AKCIA:Študujte teraz aj na splátky

Poradca pre výživu. Naučte sa pomôcť stravou sebe i druhým

Filozofiou Poradca pre výživu je naučiť vás vnímať stravu komplexným (holistickým) spôsobom. Teda takým, pri ktorom zlučujeme poznatky západnej vedy a východných filozofií. Naučíte sa základy aj pokročilé schopnosti – určiť metabolický typ človeka, zvládnuť techniky detoxikácie, zostaviť jedálniček pre športovcov či zaújemcov o redukciu hmotnosti. Kladieme dôraz aj na alternatívne spôsoby stravovania – vegetariánstvo, ajurvédu, makrobiotiku a princípy tradičnej čínskej medicíny všeobecne.

Poradca pre výživu je kurzom pre výživových poradcov, svojím obsahom a cielením je vhodný aj pre laickú verejnosť – naučí zdravému stravovaniu vás aj vašu rodinu. Prednášame v Bratislave.

7 dôvodov, prečo sa prihlásiť do dištančného kurzu Poradca pre výživu

Komplexný pohľad na problematiku výživy

Rovnaký priestor u nás majú západná veda aj filozofia východných kultúr.

Alternatívne stravovanie

Do hĺbky prejdeme vegetariánstvo, vegánstvo, makrobiotiku a základy ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny.

Dištančná forma štúdia

V priebehu štúdia sa 3x stretneme na spoločných školeniach, inak študujete on-line. Ušetríte čas.

Priama komunikácia s lektorom prostredníctvom on-line poradne

Lektor kurzu odpovedá na otázky študentov prostredníctvom rozsiahlej on-line poradne (viac ako 4000 zodpovedaných otázok, ktoré má každý študent k dispozícii ako študijný materiál). Ukážka otázok z poradne

Unikátna metóda výučby

Používame techniku ​​myšlienkových máp = menej učenia, ľahšie zapamätanie.

Certifikátom výučba nekončí

Pre absolventov máme pripravené pravidelné školenia a ponuku ďalších kurzov za zvýhodnenú cenu.

Nadštandardný servis pre absolventov - výživových poradcov

Razíme zásadu, že absolvent nie je konkurent, ale kolega. Pokiaľ s výživovým poradenstvom začínate, pomôžeme vám s prekonávaním najväčších prekážok v podnikaní.

Kurz je vhodný pre odborníkov aj začiatočníkov

 • Študujú ho lekári, fyzioterapeuti, pracovníci v stravovaní, špecialisti na poruchy príjmu potravy.
 • Tí, ktorí sa chcú venovať výživovému poradenstvu na živnostenský list.
 • Výživoví poradcovia, ktorí hľadajú nové cesty, ako si rozšíriť profesijné obzory.
 • Laici, ktorí sa chcú naučiť stravovať zdravšie ako doteraz.
 • Záujemcovia o alternatívne spôsoby stravovania – vegetariánstvo, makrobiotiku, ajurvédu.

Kdo je typickým studentem kurzu?

Unikátna výuková aplikácia ZOF

Nová výuková on-line aplikácia ZOF (Zóna Optimálneho Fungovania) slúži ako vynikajúca pomôcka pre praktickú tvorbu jedálničkov v rámci aktuálne preberaných tém v priebehu celého kurzu. Hra umožňuje rýchlou a jednoduchou formou kombinovať jednotlivé potraviny do konkrétnych receptov a následne automaticky vyhodnocovať ich vlastnosti a charakteristiky. Ihneď tak uvidíte, či zostavený jedálniček zodpovedá pravidlám racionálneho stravovania. Z učenia sa stáva skutočná „škola hrou“.

Ako prebieha štúdium

1
Študijné lekcie – V študijnej sekcii sa každý deň zobrazia tri študijné lekcie z oblasti stravovania, zdravia a doplnkov stravy. K týmto je možné sa vracať, nie je podmienkou študovať každý deň.
2
Cvičné testy – Každý deň je k dispozícii cvičný test, ktorý slúži na opakovanie učiva a pripraví vás na súhrnný mesačný test.
3
Tvorba jedálničkov – Na výučbovej aplikácii vytvárate jedálničky k vybraným témam a prevádzate tak naučenú teóriu do praxe.
4
Myšlienkové mapy – Podporujeme netradičné spôsoby štúdia. Jednou z nich sú myšlienkové mapy, ktoré sú skvelou pomôckou na zapamätanie dôležitých informácií a zlepšujú orientáciu v témach.
5
Poradňa – Máte prístup k on-line poradni, v ktorej lektor priebežne odpovedá na všetky otázky týkajúce sa aktuálne preberaných tém. K dispozícii je celá história Poradne, táto slúži ako zdroj ďalšieho študijného materiálu.
6
Prednášky – Každý druhý mesiac prebehne štvorhodinové školenie, na ktorom prehĺbime a rozšírime aktuálne preberané témy.
7
Seminárne práce – Keďže cieľom štúdia je prevod teórie do praxe, je seminárna práca postavená na tvorbe jedálnička pre konkrétneho človeka. Spoločne so záverečným testom je vyvrcholením celého študijného snaženia. Všetko prebieha na on-line platforme.
8
Certifikát – Po úspešnom absolvovaní študijných lekcií, seminárnej práce i záverečného testu vám s radosťou odovzdáme certifikát.

Ohlasy absolventov

Blanka Bartošová

Výžive a doplnkom sa venujem viac ako 7 rokov. Ale stále mám pocit, že mi niečo chýba, aby som sa s touto témou spojil a plne jej porozumel. Dlho som sa venovala štúdiu, pretože mám deti a zatiaľ som nemala čas cestovať. Keď som objavil možnosť študovať výživu online, bolo rozhodnuté. Som veľmi rada, že som si vybrala šesťmesačný kurz, pretože som mala dostatok priestoru na to, aby som absorbovala množstvo informácií a naučila sa s nimi pracovať. Všetko sa krásne prepojilo a začalo mi dávať zmysel a našla som veľa odpovedí na svoje podvedomé otázky, ktoré mi bránili plne sa venovať práci poradkyne. Kurz je pripravený dokonale, intuitívne a prirodzene. Šesť mesiacov v kurze a nasledujúce mesiace v nadväzujúcich kurzoch by som prirovnala k prvému roku života dieťaťa, ktoré sa všetko učí s ľahkosťou, radosťou, robí veľké pokroky a učí sa metódou pokusov a omylov ( to som pociťovala najmä pri tvorbe menu v hre ZOF). Kurz sa mi páčil, pretože to neboli len informácie a tabuľky, ale dôležitosť individuality človeka bolo cítiť vždy na každej hodine. Obdivujem Mgr. Jelinek za jeho prácu, prístup a to, ako rýchlo dokáže reagovať na všetky individuálne otázky prostredníctvom e-mailu. Ďakujem veľmi pekne za všetko a vrelo odporúčam.

PharmDr. Lenka Svobodová

Kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy bol skvelým doplnkom do mozaiky vedomostí, ktoré som získala za viac ako 20 rokov môjho poradenstva v oblasti zdravia. Kontext, ktorý bol počas kurzu prezentovaný tak, aby ho každý pochopil, mi pomohol v mojej poradenskej práci. Rôzne pohľady na človeka ako jednotlivca (ajurvéda, čínska medicína, krvné skupiny) neboli pre mňa úplne nové, ale veľké pozitívum vidím v ich výbornom komentári Mgr. Jelinek. Absolvovanie kurzu mi pomohlo uvedomiť si všetky súvislosti a inšpirovalo ma k ďalším zmenám v mojom životnom štýle. Vzhľadom na moje pracovné vyťaženie a veľkú rodinu mi veľmi vyhovovalo on-line štúdium z domu. Priebežne budem určite pokračovať v ďalších čiastkových kurzoch, teším sa na ne a odporúčam ich každému, kto chce urobiť niečo pre svoje zdravie.

Ing. Irena Lakosilová

Výživou a jej súvislosťami s chorobami sa zaoberám už viac ako 15 rokov a posledných 10 rokov sa môj koníček stal mojou profesiou. V súčasnosti naša spoločnosť dodáva potraviny do viac ako 20 materských škôl v Brne, mnohých predajní zdravej výživy, firiem a súkromných osôb. Ľudia, ktorým záleží na tom, čo konzumujú. Môžem povedať, že Mgr. Jelínek svojou erudíciou a úžasnou šírkou vedomostí v oblasti výživy splnil moje očakávania v oblasti holistického pohľadu na výživu naozaj bezchybne. Rozšírila som svoje doterajšie know-how v oblasti výživy, redukcie hmotnosti, prírodných doplnkov a tvorby špecifických diét. Kurz môžem vrelo odporučiť. Myslím si, že jeho komplexnosť nemá v Českej republike obdobu.

Ing. Irena Kašpárková, PhD.

Absolvovaním kurzu Poradca pre výživu a suplementáciu som získala množstvo podrobných informácií. Páčilo sa mi najmä to, že problematika bola konečne vysvetlená chemicky, čo v mnohých publikáciách, ktoré som čítal, chýbalo. Nakoniec mi niekto vysvetlil, prečo je to tak. V kurze senajde naozaj každý, odborník aj laik. Vďaka dobre navrhnutým testom a metóde myšlienkových máp som si dokázala zapamätať veľa faktov.Budem pokračovať v práci výživového poradcu v telocvični proženy. Myslím, že som sa rozhodla dobre - tento kurz má ohlas a dúfam, že ho budem dobre propagovať na svojej webovej stránke www.fitiren.cz.

Bc. Vojtěch Meier

Rozhodol som sa absolvovať kurz Poradca pre výživu a doplnky výživy z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom bolo, že dnešný trh v oblasti výživy a výživového poradenstva je zmätený množstvom niekedy irelevantných informácií a výživoví poradcovia sa rodia ako na bežiacom páse. Z tohto dôvodu som chcel informácie roztriediť a porovnať, aby som mohol pochopiť súvislosti a spojiť si ich. Druhou vecou bolo účelne integrovať moje existujúce služby s mojimi vedomosťami o výžive a zdravom životnom štýle. Kurz absolútne splnil moje očakávania, hoci štúdium bolo dosť náročné. Tento krok bol nakoniec správny. Túto štúdiu odporúčam potenciálnym záujemcom.

MUDr. Lucie Tomíčková

Vo svete výživy a wellness sa pohybujem už viac ako 10 rokov, a keď som sa ocitla doma s deťmi, zatúžila som opäť si splniť svoj sen - stať sa odborníčkou na výživu. Kurz pána Martina Jelínka "Výživový a doplnkový poradca" je jedinečný z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je možnosť študovať online, čo ako matka malých detí veľmi oceňujem, a druhým dôvodom je holistický pohľad na výživu a zdravie. Je to holistický pohľad na prepojenie výživy nielen s fyzickým telom, ale aj s mysľou a emóciami, ktorý som márne hľadala v iných dostupných kurzoch. Ak máte aktívny prístup k sebe a svojmu zdraviu, určite vám kurz odporúčam. Ak sa vám podarí zaradiť poznatky z kurzu do svojho života, je možné, že už nikdy nebudete potrebovať lekára :) Prajem vám zdravý a šťastný život. P.S. Tretím dôvodom, prečo študovať tento kurz, je osobnosť pána Martina Jelínka. Chcel by som mu veľmi pekne poďakovať a popriať mu v živote veľa krásnych vecí.

Prečítajte si ďalšie ohlasy Naše kurzy študujú záujemcovia z celého sveta

Miesto konania

Adresa konania teoretickej i praktickej výučby:

Bratislava - pripravujeme.

Študujte aj na splátky

Kurz teraz máte možnosť uhradiť v dvoch splátkach bez navýšenia:

 • prvá splátka pred začatím štúdia 316 EUR
 • druhá splátka po dvoch mesiacoch štúdia 270 EUR

Lektor kurzu
Martin Jelínek

Výživový poradca, autor siedmich úspešných kníh. Zakladateľ vzdelávacej spoločnosti ATAC organizujúcej kurzy, ktoré spájajú múdra východných filozofií s poznatkami modernej vedy. Jeho cieľom je odovzdávať celostné poznanie v oblasti výživy a zdravia všetkým skupinám populácie. Vedie kurzy výživového poradenstva, podieľal sa na programe Českej televízie Pod pokličkou, je autorom výukového systému ZOF.

Viete, že...

…náš kurz Poradca pre výživu a suplementáciu je určený nielen pre profesionálov, ale aj pre každého, kto má záujem si rozšíriť obzory poznania v oblasti zdravej výživy?

…filozofiou tohto kurzu je naučiť študentov vnímať stravu komplexným (holistickým) spôsobom. Teda takým, pri ktorom zlučujeme poznatky západnej vedy a východných filozofií?

…súčasťou tohto kurzu je aj komplexná výučba tzv. alternatívnych smerov vo výžive, teda vegetariánstva, makrobiotiky, ájurvédy i tradičnej čínskej medicíny?

…najmladším účastníkom tohto kurzu bolo 15 rokov, najstarším 75 rokov?

…štúdiom tohto kurzu si dopĺňajú vzdelanie v oblasti výživy aj lekári, farmaceuti či študenti odboru nutričnej terapie?

Často sa pýtate

Najčastejšie otázky súvisiace s kurzom.

Učebná osnova kurzu

Prejdite kompletnú učebnú osnovu kurzu.

Certifikát

Každý absolvent kurzu dostane certifikát.

Vložte svoj e-mail a my Vás upozorníme na konanie ďalšieho turnusu tohto kurzu:

Cena vrátane DPH:

586 €

Alebo na dve splátky: 316 EUR a 270 EUR

Termín začatia:

Typ:Dištančný kurz
Rozsah kurzu:6 mesiacov

V cene získate:

1 / 566 študijných hodín pod priamym vedením Martina Jelínka.

2 / Certifikát o absolvovaní kurzu a zložení skúšky.

3 / Prístup k výučbovej aplikácii ZOF.

4 / Živé prednášky a priebežné cvičné testy.

5 / Záverečný test s obhajobou seminárnej práce.

6 / Prístup do Poradne pre študentov.

Prečo zvoliť kurz Martina Jelínka?

 • Komplexný pohľad na problematiku výživy - rovnaký priestor u nás majú západná veda aj princípy východných filozofií.
 • Alternatívne stravovanie - do hĺbky prejdeme vegetariánstvo, vegánstvo, makrobiotiku, základy ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny.
 • Certifikátom výučba nekončí - pre absolventov máme pripravené pravidelné školenia a ponuku ďalších kurzov za zvýhodnenú cenu.
 • Pomôžeme vám sa presadiť - razíme zásadu, že absolvent nie je konkurent, ale kolega.
 • Unikátna metóda výučby - používame techniku ​​myšlienkových máp = menej učenia, ľahšie zapamätanie.

Prihláška do kurzu:

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

       Počet účastníkov:       

Cena vr. DPH: 586 €

Pripravujeme.