Biologický vek takmer nikdy nezodpovedá veku chronologickému. Stres, pracovné vypätie, zlé stravovacie a pohybové návyky – to všetko sa na starobe nášho tela podpisuje úplne zásadným spôsobom. Máte aj vy niekedy pocit, že máte „o dvadsať viac“? V kurze Tajomstvo biologického veku získate praktické i teoretické zručnosti, ktoré vám pomôžu omladnúť.

Tajomstvo biologického veku

7 dôvodov, prečo tento kurz

Komplexný pohľad na problematiku výživy

Rovnaký priestor u nás majú západná veda aj filozofia východných kultúr. Zlúčením týchto princípov získate ucelený (celostný) pohľad na stavovanie.

Orientácia na všetky výživové prístupy

Pre manipuláciu s biologickým vekom nie je nutné sa orientovať iba jedným výživovým smerom. Funguje celý rad prístupov, ktoré z pochopiteľných dôvodov zohľadňujeme aj v tomto kurze.

Študijná metóda „škola hrou“ a spojenie štúdia výživy a varenia

Čo sa naučíte, to si rovno vyskúšate v praxi. V interaktívnej aplikácii ZOF (Zóna optimálneho fungovaní), ktorá je súčasťou kurzu, prevediete teóriu priamo do praxe. Budete zostavovať jedálne lístky pre konkrétne situácie, k dispozícii máte desiatky vzorových zdravých receptov na inšpiráciu.

Študujete on-line a práve vtedy, keď máte čas

Celé štúdium prebieha on-line, tzn. bez nutnosti dochádzania na prednášky. Študujete v kľude z domu, časový rozsah prispôsobujete svojim možnostiam.

Priama komunikácia s lektorom prostredníctvom on-line poradne

Súčasťou kurzu je rozsiahla on-line poradňa (vrátane jej histórie za celú dobu existencie kurzu, je teda zdrojom obrovského množstva ďalších informácií). Lektor kurzu je vám tu po celú dobu štúdia k dispozícii.

Doživotný prístup do klientskej časti

Aj po dokončení kurzu sú vám dostupné všetky absolvované lekcie, výučbová aplikácia ZOF na zostavovanie jedálničkov i on-line poradňa. Doživotne.

Kurz je vhodný pre všetky vekové kategórie

Pretože hodnotu biologického veku môžeme ovplyvňovať vlastnou aktivitou v ktoromkoľvek období svojho života, sú informácie v kurze využiteľné pre všetky vekové kategórie. Kurz je obľúbený u „laickej verejnosti“ a tiež u profesionálnych výživových poradcov, ktorí si obohatia svoje znalosti.

Unikátna výučbová aplikácia ZOF

Nová on-line aplikácia ZOF slúži ako vynikajúca pomôcka pre praktickú tvorbu jedálničkov v rámci aktuálne preberaných tém v priebehu celého kurzu. Aplikácia umožňuje rýchlou a jednoduchou formou kombinovať jednotlivé potraviny do konkrétnych receptov a následne automaticky vyhodnocovať ich vlastnosti a charakteristiky. Ihneď tak uvidíte, či Vami zostavený jedálniček zodpovedá pravidlám racionálneho stravovania. Z učenia sa stáva skutočná škola hrou.

Čo sa v kurze naučíte?

 • Prečo starneme - A na čom je postavený proces starnutia? Získate prehľad o tom, akým spôsobom hovorí do starnutia genetika a čo sme schopní ovplyvniť vlastnou vôľou. Toho druhého pritom nie je vôbec málo.
 • Akým spôsobom sa vlastne vyhodnocuje vek - Aké sú rozdiely medzi chronologickým, biologickým a metabolickým vekom? A ako ich môžeme merať? Po absolvovaní kurzu si sami budete vedieť určiť, koľko vám skutočne je.
 • Čo ovplyvňuje starnutie a aké chyby v boji proti jeho prejavom robíme - Predstavím vám najčastejšie faktory, ktoré majú na starnutie najväčší vplyv. Dozviete sa, prečo ani úprimná snaha o zvládnutie správania svojho tela nebýva vo väčšinových prípadoch úspešná. Stranou nenecháme ani diéty, ktoré majú na náš biologický vek často zásadný vplyv.
 • Ako vyzerá "omladzujúca" strava - V kurze sa naučíte zostaviť jedálniček, ktorý nás doslova omladne. Budete vedieť vybrať „omladzujúce“ potraviny, dozviete sa, kde ich nakupovať a akým spôsobom ich pripravovať. Zistíte, že aj spôsob konzumácie jedál rozhoduje o výsledku. Preberieme aj otázku potravinových doplnkov – aké doplnky stravy fungujú a ktorým je lepšie sa vyhnúť.
 • Ako sa hýbať a nestarnúť - Ktorý druh pohybovej aktivity je vhodný a ktorý naopak zbytočne opotrebováva naše telo. Získate tipy na mieru pre pravidelný pohyb, vrátane tipov „ako to neprehnať“, pretože čoho je veľa, toho je príliš. Napríklad vrcholoví športovci mávajú metabolický vek nižší, než chronologický, ale biologický vek často vyšší.
 • Ako odpočívať - Ktoré formy odpočinku slúžia ako „urýchľovač“ procesu mládnutia? Čakajú na vás praktické tipy a postupy, vrátane pravidiel spánkového režimu. Získate aj prehľad účinných látok, ktoré v strave podporujú celkovú regeneráciu organizmu.
 • Ako naša myseľ ovplyvňuje biologické pochody v tele - A aké emócie nám škodia a ktoré naopak omladzujú telo i myseľ? Po absolvovaní kurzu budete ovládať základné mentálne techniky vedúce k programovaniu mysle a základy meditácií.
 • Ako si udržať „večnú“ mladosť - Získate návod, akým spôsobom poskladať všetko dohromady tak, aby systém fungoval a súčasne bol časovo zvládnuteľný pre každého bez rozdielu pohlavia, veku a aktuálneho zdravotného stavu.

Ako prebieha štúdium

1
Študijné lekcie – V študijnej sekcii sa od pondelka do piatku zobrazia študijné lekcie zaoberajúce sa jednou konkrétnou témou. K týmto je možné sa vracať, nie je podmienkou študovať každý deň.
2
Cvičné testy – Každý študijný deň je k dispozícii cvičný test, ktorý slúži na opakovanie učiva a pripraví vás na súhrnný mesačný test.
3
Tvorba jedálničkov – Na výučbovej aplikácii vytvárate jedálničky k vybraným témam a prevádzate tak naučenú teóriu do praxe.
4
Poradňa – Máte prístup k on-line poradni, v ktorej lektor priebežne odpovedá na všetky otázky týkajúce sa aktuálne preberaných tém. K dispozícii je celá história poradne, táto slúži ako zdroj ďalšieho študijného materiálu.
5
Záverečný test – Prebieha na on-line platforme, teda v kľude z domu a bez stresu. Je vyvrcholením celého študijného snaženia.
6
Certifikát – Po úspešnom absolvovaní študijných lekcií i záverečného testu vám bude certifikát zaslaný poštou.

Ohlasy absolventov

Dagmar Sedlářová

Kurzy Mgr. Kurzy Martina Jelínka sú absolútne jasné, stručné a komplexné. Úlohy, ktoré musíte splniť, vás naučia premýšľať o osobe, pre ktorú zostavujete jedálny lístok, komplexne a z viacerých strán. Nie len slepo počítať kalórie. Tieto kurzy mi veľmi pomohli, posunuli ma vpred a dali mi zmysel.

Ing. Radomila Unarová

Dlhodobé vzdelávanie pod vedením Mgr. Martin Jelínek je pre mňa veľkým ľudským a profesionálnym prínosom. Zúčastnil som sa takmer všetkých dlhodobých aj jednorazových kurzov. Vďaka nim sa stále učím nové informácie a upevňujem si tie, ktoré som už zažil. Všetky získané vedomosti úspešne využívam v každodennej praxi. Určite ju môžem odporučiť všetkým, ktorí sa zaujímajú o výživu laicky alebo profesionálne.

Ing. Martin Škába

Som veľmi vďačná za možnosť učiť sa od Mgr. Martin Jelínek. Kurzy, semináre a osobné konzultácie mi veľmi pomáhajú v mojom profesionálnom rozvoji a vďaka tomu môžem byť čoraz viac nápomocná svojim klientom. Vzdelanie je veľmi široké, takže absolvent kurzov sa môže zaoberať výživou detí, dospelých, seniorov až po vrcholových športovcov.

Zdenka Vlčková

Som spokojná nielen s kvalitou a formou kurzu, ale aj s možnosťou ďalšej spolupráce s pánom Mgr. Jelinek, ako aj s ďalšími kolegami. Je to veľký profesionálny prínos.

Ing. Nicole Lukášková, Ph. D.

Veľmi oceňujem osobitý prístup pána Jelínka a spôsob vedenia kurzov, ich systematickosť a súvislú ucelenosť. Všetky jeho ďalšie nadväzujúce atematicky špecializované školenia a semináre sú cenným prínosom pre moje poradenstvo.

Petra Glogarová

Veľká vďaka patrí Mgr. Jelínkovi za odborne vedený kurz, profesionalitu, ochotu a priateľský prístup ku všetkým klientom. Kurz a čítanie kníh vrelo odporúčam všetkým, ktorí sa zaujímajú o problematiku zdravého životného štýlu.

Prečítajte si ďalšie ohlasy Naše kurzy študujú záujemcovia z celého sveta

Lektor kurzu
Martin Jelínek

Výživový poradca, autor siedmich úspešných kníh. Zakladateľ vzdelávacej spoločnosti ATAC organizujúcej kurzy, ktoré spájajú múdra východných filozofií s poznatkami modernej vedy. Jeho cieľom je odovzdávať celostné poznanie v oblasti výživy a zdravia všetkým skupinám populácie. Vedie kurzy výživového poradenstva, podieľal sa na programe Českej televízie Pod pokličkou, je autorom výukového systému ZOF.

Viac informácií o forme a spôsobe štúdia u nás:

Často sa pýtate

Najčastejšie otázky súvisiace s kurzom.

Certifikát

Každý absolvent kurzu dostane certifikát.

Vložte svoj e-mail a my Vás upozorníme na konanie ďalšieho turnusu tohto kurzu:

Cena vrátane DPH:

119 €

Termín začatia:

Typ:On-line kurz
Rozsah kurzu:28 dní

V cene získate:

1 / 28 dní intenzívneho každodenného štúdia.

2 / Študijnú pomôcku v podobe výučbovej aplikácie ZOF.

3 / Kompletné znalosti v ovplyvňovaní biologického veku.

4 / Prístup do Poradne pre študentov.

5 / Certifikát o absolvovaní kurzu.

Prečo zvoliť kurz Martina Jelínka?

 • Komplexný pohľad na problematiku biologického veku.
 • Naučíte sa uviesť telo i myseľ do rovnováhy.
 • Unikátna metóda výučby – používame aplikáciu ZOF, v ktorej pomocou modelov potravín vytvárate jednotlivé návrhy stravovacích režimov.
 • Za jeden mesiac nenáročného štúdia uľahčeného aplikáciou ZOF dostanete komplexné informácie o tom, ako úspešne ovplyvňovať svoj metabolizmus aj myseľ.

Prihláška do kurzu:

Vyplňujte všetky údaje s diakritikou. Údaje slúžia na vystavenie faktúry a certifikátu (ak je súčasťou kurzu).
V prípade otázok si prejdite sekciu najčastejšie dotazy, alebo nás kontaktujte.

Tajomstvo biologického veku

       Počet účastníkov:       

Cena vr. DPH: 119 €

Pripravujeme.