atribúty kvalitného kurzu - je dlhodobý a zároveň intenzívny; online forma umožňuje ísť vlastným tempom štúdia, zároveň denné doručenie troch lekcií neumožňuje príliš odkladať prípravu myšlienkových máp a samotné štúdium.Systém štúdia prostredníctvom myšlienkových máp mi vyhovuje, mám s nimi skúsenosti z minulých rokov. Študijné texty sú pomerne krátke, ale informačne bohaté. Alternatívne pohľady na výživu s uplatnením princípov tradičnej čínskej medicíny alebo ajurvédy ma veľmi potešili, potvrdili to, čo som intuitívne robila už predtým.V súčasnosti nepracujem v oblasti výživového poradenstva, zatiaľ len pomáham radou záujemcom z radov rodiny alebo priateľov. V blízkej budúcnosti by som sa však chcela venovať kariére v tejto oblasti s dôrazom na holistický prístup k ľuďom, a hoci viem, že je to otázka celoživotného vzdelávania a neustálej práce na sebe, kurz Martina Jelínka mi dal veľmi pevné základy, na ktorých môžem stavať. A určite si vyberiem z jeho ďalších kurzov, už som si vybrala aspoň tri, ktoré sú mi blízke.

Absolvované kurzy:

Tajomstvo biologického veku

Lucie Němečková

Už 12 rokov žijem zdravým životným štýlom, ku ktorému ma priviedli chronické zdravotné problémy. Výživa sa rýchlo stala mojím najväčším koníčkom a v poslednom čase aj prácou. Už dlho som hľadala kurz, ktorý by mi priniesol ďalšiu inšpiráciu, informácie a možnosť osobného rozvoja v tejto oblasti. Kurz výživového poradcu Martina Jelínka bez najmenšieho preháňania predčil všetky moje očakávania svojím veľmi širokým záberom, profesionalitou, dobre pripravenými materiálmi, ku ktorým sa vo svojej praxi neustále vraciam, ako aj možnosťou konzultácií a ďalšieho rozvoja.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa detí
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach

PharmDr. Jana Strieglerová

www.svethomeopatie.cz

Kurzy Mgr. Kurzy Martina Jelínka boli pre mňa veľmi inšpiratívne, plné praktických a komplexných rád. Veľmi oceňujem jeho profesionalitu, organizačné schopnosti a životný nadhľad. Mať prednášajúceho, ktorý žije a praktizuje to, čo prednáša, je to najlepšie, čo si študenti môžu priať. Získala som holistický pohľad na výživu, zdravie a životný štýl. Z toho čerpám v osobnom aj profesionálnom živote. Moja rodina sa pekne rozbehla a zdravé stravovanie je pre nás už roky základom.

Absolvované kurzy:

Výživa pri nádorových ochoreniach
Výživa pri cukrovke
Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Cesta k vysnívanej postave

Juliana Hulejová

Som rád, že som si vybral tieto kurzy, pretože mi poskytli všetko, čo som potreboval. Vďaka možnosti komunikovať s takým odborníkom, akým je Mgr. Jelinek, pochopil som veľa nezrovnalostí, ktoré som nahromadil za niekoľko rokov "samoštúdia" výživy. Oceňujem spôsob, akým postupujete vpred, a teším sa na ďalšie skvelé a zaujímavé kurzy, ktoré pripravujete.Chcem vám poďakovať za vašu profesionalitu, skvelú formu štúdia a váš pozitívny prístup, bola to určite najlepšia voľba.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe

Mgr. Hana Coufalová

Štúdium diaľkového kurzu "Poradca pre výživu a výživu" ma veľmi posunulo po odbornej aj filozofickej stránke. Nezáleží na tom, či je vašou motiváciou starostlivosť o vlastné zdravie a zdravie vašich blízkych, alebo chcete získať odborné vedomosti a uplatniť ich profesionálne. Som presvedčený, že obe skupiny záujemcov budú spokojné s obsahom, organizáciou a systémom vzdelávania a možnosťou udržiavať kontakt s odborníkom Mgr. Kurz vrelo odporúčam tým, ktorí považujú zdravie za dôležitú hodnotu a chcú na ňom aktívne pracovať od základov prostredníctvom výživy. Verím, že vás štúdium nabije a inšpiruje do života rovnako pozitívne ako mňa.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Petra Menšíková

Pán Jelínek, chcela by som sa Vám veľmi pekne poďakovať za možnosť vzdelávať sa pod Vaším vedením v oblasti výživového poradenstva.Na rozdiel od mojich študentských rokov som sa tešila na každú prednášku a som vďačná za túto skúsenosť a množstvo užitočných informácií.Aj výber lektorov je skvelý a to, že každý lektor je z iného "cesta", prináša iný spôsob vzdelávania v danej problematike a to vnímam ako veľký prínos.V každom prípade to nebol môj posledný kurz "u Vás" a hneď, ako mi to možnosti dovolia, budem sa tešiť na ďalšie stretnutie ;-)Veľmi vítam aj Vašu ústretovosť pri zodpovedaní všetkých otázok a snahu motivovať absolventov, ktorí už kurz absolvovali a podporiť ich na ich ceste a v rámci svojich možností, čím sa investícia do kurzu stala zanedbateľnou položkou, ktorá sa mnohonásobne vráti!Prajem Vám príjemné chvíle a ďakujem za túto prospešnú skúsenosť!

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Čo neviete o mlieku
Sila myšlienky
Rekvalifikačný kurz Výživový poradca

Mgr. Janka Blažejová

O zdravé stravovanie som sa začala zaujímať po tom, ako mi diagnostikovali histamínovú intoleranciu. Začiatky boli veľmi ťažké a dokonca kritické. Táto situácia si vyžiadala prehodnotenie nielen môjho stravovania ako takého, ale aj môjho celkového životného štýlu. Dostával som sa do začarovaného kruhu a čo bolo najhoršie, nevidel som riešenie, čo navyše viedlo k úzkosti a depresii. Nastavenie radikálnej a okamžitej zmeny prinieslo úspechy, neúspechy aj zúfalstvo. Tento stav otravoval život nielen mne, ale aj mojej rodine a hlavne bol neznesiteľný. Nakoniec som túto chorobu prijala ako súčasť života. S pomocou mojich najbližších som pochopila, že "plač" nepomôže, že táto cesta nie je správna, že jedinou cestou je racionálne uvažovať a hlavne konať. Keďže v tom čase nebolo na túto tému k dispozícii veľa informácií, začal som zbierať informácie o vplyve stravy na zdravie. Prvou informáciou o tom, čo HIT vlastne je, bola brožúra MUDr. Hrubišku. Zamyslela som sa nad obsahom a postupne som si uvedomila, že nejde len o to, čo jem, aké prísady a potraviny môžem a nemôžem konzumovať, ale aj o to, ako sa tieto prísady pestujú, ako sa spracúvajú, odkiaľ pochádzajú, či obsahujú prídavné látky, rôzne dochucovadlá, konzervanty atď. Postupne ma táto oblasť výživy oslovila natoľko, že som začala vyhľadávať literatúru, odborné články na rôzne témy o potravinách, rôzne smery alternatívnej liečby. Aby som lepšie pochopila a rozšírila svoje vedomosti o zdravej výžive a jej vplyve na ľudské zdravie, rozhodla som sa absolvovať kurz zdravej výživy a zdravého životného štýlu. Z online ponuky ma najviac zaujal 6-mesačný online kurz Výživový a doplnkový poradca ATAC Institute, s.r.o. pod vedením Mgr. Martin Jelínek, ktorý je absolútne najlepší. Kurz má vysokú úroveň, obsah jednotlivých lekcií je prehľadne spracovaný, opisuje danú problematiku. Mentálne mapy a hra ZOF majú svoj význam. Obsah kurzu poskytuje prepojenie poznatkov o zdravej výžive a holistickom vnímaní a komplexný pohľad na bytosť ako takú, čo som v žiadnom kurze nenašla. Oceňujem prístup pána Martina Jelínka, ktorý je profesionál na slovo vzatý, vždy ochotný poradiť. Oceňujem možnosť ďalšej spolupráce po skončení kurzu, možnosť prispievať do poradného zboru absolventov a možnosť ďalšieho vzdelávania. Vďaka tomuto kurzu môžem odovzdávať vedomosti a skúsenosti, ktoré som získal na základe vlastných znalostí, tým, ktorí ich potrebujú. Úprimná vďaka.

Absolvované kurzy:

Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Veronika Vachovcová

Chcela by som sa vám veľmi pekne poďakovať za možnosť absolvovať kurz "Poradca pre výživu". Mojím cieľom bolo hlavne dostať sa k výžive, pretože sa stravujem viac-menej vegánsky a chcela som mať kontrolu nad svojím stravovaním. Ako píšete, alternatívne spôsoby stravovania si vyžadujú určité znalosti. Kurz bol veľmi užitočný, objasnil mi veľa vecí a naštartoval moju ďalšiu zvedavosť. Hodnotím ho veľmi pozitívne. Páčilo sa mi prepojenie materiálu s myšlienkovými mapami a tvorba menu - bolo to veľmi kreatívne. Navyše ste boli vždy prívetiví, to sa cení. Máte v ponuke aj ďalšie zaujímavé kurzy, takže sa budem tešiť na niektoré z vašich ďalších seminárov.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Veronika Tvrdá

V oblasti zdravého životného štýlu a výživy som sa amatérsky pohybovala niekoľko rokov, kým som objavila kurzy Mgr. Martin Jelínek. Oslovili ma predovšetkým preto, že tento muž nielen vyučuje vedu o zdraví, ale sám ňou žije a na vlastnej koži prechádza jednotlivými fázami svojich kázní. Štúdium kurzov pána Jelínka odporúčam každému, kto sa chce naučiť základy racionálneho stravovania, kto chce zlepšiť kvalitu života seba, svojej rodiny a svojho okolia. Každý, kto má záujem nahliadnuť pod pokrievku zložitostí dnešného priemyslu. Svojím obsahom a prevedením uspokojí tak začiatočníka, ako aj pokročilého a náročnejšieho študenta.Vďaka kurzom Martina Jelínka sa teraz môžem venovať tomu, čo ma baví a má pre mňa zmysel. A to je pomoc ľuďom.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Ing. Hana Pechová

O výživu sa zaujímam už mnoho rokov, a preto som sa rozhodla pre kariéru výživového poradcu. Začal som teda hľadať kvalitný kurz online, čo bola celkom náročná úloha. Nechcel som skončiť ako takzvaný rýchlokvas, ktorý papagájuje naučené frázy. Preto ma okamžite zaujali kurzy ATAC, ktoré sú založené na holistickom prístupe k ľuďom. Páčilo sa mi prepojenie s tradičnou čínskou medicínou, online forma štúdia a systém myšlienkových máp, ktorý ma nútil pozerať sa na materiál každý deň. Teraz sa pripravujem na vlastnú prax a pokračujem vo vzdelávaní. Kurz výživového poradcu môžem len odporučiť, je naozaj starostlivo zostavený.

Absolvované kurzy:

Rekvalifikačný kurz Výživový poradca
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa detí

Mgr. Andrea Hrušková

Som matkou sedemročnej dcéry, takže denne riešim, ako jej zabezpečiť chutnú, vyváženú a zdravú stravu. Informácie z kurzu Výživa detí mi pomohli túto dilemu ľahko vyriešiť. Oceňujem komplexný pohľad Mgr. Jelinekovej pohľad na túto problematiku a veľmi dobre pripravený obsah kurzu.

Absolvované kurzy:

Výživa detí

Ivana Brablecová

Kurz Poradca pre výživu bol pre mňa veľkým prínosom, je veľmi komplexný, nabitý informáciami a človek sa dozvie veľa nových a zaujímavých vecí.Keď som rozmýšľala, či sa na kurz prihlásiť, prečítala som si recenzie na webovej stránke kurzu Atac a mala som pocit, že by som ho mohla zvládnuť celkom dobre. Musím priznať, že to pre mňa nebolo také jednoduché, ako to niektorí ľudia vykresľujú. Práca s myšlienkovými mapami bola pre mňa úplne nová, časovo náročná, ale zároveň veľmi zaujímavá. Každý deň som sa tešila na to, čo prinesie ďalšia lekcia. Ráno som si nastavil budík o niečo skôr a pred odchodom do práce som si nedočkavo zapol internet a zvedavo som hltal nové informácie. Nakoniec som to zvládol a dnes sa už môžem pochváliť maturitným vysvedčením. Počas šiestich mesiacov tvrdej práce som si na štúdium tak zvykla, že mi už chýba a už teraz premýšľam o niektorých ďalších kurzoch. Jelinek je vo svojom odbore veľkým odborníkom. Vďaka nemu a jeho ochote podeliť sa o svoje vedomosti a praktické skúsenosti máme my ostatní možnosť osobného a profesionálneho rastu. Všetkým, ktorí ešte stále váhajú, či sa do toho pustiť - vrelo odporúčam.

Absolvované kurzy:

Tajomstvo biologického veku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Jaroslava Hudcová

Kurzy Mgr. Kurzy Martina Jelinka som si vybral po prečítaní referencií a zhliadnutí krátkeho demonštračného videa. Martin Jelínek je skvelým odborníkom na zdravú výživu a zdravý životný štýl. Jeho znalosti tradičnej čínskej medicíny, ajurvédy a ďalších smerov sú rozsiahle. Prihlásila som sa na kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy a bola som príjemne prekvapená jeho profesionálnym prístupom. Kurz trvá 6 mesiacov, počas ktorých získate množstvo vedomostí a informácií, ktoré vám pomôžu začať podnikať v oblasti zdravej výživy a zmeny životného štýlu. Chcela by som poďakovať lektorovi Martinovi Jelínkovi za jeho profesionálny prístup k študentom, má môj veľký obdiv za jeho neuveriteľné vedomosti v oblasti zdravej výživy. Dnes už chápem, že krátkodobé kurzy dostupné v iných spoločnostiach sa nemôžu rovnať kvalite získaných vedomostí.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Mgr. Pavla Stýskalová DiS.

Som rád, že som sa mohol zúčastniť vášho kurzu. Oceňujem vaše vedomosti, váš vtip a spôsob, akým na sebe neustále pracujete a prekonávate "zatvrdnuté dogmy". Vďaka vášmu kurzu som získal prehľad. Teraz už len musím teóriu uviesť do praxe. Funguje to. Pomaly, ale isto prekonávam samu seba, svoju svojvôľu pri príprave jedla a predovšetkým sa snažím viac premýšľať o tom, čo ja a moja rodina jeme. Zdá sa, akoby to bolo včera, čo som začal hltať vaše informácie. Hoci boli chvíle, keď bolo ťažšie sa sústrediť a niekedy sa mi nechcelo. Napriek tomu ma lákalo dozvedieť sa nové a nové informácie o výžive alebo o rôznych pohľadoch na ňu. Ďakujem vám za posledné povzbudenie a trpezlivosť, keď som z rodinných dôvodov všetko dokončovala neskoro.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Eva Bartošová

Keď som sa stal vegánom, trochu som sa stratil v záplave informácií o Ostrave, ktorých je na internete veľa. Rozhodla som sa absolvovať kurz, aby som si tieto informácie ujasnila a vedela, ako si zostaviť jedálniček tak, aby mi nechýbali potraviny. Štúdia ma tak nadchla, že sa možno nakoniec stanem odborníčkou na výživu a budem pomáhať ostatným orientovať sa vo svete zdravého stravovania. Nahliadnutie do tajomstiev ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny mi ukázalo nový pohľad na svet a možné oblasti ďalšieho výskumu a štúdia.Najväčšou výhodou pre mňa bolo absolvovanie kurzu online, keďže už nejaký čas pracujem v zahraničí. Ďakujem veľmi pekne za tento kurz :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Jana Chalupná

Ďakujem vám za kurz, bol úžasný, už teraz využívam mnohé vedomosti vo svojom živote, a keďže mám obchod so zdravou výživou, viem, že budem môcť tieto vedomosti uplatniť pri jednaní so zákazníkmi. Je skvelé, že sa môžeme vrátiť späť, zopakovať si lekcie a prehĺbiť si vedomosti. Som veľmi rada za túto príležitosť a ešte raz vám ďakujem za skvelú a prospešnú skúsenosť s učením.Prajem vám ešte veľa šťastných absolventov vašich kurzov.

Absolvované kurzy:

Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Taťána Juřicová

Hoci som už absolvovala kurz, ktorý ma oprávňoval pracovať ako výživová poradkyňa, mala som pocit, že získané vedomosti sú nedostatočné, a hľadala som ďalší zdroj informácií. Priebeh výučby Mgr. Martin Jelínek ďaleko prekonal moje očakávania. Nebola to len komplexnosť informácií, ale aj osobnosť lektora a spôsob výučby - samoštúdium a spoločné stretnutia, počas ktorých som sa vždy dozvedela niečo navyše, čo nebolo v študijných článkoch. Veľmi oceňujem aj možnosť ďalšej spolupráce a rady od pána Jelínka v prípadoch, keď si nie som istý, či neurobím nejakú škodu. Je skvelé mať aj naďalej podporu takéhoto odborníka.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Ing. Václav Solanský

Dlho som hľadala kurz, ktorý by upevnil a konsolidoval moje doterajšie vedomosti v oblasti zdravia a výživy. V súčasnosti často dochádza k rozhodovacej paralýze - internet a iné zdroje chrlia množstvo informácií, ktoré je ťažké pragmaticky pochopiť. Ale nehľadal som len komplexné informácie, hľadal som správneho človeka, človeka s dlhoročnými skúsenosťami, lektora, ktorý robí to, čo hovorí. O tom, ako sa v tejto oblasti darí, hovorí pán Mgr. Martin Jelínek, ktorý kurz osobne vedie, je presne ten človek, ktorý tieto parametre spĺňa.Stretnutie s ním ďaleko presahuje hranice tohto kurzu, pretože ukončením kurzu nič nekončí, ale len začína spolupráca na ceste k lepšiemu a zdravšiemu životu nás všetkých. Ak sa rozhodnete ísť touto cestou, bude to jedna z najlepších investícií vo vašom živote.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa pri cukrovke
Reč tela, ako ju nepoznáte

Edita Michalčáková

www.mysteryyoga.cz

Som učiteľkou jogy a strava s ňou veľmi úzko súvisí. Na svojich kurzoch jogy a tiež na hodinách jogy stretávam rôzne typy ľudí. Väčšina z nich sa stravou zaoberá alebo sa ňou začne zaoberať po určitom čase. V tom mi veľmi pomohol kurz výživového poradcu pána Jelínka, kde som si zorganizovala stravu ako vegánka, ale aj naďalej ma vedie, hoci v inej oblasti, aby som mohla pomáhať ľuďom, ktorí so mnou cvičia jogu. Je veľmi dôležité, čo a ako jete. Kurzy ATAC sú úžasné z hľadiska nestrannosti, pretože každý je originál a každý sme iný. Prístup pána Jelinka je úžasný a ľudský... Kurzy mi veľmi pomohli a mám ich na celý život. Ďakujem veľmi pekne :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Zdeňka Hlavenková

Kurz Martina Jelínka som si vybral na odporúčanie Mudr. Petra Fořta, ktorého som oslovil bezradný a zmätený ponukou kurzov, väčšinou od nekorektných vzdelávacích spoločností. To hovorí samo za seba. Ak sa chcem niečo dobre naučiť, musím čerpať skúsenosti od tých najlepších :-). Som absolútne nadšená aj zo služieb po skončení štúdia. Dnes ešte nepodnikám, ale ochotne radím sebe a svojim priateľom.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Martina Sobotíková

Na kurz som sa neprihlásila preto, že by som sa chcela stať odborníčkou na výživu, ale preto, že chcem jesť zdravo a viesť k tomu aj svoje deti. Existuje veľa informácií o výžive, zdravom životnom štýle atď. Niekedy až príliš, takže sa v ňom stratíte. V kurze som našla všetky tieto dôležité informácie o výžive krásne a prehľadne rozdelené do jednotlivých lekcií. Okrem toho sa kurz zaoberá aj témami, ktoré by ma inak nenapadlo riešiť. V tomto ohľade mi kurz rozšíril obzory. Vďaka novým informáciám som sa tiež vymanila z niekoľkých chýb v mojom stravovaní. Študijná podpora je tiež veľmi nadštandardná. Akékoľvek ďalšie otázky som mohol vyriešiť online alebo pri osobnom stretnutí s lektorom Martinom Jelínkom. Na každom stretnutí som sa dozvedela niečo nové, niekedy prekvapivé, ale vždy obohacujúce.Ďakujem.

Absolvované kurzy:

Výživa pri nádorových ochoreniach
Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Mgr. Petra Kuderová

Kurz výživy a suplementácie Poradca Mgr. Martina Jelinka som si vybrala najmä kvôli svojim deťom. Chcela som si rozšíriť vedomosti o zdravej výžive a získať nové informácie o zložení potravín, ktoré podávam svojim deťom. Počas kurzu som získal tieto informácie v komplexnej a úplnej forme a vďaka seminárom aj zábavnou formou. Hoci som pôvodne nemal v úmysle sám poskytovať výživové poradenstvo, záujem mojich priateľov a širšej komunity ma uistil, že môžem spojiť svoje záľuby s prácou a odovzdávať získané vedomosti ďalej. Priebeh výučby Mgr. Jelinekov kurz môžem vrelo odporučiť všetkým, ktorí sa chcú v tejto oblasti vzdelávať, a tým, ktorí chcú v tejto oblasti pracovať. Podľa môjho názoru je tento kurz najkomplexnejší z hľadiska svojho širokého záberu na českom trhu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Lisa Nosková, DiS.

Kurz som si vybrala, pretože ma zaujímajú alternatívne spôsoby stravovania a chcela som sa dozvedieť viac o výžive všeobecne. Keďže veľa cestujem a v Českej republike som len obmedzený čas, online kurz bol pre mňa ideálnym riešením. Štúdium sa mi nielen páčilo, ale prekonalo aj moje očakávania. Ďakujeme pánovi Jelínkovi za jeho komplexný, osobný a profesionálny prístup. Oceňujem aj to, že aj po skončení kurzu máme prístup do online poradne.Celý kurz bol veľmi obohacujúci a zmenil môj život k lepšiemu. Vrelo odporúčam!!

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Mgr. Kateřina Balcarová

Na kurz som sa prihlásila ako čerstvá tehotná vegánka.Očakávala som, že mi kurz dodá istotu, že robím všetko správne, že mi dá ďalšie návrhy a poskytne mi všeobecný pohľad na stravovanie (nielen vegánske) a jeho vplyv na ľudské zdravie. Veľmi ma mrzelo, že som nemala možnosť absolvovať dištančný kurz a stretnúť sa s lektorkou osobne.Nakoniec to z hľadiska vzdelávania nevadilo, pretože lektorka sa nám v online poradni veľmi venovala, na e-maily reagovala veľmi rýchlo a veľmi vítam aktuálne webináre. Zatiaľ sa poradenstvu nevenujem profesionálne, ale často radím priateľom a známym. Mnohé návrhy a poznatky z kurzu sa ukázali ako veľmi užitočné. Vo svojom okolí vidím, že ľudia si začínajú uvedomovať súvislosť medzi zdravím a stravou a vyhľadávajú odborníkov na výživu nielen kvôli chudnutiu, ale predovšetkým preto, aby ovplyvnili svoje zdravie k lepšiemu. A práve v tom vidím podstatu kurzu Poradca pre výživu a výživové doplnky, ktorý vedie lektor Martin Jelínek.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Roman Kořínek

Už nejaký čas sa zaujímam o výživu v zmysle obohacovania stravy o nutrične hodnotné potraviny. Kurz "Poradca pre výživu a doplnky výživy" som si vybrala vďaka osobnosti lektorky - Mgr. Martin Jelínek, ktorého prácu sledujem už piaty rok. Kurz mi pomohol pochopiť širšie súvislosti medzi všeobecne známymi faktami a medzi stavmi (pocitmi), ktoré moje telo prežíva v rôznych telesných režimoch a fázach dňa. Študenti kurzu sú nielen vyučovaní a zásobovaní zaujímavými informáciami, ale sú aj vedení metódou "viacerých pohľadov" na jednu problematiku, čo považujem za veľký prínos kurzu (lektora) - obohacujúci a použiteľný vo všetkých smeroch ľudského myslenia. Vďaka kurzu som zistila, že pohľad na výživu môže byť profesionálny a zároveň jednoduchý.

Absolvované kurzy:

Sila myšlienky
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Světlana Darvašová

O zdravú výživu sa zaujímam nielen z profesionálneho, ale aj z osobného hľadiska. Online kurz Výživový a doplnkový poradca mi dokonale vyhovoval, pretože som nemusela nikam chodiť. Webináre ma tiež nadchli, v podstate všetky súviseli s kurzom a dobre sa žehlili :-) Môžem len odporučiť, bolo to dobré :-)

Absolvované kurzy:

Low carb diéty
Výživa pri nádorových ochoreniach
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Dagmar Sedlářová

Kurzy Mgr. Kurzy Martina Jelínka sú absolútne jasné, stručné a komplexné. Úlohy, ktoré musíte splniť, vás naučia premýšľať o osobe, pre ktorú zostavujete jedálny lístok, komplexne a z viacerých strán. Nie len slepo počítať kalórie. Tieto kurzy mi veľmi pomohli, posunuli ma vpred a dali mi zmysel.

Absolvované kurzy:

Výživa detí

Marie Hloušková

Kurz prekonal moje očakávania. Počiatočné obavy, ako zvládnem 3 lekcie vytvárania mentálnych máp každý deň, sa zmenili na každodennú rutinu a tešenie sa na nové, zaujímavé informácie. Prístup pána Jelínka bol neuveriteľný - profesionálny a jasný výklad, ktorý nechával žiakom priestor na vytvorenie vlastného názoru na danú tému. Nikoho do ničoho nenúti a zároveň vás ovplyvňuje, aby ste o veciach premýšľali z iného uhla pohľadu. Môžem ho odporučiť!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Cesta k vysnívanej postave

Mgr. Jana Filipovičová

Obohacujúce. To je najlepšie slovo. O zdravie sa zaujímam už dlho, napriek tomu som získala nové informácie, ale hlavne ma tento kurz podnietil k tvorivejšiemu mysleniu. Zaujal ma prepracovaný a jednoduchý systém výučby, oceňujem možnosť konzultovať rôzne otázky nielen počas kurzu, ale aj po jeho skončení. Prax je predo mnou. Investícia sa naozaj oplatila.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Mgr. Eva Bílá

Veľmi príjemne ma prekvapil rozsah informácií a holistický pohľad na výživu v kurze Poradca pre výživu a doplnky výživy. Bavilo ma využívať informácie v praxi vytváraním stravovacích plánov v hre ZOF, vďaka čomu som teoretické informácie oveľa ľahšie vstrebala a pochopila. Počas šiestich mesiacov trvania kurzu naša rodina výrazne zmenila stravu a ja som sa prestala stresovať neustálym premýšľaním o tom, čo mám dať svojim deťom, aby dobre prospievali a neboli tak často choré. Klíčíme, fermentujeme, odšťavujeme, pretože v rodine máme potravinové intolerancie, vďaka ktorým vieme nahradiť potraviny, ktoré nám nevyhovujú. Obávala som sa, že ako mama dvoch detí na materskej dovolenke kurz nezvládnem, ale išlo to lepšie, ako som očakávala. Výživa ma po absolvovaní tohto kurzu oslovila natoľko, že by som sa jej v budúcnosti chcela venovať profesionálne. Kurz vrelo odporúčam všetkým.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa detí
Cesta k vysnívanej postave

Bc. Zuzana Kohanová

Kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy som si zámerne vybrala z niekoľkých dôvodov. Prvým dôvodom bolo, že som stále nemal ucelený prehľad o výžive a v mnohých veciach som bol dosť zmätený. Druhým dôvodom boli opakujúce sa menšie zdravotné problémy, ktoré som nechcela riešiť chodením po rôznych lekároch.A tretím dôvodom bola možnosť študovať online.Po absolvovaní kurzu som sa s novými vedomosťami začala učiť, ako moje telo skutočne funguje. Začal som venovať viac pozornosti tomu, čo robí a čo nerobí dobre. Konečne som našla tzv. zlatú strednú cestu a v prípade menších zdravotných problémov nemusím hneď chodiť po lekároch, ale som schopná situáciu vyriešiť jednoducho sama pomocou stravy alebo prírodných prípravkov, za čo som Martinovi veľmi vďačná. Vedomostí nie je nikdy dosť a budem sa tešiť na ďalšie kurzy s Martinom.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa v športe

Ing. Jarmila Štěrbová

Ďakujem za možnosť zúčastniť sa vášho šesťmesačného kurzu pre výživových poradcov. Bol to pohľad do sveta, v ktorom priama logika ukazuje svoju milú tvár. Pochopenie kontextu, ktorý ponúka váš kurz a osobný prístup, prináša možnosť slobody ruka v ruke so zodpovednosťou za všetky vlastné rozhodnutia. Hoci hovorím o telesných procesoch, význam posolstva preniká do nehmotných sfér, a to bolo pre mňa na celom kurze najzaujímavejšie. Ďakujem, bolo mi cťou sa s vami stretnúť.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Linda Vykouková

Kurz bol veľkým prínosom nielen pre moju prácu, ale aj pre môj život. Z počiatočných obáv, ako zvládnem tri hodiny denne, prácu a rodinu, sa stala samozrejmosť a príjemný zvyk. Kurz pána Jelínka je naozaj kvalitný, som rada, že som ho absolvovala.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Šárka Šedá

Z kurzu pána Jelínka som bola doslova nadšená, predčil všetky moje očakávania. Po niekoľkých týždňoch štúdia tohto kurzu som vedel, že určite nebude posledný. Najviac ma zaujala (viem, že sa opakujem, ale inak sa to povedať nedá) hra na učiteľa ZOF, pretože jedna vec je niečo sa naučiť, druhá vec je vedieť to správne použiť v praxi, čo je v porovnaní s inými kurzami ďalšia vec, na ktorú kurzy pána Jelínka myslia. Ochota, priateľskosť, individuálny prístup - to je to, o čom sú kurzy Atac.

Mgr. Věra Stádníková

Výživové poradenstvo s pánom Martinom Jelínkom nie je len o jedle, ale o celkovom prístupe k telu, mysli a životnému štýlu. Zahŕňa aj východné koncepty výživy z pohľadu ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny a funkčne ich prepája s naším západným životným štýlom. Zdôrazňuje potrebu vytvoriť harmóniu medzi jedlom a naším životom vo všeobecnosti, aby bol príjemný a príjemný na život. Ako veľmi mi to hovorí do duše! Aj napriek množstvu učiva, ktoré prekonalo moje očakávania, som sa pri štúdiu cítil uvoľnene. Veľmi si vážim podporu Martina Jelínka počas kurzu a po ňom.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Libuše Pelikánová

Chcel by som poďakovať pánovi Jelínkovi za jeho kurzy. Prihlásila som sa na kurz Výživový a doplnkový poradca a išla som do kurzu s pozitívnymi očakávaniami. Bol som nielen spokojný, ale aj príjemne prekvapený kvalitou kurzu, intenzitou a prístupom pána Jelínka. Naučila som sa všetko, čo som potrebovala vedieť a určite budem chodiť aj na ďalšie obohacujúce kurzy pána Jelínka, pretože sú to veľmi dobre investované peniaze do seba, do môjho vzdelania. Veľmi si cením aj to, že vždy, keď som potrebovala radu, vysvetlenie, pán Jelínek mi bol k dispozícii, za čo mu veľmi pekne ďakujem. Či už sa chcete vydať na profesionálnu dráhu, alebo absolvovať kurz len pre seba, neváhajte. Vrelo ju odporúčam.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Ing. Renáta Robková

Musím povedať, že kurz bol naozaj skvelý. Perfektne pripravené témy a mesačné stretnutia, ktoré boli veľmi obohacujúce a kto nechápal, čo bolo správne vysvetlené. Určite by som tento kurz odporučila všetkým ľuďom, ktorí premýšľajú o tom, čo jedia, a zároveň im záleží na zdravom životnom štýle. V budúcnosti budem navštevovať vaše ďalšie kurzy, ktoré budú pre mňa veľkým prínosom. A nakoniec, naozaj som sa ešte nestretla s takým odborníkom, ako ste vy :) ktorý vie nájsť odpovede na všetko.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Romana Glen

Kurz výživového poradcu je užitočnou formou vzdelávania pre tých, ktorí si chcú rozšíriť svoje vedomosti v tejto oblasti alebo sa naučiť niečo nové v tejto oblasti.Nezáleží na tom, či sa bude človek v budúcnosti touto témou zaoberať profesionálne, alebo tieto vedomosti využije len pre svoje potreby. Študovala som online formu a musím povedať, že vzhľadom na moje pracovné vyťaženie je táto forma vzdelávania skvelá, pretože si ich môžete naplánovať podľa svojich individuálnych potrieb. Kurz bol pre mňa určite 100% prínosom.Určite by som kurz Výživový poradca odporučila každému, kto má záujem o zdravý životný štýl, ale aj tým, ktorí ešte nemajú pevnú vôľu rozhodnúť sa zmeniť svoj životný štýl k lepšiemu.Ďakujem pánovi Jelínkovi, že sa s našou spoločnosťou podelil o cenné informácie.

Absolvované kurzy:

Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Ľubica Majerová

Kurz Martina Jelínka je to najlepšie, čo som si mohla vybrať, pretože si myslím, že je to najkvalitnejší kurz v oblasti výživy a poradenstva.Štúdium online mi vyhovovalo, práca so stránkou je jednoduchá a prehľadná a hra ZOF je veľmi poučná. Informácie, ktoré som sa naučila počas kurzu, budem využívať počas celého života, je to veľmi dobrý základ pre ďalší rozvoj v oblasti zdravej výživy. Ďakujem pánovi Jelínkovi za ochotu podeliť sa s nami ostatnými o svoje cenné vedomosti a skúsenosti.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Romana Jakubcová

Pre mňa bolo rozhodujúce samoštúdium doplnené možnosťou osobných stretnutí a dĺžka kurzu, ktorá bola predzvesťou kvality. Získala som komplexné a zmysluplné informácie o stravovaní a jeho dôsledkoch, doplnené o pohľad východných kultúr. Obrovským bonusom je komplexný prístup k informáciám, on-line poradenstvo, možnosť ďalšieho vzdelávania či spolupráce s pánom Jelínkom a ďalšími kolegami.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe
Cesta k vysnívanej postave

Bc. Martin Karvaš

K tomuto kurzu som sa dostala predovšetkým z vlastnej iniciatívy, keď som si začala uvedomovať, aký kľúčový význam má výživa pre vznik alebo odstránenie zdravotných komplikácií. Mgr. Martin Jelínek sa do mojej pozornosti dostal prostredníctvom svojich prednášok a niekoľkých kníh, ktoré ma zaujali svojou jednoduchosťou, ale zároveň profesionalitou. Preto som sa rozhodol absolvovať kurz, najmä kvalitný, a za taký považujem aj tento kurz. Podľa môjho názoru ide o vhodnú kombináciu poznatkov západnej a východnej medicíny. Na jednej strane rešpektuje dôležité poznatky západnej medicíny, ale zároveň nediskriminuje tisícročné poznatky východných kultúr, či už ajurvédy alebo čínskej tradičnej medicíny. Prioritou tohto kurzu je naučiť vás racionálne pristupovať k tomu, čo môžete denne ovplyvňovať, a zároveň si vytvoriť životný štýl postavený na týchto princípoch. Tento kurz teda nie je liekom, ktorý dočasne utlmí vašu bolesť alebo vyrieši jeden problém. Je to predovšetkým spôsob, ako sa zamerať na príčiny, pochopiť ich a trvalo ich vyriešiť. S nadšením môžem povedať, že tento kurz mi dal veľmi pevné základy v oblasti výživy a suplementácie, na ktorých môžem stavať.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Alena Rudolf Honolková, DiS.

Na kurz výživového poradcu som narazila "náhodou", keď som na internete hľadala výživového poradcu v mieste svojho bydliska. Ponuka kurzu ma veľmi zaujala, a to tak formou štúdia, ako aj obsahom. Absolvovaním kurzu som získala široké znalosti nielen o výžive, ale aj o fungovaní tela. Keďže ma táto téma veľmi zaujíma, rozhodol som sa pokračovať v tejto oblasti na profesionálnej úrovni. Oceňujem profesionálne vedenie kurzu, pohľad na oblasť výživy je naozaj komplexný zo všetkých rôznych uhlov pohľadu. Zaujímavá je aj ponuka ďalších kurzov, ktoré v budúcnosti určite využijem na rozšírenie svojich zručností.

Absolvované kurzy:

Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Klára Vošalíková

Kurz "Poradca pre výživu" bol veľmi poučný a jeho obsah zásadne ovplyvnil následné stravovanie a celkový pohľad na výživu nielen mojej rodiny, ale aj môjho najbližšieho okolia. Informácie sa poskytujú krok za krokom a je dostatok času na opakované vytváranie myšlienkových máp na postupné opakovanie. Počas kurzu je priestor na rozvíjanie vlastného pohľadu a pán Jelínek to podporuje nenásilným spôsobom, najmä pri odpovediach na otázky študentov. Či už máte v najbližšej dobe v pláne založiť si podnik, alebo len chcete získať nové vedomosti, kurz je výborným začiatkom. Chcel by som poďakovať pánovi Jelínkovi, jeho asistentke a celému tímu za ich vždy ústretový prístup a teším sa na ďalšie stretnutie.

Absolvované kurzy:

Výživa v športe
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Ing. Ján Kopaničák

Kurz výživy s pánom Jelínkom ma nesmierne obohatil. Nikde inde som sa nestretol s toľkými rôznymi pohľadmi na stravovanie, z ktorých žiadny nie je preferovaný ako jediný správny. Je cítiť a vidieť obrovskú snahu o to, aby sa absolventi tohto kurzu dokázali pozrieť na veci z viacerých uhlov pohľadu, aby vopred neodmietli žiadnu filozofiu stravovania, ale naopak, aby hľadali možnosti a oblasti, kde sa dajú problémy riešiť z viacerých uhlov pohľadu. Takýto komplexný, zaujímavý, pútavý, praktický a ucelený kurz výživového poradcu môžem vrelo odporučiť všetkým záujemcom.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Ing. Radka Ondrušková

Online kurz Výživa detí vnímam ako naozaj intenzívny, v krátkom čase mi poskytol veľa dôležitých základných informácií, niektoré som si len osviežila, iné boli pre mňa nové. Najviac oceňujem, že váš pohľad na výživu je viacvrstvový a nedogmatický, ale zároveň je spojený do logického celku. Minipotravinová hra ZOF mi dala príležitosť vyskúšať si, ako sa dajú teoretické vedomosti uplatniť pri praktickom varení a stravovaní. Po absolvovaní kurzu sa cítim oveľa istejšia vo svojej súčasnej práci v školskom stravovaní a v budúcnosti by som chcela absolvovať jeden z vašich rozsiahlejších kurzov.

Absolvované kurzy:

Výživa detí

Bc. Shanti Šimková

Kurz Poradca pre výživu a suplementáciu je ďalším z mnohých míľnikov na ceste samostatne sa rozvíjajúceho jedinca, ktorý sa zaujíma o to, čo pridáva do svojho tela. Vegetariánkou som už 17 rokov, o zdravú výživu sa zaujímam už dlho a okrem niekoľkých oblastí štúdia (pre mňa nie veľmi zaujímavých - ale kto sa má zavďačiť všetkým) som sa dozvedela veľa užitočných informácií. Keďže ľudia skôr dajú na rady certifikovaného odborníka ako človeka s "iba" 17-ročnou praxou, vďaka tomuto kurzu môžem do ľudí okolo seba profesionálne "rýpať" :). A to s vyhliadkou na ďalšie tematické kurzy....

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Jana Merenusová

Prvýkrát som pána Jelinka videla pred niekoľkými rokmi na prednáške, kde ma fascinovalo, ako vďaka jeho prezentácii dávajú nie jednoduché témy zmysel. Máte pocit, že každá diskusia, seminár alebo akýkoľvek kurz ubehne ako voda a vy máte zrazu toľko otázok a túžby učiť sa, že máte chuť pokračovať v jeho úžasných kurzoch. Pán Jelínek a jeho premyslený systém vyučovania je veľmi prínosný. Zrazu máte pocit, že ste sa opäť naučili učiť. Je to stav, akoby vám niekto zrazu vlial novú krv do žíl a energiu na plnenie ďalších snov a cieľov v každom veku:). Ďakujem a teším sa na ďalšie kurzy.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Mgr. Pavel Hodák, DiS.

www.pavelhodak.cz

Chcela by som sa vám poďakovať za dlhoročný projekt ATAC COURSES, ktorý tak úspešne realizujete, najmä za kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky, ktorý som mala možnosť absolvovať. V prvom rade som nesmierne vďačná za možnosť študovať online, kde som nebola pod časovým tlakom, ako je to bežné v školách a kurzoch, ale len sama sebou a svojou túžbou a chuťou po nových vedomostiach. Oceňujem to hlavne preto, že v živote sa občas vyskytnú rôzne situácie, ktoré človek musí uprednostniť pred ostatnými, čo sa stalo aj mne. Po druhé, musím povedať, že rozsah kurzu je naozaj obrovský, a tu oceňujem, že mám neustále prístup ku všetkým študijným materiálom, pretože k niektorým som sa už vrátila a viem, že sa k nim budem vracať. Nie je možné si všetko pamätať a okrem toho nemusím všetko tlačiť (šetrí nám to lesy :-). Ak si niekto myslel, že vie niečo o výžive a doplnkoch....go cez tento kurz, je to naozaj stojí za to!!! Po tretie, mať stály kontakt s lektorom, ktorý je ochotný odpovedať na, pre mňa niekedy až záludné otázky s úplným pokojom, nadhľadom, radosťou, profesionalitou a vedomosťami, je "ÚŽASNÉ". Navyše, ak môže, rád vám poradí aj v osobných záležitostiach. Tu sa prejavuje, že človek svoju prácu naozaj MILUJE. V neposlednom rade máte po skončení kurzu prístup do aplikácie ZOF, kde si počas celého kurzu skúšate vytvárať menu, čo vám dáva nenahraditeľné skúsenosti). Ešte raz ďakujem za možnosť absolvovať tento kurz.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Ing. Petr Novotný

Významnú časť môjho života sprevádza túžba spoznávať rôzne aspekty komplexného pohľadu a vplyvu rôznych faktorov na ľudské zdravie. Či už ide o vzťah medzi fyzickou kondíciou a psychologickými a emocionálnymi vplyvmi, alebo o vplyv telesného cvičenia či výživy atď. Viac ako 20 rokov života s diagnózou ulceróznej kolitídy, ku ktorej sa neskôr pridala celiakia, ma prinútilo zamerať sa na vyššie uvedené faktory. Práve s posledným spomínaným faktorom - teda s výživou - mám dlhoročné praktické skúsenosti na vlastnom tele alebo získané od svojho okolia. Vedela som, že môžem počúvať svoje telo a dať mu to, čo práve potrebuje, bez toho, aby som potrebovala lieky, ale nebola som si vždy istá, či moje úvahy a kroky idú z dlhodobého hľadiska správnym smerom. Po dlhšom uvažovaní a hodnotení som nadobudol dojem, že komplexnosť takéhoto prístupu by sa pravdepodobne našla a spresnila v priebehu Mgr. Kurz Martina Jelínka. A to sa aj stalo. Kurz pokrýval naozaj široké spektrum pohľadov a účinkov výživy na ľudský organizmus a zároveň bol perfektnou informačnou bránou do sveta výživy. Vo svete plnom dezinformácií o výžive dokázal kurz splniť moje očakávania a zároveň zlepšiť moje zdravie. Považujem to za kľúčové, aby som sa mohol sústrediť na rodinu, šport a prácu. Rozsah kurzu a časová náročnosť sa dajú zvládnuť aj s ďalšími pracovnými a mimopracovnými aktivitami. Bol som pozitívne prekvapený rýchlosťou odpovedí na všetky moje otázky a následnou starostlivosťou či službami po kurze.Dnes môžem s čistým svedomím povedať, že nielen vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti zdravia, ale aj vďaka tomuto kurzu dokážem poradiť nielen sebe, ale aj iným ľuďom. Určite sa teším na ďalšiu spoluprácu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Jakub Kořenek

Priebeh výučby Mgr. Kurz Výživový a doplnkový poradca pána Jelínka bol pre mňa veľmi obohacujúci nielen z hľadiska výživy, ale zmenil aj môj pohľad na celkovú kvalitu života.Jeho snaha o zdôraznenie holistického prístupu počas štúdia mi veľmi pomohla v mojej terapeutickej praxi odhaliť alebo aspoň priblížiť sa k skutočnej príčine niektorých problémov mojich klientov (napr. odstránenie bolesti kĺbov spôsobenej dlhodobým prekyslením organizmu).Zároveň mi kurz otvoril ďalšie možnosti štúdia a inšpiroval ma k ďalšiemu vzdelávaniu v oblasti životného štýlu. Pozitívne by som hodnotila aj zaradenie niektorých východných smerov, konkrétne tradičnej čínskej medicíny, ajurvédy či makrobiotiky, ktoré výborne dopĺňajú kurz a umožňujú získať komplexnejší pohľad na kvalitu nášho zdravia.Ďalším pozitívom je možnosť pracovať vo výučbovom programe ZOF, kde je možné získané vedomosti aplikovať a vytvárať stravovacie plány pre konkrétne situácie.Touto cestou by som chcela kurz pána Jelínka odporučiť všetkým, ktorí si chcú obohatiť svoje vedomosti v oblasti výživy.Podľa môjho názoru je bezkonkurenčný.Chcela by som mu veľmi pekne poďakovať a teším sa na ďalšie školenia pod jeho vedením.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa v športe

Ing. Markéta Bartoňová

Výživa mi bola dlho ľahostajná. Všetko sa zintenzívnilo narodením môjho prvého syna a teraz nedávno aj druhého. Informácie o tom, aké potraviny sú vhodné pre naše telo,som získal z rôznych zdrojov. Až vďaka kurzu Poradca pre výživu a doplnky výživy, ktorý viedol profesionál pán Jelínek, dostalo všetko ten správny rozmer. Získala som pomerne podrobné a komplexné informácie o dôležitých potravinách a doplnkoch a ich funkciách v našom tele. Forma štúdia prostredníctvom tvorby myšlienkových máp bola veľmi zaujímavá a zároveň nenásilná. Vyžadovalo si to však aktívny prístup a disciplínu. Poznatky, ktoré som získal počas kurzu, som využil v praxi vo vlastnej rodine. Čas ukáže, kam ma zavedie absolvovanie takéhoto inšpiratívneho kurzu! :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Mgr. et Mgr. Zdeňka Trummová

Zdravému životnému štýlu a kvalitnej výžive sa venujem približne desať rokov. V počiatočnej fáze tohto obdobia sa mi podarilo zbaviť sa tridsiatich kilogramov, ktoré som nazbieral počas školskej dochádzky. Vedela som, že mám za sebou kus práce, ale ešte väčší kus pred sebou - aby som opäť nepribrala, cítila sa dobre, mala radosť z jedla, nemlátila sa a predovšetkým našla udržateľný životný štýl. V minulosti som vyskúšal mnoho prístupov k stravovaniu, ale vždy mi chýbalo zmysluplné prepojenie so správnymi informáciami. Kurz výživy detí som začala navštevovať predovšetkým z profesionálnych dôvodov, ale povinnosť sa mi stala potešením, nové a minulé informácie mi začali do seba zapadať a už teraz viem, že s týmto kurzom neprestanem.Spôsob vedenia kurzu je metodicky veľmi dobre vypracovaný, poskytnuté informácie a odpovede na otázky sú úplné. Pán Jelínek bol nápomocný pri vysvetľovaní, aké otázky sa kladú v súvislosti s tým, čo sa študuje. Veľkým pozitívom celého kurzu je plnenie čiastkových úloh vo vzdelávacej hre ZOF. Študent si môže teoretické informácie hneď prakticky vyskúšať a zistiť, aký vplyv má pripravená potravina na rôzne procesy v ľudskom organizme.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Petr Pleschinger

Myslím si, že po absolvovaní tohto kurzu si človek nemôže pomôcť a zmení názor na to, čo zvyčajne jedáva. Každodenné bombardovanie reklamou výrazne skresľuje pohľad na to, čo je pre človeka dobré. Funguje na princípe, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Som si istý, že po 6 mesiacoch kurzu každý účastník aspoň trochu zmení svoj jedálniček. Každá lekcia kurzu zároveň prináša ďalšie a ďalšie otázky. Preto sa s úsmevom pozerám na kurzy, ktoré sľubujú zvládnutie tejto problematiky za týždeň alebo dokonca za víkend. Získané poznatky je určite potrebné ďalej rozvíjať. Je úplne jedno, či sa po absolvovaní tohto kurzu bude človek živiť ako poradca alebo nie. Predĺženie života a predchádzanie chorobám, ktoré sú dôsledkom nesprávnej stravy, sa rozhodne oplatí.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Pavla Brožová

www.pavlabrozova.cz

Krátko po narodení mojej tretej dcéry som sa rozhodla absolvovať diaľkový kurz Poradca pre výživu a doplnky výživy. Predtým som pracovala v spoločnosti na chudnutie. Mal som pocit, že v systéme chýba individuálna starostlivosť a pohľad na celého človeka. Mojím prvým vodítkom boli knihy Martina Jelínka o výžive detí, pôste a diéte pri rakovine. Pohľad na zdravie, ktorý prezentoval Martin Jelínek, ma natoľko oslovil, že som ani na chvíľu nezaváhal a zapísal som sa do kurzu. Kurz prekonal moje očakávania vo všetkých parametroch - integrita, odbornosť a predovšetkým prístup samotného lektora. Jednu z najväčších výhod tohto kurzu vidím vo výučbovej hre ZOF, ktorá nám ukazuje všetky možné parametre, ktoré má jedálniček pri tvorbe jednotlivých menu.Verím, že nič podobné v takejto kvalite na českom trhu nenájdete.Po kurze som sa rozhodla postupne absolvovať aj ďalšie kurzy, ktoré kurzyatac.cz ponúka. Myslím, že v našej krajine nemajú konkurenciu.

Absolvované kurzy:

Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Meditácia pre začiatočníkov
Výživa detí

Markéta Matyášová

Vo svete výživy sa ako samouk laik pohybujem už viac ako 6 rokov, keď som sa rozhodla konečne posunúť svoj životný štýl niekam dopredu, keď som bola doma s deťmi na materskej dovolenke, aby som sa naučila zdravšie stravovať a chudnúť. Samostatným štúdiom kníh o výžive, článkov na internete a rôznych odborných publikácií som sa zamerala na stravovanie s vysokým obsahom sacharidov a komplexnú zmenu stravovacích návykov so zameraním na príjem potravín s nižším GI. Sama som schudla 35 kg a dokázala som si, že sa to naozaj dá a telo začne krásne fungovať. Tiež som si dokázala, že vplyv všetkých životných udalostí a najväčší prispievateľ "psychika a životný štýl stresu" môžu "zničiť" všetky snahy o zdravšie stravovanie. Po zdravotných problémoch som sa rozhodol pozrieť sa na celý problém naozaj komplexne. Rozhodol som sa, že sa budem venovať štúdiu a vyhľadám odborný kurz. Nakoniec sa v budúcnosti stať "nielen" výživovým poradcom, ale aj akýmsi "koučom", ktorý ľuďom ukáže možnosti zmeny ich stravovania s komplexným pohľadom na celú problematiku v duchu úplnej individuality klienta, pretože to je prvoradé, v spojení so zameraním sa na ďalšie aspekty pohľadu, ako je vplyv nášho stravovania na naše zdravie a na náš emocionálny život. Kurz pána Martina Jelínka "Výživový a doplnkový poradca online" ma oslovil najmä kvôli komplexnému pohľadu na celú problematiku stravovania a zmeny stravovacích návykov. Kurz je jedinečný z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je možnosť študovať online, čo ako matka malých detí veľmi oceňujem, a druhým dôvodom je, ako som už spomenula, holistický pohľad na výživu a zdravie. Kurz Martina Jelínka vrelo odporúčam všetkým, ktorí sa snažia nájsť potrebné odpovede v súvislosti so zdravším stravovaním, zmenou stravovacích návykov a prepojením stravovania so zdravím v kontexte holistického pohľadu na zdravie a našu stravu, v prepojení na človeka ako jednotlivca, v prepojení na emocionálnu rovinu a nemenej stresové faktory, ktoré nás denne obklopujú.Kurz je prístupný pre všetkých, zrozumiteľný pre laikov a určite obohatí tých, ktorí sa už výživou zaoberajú a potrebujú si rozšíriť obzory a pohľad na výživu v súvislosti so všetkými možnými výživovými trendmi a modernými stravovacími postupmi. Pomôže všetkým nájsť potrebnú hranicu medzi všetkými výživovými usmerneniami a triezvym pohľadom na stravovanie v kontexte zdravia. Kurz naozaj odporúčam celej verejnosti a verím, že každý jeho absolvent sa nemôže nechať "schladiť" voči sebe, svojmu zdraviu a zamerať sa na zmenu stravovacích návykov s celkovou snahou odstrániť stresové faktory zo svojho života. Kurz vás nabije potrebnými informáciami, aby ste mohli úspešne začať svoju novú cestu životom. Som presvedčený, že štúdium s osobnou prítomnosťou musí byť oveľa intenzívnejším zážitkom. Ďakujem za množstvo užitočných informácií týkajúcich sa skutočne holistického a triezveho pohľadu na stravovanie a zdravie pre nás všetkých, ktorí sa snažíme pracovať sami so sebou alebo pomáhať iným pri objavovaní ich novej a zmysluplnej cesty. Kurz ma veľmi obohatil o potrebné informácie, ktoré dávam do súvislosti s praxou na sebe a svojich blízkych, a teším sa z toho, ako sa nám hnev tela a všetky investície do seba samých mnohonásobne vracajú. Prajem každému, aby si našiel kurz od Martina Jelínka, ktorý sa týka zamerania, ktoré je mu blízke, a cestu k svojmu novému ja.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Mgr. Martina Wilczkeová

Som veľmi vďačný, že som sa mohol zúčastniť na kurze pána Martina Jelínka. Zaujal ma perfektne spracovaný obsah, informácie, ktoré sa navzájom dopĺňajú a tvoria ucelený celok. Všetko je videné a prezentované v súvislostiach. Najviac sa mi páči, že pohľad na stravu je riešený z komplexnosti človeka, spája jeho fyzickú, mentálnu a emocionálnu podstatu. Naučila som sa premýšľať o jedle inak než len ako o potrebe alebo zážitku z jedla. Dnes premýšľam o tom, ako jem, o svojom emocionálnom stave a viem, ako sa jednotlivé potraviny budú správať v mojom tele. Prostredníctvom stravy som sa stal zodpovedným tvorcom svojho zdravia. Tieto poznatky využívam pri zostavovaní jedálneho lístka pre svoju rodinu a pri svojej práci koordinátorky programu Skutočne zdravé školy.

Absolvované kurzy:

Výživa detí

Mgr. et Mgr. Bohuslav Sedláček

Keď som sa rozhodla prihlásiť na kurz Martina Jelínka pre výživového poradcu a poradcu pre výživu, očakávala som, že mi otvorí nové dvere k poznaniu. Bolo to však oveľa viac, pretože za týmito dverami sa skrýval celý rad ďalších dverí vedúcich do rôznych zákutí oblasti výživy.Počas štúdia sa tak človek dozvedá o rozmanitosti rôznych prístupov k výžive a zisťuje, čo všetko nevie. Túto rozmanitosť si na kurze cením najviac. Vyvoláva ďalšie otázky a doslova motivuje k ďalšiemu štúdiu, hľadaniu a objavovaniu. Z praktického hľadiska som veľmi ocenila dištančnú formu kurzu, a teda možnosť študovať online, ale doplnenú o možnosť opýtať sa lektora v prípade nejasností.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa detí

Radka Hazuchová

www.skutecnezdravaskola.cz

Profesionálne sa venujem výžive už viac ako dvadsať rokov. Som výživový poradca a kuchár prirodzenej stravy. Osobne nepodporujem žiadny výživový smer, vždy by malo ísť o životnú rovnováhu každého jednotlivca vo všetkých ohľadoch. Ako lektorka a regionálna koordinátorka projektu Skutočne zdravá škola som absolvovala online kurz o informovanosti o výžive, ktorý mi pomohol upevniť moje doterajšie informácie so zameraním na deti, ktoré sú našou spoločnou budúcnosťou. Ďakujem Martinovi Jelínkovi za hodnotný kurz, ktorý je výborne zostavený a vrelo ho odporúčam všetkým.Terapia jedlom má len jeden vedľajší účinok, a tým je zdravie, ktoré si všetci musíme zaslúžiť svojím správaním a prístupom k životu. Nech sa vám páči život!

Absolvované kurzy:

Výživa detí

Slávka Čabalová

Niekoľko mesiacov predtým, ako som sa rozhodol absolvovať tento kurz, som skúmal možnosti na Slovensku a v Českej republike. Väčšinou to boli kurzy, ktoré trvali 3 až 5 dní. Chcela som však niečo komplexnejšie, čo by mi poskytlo viacero pohľadov na výživu ako celok. Som veľmi spokojný s informáciami v tomto kurze, ale nielen to. Až ako absolvent môžem získať radu od poradne pre absolventov a navyše sa môžem ďalej vzdelávať. Spôsob, akým pán Mgr. Martin Jelínek vzdeláva ľudí výnimočne.Dúfam, že na jar si nájdem čas a prídem z ďalekého východu (Košice) na detoxikačný víkend a budem môcť pána Jelínka spoznať osobne.

Absolvované kurzy:

Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Jan Trávníček

Ako väčšina z nás poradcov, aj ja som spočiatku zachraňoval svoje zdravie. v tom čase som oprášil staré a zabudnuté objavy medicíny a na základe klinických štúdií som vytvoril funkčné prípravky na "očistu čriev aktívnym kyslíkom", "detoxikáciu krvi" , a ďalšie. Žiadny liek ani prípravok však nenahradí zdravú vyváženú stravu, cvičenie a pozitívnu myseľ. Kurz Mgr.Jelínek zahŕňa všetky zložky nášho života na základe skúseností, spätnej väzby od klientov a potvrdené lekárskymi vyšetreniami. Mám rôzne certifikáty a akreditácie od Ministerstva zdravotníctva ČR a Ministerstva školstva ČR, ale najprínosnejší pre moju kariéru je certifikát od pána Mgr. Jelinek. Najviac si cením jeho priateľský prístup a to, že svojim študentom radí aj po skončení kurzu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa pri nádorových ochoreniach
Výživa v športe

Mgr. Margita Mikátová

Pracujem ako zdravotná sestra v kardiologickej ambulancii a stretávam sa s ľuďmi, ktorí majú veľa zdravotných problémov. Okrem nadváhy mám vysoký krvný tlak, cukrovku, vysoký cholesterol, rôzne tráviace problémy, poruchy spánku a psychické problémy. Len málo z nich si uvedomuje, že väčšina problémov môže byť spôsobená nesprávnym životným štýlom. Radšej si vezmú tabletku na každý problém, ako by mali zmeniť svoj zaužívaný životný štýl. Rozhodol som sa študovať správnu výživu aj preto, že chcem čo najlepšie poradiť tým, ktorí chcú urobiť niečo pre svoje zdravie. V súčasnosti existuje veľa informácií o výžive a je veľmi ťažké vybrať si tie, na ktoré sa dá v praxi spoľahnúť. Na Slovensku som nenašla kurz, ktorý by mi vyhovoval obsahovo a časovo, preto som hľadala na českých webových stránkach. Priebeh výučby pána Mgr. Jelinekov kurz mi vyhovoval vo všetkých ohľadoch. V prvom rade oceňujem formu štúdia online a navyše množstvo informácií na rôzne témy. Musím priznať, že bolo dosť ťažké zvládnuť také množstvo informácií. Prílev nových poznatkov a vypracovanie myšlienkových máp si vyžadovali veľa času a každodenné štúdium (ktoré bolo niekedy ťažké zvládnuť pri každodenných povinnostiach), ale stálo to za to. Cením si prístup pána Jelínka a spolupracovníkov, ktorí promptne reagovali na každú otázku. Páči sa mi webová stránka, ktorú rád otváram a čítam novinky, najnovšie obľúbenú "Školu zdravého varenia". Budem pokračovať v sledovaní ponúkaných kurzov a určite absolvujem ďalšie.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Ing. Marta Veselá

Po absolvovaní rekvalifikačného kurzu "Výživové poradenstvo" som hľadala kurz, ktorý by doplnil moje chýbajúce vedomosti. Hlavným kritériom pre mňa bol holistický pohľad na výživu človeka, rešpektovanie jeho individuality a využitie skúseností tradičnej čínskej medicíny a ajurvédy. Toto všetko som našiel v lekciách kurzu. Prihlásenie sa na diaľkový kurz "Poradenstvo v oblasti výživy a doplnkov výživy", ktorý organizuje pán Jelínek, bolo jednou z najlepších vecí, ktoré som tento rok urobila. Hoci by som si priala, aby niektoré lekcie boli rozsiahlejšie alebo podrobnejšie a chýbalo mi viac praxe, celkovo si myslím, že kurz bol skvelý. Prístup pána Jelínka, jeho vedomosti a schopnosť vysvetliť všetko, čo sme potrebovali vedieť, boli úplne úžasné. Možnosť využívať online poradenstvo po skončení kurzu je na nezaplatenie. Kurz odporúčam každému, kto sa zaujíma o zdravú výživu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

PaedDr. Zlatava Jakubšová, Ph.D.

Rozhodol som sa absolvovať kurz "Poradca pre výživu a doplnky výživy" z dvoch dôvodov. Po prvé, už dlho sa zaujímam o zdravú výživu a zdravý životný štýl a chcela som si rozšíriť svoje vedomosti. Ďalším dôvodom bolo, že sa profesionálne venujem športu a znalosť správnej výživy je pre túto oblasť veľmi dôležitá. Priebeh výučby Mgr. Jelinekov kurz splnil moje očakávania. Dostal som komplexné a formácie o celej oblasti výživy. Veľmi mi vyhovovala forma samoštúdia, ktorá mi umožňuje skĺbiť štúdium s pracovným vyťažením. Oceňujem aj možnosti ďalšej spolupráce a poradenstva. Tento kurz môžem vrelo odporučiť ostatným.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Tereza Krutilová

Ako mama dvoch detí som sa od svojho prvého tehotenstva cítila pod obrovským tlakom. Snažila som sa zabezpečiť čo najlepšie stravovacie návyky pre seba a svoju rodinu a zároveň som viedla svoje deti k zdravému životnému štýlu. Nepomohlo mi ani obrovské množstvo literatúry, ktorú som si preštudovala, a mediálna "masáž" zameraná na nastávajúce alebo dojčiace matky a ich svedomie. Ničím som si nebola istá a moja myseľ bola dosť zmätená. Na kurze Výživa detí a potom na kurze Poradca pre výživu som si všetko ujasnila, získala som veľký prehľad a hlavne nadhľad nad touto témou, ale úplne zásadne sa zmenilo moje myslenie a spôsob uvažovania. Ja osobne sa cítim skvele nielen preto, že kilá idú dole, ale aj preto, že si vážim, že mám zdravé deti. Po niekoľkých rokoch trápenia so zápalom pľúc sú moje deti úplne zdravé a šťastné, rovnako ako celá moja rodina. Jelinek. Oceňujem jeho profesionalitu a stopercentné nasadenie, s ktorým sa venoval a venuje všetkým počas celého kurzu. Veľkým prínosom je možnosť ďalšej spolupráce a v neposlednom rade nadviazanie nových (nielen) profesionálnych priateľstiev s ostatnými študentmi kurzu. Ďakujem vám za to všetko a vrelo odporúčam absolvovať kurz!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa detí

Ing. Hana Murphy

www.skutecnezdravaskola.cz

V našej rodine sa už dlhé roky zaoberáme tým, čo sa môže, alebo skôr nemá, dostať na náš tanier. To isté platí aj pre naše deti, kde je to jednoznačne veľká téma. Predtým som mala možnosť zúčastniť sa niekoľkých seminárov na túto tému, ale až komplexný kurz Martina Jelínka Výživa detí mi umožnil posunúť informácie a praktické skúsenosti oveľa ďalej. Kurz obsahuje všetko, čo rodičia detí všetkých vekových kategórií potrebujú vedieť a poznať o výžive. Môžem ho len odporučiť!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa detí

Hana Dlubalová

Kurz výživového poradcu pod vedením Mgr. Martin Jelínek bola veľmi obohacujúca skúsenosť. Získala som dokonalé vedomosti a poznatky, vďaka ktorým sa teraz pozerám na stravu a s ňou súvisiaci zdravý životný štýl ako na celok. Ako to už na kurzoch býva, aj na tomto sa vytvorili nové priateľstvá. Veľmi si vážim, že moji kolegovia, teraz už aj priatelia, idú v rovnakom vlaku zdravého životného štýlu. Chcel by som im poďakovať za to, ako sa rozvíjala naša naplňujúca a inšpiratívna spolupráca nielen na profesionálnej úrovni, ale aj v súkromnom živote. Ďakujem vám všetkým, ktorí so mnou zdieľate rovnaký svet :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa detí
Výživa v športe

Zdeňka Čubrová

Rekvalifikačný kurz "Výživový poradca" som si vybrala po dôkladnom preštudovaní všetkých ponúk na trhu. Páčil sa mi holistický prístup, už roky sa zaujímam o prírodnú medicínu a je mi blízky celostný pohľad na človeka a jeho zdravie. To sa odzrkadlilo aj v obsahu kurzu - všetci traja lektori podávali vedomosti a informácie z rôznych uhlov pohľadu, nielen z tých bežných, prepájali rôzne aspekty do súvislostí a zároveň nadhľadu, aby sa človek nezbláznil : ). Otvorili sa mi nové pohľady na celú oblasť a rozhodla som sa pokračovať v štúdiu v polročnom kurze "Poradca pre výživu a výživu". Chcel by som poďakovať Mgr. Martinovi Jelínkovi, MUDr. Pavlovi Dvorskému a Ing. Martinovi Škábovi za užitočné prednášky a v neposlednom rade pani Jitke Pořízkovej za výborný organizačný servis.

Absolvované kurzy:

Rekvalifikačný kurz Výživový poradca
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Jan Shejbal

Už dlho sa snažím nájsť kurz, ktorý by sa dal uplatniť v mojej práci. Keďže akékoľvek dochádzanie do práce pre mňa neprichádzalo do úvahy, snažila som sa nájsť niečo, čo by som mohla študovať z domu.Keď som narazila na online kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy, bola to pre mňa jasná voľba. Hoci sa mi kurz zdal spočiatku náročný, časom som si našla systém a začala som sa zaujímať o výživu aj mimo obsahu kurzu. Odvtedy som so štúdiom nemal žiadne problémy. Počas kurzu som musel odísť na mesiac do Londýna, a preto som nemal čas študovať. Veľmi ma potešilo, že moje štúdium bolo bez problémov predĺžené a po návrate som mohol pokračovať tam, kde som skončil. Tento kurz bol veľmi obohacujúci a rozšíril moje obzory, najmä v oblasti alternatívnych spôsobov stravovania. Preto by som vám chcela poďakovať za možnosť absolvovať váš kurz a vrelo ho odporúčam všetkým.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Bc. Hana Brabec

www.veghub.cz

S kurzom Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi som bola veľmi spokojná, prebrali sme všetky témy, ktoré ma zaujímali.Zamerali sme sa na "verejne horúce témy", ako je výživa detí, tehotných a dojčiacich žien a športovcov. Až na kurze som si uvedomila, aká zásadná (a bohužiaľ verejnosťou dosť zanedbávaná) je problematika nadbytku vlákniny a antinutrientov.Ďalšími zásadnými témami pre vegetariánov sú aj termické a energetické sklony - sama mám s tým osobnú skúsenosť, ktorá sa postupne zlepšuje vďaka výberu potravín.Vďaka učebnej hre ZOF som si všetko precvičil, často sa vyskytol problém, o ktorom by som len pri čítaní teórie nevedel a musel ho vyriešiť. To bolo pre mňa určite najužitočnejšie, zákony sa mi dostali pod kožu, mohla som si prebrať vlastnosti jednotlivých potravín a ich vzťah k preberanej téme.

Absolvované kurzy:

Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Božena Kratzerová

www.bozenakratzerova.cz

Verím, že v živote sa nič nedeje náhodou. Bola som na materskej dovolenke a pri čítaní správ na internete sa objavila reklama na kurzy Atac. Keď to bolo tretíkrát, podrobnejšie som preskúmala stránku a bola som nadšená, prečo nie kurz výživy? Už roky dávam priateľom recepty na celozrnné dezerty, zeleninové jedlá, tipy na dobroty......, ale nemám na to žiadne odborné znalosti, možno okrem množstva kníh v mojej knižnici :) Kurz pod vedením pána Jelínka je zážitok. Dozvedel som sa súvislosti, ktoré mi chýbali. Stretol som veľa ľudí naladených na rovnakú vlnu. Získala som istotu, že si v budúcnosti môžem splniť svoj sen stať sa odborníčkou na výživu, pretože aj po skončení kurzu môžete naďalej konzultovať svoje otázky, takže máte ďalšiu podporu pri vytváraní profesionálnej praxe. Kurz môžem len odporučiť každému, kto má podobný sen ako ja.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Mgr. Pavlína Knittlová

Ďakujeme Mgr. Martinovi Jelínkovi za jeho komplexný pohľad na stravovanie a výživu jednotlivca. Naučil nás pristupovať ku klientom čo najkomplexnejšie - a to je jediná vec, ktorá dlhodobo funguje. Ďakujeme.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa v športe
Výživa detí

Kateřina Kapková

Ďakujem osudu, že ma priviedol k vám. Dva roky som márne bojovala s bývalým na rukách. Prešiel som "klasickým" začiatkom, ktorý sa u mnohých ľudí končí: liečba kortikosteroidmi. Potom som si o nich prečítal a utiekol som od nich k homeopatikám. Môj zdravotný stav sa trochu zlepšil, ale stále to nebolo ono. Preto som sa na radu priateľa pokúsila zmeniť stravu. Objavila som pani, ktorá ma uviedla do sveta makrobiotiky. Bola som viac-menej samouk, kým som na internete neobjavila váš kurz "Makrobiotika v českej kuchyni". S nadšením som hltala informácie nielen o tom, ako sa stravovať makrobioticky, ale aj o tom, ako funguje tráviaci systém a ako môže správne zvolená a skombinovaná strava prospieť telu i duši. Váš prvý kurz vysvetlil všetky zmeny, ktoré som na sebe pocítila zmenou stravy: úplne mi zmizla bývalá manželka a zbavila som sa tráviacich problémov, ktorými som trpela od detstva bez toho, aby som ich riešila. Brala som ich ako "normálnu" súčasť svojho života. Ešte viac ma prekvapilo a potešilo, že zmizli. Varenie "novým" spôsobom sa zrazu stalo mojou vášňou. Predtým som zeleninu vnímala skôr ako "farebnú dekoráciu na tanieri" a zrazu som pri jej krájaní a spracovaní zažívala pocity šťastia (a tie trvajú dodnes.) Sterilizovaná a mrazená zelenina postupne zmizla z mojej kuchyne, údeniny uvoľnili miesto zeleninovým a strukovinovým nátierkam v chladničke a namiesto chleba kupovaného v obchode som začala piecť kváskový chlieb. Skrátka, začala som tráviť viac času v kuchyni, pretože ma to bavilo (a baví). A potom som v e-maile našla vašu ponuku na "Kurz poradcu pre výživu a doplnky výživy".Brala som to ako výzvu a nič som od toho neočakávala. Spočiatku mi bolo jedno, či získané vedomosti využijem len pre seba a svoju rodinu, alebo aj pre ostatných. Znova a znova som hltal ďalšie informácie o výžive a postupne sa mi v hlave skladala väčšia a väčšia mozaika. Vďaka praktickej časti kurzu - tvorbe jedálnych lístkov - sa vo mne usadil "program", ktorý ma teraz v kuchyni vedie. Automaticky premýšľam o tom, ktoré strukoviny dnes použijem a ktorý fermentovaný produkt, čím zahustím omáčku, aby som nemusela použiť múku, či pridám semienka do polievky alebo do ďalšieho chodu... Je až smiešne, ako sa človeku zrazu "prepne" myslenie, keď vezme do ruky varič :-) Aj keď... nemôžem povedať, že by som takto prepínala len v kuchyni. Odkedy sa snažím jesť zdravo - a váš kurz to veľmi zmenil - zmenilo sa moje myslenie a vnímanie vo všeobecnosti. Moja intuícia sa vybrúsila, začala som sa mať viac rada, zbavila som sa strachu a obáv atď. atď. atď. dva dni po absolvovaní kurzu Poradca pre výživu a doplnky výživy sedím v kuchyni, varím obed a hovorím si, že by som sa tým chcela živiť. Popoludní idem do mesta, stretnem kamarátku, spomeniem jej, že som úspešne ukončila kurz, a ona sa ma opýta: "Nechcela by si mi niekedy niečo uvariť?" Takže varím pre seba, pre kamarátku a ďalší týždeň pre svojho priateľa. A snívam o tom, že si zriadim jedáleň so zdravou domácou kuchyňou a začnem variť pre ostatných.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Makrobiotiká v našej kuchyni

Bc. Andrea Šoltisová

andrea.soltis.cz

Keď som ležala s tretím rizikovým tehotenstvom v nemocnici, striedali sa mi na izbe mamičky zvanej na cisársky rez. Väčšina z nich mala dôvod cisárskeho rezu „prerastené bábätko“, pretože mali tehotenskú cukrovku a tak nejako tú cukrovku neriešili... Premýšľala som, či to neriešili z dôvodu zlej edukácie alebo zo svojej vôle. Ja sama som s každým tehotenstvom mala aj cukrovku a musím povedať, že pri prvých dvoch tehotenstvách som dostala úplne rozdielne informácie ohľadom diéty. V tom treťom tehotenstve som sa rozhodla riešiť diétu po svojom a musím povedať, že som mala cukrovku najlepšie kompenzovanú. Rozhodla som sa pomáhať aj ostatným ženám vo zvládaní tehotenskej cukrovky, pretože si myslím, že tehotenská cukrovka má v populácii vzostupnú tendenciu, vzhľadom na spôsob života, ktorý vedieme. Do budúcnosti by som sa chcela hlbšie venovať aj prediabetu, ktorý mi bol diagnostikovaný a následne diabetu 2. typu. Aby som "nevarila z vody" (len zo svojich skúseností a informácií získaných pri mojich zdravotníckych štúdiách), zapísala som sa na kurz Sprievodcu výživou pri diabete. Z kurzu som naozaj nadšená, nielen že ma utvrdil v správnosti mojich poznatkov, ale úplne nečakane rozšíril moje obzory ohľadom výživy všetkými výživovými smermi. Veľmi sa mi páči komplexný pohľad na diabetes a riešenie diéty vo všetkých možných štýloch stravovania. Na svoje si príde naozaj každý. Najviac ma bavilo tvorenie jedálnych lístkov v aplikácii ZOF, niektoré boli naozaj orieškom. Kurz sa dá zvládnuť aj s tromi malými deťmi :-) Kurz Ako sa zbaviť závislosti na sladkom je tiež veľmi zaujímavý, hlavne čo sa týka myslenia a nastavenia mozgu. Veľmi ďakujem za kurzy a určite nezostanem len pri týchto dvoch. V pláne mám po prázdninách kurz lowcarb diéty, pretože ma samotnej vyhovuje nižší príjem sacharidov a chcem o tom vedieť čo najviac, hoci bolo už dosť povedané v kurze Sprievodca výživou pri diabete. Ďalej ma láka meditácia a výživa detí. Ešte raz ďakujem za tieto kurzy a teším sa na ďalšie :-).

Absolvované kurzy:

Sprievodca výživou pri diabete
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach

Ing. Jan Štěpán

Musím priznať, že prvé stretnutie s Mgr. Martin Jelinek bol pre mňa vstupom do úplne nového sveta. Absolvovanie kurzu "Poradca pre výživu a výživové doplnky" mi otvorilo oči a umožnilo mi starať sa v prvom rade o stravu a zdravie mojej rodiny. Neustále počúvam o úmrtiach ľudí v mojom okolí, často mladších ako 50 rokov. Infarkt, rakovina, mŕtvica... Vďaka kurzom ATAC dnes vieme, ako týmto problémom predchádzať a eliminovať až 80 % rizika predčasnej smrti. A najviac si cením možnosť ďalšej spolupráce s lektorom pánom Mgr. Martin Jelínek, podľa môjho názoru popredný odborník na tému zdravia nielen v Českej republike, ale aj v Európe.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky
Cesta k vysnívanej postave

Bc. Vladimír Slavík

"Certifikát môže získať každý!" Túto vetu hovorí väčšina ľudí. Čiastočne majú pravdu, všetci máme príležitosť. Získanie certifikátu "Výživový a doplnkový poradca" od Mgr. Certifikát Martina Jelínka má naozaj hodnotu, pretože nie je "zadarmo", ako je to v prípade niektorých kurzov ponúkaných v celej krajine. Jeho získanie si vyžaduje čas, usilovnosť a pravidelné a konečné preukázanie vedomostí získaných v tomto kurze. Keďže som pôvodne vyštudovaný kuchár a na kurz som išiel s trochu pokročilejšími znalosťami o výžive, zrazu som zistil, že informácie, ktoré som sa na kurze naučil, by mi neposkytol žiadny tradičný učebný plán ani absolventský kurz gastronómie. Štúdium je blízke vysokoškolskej úrovni, pokiaľ ide o obsah predmetu, t. j. o plnenie jednotlivých úloh vrátane vypracovania semestrálnej práce na danú tému. Tento kurz by som odporučila každému, kto má rád nielen seba, ale aj ostatných ľudí vo svojom okolí, ktorí môžu zlepšiť kvalitu života zlepšením svojich stravovacích návykov - posilniť imunitný systém človeka, predchádzať alebo zmierniť príznaky chorôb, s ktorými sa väčšina z nás počas života stretne, alebo tiež pomôcť športovcom zlepšiť ich výkonnosť a podporiť správnu regeneráciu svalov, nehovoriac o redukčných diétach. Vďaka kurzu som sa dozvedela, ako všetko v tele funguje a ako jedlo ovplyvňuje kvalitu nášho každodenného života. Týmto vám ďakujem za poskytnutie kvalitných informácií a za možnosť konzultovať s vami aj po skončení štúdia.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Cesta k vysnívanej postave
Výživa v športe
Meditácia pre začiatočníkov
Strava a imunitný systém

Ing. Zuzana Košařová

Pán Jelínek... dôležitý medzník v mojom živote! Nasmeroval ma na správnu cestu a každým svojím kurzom ma motivoval ísť ďalej v tom, čo ma naozaj zaujíma. Takže teraz k štúdiu čínskej medicíny.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Sila myšlienky

Ing. Jitka Jedličková

Ďakujeme za možnosť učiť sa od Mgr. Martin Jelínek, štúdium bolo pre mňa veľmi prínosné. Pre mňa, keďže som pracovne veľmi zaneprázdnená,je najväčšou výhodou online štúdium. Lekcie sú prepracované, organizované a pozitívne hodnotím učebnú hru ZOF a myšlienkové mapy, vďaka ktorým som si lepšie zapamätala učivo.Počas tohto štúdia som si uvedomila, že všetko závisí aj od psychiky človeka a vďaka tomu som sa rozhodla pre štúdium ďalšieho kurzu a to "Sila myšlienky". Ešte raz vám veľmi pekne ďakujem za možnosť vášho štúdia a teším sa na ďalšie kurzy, ktoré pripravíte.

Absolvované kurzy:

Výživa pri nádorových ochoreniach
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Reč tela, ako ju nepoznáte
Sila myšlienky

Ing. Dana Balcarová

Prihlásenie sa na kurz Poradca pre výživu a suplementáciu bolo rozhodnutie, ktoré nikdy neoľutujem, a stále sa chvejem, keď si na ten deň spomeniem. Bolo to pre mňa rozhodujúce: vyrástol som! Doslova som hltal každú jednu prednášku a postupne som začal chápať, ako naše telo funguje, čo môžeme ovládať a akí sme často slepí. To je presne to, čo som potreboval: pochopiť!!!Posunulo ma to oveľa ďalej. Som rada, že môžem pomôcť najmä svojim blízkym a vlastne každému, aby si nastavil stravu podľa svojich predstáv a toho, čo chce dosiahnuť. Teší ma, že sa môžem podeliť o svoje novozískané vedomosti, aj keď moja profesia je úplne iná a zatiaľ sa nemôžem naplno venovať výžive.Ďakujem veľmi pekne za zrozumiteľný a komplexný úvod do tejto témy. Zmenilo to náš život k lepšiemu.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Výživa pri nádorových ochoreniach
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Mgr. Romana Poláchová

V minulosti som sa nikdy nevenovala zdravej výžive. Až náš hektický život, v ktorom sa snažíme rozdeliť čas medzi stresujúcu prácu a starostlivosť o rodinu, ma prinútil na chvíľu sa zastaviť, poobzerať sa okolo seba a zamyslieť sa nad tým, či všetky tie nevoľnosti, priberanie, ekzémy a rôzne pomaly prichádzajúce ochorenia nemôžu byť čiastočne spôsobené tým, čo jeme. Postupne som začal objavovať význam celostnej medicíny a holistického prístupu k zdraviu a životu. Začal som teda hľadať kurz, ktorý by mi pomohol pochopiť súvislosti a prepojenia, ako to, čo v tele funguje a nefunguje, princíp príčiny a následku. A presne to som zistil na kurze pána Jelínka - spočiatku je tu príval informácií a hlava akoby ich nevstrebávala. Prvé úlohy v rámci vzdelávacej hry zaberú celý večer. Ale pomaly, postupne, s každým ďalším jedlom, sa veci začnú ukladať na svoje miesto. A začnete nachádzať odpovede na svoje vlastné otázky. A tam, kde nevie odpoveď, dostane ju veľmi ľudskou formou od pána Jelínka.Kurz vedený pánom Jelínkom je veľmi dobre pripravený, nabitý užitočnými informáciami, žiaci sú vedení k tomu, aby si sami vyskúšali tvorbu rôznych menu a pochopili súvislosti. Prednášky pána Jelínka sú na veľmi vysokej vedomostnej úrovni a zároveň majú veľmi príjemnú atmosféru; jeho prístup je stále priateľský a ľudský, pričom je vysoko profesionálny. Chcela by som mu poďakovať nielen za všetky vedomosti, ktoré som si z kurzu mohla odniesť, ale aj za obrovskú dávku odvahy a energie, ktorú som tu mohla načerpať a ktorá ma posunula v živote ďalej a oveľa iným smerom :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Taťána Kovářová

Na kurz som sa prihlásil na základe odporúčaní a pozitívnych ohlasov na internete a rozhodne to neľutujem. Na začiatku kurzu som mala veľa informácií a ešte viac otázok, teraz mám mnohonásobne viac informácií a o niečo menej otázok :-) Kurz bol perfektný! Zaujali ma komplexné informácie, formačné lekcie a štúdie, ako aj prístup a nadšenie lektora Martina Jelínka, ktorého považujem za jedného z našich najlepších odborníkov na výživu. Kurz môžem odporučiť každému, kto má záujem o zdravý životný štýl a chce získať komplexný pohľad na výživu.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Mária Rusnáková

Kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky som si vybral po veľmi dôkladnom prieskume trhu. Keďže tento kurz bol svojím rozsahom a informačnými oblasťami bezkonkurenčný, moje rozhodnutie bolo jednoduché a jasné. Kurz mi poskytol presne to, čo som hľadal, celkový pohľad na odvetvie výživového poradenstva. Veľmi ma potešili informácie o tradičnej čínskej medicíne, ajurvéde a o vegánstve a avitariánstve. Počas štúdia som mal prístup do študentskej poradne, čo som využil a bol som príjemne prekvapený, koľko zaujímavých informácií som tam našiel. Keby som sa mal rozhodnúť znova, určite by som neváhal.

Absolvované kurzy:

Výživa pri nádorových ochoreniach
Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Ing. Blanka Vašková

Hoci je moja profesia čisto technická, celý život sa zaujímam o zdravotníctvo. Už ako dieťa som chodievala k bylinkárom a doma sme jedli hlavne to, čo rástlo v záhrade. So záujmom čítam knihy na túto tému. Potom prišla práca s biorezonanciou a detoxikáciou pomocou prípravkov Joalis a nadšenie z výsledkov, ktoré to všetko môže priniesť z hľadiska zdravia.Keď som potom dostala poštou od kamarátky odkaz na kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy s odporúčaním: "Kedysi prednášal pre našu spoločnosť a bol naozaj dobrý", pomyslela som si, že by som si tu mohla utriediť informácie, vzhľadom na ich často rozporuplný charakter. Takže kurz absolvujem.Musím priznať, že jediná vec, s ktorou som počas kurzu bojovala, bol čas, ktorý mi stále chýbal, pretože som veľmi zaneprázdnená.Inak musím povedať, že som bola veľmi príjemne prekvapená, aký komplexný a rozsiahly je celý kurz. Vždy som sa tešil na sobotu, keď som viac-menej doháňal celý týždeň, aby som si prečítal obsah ostatných tém a dozvedel sa opäť niečo nové. Kombinácia štúdia vo forme postupne zverejňovaných tém, možnosti písomnej diskusie a pravidelného mesačného stretnutia s vyučujúcim robila kurz pestrým a zaujímavým. Určite bolo prínosom, že naše vedomosti boli pravidelne preverované, takže nebolo možné absolvovať kurz len formálne. Veľmi oceňujem aj to, že materiály z kurzov sú absolventom k dispozícii aj po ukončení štúdia, takže majú stále prístup k novým poznatkom v tejto oblasti. Dnešný človek je vystavený množstvu stresov (stres, znečistené životné prostredie, civilizačné choroby atď.) a ak chce tieto stresy zvládnuť v relatívne dobrom zdraví, považujem vedomosti a súvislosti v oblasti výživy za jedny z primárnych vedomostí, ktoré by mal mať. Preto tento kurz odporúčam všetkým, ktorým nie je ľahostajné zdravie ich a ich blízkych. Je to výhodná investícia. A čo je ešte lepšie, je to bezprecedentná hodnota za peniaze s celoživotnými výhodami.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Ing. Vladimír Synáč

O účinku zmeny stravy som sa presvedčil, keď sa mi podarilo vyliečiť rakovinu prostaty bez iných liekov, operácie a ožarovania, len zmenou myslenia, stravy a používaním výživového doplnku Ovosan. Kurz ATAC som si vybrala preto, aby som si prehĺbila svoje vedomosti a vedela poskytnúť fundovanejšie rady, a tiež preto, že Mgr. Martina Jelínka sledujem na youtube už niekoľko rokov a myslím si, že je absolútnou špičkou medzi odborníkmi na výživu v našej krajine, pretože máme rovnaké názory na výživu a celostnú medicínu. Online kurz Výživový a doplnkový poradca prekonal rozsahom preberanej látky moje očakávania a môžem ho vrelo odporučiť každému, kto chce prevziať zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk a vyhnúť sa, ak je to možné, lekárom, ktorých chyby a vedľajšie účinky liekov sú treťou najčastejšou príčinou úmrtí v USA (pozri https://www.youtube.com/watch?v=8NRJFri9-LM). Len u nás o tom nepočuť. Určite sa prihlásim na ďalšie rekvalifikačné kurzy.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Monika Patrmanová

Kurzy pána Jelínka sa mi veľmi páčia. Musím povedať, že som začal študovať výživového poradcu ako úplný laik. Niekoľko rokov som žila na kokteiloch z prášku na chudnutie, pretože som nevedela variť a ani som nevedela, čo mám jesť. Za niekoľko mesiacov na kurze som získala taký prehľad, že si jednak varím všetky jedlá každý deň a jednak som schudla na svoju požadovanú hmotnosť, ktorú si dokážem aj udržať. Cítim sa skvele, že moja strava je zdravá a vyvážená. V žiadnom prípade sa neobmedzujem v palete jedál a chutí, ale naučila som sa, ako mi stačia veľké porcie, čo jesť, aby som zostala dlhšie sýta, ako zahnať chuť na sladké, ako odkysliť telo a udržať ho v acidobázickej rovnováhe, čo jesť pred a po cvičení a mnoho ďalších "trikov". Už niekoľko rokov pracujem ako zdravotná sestra v Austrálii a kurzy pána Jelínka na mňa urobili taký dojem, že som sa rozhodla otvoriť si vlastnú výživovú poradňu a odovzdávať tieto cenné informácie svojim klientom. Veľmi vám ďakujem, pán Jelínek, a teším sa na ďalšie vaše kurzy.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Reč tela, ako ju nepoznáte
Tajomstvo biologického veku
Cesta k vysnívanej postave
Sila myšlienky
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Lenka Mouchová

Som rád, že existujú kurzy, ako je tento, ktoré poskytujú slobodu štúdia.Vzhľadom na vysoký výskyt zdravotných komplikácií spôsobených nevhodným stravovaním môžeme teraz ako absolventi pomôcť ukázať správnu cestu, ktorá zlepší náš život. Metóda štúdia založená na tvorbe myšlienkových máp (ktorej som sa na začiatku bála) sa ukázala ako veľmi zábavný a efektívny spôsob zapamätania si obsahu.Ak sa rozhodnete absolvovať tento kurz, čo môžem len odporučiť, objavíte ďalšie šikovné nástroje:-))

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Kateřina Kmínková

Rozhodla som sa študovať kurz výživového poradcu, pretože som chcela začať robiť niečo nové, čo by ma bavilo, napĺňalo a bolo prospešné pre všetkých. Toto všetko som už vo svojej bývalej práci nenachádzal. Kurz sa mi veľmi páčil, myšlienkové mapovanie bolo jednoduché a zároveň veľmi poučné. Jeho veľkou výhodou je aj systém ON-LINE kurzov, ktoré som mohol absolvovať z domu, keď som mal čas. Kurz mi pomohol nielen prehĺbiť si vedomosti o zdravej výžive a naučiť sa veľa nových vecí, ale aj úplne zmeniť názor v niektorých oblastiach. Veľmi som ocenila aj zrozumiteľné vysvetlenie základov ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny. Kurz výživového poradcu mi pomohol v mojom novom kariérnom štarte a teším sa na svojich zákazníkov.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Výživa pri cukrovke
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Cesta k vysnívanej postave
Rekvalifikačný kurz Výživový poradca

Pavel Škůrek

Bolo mi potešením s vami spolupracovať. Dnes ma najviac zaujal váš holistický prístup a z môjho pohľadu zdravý pohľad na súčasnú situáciu vo výžive obyvateľstva. Veľmi sa mi páčil váš profesionálny prístup k informáciám, ktoré k nám prúdili. Beriem do úvahy aj to, že viem, že ste vegetarián, a priznávam, že som sa obával, že táto skutočnosť "prenikne" do výkladu látky. Ako sa ukázalo, obavy boli zbytočné. Týmto všetkým ste si získali moju maximálnu dôveru v tejto oblasti. Skutočne, klobúk dole!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Mgr. Vendula Ptáčková

O zdravé stravovanie sa zaujímam už dlho. Vo svojej profesii lekárnika sa stretávam s mnohými pacientmi, ktorí chcú svoj stav riešiť inak ako užívaním množstva liekov. Rozhodujúcim momentom a motiváciou pre štúdium kurzu Poradca pre výživu a výživové doplnky bolo narodenie mojej dcéry a môj neúplný pohľad na výživu. Až počas kurzu som si uvedomil mnohé súvislosti a naučil sa pozerať na výživu z iných perspektív. Chcel by som poďakovať pánovi Jelínkovi za jeho prístup a pozitívnu energiu, ktorú využíva na ďalšie štúdium a premýšľanie o veciach z iného uhla pohľadu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Lenka Cozlovschii

Absolvovanie tohto kurzu bolo jedným z najlepších rozhodnutí v mojom živote. Ako celiatik s intoleranciou laktózy som si myslela, že už o výžive niečo viem, pretože som bola nútená intenzívne sa zaujímať o to, čo denne jem, ale nedá sa opísať, kam som sa dostala na konci kurzu, pokiaľ ide o všeobecný prehľad o svete výživy.Kedysi som nevedela rozlíšiť, čo je pravda a čo nie, ale teraz si viem odvodiť, čo by mohla byť pravda. Preto pre mňa nie je problém oboznámiť sa s množstvom informácií, ktoré sú dnes ľuďom k dispozícii.Vzdelávanie v oblasti výživy považujem za celoživotný proces, a preto nemôžem povedať, že už viem všetko. Teraz však už viem nielen to, čo je správne, ale aj prečo, a to je oveľa dôležitejšie ako len slepo počúvať niekoho rady.Nakoniec sa mi polročný kurz zdal krátky a bolo mi ľúto, že už nepokračuje, pretože chuť vzdelávať sa v tejto oblasti je teraz stokrát väčšia ako na začiatku a za to vďačím vynikajúcej lektorke a tvorkyni tohto kurzu Mgr. Martin Jelínek.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Ing. Marcela Krejčířová

Pri hľadaní vhodného kurzu v oblasti zdravej výživy som ocenila možnosť online štúdia, ktoré mi umožnilo zvládnuť kurz aj pri starostlivosti o 2 malé deti - princíp priebežných testov nútil študovať naozaj priebežne.O problematiku zdravej výživy som sa zaujímala už dlhšie, ale až po absolvovaní kurzu som si utriedila informácie v hlave a získala potrebný prehľad. Veľmi som ocenila možnosť oboznámiť sa s rôznymi alternatívnymi trendmi stravovania a tiež možnosť konzultácie s lektorom. Teraz rozmýšľam, ktorý kurz si vyberiem ako ďalší.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Tajomstvo biologického veku

Gabriela Kortová

O zdravý životný štýl sa zaujímam už dlho. K úplnej spokojnosti mi stačilo oboznámiť sa s kurzami pána Martina Jelínka. Na začiatku som sa obával, či to ako úplný laik zvládnem, ale moje obavy sa rozplynuli a čoskoro som pochopil, že nezostanem len pri jednom kurze. Investícia do seba a svojho rozvoja je tou najlepšou investíciou. Ak sa za tri roky obzriete späť a zistíte, že sa vo vašom živote nič nezmenilo a neposunuli ste sa ďalej, sú to tri premárnené roky. Chcel by som sa vám poďakovať za vašu profesionalitu a veľmi ľudský prístup, ochotu a možnosť posunúť sa opäť dopredu.

Absolvované kurzy:

Low carb diéty
Cesta k vysnívanej postave

Bc. Dagmar Peková, BSBA

Keď ma napadlo utriediť si informácie o správnom stravovaní, ktoré dodáva telu a duši energiu, a chcela som svoje vedomosti odovzdať ďalej, hľadala som kurz, kde by to bolo prepojené. O kurze Martina Jelínka som vedel z viacerých zdrojov, ktoré boli plné pozitívnych informácií. Mne to nebolo také jasné, ale niečo ma ťahalo týmto smerom. Už na prvej hodine som si uvedomil, že som tu správne a moje rozhodnutie bolo najlepšie. Môj pocit sa počas kurzu nezmenil, len sa prehĺbil.Kurz je veľmi informatívny, ale veľmi zrozumiteľne a zábavne podaný.Veľmi pekne ďakujem pánovi Jelínkovi za všetky informácie a jeho osobný prístup a podporu v mojej ďalšej profesionálnej oblasti, napríklad tým, že veľmi rýchlo odpovedal na moje otázky :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa pri cukrovke
Výživa detí

Martin Čerman

Mgr. Petr Maršoun

Hoci sa zdravej výžive venujem už mnoho rokov, chýbalo mi komplexné vzdelanie, ktoré by mi pomohlo vyplniť medzery v informáciách. Som rada, že som si vybrala kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky. Dozvedela som sa veľa informácií, nielen o výžive. Prístup Mgr. Prístup pani Jelinekovej je inšpiratívny a celý kurz bol veľmi zaujímavý.Štúdium prebiehalo v príjemnej atmosfére.Veľmi oceňujem, že spolupráca nekončí kurzom, ale pokračuje vďaka absolventskej sekcii. Určite to nebol môj posledný kurz s Mgr.Jelinekom.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Ludmila Koplíková

Program kurzu je zostavený tak, že som ho bez väčších problémov zvládol aj ja vo veku 70 rokov, čo dokazuje, že na učenie nie je nikdy neskoro. Jeho absolvovanie by som prirovnal k príjemnému adrenalínovému športu - práca, vzrušenie a strach z výsledkov testov a potom radosť z dobrého výsledku. Obzvlášť oceňujem "Študentskú poradňu" , ktorá slúži aj ako zdroj veľmi cenných informácií.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Sila myšlienky
Výživa pri cukrovke
Výživa pri nádorových ochoreniach

Bc. Lenka Křehlíková

Kurz Cesta k vysnívanej postave sa mi veľmi páčil. O niekoľko mesiacov si znovu prečítam celú knihu Recovery Hop a na jeseň alebo v zime si urobím ďalší kurz - napríklad Tajomstvá biologického veku alebo Sila myšlienky. Chcela som sa motivovať k zdravšiemu stravovaniu a väčšiemu pohybu, čo sa mi aj podarilo. Keďže mám stále prístup k učebným materiálom, som si istý, že sa budem môcť ďalej motivovať. Som nadšená webovou stránkou, ponukou kurzov, odbornosťou a zrozumiteľnosťou pre laikov, hrou ZOF a testami v jednotlivých dňoch, ktoré mi pomohli osvojiť si základné informácie. Ďakujeme.

Absolvované kurzy:

Cesta k vysnívanej postave
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi

Kateřina Pecková

Veľmi oceňujem profesionalitu Mgr. Martinovi Jelínkovi a výbornému spracovaniu a organizácii kurzu. Som veľmi spokojný so všetkým, čo kurz zahŕňa, a najmä s tým, ako je pohodlný. Teším sa na ďalšiu spoluprácu.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Bc. Tereza Kurfiřtová

V súčasnosti je ponuka podobných kurzov veľmi široká a pri objednávaní cez internet sa človek bojí, aby sa nespálil. Keď sa mi vo vyhľadávači objavil kurz Poradca pre výživu a suplementáciu od pána Jelínka, rozhodla som sa naň prihlásiť po vypočutí v relácii Sama doma ČT. Tak ako bol jeho výklad prirodzený a zrozumiteľný, keď som navštívil štúdio Českej televízie, tak boli zrozumiteľné aj jeho prednášky počas kurzu. Oceňujem priebeh štúdia, ktorý je založený na takmer každodennom štúdiu, a úlohy, ktoré nútia študenta neodkladať jednotlivé hodiny na neskôr. Ďakujem pánovi Jelínkovi za jeho komplexný pohľad na človeka, ktorý mi je blízky. Telo je najdokonalejší stroj, ktorý sa môže pokaziť v dôsledku jednej malej chyby. Preto je nielen zaujímavé, ale aj dôležité rozšíriť si vedomosti v tejto oblasti, a to najlepšie zo všetkých možných uhlov pohľadu. Tento kurz rozšíril môj pohľad na zdravie tým, že študentov oboznámil s klasickým západným myslením, ale aj s myslením východných kultúr.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Miriam Onyedumbi

Môžem povedať, že kurz "Poradca pre výživu a doplnenie" zachránil môj život. Roky som sa snažil dostať z veľmi ťažkej a agresívnej choroby, veľa som čítal, hľadal, dúfal, skúšal som sa sám a keď som začal strácať nádej, našiel som tento kurz. Som za ňu nesmierne vďačný a vždy ju budem odporúčať ďalej. Dozvedel som sa veľa nových informácií a potvrdilo sa mi, čo som už vedel. Vďaka tomuto kurzu som sa na všetko dokázal pozrieť objektívnejšie, a to mi všetko objasnilo. Veľmi milí a spoľahliví ľudia. Ďakujeme!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Jiřina Macková

Už mnoho rokov sa zaujímam o zdravší spôsob života so všetkým, čo k nemu patrí... Pozbieral som každú stopu, až sa z toho stalo neprehľadné bludisko. Napadlo mi, že si nájdem kurz, ktorý ma nasmeruje správnym smerom. Na internete som našla kurz ATAC "Poradca pre výživu a suplementáciu" od pána Jelínka. Myslela som si, že to skúsim, pretože na mňa veľmi zapôsobila osnova kurzu a najmä holistický prístup k stravovaniu. Myšlienkové mapy mi spočiatku robili trochu problém, ale musím povedať, že som si ich rýchlo obľúbil. Pohľad na stravovanie z hľadiska ajurvédy, tradičnej čínskej medicíny a makrobiotiky ma veľmi oslovil (ak otvoríte kurz ajurvédy, tradičnej čínskej medicíny, už sa hlásim).Som veľmi rada, že som si vybrala tento kurz. Veľmi oceňujem prístup pána Jelínka, jeho ústretovosť a ochotu. Skúsenosti a cenné rady z tohto kurzu pomôžu zlepšiť zdravie nielen mojej rodiny, ale dúfam, že aj mojich budúcich klientov. Veľmi pekne vám ďakujem a prajem vám veľa nadšených študentov.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Tomáš Křivánek

Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť kurzu Poradca pre výživu. Poskytla mi veľa dôležitých informácií prostredníctvom výučby vedenej lektormi, ktorí sú špičkami v tejto oblasti. Vďaka získaným vedomostiam som mnohé z týchto tipov uplatnila v rodinnom živote a budem sa ich snažiť uplatňovať aj v mojom budúcom zamestnaní. Veľmi pekne vám ďakujem.

Absolvované kurzy:

Rekvalifikačný kurz Výživový poradca

Jiří Šorm, DiS.

Kurz ma určite obohatil a posunul ďalej. Prišlo na slová pána Jelínka a všetko do seba "zapadlo". Vďaka bohatým a vyváženým informáciám som získala väčší odstup či prehľad o tom, ako sa lepšie orientovať v oblasti stravovania a zdravého životného štýlu a ako tieto informácie reálne využiť pre seba a svoje okolie.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Radek Pelikán

Keď som pred časom hľadala profesionálny kurz zdravej výživy a výživového poradenstva, okamžite ma zaujali kurzy ATAC, najmä vďaka ich rozsiahlemu obsahu a skutočnosti, že nejde o víkendové "rýchle kurzy". Kurz výživového poradcu je skutočne veľmi komplexný, má široký záber a je dobre a starostlivo zostavený. Zaoberá sa všetkými oblasťami, ktoré patria do oblasti správnej výživy. Kurz je určite vhodný a obohacujúci pre osoby, ktoré sa chcú venovať výživovému poradenstvu profesionálne, ako aj pre tých, ktorí chcú len zlepšiť stravovanie seba alebo svojich známych. Veľmi sa mi páči holistický prístup k stravovaniu, ktorý je zdôrazňovaný počas celého kurzu, ako aj pozitívny prístup a otvorenosť k alternatívnym spôsobom stravovania, ako je vegánstvo a iné alternatívne smery.Spočiatku som mala trochu obavy z práce s myšlienkovými mapami, pretože som sa s nimi nikdy predtým nestretla. Ale obavy boli zbytočné, je to vynikajúca metóda, ktorá má širšie využitie ako len na učenie. Som rád, že som narazil na spoločnosť ATAC a jej kurzy a s ňou aj na osobu Mgr. Martina Jelínka, ktorý je skutočným odborníkom a naozaj rozumie tomu, čo robí. A nejde len o smerovanie v oblasti výživy. Mám doma aj všetky jeho knihy, ktoré sú tiež vynikajúce. Rád pozerám a počúvam jeho výživové videá. Veľmi ma zaujíma ponuka ďalších kurzov zameraných na iné oblasti, napríklad na reč tela alebo silu myšlienok. Verím, že sú rovnako skvelé a obohacujúce ako kurzy zaoberajúce sa čisto výživovým poradenstvom.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Reč tela, ako ju nepoznáte
Meditácia pre začiatočníkov

Veronika Krčmová

Priebeh výučby Mgr. Jelinekov kurz "Poradca pre výživu a doplnky výživy" je presne to, čo som hľadal. Páčila sa mi online forma štúdia a vytváranie myšlienkových máp, ktoré ma nútili pozerať sa na materiál každý deň, a najmä jeho komplexný pohľad na človeka. Prístup pána Jelínka a ostatných účastníkov kurzu je úplne úžasný, vrelo ho odporúčam všetkým.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Marcela Melichaříková

Keď som začínala kurz, neverila som, že budem schopná radiť ľuďom v oblasti stravovania. Napriek tomu, že sa starám o dve malé deti a som vyučená kuchárka, kurz ma prekvapil svojou jednoduchosťou a komplexnosťou.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Petra Kramářová, DiS.

Keď som rozmýšľala, kde absolvovať kurz výživového poradenstva, narazila som na odkazy na internete a bola som rozhodnutá!! :-) Ako matka na materskej dovolenke som uvítala možnosť online štúdia a vďaka tomu som mohla absolvovať kurz z pohodlia domova. Tento kurz odporúčam každému, kto má záujem o zdravý životný štýl. Všetky informácie za celý polrok boli veľmi obsiahle a učenie ma bavilo...len škoda, že už je koniec...Veľmi pekne ďakujem pánovi Jelínkovi a jeho tímu za ochotu a trpezlivosť pri zodpovedaní všetkých otázok a za skvelú organizáciu kurzu. Dúfam, že v budúcnosti bude aj Výživa v športe ako online štúdium a rád sa zapojím :-)

Absolvované kurzy:

Výživa v športe
Výživa pri cukrovke
Čo neviete o mlieku
Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Cesta k vysnívanej postave

Gabriela Maršálková

Keď som bola mladšia, nikdy som sa nezaoberala stravou, ale ako matka som sa začala zaujímať o to, ako sa správne stravovať a čo dávať svojim deťom, aby mali všetko, čo potrebujú - najmä v dnešnom svete plnom polotovarov, cukrov a umelých prísad.Keď sme začali pracovať s výživovými doplnkami, táto zvedavosť sa zmenila na túžbu vedieť čo najviac o základnej ľudskej potrebe. Vďaka pánovi Jelínkovi som získal nielen holé fakty o potravinách, ale komplexný a holistický pohľad na výživu a vplyv toho, čo jeme alebo nejeme, na našu existenciu. Jeho prístup k vzdelávaniu je jedinečný a jeho kurzy vrelo odporúčam všetkým!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Ing. Alice Mertensová

www.fitsalici.cz

Kurz "Výživový a doplnkový poradca" veľmi zmenil môj život a život mojej rodiny. Dlhé roky som hľadala správny spôsob, ako sa cítiť dobre, byť spokojná so svojou postavou a urobiť niečo pre svoju imunitu a zdravie svojich blízkych. Tento kurz sa zdal byť pre mňa ten pravý a už počas prvých týždňov štúdia sa potvrdilo to, čo som očakával. Vďaka kurzu som pochopila nielen základy fungovania ľudského tela, zdravia a vplyvu potravín naň, ale získala som aj prehľad o mnohých ďalších oblastiach súvisiacich s výživou. To vlastne naštartovalo moje úsilie pomôcť nielen sebe a svojim blízkym, ale aj širokej verejnosti. Kurz bol pre mňa určite dobrým a komplexným základom pre ďalšie vzdelávanie v oblasti výživy a suplementácie. Odporúčam ju každému, komu nie je ľahostajné jeho zdravie.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi
Výživa detí

Věra Michlíková

S kurzom som bola veľmi spokojná, aj keď mám radšej "živé" konzultácie, ale na on line formu som si zvykla.Veľmi sa mi páči, že nepreferujete len vegetariánstvo, vitariánstvo a podobne, ale myslíte aj na ľudí, ktorí sa chcú stravovať "normálne". Nie som fanúšikom extrémov, a preto ma váš prístup veľmi zaujal. S prímesou humoru bolo štúdium veľmi príjemné. Chcem pokračovať v štúdiu,veľmi ma láka Víkendový pôst alebo Dreamposture, ale momentálne mi to čas nedovoľuje... možno na budúci rok. Chcem vám veľmi pekne poďakovať za užitočných šesť mesiacov a teším sa na ďalšie.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Helena Hájková

Ako inštruktorka fitnes a fitnes trénerka často dostávam od svojich klientov alebo študentov otázky o výžive. A výživa vždy bola a je nevyhnutnou súčasťou nielen zdravého životného štýlu, ale samozrejme aj úspešného a efektívneho formovania postavy, dobrej výkonnosti a celkového zdravia, dobrej nálady a rovnováhy nielen fyzickej, ale aj psychickej. Týmto "spojeným nádobám" sa výborne venuje tento kurz poradcu pre výživu a suplementáciu. Osobne oceňujem najmä širokú základňu informácií z celého spektra výživy a rôzne pohľady na výživu (napr. ajurvéda atď.). Kurz je veľmi dobre navrhnutý, dobre vedený a doplnený naozaj vynikajúcimi radami doktora Jelínka. Aplikácia ZOF je skvelým pomocníkom. Teším sa na doplnenie svojho vzdelania o kurz Výživa v športe a vo všeobecnosti vrelo odporúčam kurzy ATAC.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Meditácia pre začiatočníkov
Výživa v športe

Lucie Klusová

Nemal som ani potuchy o tom, čo je to diaľkové štúdium. Ale to, čo sa stalo, prekonalo všetky moje očakávania. Spočiatku som si myslel, že to nezvládnem, každý deň robiť myšlienkové mapy, každý mesiac písať test, ale časom som si na to zvykol a učenie sa stalo súčasťou každého dňa. Keďže lekcie sú podané tak, aby im porozumel každý, bolo pre mňa potešením naučiť sa každý deň niečo nové. Mnohé z nových informácií som okamžite začal používať vo svojej práci, takže mi zostali v pamäti, a čo je najdôležitejšie, okamžite som si všetko overil v praxi a videl, čo a ako funguje. Tešil som sa na každé mesačné stretnutie a bolo pre mňa veľkým prínosom. Vždy sa tu zišla skvelá skupina ľudí a formát, v akom sa mesačné stretnutia konali, mi dokonale vyhovoval. Žiadne zbytočné informácie, všetko bolo jasné a zrozumiteľné.Prístup pána Jelínka ma absolútne nadchol, ešte nikdy som sa nestretla s človekom, ktorý by o svojom odbore vedel toľko a dokázal to takýmto spôsobom prezentovať ostatným. Veľmi sa mi páčilo, že chce pomáhať iným a neskrýva žiadne informácie ani know-how, ale naozaj mu záleží na tom, aby sa ľudia o seba lepšie starali a mali sa radi.Navyše sme sa v rodine začali lepšie stravovať a ja som počas kurzu schudla 4 kg bez toho, aby som sa o to snažila. Len zmenou stravy :-)

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný
Výživa pri cukrovke
Low carb diéty
Výživa v športe

Hana Vašíčková

Mojím snom je užívať si zdravý život. To bol jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodla absolvovať kurz výživového poradenstva. Keď som objavil kurzyATAC, bolo rozhodnuté. A rozhodne to neľutujem! Najviac oceňujem možnosť online štúdia a systém - myšlienkové mapy, vďaka ktorým sa učenie stalo hrou, poskytnuté zázemie a možnosť nadväzujúcich kurzov.

Absolvované kurzy:

Výživa detí
Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Výživa pri cukrovke

Eva Šulcová

Absolvovanie kurzu výživového poradcu Atac bolo skvelým rozhodnutím. Kurz ponúka neuveriteľné množstvo informácií v kombinácii s testovaním vedomostí vo forme kvízov, ktoré ma prinútili skutočne sa v témach hrabať a snažiť sa ich pochopiť, a skvelú hru, ktorá ponúka skvelú príležitosť zaradiť získané informácie priamo do jedálnička. Chcel by som poďakovať pánovi Jelínkovi a celému jeho tímu a popriať im veľa šťastných študentov.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Mgr. Petra Ponocná

Už niekoľko rokov sa ako laik zaujímam o alternatívne spôsoby výživy a ľudské zdravie. Keď sa na mňa začali obracať niektorí priatelia s otázkami o stravovaní, rozhodla som sa, že by bolo dobré absolvovať kvalitné školenie a kurz výživového poradcu, aby som sa naučila niečo nové v oblasti výživy a stravovania, ako aj ľudského zdravia. Keďže k ľudskému zdraviu pristupujem holisticky a nemám rada čiernobiely pohľad na svet, mojím cieľom bolo vybrať si kurz, ktorý by bol aspoň čiastočne v súlade s mojím myslením, ale zároveň dostatočne kritický, komplexný a odborný. Priebeh výučby Mgr. Kurz Martina Jelínka všetky tieto požiadavky k mojej radosti splnil. Nielen to, ale som oveľa lepšie oboznámený s problematikou výživy a doplnkov. Dozvedel som sa tiež veľa nových a veľmi užitočných informácií a samotný kurz obohatil môj osobný rozvoj. Kurz je doslova nabitý informáciami a zahŕňa aj lekcie o ajurvéde a čínskej medicíne. Pán Jelínek nás pomocou vzdelávacích materiálov a videí viedol ku komplexnému uvažovaniu o danom probléme, či už išlo o chorobu, potraviny alebo vitamínové doplnky. Veľmi si cením aj jeho osobný prístup, angažovanosť a ochotu pomôcť a poradiť s čímkoľvek. Chcel by som sa poďakovať Mgr. Chcel by som poďakovať pánovi Jelínkovi a teším sa na ďalšiu spoluprácu.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Diana Glumbíková

Už niekoľko rokov sa zaujímam o výživu, zdravý životný štýl, prírodné liečiteľstvo a východnú filozofiu anatómie pre svoje zdravie. Jedného dňa mi prišla na um myšlienka, že začnem študovať komplexný kurz pod vedením lektora so skúsenosťami, aby som sa o zdraví dozvedela ešte viac a dokonca sa pokúsila pomôcť sebe aj iným v oblasti zdravia a začala sa živiť tým, čo ma baví. Keď som sa na kurz prihlásila, v prvom rade ma zaujal fakt, že kurz Výživový a doplnkový poradca je kompletne online, potom som si o ňom prečítala viac a veľmi ma zaujal jeho rozsah, dĺžka, počet študijných hodín, zaradenie východných teórií. Online forma mi vyhovovala, pretože som mohol študovať, kedy som chcel a kde som chcel. Počas kurzu som sa dozvedela veľa nových informácií o výžive a zdraví, o mnohých prírodných doplnkoch stravy a o tom, ako ich používať pri rôznych zdravotných problémoch. Páčil sa mi holistický pohľad na zdravie a výživu, kombinácia západných a východných výživových teórií, možnosť vyskúšať si doplnky v online vzdelávacej hre. Majster Jelínek mi bol vždy k dispozícii a vždy ochotne odpovedal a poradil. Snaží sa, aby výsledkom jeho kurzu boli ľudia, ktorí majú skutočné vedomosti o výžive a zdraví a aby sa vo svojej praxi zamerali na hľadanie príčin chorôb a stravovania. Naučila som sa zostavovať stravu nielen na mieru na základe kalórií, makro- a mikroživín, ale aj na základe acidobázickej rovnováhy, tepelného vplyvu potravín a energetických tendencií potravín, vnímania každej bytosti ako individuality a toho, že každý človek potrebuje individuálnu stravu podľa svojich skutočných potrieb. Počas šiestich mesiacov kurzu som sa naučila, ako viesť vlastnú výživovú prax, a po jeho skončení mám pocit, že všetky informácie sa mi zapísali do pamäti a nadobudnuté vedomosti môžem skutočne využiť pri vlastnom poradenstve a pomoci ľuďom v oblasti výživy. Veľmi mi pomohla seminárna práca, ktorú sme dostali na konci kurzu na overenie našich vedomostí. Dostali sme skutočný prípad z bývalej praxe pána magistra a museli sme sa zamyslieť nad tým, ako rozdeliť východné a západné teórie, hľadať príčinu zdravotných problémov a vytvoriť diétu na základe informácií a individuality klienta. Trochu som sa tejto seminárnej práce bála, ale veľmi mi pomohla, vyskúšala som si, ako naozaj postupovať.Veľmi sa mi páči aj prístup pána magistra po kurze, že je ochotný poradiť nám v našej vlastnej praxi a je to kolega, nie konkurent. Som rada, že som absolvovala kurz a učila sa od niekoho, kto sa tak úprimne zaujíma o výživu a zdravie a rozvíja sa.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Ing. Markéta Petrová

Kurz "Poradca pre výživu a doplnky výživy" je úžasný komplexný a úplný sprievodca, ktorý mi pomohol lepšie pochopiť ľudskú výživu, zdravie a doplnky výživy. Kvôli časovým obmedzeniam som si vybral online verziu kurzu, aby som mohol štúdium prispôsobiť svojmu času. Jednotlivé témy sú prehľadne, jednoducho a čitateľne spracované a veľmi sa mi páčili. Najviac si pochvaľujem systém myšlienkových máp, vďaka ktorému je každá lekcia oveľa jasnejšia a ľahšie zapamätateľná, a tiež sa zvýšila moja kreativita. Ak sa zaujímate o oblasť zdravej výživy a životného štýlu, potom je tento kurz určite to pravé.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

Radek Hub

Vždy ma zaujímala výživa a to, ako môže strava zmeniť kvalitu ľudského života. Bol som hladný po ďalších vedomostiach a pochopení. Ale absolvovaním tohto kurzu som získal oveľa viac. Nielenže som dostal všetky informácie na striebornom podnose. Naučil som sa, ako ho používať, ako ho aplikovať a ako mu rozumieť vo všetkých súvislostiach. Celý kurz je absolútne komplexný a zároveň veľmi zrozumiteľný. Mgr. Martin Jelínek, ktorého považujem za jedného z najväčších odborníkov na výživu v našej krajine, používa jednoduchý zdravý rozum a nebojí sa povedať veci na rovinu, keď je to potrebné.Dokáže vysvetliť aj zložité chemické procesy a reakcie v tele spôsobom, ktorý pochopí aj dieťa v materskej škole. Musím poznamenať, že aj keď tento kurz nevyužijem vo svojej budúcej poradenskej praxi, všetky získané informácie a ich pochopenie sú pre mňa a moju rodinu neoceniteľné. Bola to jednoznačne najlepšia investícia, akú som kedy urobil.

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Iveta Janoušková

O kurzy ATAC som sa začala zaujímať po tom, čo moja bývalá výživová poradkyňa skončila v práci kvôli materskej dovolenke, a v tej chvíli som si pomyslela: "Čo si teraz bez nej počnem?"? Už si presne nepamätám, kde na mňa vybehla reklama s menom Martin Jelínek (čoskoro), ale viem, že som začal svoj výskum na vašej webovej stránke a prečítal si prvú elektronickú knihu Pravda o chudnutí. Teória sa mi páčila, pretože mi stopercentne pripomínala zásady a názory môjho bývalého poradcu. A bolo rozhodnuté: "Mám ďalšiu osobu, ktorej môžem dôverovať." :-) Zapísala som sa do kurzu Poradca pre výživu a výživové doplnky a do ďalších kurzov, ktoré ponúkate, a získala som toľko informácií, že už nepotrebujem osobného odborníka. Konečne mi dáva zmysel, ako a prečo bol zostavený môj pôvodný jedálniček. Postupne som začal chápať celú diétu a neznáma skladačka sa mi každým dňom pomaly viac a viac skladala do obrazu. Sama by som jedného dňa rada pomohla ľuďom, ktorí možno zbytočne bojujú tak ako kedysi ja. Dnes chápem, že jedlo je radosť a potešenie, ktoré si možno vychutnať, ak si ho človek vie počas dňa dať na tanier. Teším sa, že si budem môcť zakúpiť ďalšie kurzy a načerpať nové informácie. Rád čítam články, ktoré mi pravidelne prichádzajú na e-mail, a samozrejme, knihy od vás zdobia moju knižnicu. Prajem vám veľa úspechov a ďakujem vám za existenciu online, pretože môžem študovať aj v Londýne. Ste BOH!

Absolvované kurzy:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line
Low carb diéty
Reč tela, ako ju nepoznáte
Ako sa zbaviť závislosti na sladkostiach
Čo neviete o mlieku

Kateřina Budínská

Pri výbere štúdia u Mgr. Martina Jelínka ma prilákala možnosť študovať alternatívne spôsoby stravovania, ako je vegetariánstvo, vegánstvo a princípy tradičnej čínskej medicíny. Prístup a priateľská atmosféra počas stretnutí ma príjemne prekvapili a som veľmi vďačná, že som si vybrala práve toto štúdium. Dostala som príležitosť pozrieť sa na výživu z viacerých uhlov pohľadu a bolo to pre mňa veľmi prínosné.Chcela by som sa vám ešte raz poďakovať a teším sa na ďalšiu spoluprácu.

Absolvované kurzy:

Čo neviete o mlieku
Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

Naše kurzy studují zájemci z celého světa