Kurzy ATAC

Úvod / Všetko o štúdiu / Som prísny lektor?

Som prísny lektor?

Som prísny lektor?

Nie som :-)

Som iba náročný. Primárne sám na seba, pretože som si vedomý, že vzdelanie, ktoré poskytujem, nemalým spôsobom ovplyvňuje kvalitu životov nielen študujúcich, ale aj ich okolia. Z tejto pozície chcem poskytovať čo najkompletnejšie informácie v stráviteľnej forme pre každého. Jedinou zmysluplnou možnosťou je zaujať celostný pohľad na problematiku výživy. Jedine tak si z kurzov odnesie každý to, čo chce a súčasne potrebuje.

A pretože som v prístupe k životu maximalista, túto (ne)šťastnú vlastnosť mám tendenciu prenášať aj do štúdia. Dochádza napríklad k tomu, že na základe neustálych spätných väzieb od študujúcich mám snahu kurzy priebežne upravovať a tým ich aj vylepšovať. Musím sa pritom držať na uzde, aby celkový rozsah jednotlivých lekcií i úroveň ich odbornosti nepresahovali rámec, ktorý by zlikvidoval študijné snaženie väčšiny záujemcov.

Aby som žil s čistým svedomím, že študentov naozaj niečo naučím, je systém štúdia nastavený nekompromisne, čo sa na prvý pohľad môže tváriť prísne. Mám teraz na mysli nielen kurz Poradca pre výživu, o ktorý je všeobecne najväčší záujem, ale aj kurzy Výživa detí, Výživa v športe, Makrobiotiká v našej kuchyni, Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi, Tajomstvo biologického veku, Meditácia pre začiatočníkov, Strava a imunitný systém, Sprievodca výživou pri diabete, Všetko o chudnutí, Low carb diéty. Každý, kto si kurz zaplatí, ním aj prejde. Certifikát o jeho absolvovaní ale dostane iba ten, kto splní všetky podmienky štúdia:

  • Úspešné zloženie všetkých testov vrátane záverečného,
  • Vytvorenie všetkých úloh v podobe jedálničkov vo výučbovej aplikácii ZOF,
  • V prípade kurzu „Poradca pre výživu“ aj obhájenia seminárnej práce.

V podstate nie som prísny, pretože takýto lektorský status vyvolá vždy v mysli študujúceho určitú formu odporu či stresu. A to je presný opak pohody a schopnosti v pokoji rozjímať nad vzťahmi a súvislosťami medzi faktami, čo je základ úspechu v každej filozofii.

Nie je to teda prísnosť, ale úroveň mojej náročnosti na prístup k štúdiu a snaha odovzdať čo najviac. Ku každému, kto tak prejde akýmkoľvek mojím kurzom, u ktorého sa skladajú záverečné skúšky, správam hlbokú úctu, pretože viem, že musel splniť moje podmienky štúdia. Tie sú jednoduché, ale nie ľahké. Viem to preto, že kladiem nemalé nároky predovšetkým sám na seba, a niečo podobné očakávam aj od svojho okolia.

Každý máme možnosť a schopnosť svojim dielom prispieť k zlepšeniu tohto sveta. To dosiahneme kladením si vyšších nárokov – sami na seba aj svoje okolie. Prísnosť je iba egoistický stav mysle, pri ktorom vytvárame nepriateľské prostredie. A v takom nie je možné kvalitne a v kľude študovať.

Prísnosť je nezmysel. Prežitok. Pozostatok starých rádoby vzdelávacích metód a súčasne kŕčovitá snaha o nastolenie atmosféry strachu a pochybností o svojich vlastných schopnostiach.

Túžim po odovzdávaní kvalitného vzdelávania v oblasti stravy a zdravia. Hrátky na prísnych učiteľov rád prenechám iným. A navyše sa vnútorne nepovažujem za lektora, kouča ani učiteľa. Sám seba vnímam ako sprievodca. Sprievodca stravou tela i mysle, ktorý rád odovzdáva svoje skúsenosti všetkým, ktorí majú skutočný záujem.

Mgr. Martin Jelínek

Mgr. Martin Jelínek

Čo hovoria o štúdiu naši absolventi

Ing. Jitka Jedličková

Zdvorilo ďakujem za možnosť vzdelávať sa od Mgr. Martina Jelínka, štúdium pre mňa bolo veľmi prínosné. Pre mňa, pretože som veľmi pracovne vyťažená, bola najväčšia výhoda onlinového štúdia. Lekcie sú prepracované, usporiadané a kladne hodnotím výukovú hru ZOF a myšlienkové mapy, vďaka ktorým som si lepšie lekcia zapamätala. Počas tohto štúdia som si uvedomila, že všetko záleží aj na psychike človeka a vďaka tomu som sa rozhodla študovať ďalší kurz a tým je "Sila myšlienky". Ešte raz veľmi ďakujem za možnosť vášho štúdia a teším sa na ďalšie kurzy, ktoré pripravujete.

Ing. Renáta Robková

Musím povedať, že kurz bol naozaj skvelý. Perfektne pripravené témy aj mesačné stretnutia, ktoré boli veľmi obohacujúce a kto čomu nerozumel, tak bolo riadne vysvetlené. Určite by som tento kurz odporučila všetkým ľuďom, ktorí premýšľajú o tom, čo jej a tiež dbajú na zdravý životný štýl. Do budúcna sa ešte chystám na Vaše ďalšie kurzy, ktoré budú pre mňa veľkým prínosom. A ešte na záver, naozaj som sa ešte nestretla s takým odborníkom, ako ste Vy :), ktorý vie na všetko nájsť odpoveď.

Pavel Škůrek

Bolo potešením s Vami spolupracovať. V dnešnej dobe ma najviac zaujal práve Váš holistický prístup az môjho pohľadu zdravý pohľad na aktuálnu situáciu stravovania v populácii. Veľmi sa mi páčil Váš profesionálny prístup k informáciám, ktoré k nám tiekli. Beriem tiež do úvahy, že viem, že ste vegetarián a priznám sa, že som sa obával, že tento fakt "presiakne" aj do výkladu látky. Ako sa ukázalo, obavy boli zbytočné. Tým všetkým ste získali u mňa tú najväčšiu dôveru v tomto odbore. Fakt, klobúk dole!