Čo sa v mladosti naučíš... áno, známe príslovie platí aj na tanieri. Stravovacie návyky, ktoré si prinášame z detstva do dospelosti, majú vplyv na zdravie i v priebehu života. Hlavný diel zodpovednosti nesú rodičia, ktorí majú najväčší vplyv na formovanie vzťahu svojich ratolestí k výžive.

V mesačnom kurze Výživa detí vás naučím zostaviť zdravý a chutný jedálniček pre vašu ratolesť – a nezáleží pritom, či máte doma bábätko alebo pubertiaka, ktorý vaše snahy o zdravú stravu odmieta už z princípu. Praktický návod „ako na nich“ so širokým teoretickým základom mám pre každé dieťa.

7 dôvodov, prečo tento kurz

Komplexný pohľad na problematiku výživy

Vychádzame z moderných vedeckých poznatkov, priestor ale dávame aj alternatívnym stravovacím smerom. Venujeme sa aj jednotlivým formám vegetariánstva.

Orientácia na všetky vekové skupiny detí

V kurze preberieme odlišnosti výživy detí všetkých vekových kategórií, teda od dojčenskej až po adolescentnú.

Študijná metóda „škola hrou“ a spojenie štúdia výživy a varenia

Čo sa naučíte, to si rovno vyskúšate v praxi. Vo výučbovej aplikácii ZOF (Zóna optimálneho fungovaní), ktorá je súčasťou kurzu, prevediete teóriu priamo do praxe. Budete zostavovať jedálničky pre konkrétne situácie, k dispozícii máte desiatky vzorových zdravých receptov na inšpiráciu.

Študujete on-line a práve vtedy, keď máte čas

Celé štúdium prebieha on-line, tzn. bez nutnosti dochádzania na prednášky. Študujete v kľude z domu, časový rozsah prispôsobujete svojim možnostiam.

Priama komunikácia s lektorom prostredníctvom on-line poradne

Súčasťou kurzu je rozsiahla on-line poradňa (vrátane jej histórie za celú dobu existencie kurzu, je teda zdrojom obrovského množstva ďalších informácií ). Lektor kurzu je vám tu po celú dobu štúdia k dispozícii.

Doživotný prístup do klientskej časti

Aj po dokončení kurzu sú vám dostupné všetky absolvované lekcie, výučbová aplikácia ZOF na zostavovanie jedálničkov i on-line poradňa. Doživotne.

Kurz je vhodný pre odborníkov aj začiatočníkov

Časť študentov tvoria profesionálni výživoví poradcovia. Kurz je obľúbený aj u rodičov, ktorí chcú variť zdravšie svojim deťom a dať im do budúceho života stravovacie návyky.

Unikátna výučbová aplikácia ZOF

Nová on-line aplikácia ZOF slúži ako vynikajúca pomôcka pre praktickú tvorbu jedálničkov v rámci aktuálne preberaných tém v priebehu celého kurzu. Aplikácia umožňuje rýchlou a jednoduchou formou kombinovať jednotlivé potraviny do konkrétnych receptov a následne automaticky vyhodnocovať ich vlastnosti a charakteristiky. Ihneď tak uvidíte, či Vami zostavený jedálniček zodpovedá pravidlám racionálneho stravovania. Z učenia sa stáva skutočná škola hrou.

Čo sa v kurze naučíte?

 • Čo zaradiť do jedálnička, aby bol zdravý, vyvážený a pestrý.
 • Ako presvedčiť dieťa, aby dalo zdravej strave šancu a neodmietalo ju.
 • Ako jedlo pripraviť, aby chutilo. Chuť je totiž v detskej strave úplne zásadná.
 • Ako skĺbiť zdravú domácu stravu so stravovaním v školských jedálňach  – tu totiž snahy o zdravé jedlo pre deti väčšinou stroskotávajú.
 • Umelá dojčenská výživa – áno alebo nie?
 • Sú mliečne výrobky pre deti vhodné? A čím ich v prípade potreby nahradiť?
 • Čo jesť, aby sme zaistili správny vývoj zubov, kostí, či optimálnu funkciu imunity.
 • Chémia v detskej strave – ako sa úspešne vyhnúť nežiaducim aditívam.
 • Je lepok strašiakom alebo nie? Ako sa k nemu postaviť?
 • Sladkosti a všetko okolo nich, ako nahradiť nevhodné maškrty zdravšími.
 • Detská obezita – prevencia a podpora riešenia situácie pomocou stravy.
 • Ako postupovať v prípade porúch príjmu potravy (anorexia, bulímia)?

Ako prebieha štúdium

1
Študijné lekcie – V študijnej sekcii sa každý deň zobrazia študijné lekcie zaoberajúce sa jednou konkrétnou témou. K týmto je možné sa vracať, nie je podmienkou študovať každý deň.
2
Cvičné testy – Každý deň je k dispozícii cvičný test, ktorý slúži na opakovanie učiva a pripraví vás na súhrnný mesačný test.
3
Tvorba jedálničkov – Na výučbovej aplikácii vytvárate jedálničky k vybraným témam a prevádzate tak naučenú teóriu do praxe.
4
Poradňa – Máte prístup k on-line poradni, v ktorej lektor priebežne odpovedá na všetky otázky týkajúce sa aktuálne preberaných tém. K dispozícii je celá história poradne, táto slúži ako zdroj ďalšieho študijného materiálu.
5
Záverečný test – Prebieha na on-line platforme, teda v kľude z domu a bez stresu. Je vyvrcholením celého študijného snaženia.
6
Certifikát – Po úspešnom absolvovaní študijných lekcií i záverečného testu vám bude certifikát zaslaný poštou.

Ohlasy absolventov

Radka Hazuchová

Profesionálne sa venujem výžive už viac ako dvadsať rokov. Som výživový poradca a kuchár prirodzenej stravy. Osobne nepodporujem žiadny výživový smer, vždy by malo ísť o životnú rovnováhu každého jednotlivca vo všetkých ohľadoch. Ako lektorka a regionálna koordinátorka projektu Skutočne zdravá škola som absolvovala online kurz o informovanosti o výžive, ktorý mi pomohol upevniť moje doterajšie informácie so zameraním na deti, ktoré sú našou spoločnou budúcnosťou. Ďakujem Martinovi Jelínkovi za hodnotný kurz, ktorý je výborne zostavený a vrelo ho odporúčam všetkým.Terapia jedlom má len jeden vedľajší účinok, a tým je zdravie, ktoré si všetci musíme zaslúžiť svojím správaním a prístupom k životu. Nech sa vám páči život!

Pavla Vičarová

Po narodení syna som sa začala viac zaujímať o zdravý životný štýl,najmä o výživu detí. Dostal som odporúčanie na kurzy ATAC a zaujímal som sa o možnosť online štúdia. Absolvovala som kurz Výživa detí a bol pre mňa tak zaujímavý, že som sa rozhodla absolvovať kurz Poradca pre výživu a výživové doplnky.Páči sa mi holistický pohľad na výživu - z pohľadu západnej medicíny a princípov tradičnej čínskej medicíny a ajurvédy. Na rodičovskej dovolenke som sa rozhodla otvoriť štúdio zdravého životného štýlu v Prostějove. Kurzy Mgr. Kurzy Martina Jelínka určite odporúčam, rada by som sa zúčastnila ďalších.

Mgr. et Mgr. Zdeňka Trummová

Zdravému životnému štýlu a kvalitnej výžive sa venujem približne desať rokov. V počiatočnej fáze tohto obdobia sa mi podarilo zbaviť sa tridsiatich kilogramov, ktoré som nazbieral počas školskej dochádzky. Vedela som, že mám za sebou kus práce, ale ešte väčší kus pred sebou - aby som opäť nepribrala, cítila sa dobre, mala radosť z jedla, nemlátila sa a predovšetkým našla udržateľný životný štýl. V minulosti som vyskúšal mnoho prístupov k stravovaniu, ale vždy mi chýbalo zmysluplné prepojenie so správnymi informáciami. Kurz výživy detí som začala navštevovať predovšetkým z profesionálnych dôvodov, ale povinnosť sa mi stala potešením, nové a minulé informácie mi začali do seba zapadať a už teraz viem, že s týmto kurzom neprestanem.Spôsob vedenia kurzu je metodicky veľmi dobre vypracovaný, poskytnuté informácie a odpovede na otázky sú úplné. Pán Jelínek bol nápomocný pri vysvetľovaní, aké otázky sa kladú v súvislosti s tým, čo sa študuje. Veľkým pozitívom celého kurzu je plnenie čiastkových úloh vo vzdelávacej hre ZOF. Študent si môže teoretické informácie hneď prakticky vyskúšať a zistiť, aký vplyv má pripravená potravina na rôzne procesy v ľudskom organizme.

Mgr. Barbora Součková

Vplyvom životného štýlu na zdravie sa zaoberám od strednej školy, kde som sa prvýkrát stretla s prepojením medzi tým, ako ľudia žijú, a tým, ako ich ovplyvňuje nezdravý životný štýl. Hľadal som kurz, ktorý by mi pomohol zhrnúť a zjednotiť informácie, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán. Objavil som kurzy Martina Jelínka, ktoré sú koncipované veľmi jasne, prehľadne a logicky. Veľmi oceňujem celú koncepciu štúdia, ktorá sa zameriava na výživu s vplyvom na zdravie z mnohých hľadísk.xZákladný kurz Výživa a výživový poradca som doplnila o kurz Výživa detí. Znalosti získané z oboch kurzov využívam vo svojom profesionálnom živote a ako matka troch malých chlapcov.

Mgr. Andrea Hrušková

Som matkou sedemročnej dcéry, takže denne riešim, ako jej zabezpečiť chutnú, vyváženú a zdravú stravu. Informácie z kurzu Výživa detí mi pomohli túto dilemu ľahko vyriešiť. Oceňujem komplexný pohľad Mgr. Jelinekovej pohľad na túto problematiku a veľmi dobre pripravený obsah kurzu.

Tereza Krutilová

Ako mama dvoch detí som sa od svojho prvého tehotenstva cítila pod obrovským tlakom. Snažila som sa zabezpečiť čo najlepšie stravovacie návyky pre seba a svoju rodinu a zároveň som viedla svoje deti k zdravému životnému štýlu. Nepomohlo mi ani obrovské množstvo literatúry, ktorú som si preštudovala, a mediálna "masáž" zameraná na nastávajúce alebo dojčiace matky a ich svedomie. Ničím som si nebola istá a moja myseľ bola dosť zmätená. Na kurze Výživa detí a potom na kurze Poradca pre výživu som si všetko ujasnila, získala som veľký prehľad a hlavne nadhľad nad touto témou, ale úplne zásadne sa zmenilo moje myslenie a spôsob uvažovania. Ja osobne sa cítim skvele nielen preto, že kilá idú dole, ale aj preto, že si vážim, že mám zdravé deti. Po niekoľkých rokoch trápenia so zápalom pľúc sú moje deti úplne zdravé a šťastné, rovnako ako celá moja rodina. Jelinek. Oceňujem jeho profesionalitu a stopercentné nasadenie, s ktorým sa venoval a venuje všetkým počas celého kurzu. Veľkým prínosom je možnosť ďalšej spolupráce a v neposlednom rade nadviazanie nových (nielen) profesionálnych priateľstiev s ostatnými študentmi kurzu. Ďakujem vám za to všetko a vrelo odporúčam absolvovať kurz!

Prečítajte si ďalšie ohlasy Naše kurzy študujú záujemcovia z celého sveta

Lektor kurzu
Martin Jelínek

Výživový poradca, autor siedmich úspešných kníh. Zakladateľ vzdelávacej spoločnosti ATAC organizujúcej kurzy, ktoré spájajú múdra východných filozofií s poznatkami modernej vedy. Jeho cieľom je odovzdávať celostné poznanie v oblasti výživy a zdravia všetkým skupinám populácie. Vedie kurzy výživového poradenstva, podieľal sa na programe Českej televízie Pod pokličkou, je autorom výukového systému ZOF.

Viete, že...

 • Počet obéznych detí v Slovenskej republike dosiahol hranicu 25 %? V podstate je toto číslo totožné s dospelou populáciou.
 • Najrozšírenejšou formou závislosti, ktorou deti trpia, je na sladkostiach? Tá vzniká najrýchlejšie, je previazaná s emocionálnou stránkou človeka a stojí za vznikom cukrovky druhého typu.

Viac informácií o forme a spôsobe štúdia u nás:

Často sa pýtate

Najčastejšie otázky súvisiace s kurzom.

Certifikát

Každý absolvent kurzu dostane certifikát.

Mámo, táto, nezabíjejte mě!
Kurz autora knihy
„Mámo, táto, nezabíjejte mě!“

Vložte svoj e-mail a my Vás upozorníme na konanie ďalšieho turnusu tohto kurzu:

Cena vrátane DPH:

119 €

Termín začatia:

6. februára 2023 Viac

Typ:On-line kurz
Rozsah kurzu:28 dní

V cene získate:

1 / 28 dní intenzívneho každodenného štúdia.

2 / Študijnú pomôcku v podobe výučbovej aplikácie ZOF.

3 / Kompletné znalosti pre tvorbu jedálnička pre deti vo všetkých vekových kategóriách.

4 / Prístup do Poradne pre študentov.

5 / Certifikát o absolvovaní kurzu.

Prečo zvoliť kurz Martina Jelínka?

 • Komplexný pohľad na problematiku výživy detí.
 • Naučíte sa vyberať vhodné potraviny pre detskú populáciu.
 • Unikátna metóda výučby – používame výučbovú aplikáciu ZOF, v ktorej pomocou modelov potravín vytvárate jednotlivé návrhy stravovacích režimov.
 • Súčasťou kurzu sú aj alternatívne prístupy k stravovaniu a vyhodnocovaniu ich rizík.

Prihláška do kurzu:

Výživa detí

       Počet účastníkov:       

Cena vr. DPH: 119 €