Low carb diety

Ku každému cieľu vždy vedie niekoľko ciest – a žiadna z nich nie je univerzálna tak, aby zafungovala vždy a na každého. V oblasti redukcie hmotnosti a športovej výživy to platí dvojnásobne. Niekomu pomôže vysokosacharidový režim, niekto ďalší uspeje až vo chvíli, keď zvolí presný opak – nízkosacharidovú stravu (low carb).

V novom kurze som sa zameral práve na tento „presný opak“ – na nízkosacharidové diéty vo všetkých podobách. Počas 35 on-line lekcií spoločne preberieme všetko okolo Low Carb. Súčasťou je aj podrobný návod, ako s týmto typom stravovania, kam patria aj ketogénne diéty, pracovať v praxi tak, aby viedol metabolizmus požadovaným smerom. Získate detailné znalosti podložené praxou a faktami, nie domnienky a nepotvrdené informácie.

Pre koho je kurz „Low carb diéty“ vhodný?

Najväčší prospech získajú tí, kto sa (aj opakovane) neúspešne snaží schudnúť a zbaviť sa nadbytočného tuku. Druhou hlavnou skupinou, ktorá využije kurz na 100%, sú športovci všetkých úrovní a všetkých kategórií. Vyberte si, čo vás zaujíma:

Zaujíma ma hlavne strata tuku

 • Získate teoretický a hlavne praktický návod, ako prepnúť metabolizmus na spaľovanie tukov (do ketózy), ako sa v tomto režime udržať aj ako sa z neho vrátiť k štandardnému sacharidovému metabolizmu bez zbytočného jo-jo efektu .
 • Preberieme všetky hlavné typy low carb diet – ketogénnu, paleo, cyklickú ketogénnu i prerušovaný pôst (IF). Naučíte sa, ako z tohto portfólia možností vybrať diétu pre konkrétnu situáciu redukcie hmotnosti a tuku. A to buď pre seba, alebo pre kohokoľvek ďalšieho.
 • Vo výučbovej aplikácii ZOF sa naučíte vytvárať jednotlivé typy low carb jedálničkov.

Zaujíma ma low carb v športovej výžive

 • Zistíte, pre aké športy je využitie low carb diét vhodné, a pre aké menej.
 • Naučíte sa v pred- i potréningovom jedálničku využívať všetky výhody ketogénneho stravovania pre zlepšenie výkonu a regenerácie.
 • Špeciálnu časť kurzu venujem cyklickým ketogénnym diétam, kombinujúcim sacharidové a bezsacharidové dni, a ich využitie vo vytrvalostných aj silových športoch.

Čo ďalšie sa v kurze Low Carb diéty ešte naučíte?

 • Aké potraviny pri low carb preferovať a ktorým sa naopak vyhýbať.
 • Aké sú možné úskalia ketogénnych diét.
 • Ako low carb stravovanie využiť pri prevencii vzniku rôznych chorôb – napríklad ako podporný prostriedok pri inzulínovej rezistencii.
 • Ako sa správnou koncepciou low carb stravy vyhnúť bežným „neduhom“ nízkosacharidového stravovania – bolestiam hlavy, nedostatku energie, zažívacím problémom, únave, poruchám acidobázickej rovnováhy (prekysleniu).

7 dôvodov, prečo tento kurz

Komplexný pohľad na všetky typy nízkosacharidových diét

Preberieme všetky low carb diéty – ketogénne, paleo, cyklické ketogénne – vrátane podrobného návodu, ako s nimi pracovať v praxi tak, aby viedli metabolizmus požadovaným smerom.

Zacielenie na jednotlivé skupiny záujemcov o tento typ stravovania

Na svoje si prídu nielen záujemcovia o redukciu hmotnosti, kde sa tieto typy diét využívajú najčastejšie, ale tiež športovci alebo záujemcovia o „energeticky úsporné“ stravovanie.

Študijná metóda „škola hrou“ a spojenie štúdia výživy a varenia

Čo sa naučíte, to si rovno vyskúšate v praxi. Vo výučbovej aplikácii ZOF (Zóna optimálneho fungovaní), ktorá je súčasťou kurzu, prevediete teóriu priamo do praxe. Budete zostavovať jedálničky pre konkrétne situácie, k dispozícii máte desiatky vzorových zdravých receptov na inšpiráciu.

Študujete on-line a práve vtedy, keď máte čas

Celé štúdium prebieha on-line, tzn. bez nutnosti dochádzania na prednášky. Študujete v kľude z domu, časový rozsah prispôsobujete svojim možnostiam.

Priama komunikácia s lektorom prostredníctvom on-line poradne

Súčasťou kurzu je rozsiahla on-line poradňa (vrátane jej histórie za celú dobu existencie kurzu, je teda zdrojom obrovského množstva ďalších informácií). Lektor kurzu je vám tu po celú dobu štúdia k dispozícii.

Doživotný prístup do klientskej časti

Aj po dokončení kurzu sú vám dostupné všetky absolvované lekcie, výučbová aplikácia ZOF na zostavovanie jedálničkov i on-line poradňa. Doživotne.

Čo sa naučíte, to aj skutočne využijete

Celý kurz sme vytvorili na základe užívateľského prieskumu – nájdete v ňom riešenie najčastejších problémových situácií, ktoré sú s paleo a low carb stravou spojené.

Unikátna výučbová aplikácia ZOF

Nová on-line aplikácia ZOF slúži ako vynikajúca pomôcka pre praktickú tvorbu jedálničkov v rámci aktuálne preberaných tém v priebehu celého kurzu. Aplikácia umožňuje rýchlou a jednoduchou formou kombinovať jednotlivé potraviny do konkrétnych receptov a následne automaticky vyhodnocovať ich vlastnosti a charakteristiky. Ihneď tak uvidíte, či Vami zostavený jedálniček zodpovedá pravidlám racionálneho stravovania. Z učenia sa stáva skutočná škola hrou.

Ako prebieha štúdium

1
Študijné lekcie – V študijnej sekcii sa každý deň zobrazia študijné lekcie zaoberajúce sa jednou konkrétnou témou. K týmto je možné sa vracať, nie je podmienkou študovať každý deň.
2
Cvičné testy – Každý deň je k dispozícii cvičný test, ktorý slúži na opakovanie učiva a pripraví vás na súhrnný mesačný test.
3
Tvorba jedálničkov – Na výučbovej aplikácii vytvárate jedálničky k vybraným témam a prevádzate tak naučenú teóriu do praxe.
4
Poradňa – Máte prístup k on-line poradni, v ktorej lektor priebežne odpovedá na všetky otázky týkajúce sa aktuálne preberaných tém. K dispozícii je celá história poradne, táto slúži ako zdroj ďalšieho študijného materiálu.
5
Záverečný test – Prebieha na on-line platforme, teda v kľude z domu a bez stresu. Je vyvrcholením celého študijného snaženia.
6
Certifikát – Po úspešnom absolvovaní študijných lekcií i záverečného testu vám bude certifikát zaslaný poštou.

Ohlasy absolventov

Mgr. Pavlína Byrtusová

Dnes už nestačí mať prehľad len v jednotlivých aspektoch výživy, pretože výživa ako taká je globálna (pre športovcov, pre deti, pre chudnutie...).Kurzy, semináre, školenia, prednášky Martina Jelínka poskytujú množstvo presvedčivých informácií z akejkoľvek oblasti výživy. Bohatý a pestrý je nielen rozsah informácií, ale aj jazyk M. Jelinek, ktorý je v dnešnej dobe SMS veľmi osviežujúci ;-). Ak má človek záujem porozumieť výžive, poradiť sebe i iným a "nestratiť sa" v záplave "odporúčaných" výživových smerníc nielen na internete, odporúčam absolvovať aspoň jeden kurz :-)

Ing. Petr Novotný

Významnú časť môjho života sprevádza túžba spoznávať rôzne aspekty komplexného pohľadu a vplyvu rôznych faktorov na ľudské zdravie. Či už ide o vzťah medzi fyzickou kondíciou a psychologickými a emocionálnymi vplyvmi, alebo o vplyv telesného cvičenia či výživy atď. Viac ako 20 rokov života s diagnózou ulceróznej kolitídy, ku ktorej sa neskôr pridala celiakia, ma prinútilo zamerať sa na vyššie uvedené faktory. Práve s posledným spomínaným faktorom - teda s výživou - mám dlhoročné praktické skúsenosti na vlastnom tele alebo získané od svojho okolia. Vedela som, že môžem počúvať svoje telo a dať mu to, čo práve potrebuje, bez toho, aby som potrebovala lieky, ale nebola som si vždy istá, či moje úvahy a kroky idú z dlhodobého hľadiska správnym smerom. Po dlhšom uvažovaní a hodnotení som nadobudol dojem, že komplexnosť takéhoto prístupu by sa pravdepodobne našla a spresnila v priebehu Mgr. Kurz Martina Jelínka. A to sa aj stalo. Kurz pokrýval naozaj široké spektrum pohľadov a účinkov výživy na ľudský organizmus a zároveň bol perfektnou informačnou bránou do sveta výživy. Vo svete plnom dezinformácií o výžive dokázal kurz splniť moje očakávania a zároveň zlepšiť moje zdravie. Považujem to za kľúčové, aby som sa mohol sústrediť na rodinu, šport a prácu. Rozsah kurzu a časová náročnosť sa dajú zvládnuť aj s ďalšími pracovnými a mimopracovnými aktivitami. Bol som pozitívne prekvapený rýchlosťou odpovedí na všetky moje otázky a následnou starostlivosťou či službami po kurze.Dnes môžem s čistým svedomím povedať, že nielen vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti zdravia, ale aj vďaka tomuto kurzu dokážem poradiť nielen sebe, ale aj iným ľuďom. Určite sa teším na ďalšiu spoluprácu.

Ondra a Míša Dobiáškovi

Predstavte si, aké by to bolo mať učiteľa, ktorý osobnostne a profesionálne rastie pozoruhodným tempom už väčšiu časť svojho života, ktorý má vedecký prístup západného sveta ako základňu, nie ako strop, ktorý má odvahu ísť proti prúdu, keď sa prúd uberá nesprávnym smerom, ktorý vás vďaka obdivuhodnej šírke a hĺbke svojich vedomostí dokáže vzdelávať pútavo a v súvislostiach,chápe dôležitosť harmónie tela a mysle pre zdravie človeka, jeho životný štýl je najlepším príkladom jeho vlastného učenia, jeho skutočné výsledky v pomoci ľuďom vám dávajú mnoho dôvodov, aby ste ho pozorne počúvali, ale on sám má viac vo zvyku počúvať ako hovoriť, pokora, úsmev a úcta sú vlastnosti, ktoré sú jeho srdcu najbližšie.Takto by sa dalo pokračovať, ale slová nestačia. Musíte to zažiť. Martin Jelínek je veľmi inšpiratívna osobnosť, ktorá nás - akoby mimochodom - vždy dokáže očariť niečím novým, keď máme tú česť sa s ním opäť stretnúť. Za viac ako 10 rokov, čo sa od neho učíme na rôznych frontoch, a za celú éru našich akademických štúdií, sme nepoznali kantora, ktorý by v človeku lepšie zapálil lásku k poznaniu. je veľmi cenné, že v Českej republike už pribúdajú nasledovníci jeho školy, pretože práve takíto učitelia by mali stáť pri každom, kto chce zmysluplne hovoriť so sebou alebo s inými o tom, ako hospodáriť so svojím zdravím. Vďaka kurzom ATAC sa takáto šanca otvára aj pre vás.

Rastislav Bagita

Po množstve kníh, ktoré si človek kúpi, a po čase, ktorý nad nimi strávi, zistíte, že informácie sa opakujú mnohokrát. Hľadal som zdroj informácií,ktorý by prekonal moje prvé akreditované zdravotné vzdelávanie. Martin na mňa zapôsobil už na audiokazetách svojich prednášok a nesklamal ani v kurze, ktorý som s ním absolvoval. Hĺbka informácií bola dostatočná a niekedy prekvapujúca. Podľa môjho názoru by tento kurz mal absolvovať každý, kto chce ľuďom účinne radiť v oblasti výživy. Veľkým plusom je celková šírka informácií.Úzke zameranie na samotné potraviny, doplnky stravy, výživu pri zdravotných problémoch atď... tieto výhody v iných kurzoch nenájdete! Som maximálne spokojná a určite sa chystám absolvovať aj ďalšie Martinove kurzy.

Ing. Marcela Krejčířová

Pri hľadaní vhodného kurzu v oblasti zdravej výživy som ocenila možnosť online štúdia, ktoré mi umožnilo zvládnuť kurz aj pri starostlivosti o 2 malé deti - princíp priebežných testov nútil študovať naozaj priebežne.O problematiku zdravej výživy som sa zaujímala už dlhšie, ale až po absolvovaní kurzu som si utriedila informácie v hlave a získala potrebný prehľad. Veľmi som ocenila možnosť oboznámiť sa s rôznymi alternatívnymi trendmi stravovania a tiež možnosť konzultácie s lektorom. Teraz rozmýšľam, ktorý kurz si vyberiem ako ďalší.

Aleš Velich

Najväčšiu hodnotu som objavil až s odstupom času a pribúdajúcou praxou. Pre mňa bol najväčším prínosom komplexný, nestranný pohľad na kvalitu a rozmanitosť potravín v našej krajine. Rozšírila moje základné chápanie možností hodnotenia a celkového pohľadu na telo a osobnosť človeka. Najväčšou pravdou bolo, že len telo klienta má pravdu v tom, čo mu najviac vyhovuje. A všetko sa musí točiť okolo toho, že každý človek je iný a prešiel iným vývojom a potrebuje rozmanitosť a striedmosť v stravovaní.

Prečítajte si ďalšie ohlasy Naše kurzy študujú záujemcovia z celého sveta

Lektor kurzu
Martin Jelínek

Výživový poradca, autor siedmich úspešných kníh. Zakladateľ vzdelávacej spoločnosti ATAC organizujúcej kurzy, ktoré spájajú múdra východných filozofií s poznatkami modernej vedy. Jeho cieľom je odovzdávať celostné poznanie v oblasti výživy a zdravia všetkým skupinám populácie. Vedie kurzy výživového poradenstva, podieľal sa na programe Českej televízie Pod pokličkou, je autorom výukového systému ZOF.

Viete, že...

… ketogénny režim je u ľudí vývojovo staršia forma stravovania, než vysokosacharidový? Všetci nesieme túto informáciu v génoch po predkoch, sme tak za určitých podmienok schopní „prepnúť“ metabolizmus do stavu, keď hlavným zdrojom energie sú tuky.

… prechod k low carb systému stravovania vyžaduje aj prípravu v podobe zmeny osídlenia črevného biomu? V takýchto situáciách je nevyhnutné postupne upravovať jedálniček tak, aby mal tráviaci trakt možnosť sa prispôsobiť novým zmenám v stravovaní. V opačnom prípade si akúkoľvek nárazovú zmenu jedálnička ublížime.

… správne koncipované ketogénne diéty sú metódou najrýchlejšej redukcie nadbytočných tukových zásob? Ak sa dodržiavajú dôležité pravidlá, je takýto postup aj zdravotne bezpečný.

Viac informácií o forme a spôsobe štúdia u nás:

Často sa pýtate

Najčastejšie otázky súvisiace s kurzom.

Vložte svoj e-mail a my Vás upozorníme na konanie ďalšieho turnusu tohto kurzu:

Cena vrátane DPH:

119 €

Termín začatia:

Typ:On-line kurz
Rozsah kurzu:35 dní

V cene získate:

1 / 35 študijných dní.

2 / Kompletné znalosti pre tvorbu jedálničkov pre jednotlivé typy low carb diet.

3 / Prístup do Poradne pre študentov.

4 / Prístup k výučbovej aplikácii ZOF pre tvorbu jedálničkov.

5 / Certifikát o absolvovaní kurzu.

Prečo zvoliť kurz Martina Jelínka?

 • Komplexný pohľad na problematiku low carb diet.
 • Naučíte sa vyberať vhodné potraviny pre jednotlivé typy nízkosacharidových diét.
 • Unikátna metóda výučby – používame výučbovú aplikáciu ZOF, v ktorej vytvárate jedálničky pre konkrétne situácie.
 • Naučíte sa používať low carb diéty na redukciu hmotnosti, športové aktivity i bežný život.

Prihláška do kurzu:

Low carb diéty

       Počet účastníkov:       

Cena vr. DPH: 119 €

Pripravujeme.