Vše o hubnutí

Na dosiahnutie vytúženej hmotnosti sú potrebné iba 3 veci: Poznať príčinu nadváhy, zvoliť správnu metódu a držať sa nastaveného systému. Na prvý pohľad jednoduchý postup, ktorý zlyháva u väčšiny populácie. Výsledkom je väčšinou frustrácia a nechcený jo-jo efekt. V kurze „Všetko o chudnutí“ sa naučíte všetko, čo potrebujete vedieť o úspešnej redukcii nadbytočnej hmotnosti. Pochopíte, že je možné chudnúť nielen bez drastických diét a obmedzovania sa vo výbere potravín, ale dokonca s prístupom, kedy jete chutne a dosýta. K úspešnému chudnutiu skutočne vedie cesta, na ktorej sa nemusíte trápiť.

V čom sa tento kurz líši od bežných kurzov chudnutia?

Ide o prvý skutočne univerzálny kurz chudnutia na trhu

Ale pozor, univerzálna v tomto prípade neznamená „jedna šablóna pre všetkých“. Naopak, kurz je koncipovaný tak, aby si každý poskladal individuálny plán chudnutia pre seba. V tom spočíva univerzalita kurzu – rešpektuje individualitu, od nadváhy pomôže takmer komukoľvek.

Slovo diéta nemá v tomto kurze miesto

Chudnúť diétou nedáva zmysel z mnohých dôvodov – už preto, že žiadnu diétu, tak, ako je toto slovo vnímané, nejde držať donekonečna. Obmedzovanie vybraných skupín potravín, príjem potravín iba v určitej dennej dobe, kalorický príjem, ktorý ide hlboko pod hranicu bazálneho metabolizmu - nič z toho vás v novom kurze nečaká. Naopak, čaká vás jedálniček, ktorý zasýti, je chutný a rýchlo si naň navyknete.

Špeciálny bonus

Súčasťou kurzu je aj súbor techník na zvládanie chute na sladké – dostanete do rúk účinný nástroj, s ktorým predídete zlyhaniu v podobe záchvatovitého prejedania sa sladkým a pocitom frustrácie.

7 dôvodov, prečo tento kurz

Komplexný pohľad na problematiku výživy

Vychádzame z moderných vedeckých poznatkov, zameriavame sa na individualizovaný prístup.

Orientácia na všetky výživové prístupy

Existuje rad dietetických postupov vedúcich k manipulácii s telesnou hmotnosťou. Zameriavame sa na všetky, ktoré sú účinné a súčasne nepoškodzujú zdravie. Hlavným cieľom je jednoduchosť a realizácia v praxi.

Študijná metóda „škola hrou“ a spojenie štúdia výživy a varenia

Čo sa naučíte, to si rovno vyskúšate v praxi. Vo výučbovej aplikácii ZOF (Zóna optimálneho fungovania), ktorá je súčasťou kurzu, prevediete teóriu priamo do praxe. Budete zostavovať jedálničky pre konkrétne situácie, k dispozícii máte desiatky vzorových zdravých receptov na inšpiráciu.

Študujete on-line a práve vtedy, keď máte čas

Celé štúdium prebieha on-line, tzn. bez nutnosti dochádzania na prednášky. Študujete v kľude z domu, časový rozsah prispôsobujete svojim možnostiam.

Priama komunikácia s lektorom prostredníctvom on-line poradne

Súčasťou kurzu je rozsiahla on-line poradňa (vrátane jej histórie za celú dobu existencie kurzu, je teda zdrojom obrovského množstva ďalších informácií). Lektor kurzu je vám tu po celú dobu štúdia k dispozícii.

Doživotný prístup do klientskej časti

Aj po dokončení kurzu sú vám dostupné všetky absolvované lekcie, výučbová aplikácia ZOF na zostavovanie jedálničkov i on-line poradňa. Doživotne.

Kurz je vhodný pre odborníkov aj začiatočníkov

Časť záujemcov o štúdium tvoria profesionálni výživoví poradcovia. Kurz je najviac obľúbený u „laickej verejnosti“, ľudí, ktorí sa chcú naučiť chudnúť pomocou úpravy stravy.

Unikátna výučbová aplikácia ZOF

Nová on-line aplikácia ZOF slúži ako vynikajúca pomôcka pre praktickú tvorbu jedálničkov v rámci aktuálne preberaných tém v priebehu celého kurzu. Aplikácia umožňuje rýchlou a jednoduchou formou kombinovať jednotlivé potraviny do konkrétnych receptov a následne automaticky vyhodnocovať ich vlastnosti a charakteristiky. Ihneď tak uvidíte, či Vami zostavený jedálniček zodpovedá pravidlám racionálneho stravovania. Z učenia sa stáva skutočná škola hrou.

Čo sa v kurze naučíte?

 • Ako stanoviť dosiahnuteľný cieľ.
 • Akým spôsobom analyzovať svoj metabolizmus. Na základe zistení typu metabolizmu je možné nastaviť skutočne správny stravovací režim.
 • Rozbor existujúceho jedálnička. Jednoduchou analýzou vylúčite nevhodné potraviny a nahradíte ich takými, ktoré povedú metabolizmus požadovaným smerom.
 • Ako pripraviť tráviaci trakt na chudnutie. Kvalitu tráviacich pochodov najväčšou mierou ovplyvňuje črevný mikrobiom.
 • Kompletné know-how na zostavovanie jedálnička pre svoju individualitu.
 • Ako schudnúť a nestratiť svaly.
 • Čo jesť a ako stravu pripravovať.
 • Ako neutrácať za zbytočné doplnky stravy.
 • Najčastejšie problémy vznikajúce pri nesprávnom chudnutí.
 • Ako prekonať lenivosť.
 • Techniky na zvládnutie chutí na sladké.
 • Ako chudnúť pomocou alternatívnych výživových smerov (vegetariánstvo, makrobiotiká).
 • Kľúčové tipy na udržanie dosiahnutého výsledku.

Ako prebieha štúdium

1
Študijné lekcie – V študijnej sekcii sa každý deň zobrazia študijné lekcie zaoberajúce sa jednou konkrétnou témou. K týmto je možné sa vracať, nie je podmienkou študovať každý deň.
2
Cvičné testy – Každý deň je k dispozícii cvičný test, ktorý slúži na opakovanie učiva a pripraví vás na súhrnný mesačný test.
3
Tvorba jedálničkov – Na výučbovej aplikácii vytvárate jedálničky k vybraným témam a prevádzate tak naučenú teóriu do praxe.
4
Poradňa – Máte prístup k on-line poradni, v ktorej lektor priebežne odpovedá na všetky otázky týkajúce sa aktuálne preberaných tém. K dispozícii je celá história Poradne, táto slúži ako zdroj ďalšieho študijného materiálu.
5
Záverečný test – Prebieha na on-line platforme, teda v kľude z domu a bez stresu. Je vyvrcholením celého študijného snaženia.
6
Certifikát – Po úspešnom absolvovaní študijných lekcií i záverečného testu vám bude certifikát zaslaný poštou.

Ohlasy absolventov

Aleš Velich

Najväčšiu hodnotu som objavil až s odstupom času a pribúdajúcou praxou. Pre mňa bol najväčším prínosom komplexný, nestranný pohľad na kvalitu a rozmanitosť potravín v našej krajine. Rozšírila moje základné chápanie možností hodnotenia a celkového pohľadu na telo a osobnosť človeka. Najväčšou pravdou bolo, že len telo klienta má pravdu v tom, čo mu najviac vyhovuje. A všetko sa musí točiť okolo toho, že každý človek je iný a prešiel iným vývojom a potrebuje rozmanitosť a striedmosť v stravovaní.

Jakub Přibyl

Keď som sa na začiatku svojej kariéry odborníka na výživu rozhodovala, ktorý kurz si vybrať z množstva "obchodu s výživou" (aby som neskončila len s "papierom", ale získala niečo navyše v podobe kvalitných informácií), dostala som odporúčanie na kurzy Atac. Keďže som analytický človek, od začiatku som videl v Atacu jednu veľkú nevýhodu v podobe toho, že celý kurz vedie len jeden učiteľ, na rozdiel od iných vzdelávacích spoločností. Veľmi rýchlo som zistil, že je to veľká výhoda, pretože lektorom je Martin Jelínek. Podľa môjho názoru je to jeden z najkomplexnejších odborníkov na výživu v našej krajine a dovolím si tvrdiť, že dosť možno najlepší tréner a učiteľ vôbec. Vážim si ho za jeho obrovský odborný prehľad a som mu vďačný za možnosť ďalej sa vzdelávať.

Mgr. Andrea Kroupová

Keď som premýšľala o tom, kde získam kvalitné vedomosti o výžive, bolo pre mňa veľmi dôležité, aby sa názory prednášajúceho zhodovali s mojimi životnými postojmi. Dlho som hľadal a premýšľal, kam sa prihlásiť. Odradila ma aj skutočnosť, že väčšina kurzov trvala veľmi krátko, za čo - podľa môjho názoru - človek nemôže absorbovať dostatok informácií. Až som sa spýtal jedného človeka, na ktorého prednáške som bol, kto je podľa neho najväčšia kapacita - a on mi povedal, že Martin Jelínek... A tak sa to všetko začalo. S Martinom Jelínkom som sa stretol osobne - a som veľmi rád, že som to urobil. Verím, že to nebolo posledné stretnutie. Všetkým by som rada odporučila aj ďalšie kurzy - napríklad Sila myšlienky - pretože nič sa v živote nedeje náhodou :-) Nie náhodou som si vybral štúdium u Martina Jelinka... Vyskúšajte to aj vy, nebudete ľutovať!

Ing. Marcela Krejčířová

Pri hľadaní vhodného kurzu v oblasti zdravej výživy som ocenila možnosť online štúdia, ktoré mi umožnilo zvládnuť kurz aj pri starostlivosti o 2 malé deti - princíp priebežných testov nútil študovať naozaj priebežne.O problematiku zdravej výživy som sa zaujímala už dlhšie, ale až po absolvovaní kurzu som si utriedila informácie v hlave a získala potrebný prehľad. Veľmi som ocenila možnosť oboznámiť sa s rôznymi alternatívnymi trendmi stravovania a tiež možnosť konzultácie s lektorom. Teraz rozmýšľam, ktorý kurz si vyberiem ako ďalší.

Rastislav Bagita

Po množstve kníh, ktoré si človek kúpi, a po čase, ktorý nad nimi strávi, zistíte, že informácie sa opakujú mnohokrát. Hľadal som zdroj informácií,ktorý by prekonal moje prvé akreditované zdravotné vzdelávanie. Martin na mňa zapôsobil už na audiokazetách svojich prednášok a nesklamal ani v kurze, ktorý som s ním absolvoval. Hĺbka informácií bola dostatočná a niekedy prekvapujúca. Podľa môjho názoru by tento kurz mal absolvovať každý, kto chce ľuďom účinne radiť v oblasti výživy. Veľkým plusom je celková šírka informácií.Úzke zameranie na samotné potraviny, doplnky stravy, výživu pri zdravotných problémoch atď... tieto výhody v iných kurzoch nenájdete! Som maximálne spokojná a určite sa chystám absolvovať aj ďalšie Martinove kurzy.

Ing. Petr Novotný

Významnú časť môjho života sprevádza túžba spoznávať rôzne aspekty komplexného pohľadu a vplyvu rôznych faktorov na ľudské zdravie. Či už ide o vzťah medzi fyzickou kondíciou a psychologickými a emocionálnymi vplyvmi, alebo o vplyv telesného cvičenia či výživy atď. Viac ako 20 rokov života s diagnózou ulceróznej kolitídy, ku ktorej sa neskôr pridala celiakia, ma prinútilo zamerať sa na vyššie uvedené faktory. Práve s posledným spomínaným faktorom - teda s výživou - mám dlhoročné praktické skúsenosti na vlastnom tele alebo získané od svojho okolia. Vedela som, že môžem počúvať svoje telo a dať mu to, čo práve potrebuje, bez toho, aby som potrebovala lieky, ale nebola som si vždy istá, či moje úvahy a kroky idú z dlhodobého hľadiska správnym smerom. Po dlhšom uvažovaní a hodnotení som nadobudol dojem, že komplexnosť takéhoto prístupu by sa pravdepodobne našla a spresnila v priebehu Mgr. Kurz Martina Jelínka. A to sa aj stalo. Kurz pokrýval naozaj široké spektrum pohľadov a účinkov výživy na ľudský organizmus a zároveň bol perfektnou informačnou bránou do sveta výživy. Vo svete plnom dezinformácií o výžive dokázal kurz splniť moje očakávania a zároveň zlepšiť moje zdravie. Považujem to za kľúčové, aby som sa mohol sústrediť na rodinu, šport a prácu. Rozsah kurzu a časová náročnosť sa dajú zvládnuť aj s ďalšími pracovnými a mimopracovnými aktivitami. Bol som pozitívne prekvapený rýchlosťou odpovedí na všetky moje otázky a následnou starostlivosťou či službami po kurze.Dnes môžem s čistým svedomím povedať, že nielen vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti zdravia, ale aj vďaka tomuto kurzu dokážem poradiť nielen sebe, ale aj iným ľuďom. Určite sa teším na ďalšiu spoluprácu.

Prečítajte si ďalšie ohlasy Naše kurzy študujú záujemcovia z celého sveta

Lektor kurzu
Martin Jelínek

Výživový poradca, autor siedmich úspešných kníh. Zakladateľ vzdelávacej spoločnosti ATAC organizujúcej kurzy, ktoré spájajú múdra východných filozofií s poznatkami modernej vedy. Jeho cieľom je odovzdávať celostné poznanie v oblasti výživy a zdravia všetkým skupinám populácie. Vedie kurzy výživového poradenstva, podieľal sa na programe Českej televízie Pod pokličkou, je autorom výukového systému ZOF.

Viac informácií o forme a spôsobe štúdia u nás:

Certifikát

Každý absolvent kurzu dostane certifikát.

Vložte svoj e-mail a my Vás upozorníme na konanie ďalšieho turnusu tohto kurzu:

Cena vrátane DPH:

119 €

Termín začatia:

Typ:On-line kurz
Rozsah kurzu:35 dní

V cene získate:

1 / 35 dní intenzívneho každodenného štúdia.

2 / Študijnú pomôcku v podobe výučbovej aplikácie ZOF.

3 / Kompletný systém pre úspešné chudnutie.

4 / Prístup do Poradne pre študentov.

5 / Certifikát o absolvovaní kurzu.

Prečo zvoliť kurz Martina Jelínka?

 • Komplexný pohľad na problematiku redukcie hmotnosti.
 • Naučíte sa analyzovať metabolizmus.
 • Naučíte sa vyberať a správne kombinovať vhodné potraviny.
 • Unikátna metóda výučby – používame výučbovú aplikáciu ZOF, v ktorej pomocou modelov potravín vytvárate jednotlivé návrhy stravovacích režimov.
 • Naučíte sa chudnúť bez drastických diét a jo-jo efektu.
 • Za jeden mesiac nenáročného štúdia uľahčeného hrou ZOF dostanete komplexné informácie o tom, ako úspešne pracovať s redukčným jedálničkom.

Prihláška do kurzu:

Vyplňujte všetky údaje s diakritikou. Údaje slúžia na vystavenie faktúry a certifikátu (ak je súčasťou kurzu).
V prípade otázok si prejdite sekciu najčastejšie dotazy, alebo nás kontaktujte.

Všetko o chudnutí

       Počet účastníkov:       

Cena vr. DPH: 119 €

Pripravujeme.