Úvod / Všetko o štúdiu / Som prísny lektor?

Nie som :-)
Som iba náročný. Primárne sám na seba, pretože som si vedomý, že vzdelanie, ktoré poskytujem, nemalým spôsobom ovplyvňuje kvalitu životov nielen študujúcich, ale aj ich okolia. Z tejto pozície chcem poskytovať čo najkompletnejšie informácie v stráviteľnej forme pre každého. Jedinou zmysluplnou možnosťou je zaujať celostný pohľad na problematiku výživy. Jedine tak si z kurzov odnesie každý to, čo chce a súčasne potrebuje.
A pretože som v prístupe k životu maximalista, túto (ne)šťastnú vlastnosť mám tendenciu prenášať aj do štúdia. Dochádza napríklad k tomu, že na základe neustálych spätných väzieb od študujúcich mám snahu kurzy priebežne upravovať a tým ich aj vylepšovať. Musím sa pritom držať na uzde, aby celkový rozsah jednotlivých lekcií i úroveň ich odbornosti nepresahovali rámec, ktorý by zlikvidoval študijné snaženie väčšiny záujemcov.
Aby som žil s čistým svedomím, že študentov naozaj niečo naučím, je systém štúdia nastavený nekompromisne, čo sa na prvý pohľad môže tváriť prísne. Mám teraz na mysli nielen kurz Poradca pre výživu, o ktorý je všeobecne najväčší záujem, ale aj kurzy Výživa detí, Výživa v športe, Makrobiotiká v našej kuchyni, Vegetariánstvo a vegánstvo v praxi, Tajomstvo biologického veku, Meditácia pre začiatočníkov, Strava a imunitný systém, Sprievodca výživou pri diabete, Všetko o chudnutí, Low carb diéty. Každý, kto si kurz zaplatí, ním aj prejde. Certifikát o jeho absolvovaní ale dostane iba ten, kto splní všetky podmienky štúdia:
V podstate nie som prísny, pretože takýto lektorský status vyvolá vždy v mysli študujúceho určitú formu odporu či stresu. A to je presný opak pohody a schopnosti v pokoji rozjímať nad vzťahmi a súvislosťami medzi faktami, čo je základ úspechu v každej filozofii.
Nie je to teda prísnosť, ale úroveň mojej náročnosti na prístup k štúdiu a snaha odovzdať čo najviac. Ku každému, kto tak prejde akýmkoľvek mojím kurzom, u ktorého sa skladajú záverečné skúšky, správam hlbokú úctu, pretože viem, že musel splniť moje podmienky štúdia. Tie sú jednoduché, ale nie ľahké. Viem to preto, že kladiem nemalé nároky predovšetkým sám na seba, a niečo podobné očakávam aj od svojho okolia.
Každý máme možnosť a schopnosť svojim dielom prispieť k zlepšeniu tohto sveta. To dosiahneme kladením si vyšších nárokov – sami na seba aj svoje okolie. Prísnosť je iba egoistický stav mysle, pri ktorom vytvárame nepriateľské prostredie. A v takom nie je možné kvalitne a v kľude študovať.
Prísnosť je nezmysel. Prežitok. Pozostatok starých rádoby vzdelávacích metód a súčasne kŕčovitá snaha o nastolenie atmosféry strachu a pochybností o svojich vlastných schopnostiach.
Túžim po odovzdávaní kvalitného vzdelávania v oblasti stravy a zdravia. Hrátky na prísnych učiteľov rád prenechám iným. A navyše sa vnútorne nepovažujem za lektora, kouča ani učiteľa. Sám seba vnímam ako sprievodca. Sprievodca stravou tela i mysle, ktorý rád odovzdáva svoje skúsenosti všetkým, ktorí majú skutočný záujem.
Mgr. Martin Jelínek
Ing. Renáta Robková
Musím povedať, že kurz bol naozaj skvelý. Perfektne pripravené témy aj mesačné stretnutia, ktoré boli veľmi obohacujúce a kto čomu nerozumel, tak bolo riadne vysvetlené. Určite by som tento kurz odporučila všetkým ľuďom, ktorí premýšľajú o tom, čo jej a tiež dbajú na zdravý životný štýl. Do budúcna sa ešte chystám na Vaše ďalšie kurzy, ktoré budú pre mňa veľkým prínosom. A ešte na záver, naozaj som sa ešte nestretla s takým odborníkom, ako ste Vy :), ktorý vie na všetko nájsť odpoveď.
PharmDr. Ivana Geletová
Vyštudovala som farmáciu na Univerzite Karlovej a Masarykovej univerzite, kde ma už počas štúdia začala zaujímať výživa a nutričné poradenstvo. Svoje znalosti som ďalej prehĺbila absolvovaním kurzu „Poradca pre výživu a suplementáciu". Kurz mi významne rozšíril poznatky o fungovaní ľudského tela, s dôrazom na prevenciu ochorení a najmä na problematiku obezity, ktorú považujem za jednu z najaktuálnejších výziev dnešnej doby. Štruktúra kurzu, kombinácia teoretických poznatkov s praktickými príkladmi a odborný prístup lektora výrazne prispeli k rozšíreniu mojej kvalifikácie. Kurz hodnotím veľmi pozitívne. Je spracovaný detailne a získané vedomosti aplikujem priamo v praxi, čo mi umožňuje poskytovať kvalifikované poradenstvo a efektívne pomáhať klientom dosahovať zdravší životný štýl.
Michal Pelc
Kurz výživy od pána Jelínka som si vybral predovšetkým kvôli možnosti študovať on-line a vypracovávať študijné materiály tak, ako sa mi to časovo hodilo, bez akéhokoľvek nátlaku či stresu. Študijné materiály sú skvele spracované a predovšetkým prispôsobené na to, aby študenti mohli informácie čo najlepšie uviesť do praxe. Navyše je kurz všestranne obsiahly a okrem bežného vedeckého prístupu k strave sa v ňom nachádzajú aj rozsiahle informácie o rade alternatívnych smerov ako je napríklad ajurvéda alebo tradičná čínska medicína.