Cesta k vysnívanej postave

Schudnúť nadbytočný tuk. Nabrať svaly. Získať pevnejšiu postavu. Tri zdanlivo odlišné ciele, ku ktorým vedie jedna cesta – naštartovanie metabolických procesov, ktoré vedú k prestavbe tela na bunkovej úrovni. V kurze Cesta za vysnívanou postavou pôjdem nejaký čas po tejto ceste s vami, aby som vás naučil stravovať sa a hýbať tak, aby sa zásadné zmeny (rast svalov, chudnutie, rozvoj sily) začali odohrávať na bunkovej úrovni a fungovali trvalo.

Získate prehľad o základných i pokročilých technikách, ako naštartovať a udržať v správnom chode motor, ktorý poháňa váš organizmus – metabolizmus proteínov, sacharidov a tukov. Jedine správne fungujúce „spaľovanie“ je totiž predpokladom splnenia vášho cieľa – získania vysnívanej postavy, nech si už pod týmto termínom predstavujete čokoľvek.

7 dôvodov, prečo tento kurz

Komplexný pohľad na problematiku výživy

Vychádzame z moderných vedeckých poznatkov, priestor ale dávame aj alternatívnym stravovacím smerom. Venujeme sa aj jednotlivým formám vegetariánstva.

Orientácia na všetky výživové prístupy

Existuje veľa metód vedúcich k manipulácii s postavou pomocou stravy. Neprezentujeme len jednu, hlavným cieľom je jednoduchosť a realizácia v praxi.

Študijná metóda „škola hrou“ a spojenie štúdia výživy a varenia

Čo sa naučíte, to si rovno vyskúšate v praxi. Vo výučbovej aplikácii ZOF (Zóna optimálneho fungovaní), ktorá je súčasťou kurzu, prevediete teóriu priamo do praxe. Budete zostavovať jedálničky pre konkrétne situácie, k dispozícii máte desiatky vzorových zdravých receptov na inšpiráciu.

Študujete on-line a práve vtedy, keď máte čas

Celé štúdium prebieha on-line, tzn. bez nutnosti dochádzania na prednášky. Študujete v kľude z domu, časový rozsah prispôsobujete svojim možnostiam.

Priama komunikácia s lektorom prostredníctvom on-line poradne

Súčasťou kurzu je rozsiahla on-line poradňa (vrátane jej histórie za celú dobu existencie kurzu, je teda zdrojom obrovského množstva ďalších informácií ). Lektor kurzu je vám tu po celú dobu štúdia k dispozícii.

Doživotný prístup do klientskej časti

Aj po dokončení kurzu sú vám dostupné všetky absolvované lekcie, vyúčbová aplikácia ZOF na zostavovanie jedálničkov i on-line poradňa. Doživotne.

Kurz je vhodný pre odborníkov aj začiatočníkov

Časť študentov tvoria profesionálni výživoví poradcovia. Kurz je obľúbený aj u rodičov, ktorí chcú variť zdravšie svojim deťom a dať im do budúceho života stravovacie návyky.

Unikátna výučbová aplikácia ZOF

Nová on-line aplikácia ZOF slúži ako vynikajúca pomôcka pre praktickú tvorbu jedálničkov v rámci aktuálne preberaných tém v priebehu celého kurzu. Aplikácia umožňuje rýchlou a jednoduchou formou kombinovať jednotlivé potraviny do konkrétnych receptov a následne automaticky vyhodnocovať ich vlastnosti a charakteristiky. Ihneď tak uvidíte, či Vami zostavený jedálniček zodpovedá pravidlám racionálneho stravovania. Z učenia sa stáva skutočná škola hrou.

Čo je obsahom kurzu?

 • Stanovenie dosiahnuteľného cieľa.
 • Unikátna metóda určenia metabolizmu.
 • Optimálne stravovanie pre vlastnú individualitu.
 • Ako schudnúť a nestratiť svaly.
 • Ako nabrať svalovú hmotu bez tuku.
 • Rozdiely vo formovaní postavy u mužov i žien všetkých vekových kategórií.
 • Ako zvýšiť svalovú hmotu u ektomorfov.
 • Čo treba vedieť o športe.
 • Čo jesť a ako stravu pripravovať.
 • Výber vhodnej pohybovej aktivity a jej kombinácia so stravou.
 • Ako prekonať lenivosť.
 • Techniky na zvládnutie chutí na sladké.
 • Ako si usporiadať rozvrh dňa.
 • Kľúčové tipy na udržanie dosiahnutého výsledku.

Ako prebieha štúdium

1
Študijné lekcie – Každý týždeň na vás čakajú štyri študijné dni (Po, Út, Št, Pi), v ktorých preberieme vždy dve lekcie – jednu z oblasti stravovania, druhú z oblasti pohybových aktivít. K týmto je možné sa vracať, nie je podmienkou študovať každý deň.
2
Cvičné testy – Každý študijný deň je k dispozícii cvičný test, ktorý slúži na opakovanie učiva a pripraví vás na súhrnný mesačný test.
3
Tvorba jedálničkov – Na výučbovej aplikácii vytvárate jedálničky k vybraným témam a prevádzate tak naučenú teóriu do praxe.
4
Poradňa – Máte prístup k on-line poradni, v ktorej lektor priebežne odpovedá na všetky otázky týkajúce sa aktuálne preberaných tém. K dispozícii je celá história poradne, táto slúži ako zdroj ďalšieho študijného materiálu.
5
Záverečný test – Prebieha na on-line platforme, teda v kľude z domu a bez stresu. Je vyvrcholením celého študijného snaženia.
6
Certifikát – Po úspešnom absolvovaní študijných lekcií i záverečného testu vám bude certifikát zaslaný poštou.

Ohlasy absolventov

Martina Bušková

Keďže pracujem ako masérka a kozmetička, často sa ma pýtajú na otázky týkajúce sa zdravia a výživy, o ktoré sa zaujímam už mnoho rokov. Chcel som teda aspoň poskytnúť profesionálnu radu na úrovni a nie len dostať kus papiera. Pri svojej práci som zistila, že ani bolesti chrbta či kožné ochorenia nemožno vytrhávať z kontextu a že človeka treba posudzovať ako celok, ktorý je ovplyvnený mnohými faktormi. Preto ma oslovil kurz pána Martina Jelínka, ktorý bol odpoveďou na všetky moje otázky týkajúce sa výživy a komplexného pohľadu na problematiku. Všetko, čo som sa naučil, mi pomáha v osobnom živote.

Ing. Karolina Kallmünzerová

Veľmi sa mi páči stálosť kurzov, možnosť vybrať si konkrétny kurz podľa aktuálnych potrieb.Ak ste zvedavý študent, môžete na konci očakávať požadovanú komplexnosť. A o tom to celé je.

Hana Bourková

V deň, keď som objavil kurz Mgr. Martina Jelínka na internete, bude patriť k tým šťastným. Hľadal som komplexný kurz o výžive a môžem povedať, že som sa nemýlil. Kurz predčil moje očakávania - perfektne prepracovaný systém výučby, úžasná výhoda online štúdia, skvelý prístup Mgr. Jelinek. Kurzy ATAC môžem všetkým vrelo odporučiť.

Petra Glogarová

Veľká vďaka patrí Mgr. Jelínkovi za odborne vedený kurz, profesionalitu, ochotu a priateľský prístup ku všetkým klientom. Kurz a čítanie kníh vrelo odporúčam všetkým, ktorí sa zaujímajú o problematiku zdravého životného štýlu.

Jakub Přibyl

Keď som sa na začiatku svojej kariéry odborníka na výživu rozhodovala, ktorý kurz si vybrať z množstva "obchodu s výživou" (aby som neskončila len s "papierom", ale získala niečo navyše v podobe kvalitných informácií), dostala som odporúčanie na kurzy Atac. Keďže som analytický človek, od začiatku som videl v Atacu jednu veľkú nevýhodu v podobe toho, že celý kurz vedie len jeden učiteľ, na rozdiel od iných vzdelávacích spoločností. Veľmi rýchlo som zistil, že je to veľká výhoda, pretože lektorom je Martin Jelínek. Podľa môjho názoru je to jeden z najkomplexnejších odborníkov na výživu v našej krajine a dovolím si tvrdiť, že dosť možno najlepší tréner a učiteľ vôbec. Vážim si ho za jeho obrovský odborný prehľad a som mu vďačný za možnosť ďalej sa vzdelávať.

Aleš Velich

Najväčšiu hodnotu som objavil až s odstupom času a pribúdajúcou praxou. Pre mňa bol najväčším prínosom komplexný, nestranný pohľad na kvalitu a rozmanitosť potravín v našej krajine. Rozšírila moje základné chápanie možností hodnotenia a celkového pohľadu na telo a osobnosť človeka. Najväčšou pravdou bolo, že len telo klienta má pravdu v tom, čo mu najviac vyhovuje. A všetko sa musí točiť okolo toho, že každý človek je iný a prešiel iným vývojom a potrebuje rozmanitosť a striedmosť v stravovaní.

Prečítajte si ďalšie ohlasy Naše kurzy študujú záujemcovia z celého sveta

Lektor kurzu
Martin Jelínek

Výživový poradca, autor siedmich úspešných kníh. Zakladateľ vzdelávacej spoločnosti ATAC organizujúcej kurzy, ktoré spájajú múdra východných filozofií s poznatkami modernej vedy. Jeho cieľom je odovzdávať celostné poznanie v oblasti výživy a zdravia všetkým skupinám populácie. Vedie kurzy výživového poradenstva, podieľal sa na programe Českej televízie Pod pokličkou, je autorom výukového systému ZOF.

Viete, že...

 • Ak organizmu chýba 0,5 litra tekutín, zníži sa celková športová výkonnosť v priemere o 20%?
 • Jedným z vhodných iontových nápojov po športovej aktivite je aj nealkoholické pivo? Obsahuje totiž široké spektrum vitamínov, dôležitých minerálnych látok a sacharidov, ktoré podporujú regeneráciu unaveného organizmu.
 • Správne zvolená kombinácia aeróbnej a anaeróbnej pohybovej aktivity spôsobí oveľa efektívnejšiu redukciu tuku a podporí viac svalový metabolizmus ako iba preferencie aeróbnej (napr. beh) alebo len anaeróbne (posilňovanie) aktivity?
 • Správnou stravou je možné významne zrýchliť regeneráciu po záťaži?
 • Rôznymi úpravami stravovania je možné podporiť nielen samotnú redukciu tukov v tele, ale aj zväčšenie svalového objemu, prípadne oboch postupov súčasne?
 • Pre získanie vysnívanej postavy nie je potrebné drieť do úmoru, ale iba dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel?

Viac informácií o forme a spôsobe štúdia u nás:

Často sa pýtate

Najčastejšie otázky súvisiace s kurzom.

Certifikát

Každý absolvent kurzu dostane certifikát.

Vložte svoj e-mail a my Vás upozorníme na konanie ďalšieho turnusu tohto kurzu:

Cena vrátane DPH:

119 €

Termín začatia:

6. februára 2023 Viac

Typ:On-line kurz
Rozsah kurzu:33 dní

V cene získate:

1 / 33 študijných dní pod priamym vedením Martina Jelínka.

2 / Certifikát o absolvovaní kurzu a zložení skúšky.

3 / Priebežné cvičné testy.

4 / Kompletné know-how, ako získať svoju vysnívanú postavu.

5 / Prístup do Poradne pre študentov.

Prečo zvoliť kurz Martina Jelínka?

 • Komplexný pohľad na problematiku výživy a pohybovej aktivity.
 • Jednoduchý systém, ktorý využijú nešportovci aj amatérski a profesionálni športovci.
 • Certifikátom výučba nekončí – absolventom ponúkame ZADARMO podporu pri tvorbe stravovacieho aj tréningového režimu na ich ceste za vysnívanou postavou.
 • Originálna metóda výučby – súčasťou každého študijného dňa sú témy zaoberajúce sa stravou i pohybom.
 • Za jeden mesiac nenáročného štúdia dostanete komplexné informácie o tom, ako dosiahnuť svoj cieľ.

Prihláška do kurzu:

Cesta k vysnívanej postave

       Počet účastníkov:       

Cena vr. DPH: 119 €