AKCIA:Študujte teraz aj na splátky

Poradca pre výživu. Naučte sa pomôcť stravou sebe aj druhým

Filozofiou Poradca pre výživu je naučiť vás vnímať stravu komplexným (holistickým) spôsobom. Teda takým, keď zlučujeme poznatky západnej vedy a východných filozofií. Naučíte sa základy aj pokročilé schopnosti – určiť metabolický typ človeka, zvládnuť techniky detoxikácie, zostaviť jedálniček pre športovú či redukčnú stravu. Kladieme dôraz aj na alternatívne spôsoby stravovania – vegetariánstvo, ajurvédu, makrobiotiku a princípy tradičnej čínskej medicíny všeobecne.

Poradca pre výživu je kurzom pre výživových poradcov, ktorý je svojím obsahom a cielením vhodný aj pre laickú verejnosť – naučí zdravému stravovaniu vás aj vašu rodinu.

7 dôvodov, prečo sa prihlásiť do on-line kurzu Poradca pre výživu

Komplexný pohľad na problematiku výživy

Detailný záber a 550 študijných hodín – rozsiahlejší kurz podobného zamerania na Slovensku momentálne nie je. Rovnaký priestor u nás majú západná veda aj filozofia východných kultúr.

Študijná metóda „škola hrou“ a spojenie štúdia výživy a varenia

Čo sa naučíte, to si rovno vyskúšate v praxi. V interaktívnej aplikácii ZOF, ktorá je súčasťou kurzu, prevediete teóriu priamo do praxe. Budete zostavovať jedálničky pre konkrétne situácie, k dispozícii máte desiatky vzorových zdravých receptov na inšpiráciu.

Študujete on-line a práve vtedy, keď máte čas

Celé štúdium prebieha on-line, tzn. bez nutnosti dochádzania na prednášky. Študujete v kľude z domu, časový rozsah prispôsobujete svojim možnostiam.

Lektor a vy – sme neustále v kontakte

Súčasťou kurzu je rozsiahla on-line poradňa (vrátane jej histórie za celú dobu existencie kurzu, je teda zdrojom obrovského množstva ďalších informácií ). Lektor kurzu je vám tu po celú dobu štúdia k dispozícii. Ukážka otázok z poradne

Doživotný prístup do klientskej časti

Aj po dokončení kurzu sú vám dostupné všetky absolvované lekcie, interaktívna aplikácia ZOF na zostavovanie jedálničkov i on-line poradňa. Doživotne.

Unikátna metóda výučby

Používame techniku ​​myšlienkových máp = menej učenia, ľahšie zapamätanie.

Nadštandardný servis pre absolventov-výživových poradcov

Razíme zásadu, že absolvent nie je konkurent, ale kolega. Ak s výživovým poradenstvom začínate, pomôžeme vám s prekonávaním najväčších prekážok v podnikaní.

Kurz je vhodný pre odborníkov aj začiatočníkov

  • Časť študentov tvoria profesionálni výživoví poradcovia, ktorí si rozširujú profesijné obzory o celostný pohľad na vec. Kurzom takto prešiel celý rad profesionálov.
  • Kurz je obľúbený aj u „laickej verejnosti“, ľudí, ktorí sa chcú naučiť stravovať zdravšie ako doteraz, alebo sa zaujímajú o alternatívne spôsoby stravovania  – vegetariánstvo, makrobiotiku, ajurvédu, tradičnú čínsku medicínu.
  • Do kurzu sa hlásia aj tí, ktorí vo svojej profesii pracujú s výživou – lekári, fyzioterapeuti, kuchári, tréneri, športovci.

Kdo je typickým studentem kurzu?

Unikátna výučbová aplikácia ZOF

Nová výuková on-line aplikácia ZOF (Zóna Optimálneho Fungovania) slúži ako vynikajúca pomôcka pre praktickú tvorbu jedálničkov v rámci aktuálne preberaných tém v priebehu celého kurzu. Aplikácia umožňuje rýchlou a jednoduchou formou kombinovať jednotlivé potraviny do konkrétnych receptov a následne automaticky vyhodnocovať ich vlastnosti a charakteristiky. Ihneď tak uvidíte, či zostavený jedálniček zodpovedá pravidlám racionálneho stravovania. Z učenia sa stáva skutočná „škola hrou“.

Ako prebieha štúdium

1
Študijné lekcie – V študijnej sekcii sa každý deň zobrazia tri študijné lekcie z oblasti stravovania, zdravia a doplnkov stravy. K týmto je možné sa vracať, nie je podmienkou študovať každý deň.
2
Cvičné testy – Každý deň je k dispozícii cvičný test, ktorý slúži na opakovanie učiva a pripraví vás na súhrnný mesačný test.
3
Tvorba jedálničkov – Na výučbovej aplikácii vytvárate jedálničky k vybraným témam a prevádzate tak naučenú teóriu do praxe.
4
Myšlienkové mapy – Podporujeme netradičné spôsoby štúdia. Jednou z nich sú myšlienkové mapy, ktoré sú skvelou pomôckou na zapamätanie dôležitých informácií a zlepšujú orientáciu v témach.
5
Poradňa – Máte prístup k on-line poradni, v ktorej lektor priebežne odpovedá na všetky otázky týkajúce sa aktuálne preberaných tém. K dispozícii je celá história Poradne, táto slúži ako zdroj ďalšieho študijného materiálu.
6
Seminárna práca – Keďže cieľom štúdia je prevod teórie do praxe, je seminárna práca postavená na tvorbe jedálnička pre konkrétneho človeka. Spoločne so záverečným testom je vyvrcholením celého študijného snaženia. Všetko prebieha na on-line platforme.
7
Certifikát – Po úspešnom absolvovaní študijných lekcií, seminárnej práce aj záverečného testu vám bude certifikát zaslaný poštou.

Ohlasy absolventov

MUDr. Ladislav Horváth

Moji pacienti sa ma ako všeobecného lekára často pýtajú, ako sa správne stravovať. Preto som si preštudovala množstvo kníh a absolvovala niekoľko kurzov, ale stále som sa strácala v záplave rôznych výživových informácií a dezinformácií, výživových štýlov a moderných diét a nevedela som nájsť odpovede na svoje otázky - až kým som nenarazila na pána Mgr. Jelinek a jeho kurzy. Po niekoľkých mesiacoch štúdia sa mi informácie získané v kurzoch začali postupne spájať a teraz dokážem svojim pacientom poradiť oveľa lepšie.Ak si vážite svoje zdravie, premýšľate o tom, čo jete a pijete, a chcete sa zdokonaliť v tejto oblasti, môžem vám osobne odporučiť kurzy Martina Jelínka, najmä kurz Poradca pre výživu. Veľmi sa mi páčila komplexnosť a objektívnosť, s akou pán Jelínek pristupoval k rôznym výživovým smerom - so všetkými kladmi a zápormi. Naučil ma ísť správnym smerom v oblasti výživy. Za to mu veľmi pekne ďakujem!

Bc. Vojtěch Meier

Rozhodol som sa absolvovať kurz Poradca pre výživu a doplnky výživy z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom bolo, že dnešný trh v oblasti výživy a výživového poradenstva je zmätený množstvom niekedy irelevantných informácií a výživoví poradcovia sa rodia ako na bežiacom páse. Z tohto dôvodu som chcel informácie roztriediť a porovnať, aby som mohol pochopiť súvislosti a spojiť si ich. Druhou vecou bolo účelne integrovať moje existujúce služby s mojimi vedomosťami o výžive a zdravom životnom štýle. Kurz absolútne splnil moje očakávania, hoci štúdium bolo dosť náročné. Tento krok bol nakoniec správny. Túto štúdiu odporúčam potenciálnym záujemcom.

Blanka Bartošová

Výžive a doplnkom sa venujem viac ako 7 rokov. Ale stále mám pocit, že mi niečo chýba, aby som sa s touto témou spojil a plne jej porozumel. Dlho som sa venovala štúdiu, pretože mám deti a zatiaľ som nemala čas cestovať. Keď som objavil možnosť študovať výživu online, bolo rozhodnuté. Som veľmi rada, že som si vybrala šesťmesačný kurz, pretože som mala dostatok priestoru na to, aby som absorbovala množstvo informácií a naučila sa s nimi pracovať. Všetko sa krásne prepojilo a začalo mi dávať zmysel a našla som veľa odpovedí na svoje podvedomé otázky, ktoré mi bránili plne sa venovať práci poradkyne. Kurz je pripravený dokonale, intuitívne a prirodzene. Šesť mesiacov v kurze a nasledujúce mesiace v nadväzujúcich kurzoch by som prirovnala k prvému roku života dieťaťa, ktoré sa všetko učí s ľahkosťou, radosťou, robí veľké pokroky a učí sa metódou pokusov a omylov ( to som pociťovala najmä pri tvorbe menu v hre ZOF). Kurz sa mi páčil, pretože to neboli len informácie a tabuľky, ale dôležitosť individuality človeka bolo cítiť vždy na každej hodine. Obdivujem Mgr. Jelinek za jeho prácu, prístup a to, ako rýchlo dokáže reagovať na všetky individuálne otázky prostredníctvom e-mailu. Ďakujem veľmi pekne za všetko a vrelo odporúčam.

Petra Pokorová, DiS.

Som nutričná terapeutka a chcela som sa ďalej sebavzdelávať. Vzhľadom na moje pracovné vyťaženie som privítala dištančnú formu kurzu výživy Mgr. Jelinekovej kurz výživy - kombinácia samoštúdia pomocou myšlienkových máp a osobných stretnutí s lektorom na spoločných seminároch v Prahe. Veľmi dobre a efektívne spracované jednotlivé kapitoly ma doslova a do písmena vtiahli do témy. Cítil som veľký prílev energie a túžbu dozvedieť sa viac a viac informácií. Dnes sa na problematiku výživy ľudí pozriem očami celostnej medicíny. Naučila som sa základy ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny. Už teraz môžem pomôcť ľuďom, ktorí sa v konvenčnej medicíne dostali do slepej uličky. Tento kurz je vo svojej dobe naozaj veľmi jedinečný. Môžem ho len odporučiť.

Ing. Irena Kašpárková, PhD.

Absolvovaním kurzu Poradca pre výživu a suplementáciu som získala množstvo podrobných informácií. Páčilo sa mi najmä to, že problematika bola konečne vysvetlená chemicky, čo v mnohých publikáciách, ktoré som čítal, chýbalo. Nakoniec mi niekto vysvetlil, prečo je to tak. V kurze senajde naozaj každý, odborník aj laik. Vďaka dobre navrhnutým testom a metóde myšlienkových máp som si dokázala zapamätať veľa faktov.Budem pokračovať v práci výživového poradcu v telocvični proženy. Myslím, že som sa rozhodla dobre - tento kurz má ohlas a dúfam, že ho budem dobre propagovať na svojej webovej stránke www.fitiren.cz.

MUDr. Lucie Tomíčková

Vo svete výživy a wellness sa pohybujem už viac ako 10 rokov, a keď som sa ocitla doma s deťmi, zatúžila som opäť si splniť svoj sen - stať sa odborníčkou na výživu. Kurz pána Martina Jelínka "Výživový a doplnkový poradca" je jedinečný z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je možnosť študovať online, čo ako matka malých detí veľmi oceňujem, a druhým dôvodom je holistický pohľad na výživu a zdravie. Je to holistický pohľad na prepojenie výživy nielen s fyzickým telom, ale aj s mysľou a emóciami, ktorý som márne hľadala v iných dostupných kurzoch. Ak máte aktívny prístup k sebe a svojmu zdraviu, určite vám kurz odporúčam. Ak sa vám podarí zaradiť poznatky z kurzu do svojho života, je možné, že už nikdy nebudete potrebovať lekára :) Prajem vám zdravý a šťastný život. P.S. Tretím dôvodom, prečo študovať tento kurz, je osobnosť pána Martina Jelínka. Chcel by som mu veľmi pekne poďakovať a popriať mu v živote veľa krásnych vecí.

Prečítajte si ďalšie ohlasy Naše kurzy študujú záujemcovia z celého sveta

Študujte aj na splátky

Kurz teraz máte možnosť uhradiť v dvoch splátkach bez navýšenia:

  • prvá splátka pred začatím štúdia 230 EUR
  • druhá splátka po dvoch mesiacoch štúdia 175 EUR

Lektor kurzu
Martin Jelínek

Výživový poradca, autor siedmich úspešných kníh. Zakladateľ vzdelávacej spoločnosti ATAC organizujúcej kurzy, ktoré spájajú múdra východných filozofií s poznatkami modernej vedy. Jeho cieľom je odovzdávať celostné poznanie v oblasti výživy a zdravia všetkým skupinám populácie. Vedie kurzy výživového poradenstva, podieľal sa na programe Českej televízie Pod pokličkou, je autorom výukového systému ZOF.

Viete, že...

…náš kurz Poradca pre výživu a suplementáciu je určený nielen pre profesionálov, ale aj pre každého, kto má záujem si rozšíriť obzory poznania v oblasti zdravej výživy?

…filozofiou tohto kurzu je naučiť študentov vnímať stravu komplexným (holistickým) spôsobom. Teda takým, pri ktorom zlučujeme poznatky západnej vedy a východných filozofií?

…súčasťou tohto kurzu je aj komplexná výučba tzv. alternatívnych smerov vo výžive, teda vegetariánstva, makrobiotiky, ájurvédy i tradičnej čínskej medicíny?

…najmladším účastníkom tohto kurzu bolo 15 rokov, najstarším 75 rokov?

…štúdiom tohto kurzu si dopĺňajú vzdelanie v oblasti výživy aj lekári, farmaceuti či študenti odboru nutričnej terapie?

Často sa pýtate

Najčastejšie otázky súvisiace s kurzom.

Učebná osnova kurzu

Prejdite si kompletnú učebnú osnovu kurzu.

Certifikát

Každý absolvent kurzu dostane certifikát.

Vložte svoj e-mail a my Vás upozorníme na konanie ďalšieho turnusu tohto kurzu:

Cena vrátane DPH:

405 €

Alebo na dve splátky: 230 EUR a 175 EUR

Termín začatia:

6. februára 2023 Viac

Typ:On-line kurz
Rozsah kurzu:6 mesiacov

V cene získate:

1 / 550 študijných hodín pod priamym vedením Martina Jelínka.

2 / Certifikát o absolvovaní kurzu a zložení skúšky.

3 / Prístup k aplikácii ZOF.

4 / Priebežné písomné testy.

5 / Záverečný test s obhajobou seminárnej práce (on-line formou).

6 / Prístup do Poradne pre študentov.

Prečo zvoliť kurz Martina Jelínka?

  • Komplexný pohľad na problematiku výživy - rovnaký priestor u nás majú západná veda aj princípy východných filozofií.
  • Alternatívne stravovanie - do hĺbky prejdeme vegetariánstvo, vegánstvo, makrobiotiku a základy ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny.
  • Certifikátom výučba nekončí - pre absolventov máme pripravenú ponuku ďalších kurzov za zvýhodnenú cenu.
  • Pomôžeme vám sa presadiť - razíme zásadu, že absolvent nie je konkurent, ale kolega.
  • Unikátna metóda výučby - používame unikátnu výučbovú hru ZOF a techniku myšlienkových máp = menej učenia, jednoduchšie zapamätanie.

Prihláška do kurzu:

Poradca pre výživu a suplementáciu - on-line

       Počet účastníkov:       

Cena vr. DPH: 405 €