Kurzy ATAC

Poradňa

Vybrané otázky z on-line poradne, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou nami organizovaných kurzov.

Dobry den.
Ako casto doporucujete preventivne zaradit detox u pomerne zdraveho jedinca? Raz za mesiac/ tyzden? Co je lepsie pre organizmus - vodovy den alebo den zalozeny na piti zelen. stiav? Vdaka.

Pokiaľ budete mať tendenciu vykonávať očistné kúry, vždy vychádzajte zo zdravotného stavu. Všeobecne platí, že akonáhle uvediete organizmus do systematicky riadeného katabolizmu, dochádza k zvýšeniu koncentrácie odpadových látok v krvi – toto zaťažuje srdcovo-cievny systém, funkciu pečene a obličiek, imunitného systému, celkovo sa zvyšuje stav únavy. Pre človeka, ktorý nie je úplne zdravotne v poriadku, toto predstavuje zbytočné riziko, je preto rozumné nechcieť za každú cenu dosiahnuť čo najrýchlejší efekt a výsledok, ale postupovať skutočne pomaly a opatrne. U zdravých jedincov sa v rámci preventívnej snahy zamerajte na taký postup, ktorý bude vyhovovať organizačne aj pocitovo, nikdy nemá zmysel sa do čohokoľvek nútiť. Prax ukazuje, že väčšina ľudí preferuje krátkodobé pôsty so šťavami pred čistou vodou, je to ale otázka vlastnej preferencie. Ako zmysluplný sa ukazuje systém jednodňových očistných kúr raz týždenne.

Témy:        Chudnutie   Detoxikace    

Na otázky odpovedá

Mgr. Martin Jelínek
lektor kurzov

Výživový poradca, autor siedmich úspešných kníh. Zakladateľ vzdelávacej spoločnosti ATAC organizujúcej kurzy, ktoré spájajú múdra východných filozofií s poznatkami modernej vedy. Jeho cieľom je odovzdávať celostné poznanie v oblasti výživy a zdravia všetkým skupinám populácie. Vedie kurzy výživového poradenstvo on-line, podieľal sa na programe Českej televízie Pod pokrievkou, je autorom výukového systému ZOF.

Viac o Martinovi Jelínkovi