AKCIA:Študujte teraz aj na splátky

Poradca pre výživu. Naučte sa pomôcť stravou sebe i druhým

Filozofiou Poradca pre výživu je naučiť vás vnímať stravu komplexným (holistickým) spôsobom. Teda takým, pri ktorom zlučujeme poznatky západnej vedy a východných filozofií. Naučíte sa základy aj pokročilé schopnosti – určiť metabolický typ človeka, zvládnuť techniky detoxikácie, zostaviť jedálniček pre športovcov či zaújemcov o redukciu hmotnosti. Kladieme dôraz aj na alternatívne spôsoby stravovania – vegetariánstvo, ajurvédu, makrobiotiku a princípy tradičnej čínskej medicíny všeobecne.

Poradca pre výživu je kurzom pre výživových poradcov, svojím obsahom a cielením je vhodný aj pre laickú verejnosť – naučí zdravému stravovaniu vás aj vašu rodinu. Prednášame v Bratislave.

7 dôvodov, prečo sa prihlásiť do dištančného kurzu Poradca pre výživu

Komplexný pohľad na problematiku výživy

Rovnaký priestor u nás majú západná veda aj filozofia východných kultúr.

Alternatívne stravovanie

Do hĺbky prejdeme vegetariánstvo, vegánstvo, makrobiotiku a základy ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny.

Dištančná forma štúdia

V priebehu štúdia sa 3x stretneme na spoločných školeniach, inak študujete on-line. Ušetríte čas.

Priama komunikácia s lektorom prostredníctvom on-line poradne

Lektor kurzu odpovedá na otázky študentov prostredníctvom rozsiahlej on-line poradne (viac ako 4000 zodpovedaných otázok, ktoré má každý študent k dispozícii ako študijný materiál). Ukážka otázok z poradne

Unikátna metóda výučby

Používame techniku ​​myšlienkových máp = menej učenia, ľahšie zapamätanie.

Certifikátom výučba nekončí

Pre absolventov máme pripravené pravidelné školenia a ponuku ďalších kurzov za zvýhodnenú cenu.

Nadštandardný servis pre absolventov - výživových poradcov

Razíme zásadu, že absolvent nie je konkurent, ale kolega. Pokiaľ s výživovým poradenstvom začínate, pomôžeme vám s prekonávaním najväčších prekážok v podnikaní.

Kurz je vhodný pre odborníkov aj začiatočníkov

 • Študujú ho lekári, fyzioterapeuti, pracovníci v stravovaní, špecialisti na poruchy príjmu potravy.
 • Tí, ktorí sa chcú venovať výživovému poradenstvu na živnostenský list.
 • Výživoví poradcovia, ktorí hľadajú nové cesty, ako si rozšíriť profesijné obzory.
 • Laici, ktorí sa chcú naučiť stravovať zdravšie ako doteraz.
 • Záujemcovia o alternatívne spôsoby stravovania – vegetariánstvo, makrobiotiku, ajurvédu.

Kdo je typickým studentem kurzu?

Unikátna výuková aplikácia ZOF

Nová výuková on-line aplikácia ZOF (Zóna Optimálneho Fungovania) slúži ako vynikajúca pomôcka pre praktickú tvorbu jedálničkov v rámci aktuálne preberaných tém v priebehu celého kurzu. Hra umožňuje rýchlou a jednoduchou formou kombinovať jednotlivé potraviny do konkrétnych receptov a následne automaticky vyhodnocovať ich vlastnosti a charakteristiky. Ihneď tak uvidíte, či zostavený jedálniček zodpovedá pravidlám racionálneho stravovania. Z učenia sa stáva skutočná „škola hrou“.

Ako prebieha štúdium

1
Študijné lekcie – V študijnej sekcii sa každý deň zobrazia tri študijné lekcie z oblasti stravovania, zdravia a doplnkov stravy. K týmto je možné sa vracať, nie je podmienkou študovať každý deň.
2
Cvičné testy – Každý deň je k dispozícii cvičný test, ktorý slúži na opakovanie učiva a pripraví vás na súhrnný mesačný test.
3
Tvorba jedálničkov – Na výučbovej aplikácii vytvárate jedálničky k vybraným témam a prevádzate tak naučenú teóriu do praxe.
4
Myšlienkové mapy – Podporujeme netradičné spôsoby štúdia. Jednou z nich sú myšlienkové mapy, ktoré sú skvelou pomôckou na zapamätanie dôležitých informácií a zlepšujú orientáciu v témach.
5
Poradňa – Máte prístup k on-line poradni, v ktorej lektor priebežne odpovedá na všetky otázky týkajúce sa aktuálne preberaných tém. K dispozícii je celá história Poradne, táto slúži ako zdroj ďalšieho študijného materiálu.
6
Prednášky – Každý druhý mesiac prebehne štvorhodinové školenie, na ktorom prehĺbime a rozšírime aktuálne preberané témy.
7
Seminárne práce – Keďže cieľom štúdia je prevod teórie do praxe, je seminárna práca postavená na tvorbe jedálnička pre konkrétneho človeka. Spoločne so záverečným testom je vyvrcholením celého študijného snaženia. Všetko prebieha na on-line platforme.
8
Certifikát – Po úspešnom absolvovaní študijných lekcií, seminárnej práce i záverečného testu vám s radosťou odovzdáme certifikát.

Ohlasy absolventov

Mgr. Taťána Rovnerová

Kurz Nutrition and Supplementation Advisor ma absolútne nadchol svojím veľmi širokým záberom tém súvisiacich s výživou ľudí. Ako jediný kurz svojho druhu na našom trhu ponúka holistický pohľad na tému výživy, ktorý zahŕňa nielen hlavné koncepty západnej medicíny, ale dopĺňa ich o prístup tradičnej čínskej medicíny a ajurvédy. Mozaiku poznatkov veľmi vhodne dopĺňajú základné informácie z oblasti homeopatie, prírodnej medicíny, jednotlivých výživových trendov či špecifík výživy pri rôznych chronických ochoreniach. Pozitívne ma prekvapila starostlivo prepracovaná forma, akou bol online kurz vedený. A čerešničkou na torte bol absolútne skvelý osobný prístup lektorky kurzu Mgr. Martin Jelínek.

MUDr. Ladislav Horváth

Moji pacienti sa ma ako všeobecného lekára často pýtajú, ako sa správne stravovať. Preto som si preštudovala množstvo kníh a absolvovala niekoľko kurzov, ale stále som sa strácala v záplave rôznych výživových informácií a dezinformácií, výživových štýlov a moderných diét a nevedela som nájsť odpovede na svoje otázky - až kým som nenarazila na pána Mgr. Jelinek a jeho kurzy. Po niekoľkých mesiacoch štúdia sa mi informácie získané v kurzoch začali postupne spájať a teraz dokážem svojim pacientom poradiť oveľa lepšie.Ak si vážite svoje zdravie, premýšľate o tom, čo jete a pijete, a chcete sa zdokonaliť v tejto oblasti, môžem vám osobne odporučiť kurzy Martina Jelínka, najmä kurz Poradca pre výživu. Veľmi sa mi páčila komplexnosť a objektívnosť, s akou pán Jelínek pristupoval k rôznym výživovým smerom - so všetkými kladmi a zápormi. Naučil ma ísť správnym smerom v oblasti výživy. Za to mu veľmi pekne ďakujem!

Petra Pokorová, DiS.

Som nutričná terapeutka a chcela som sa ďalej sebavzdelávať. Vzhľadom na moje pracovné vyťaženie som privítala dištančnú formu kurzu výživy Mgr. Jelinekovej kurz výživy - kombinácia samoštúdia pomocou myšlienkových máp a osobných stretnutí s lektorom na spoločných seminároch v Prahe. Veľmi dobre a efektívne spracované jednotlivé kapitoly ma doslova a do písmena vtiahli do témy. Cítil som veľký prílev energie a túžbu dozvedieť sa viac a viac informácií. Dnes sa na problematiku výživy ľudí pozriem očami celostnej medicíny. Naučila som sa základy ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny. Už teraz môžem pomôcť ľuďom, ktorí sa v konvenčnej medicíne dostali do slepej uličky. Tento kurz je vo svojej dobe naozaj veľmi jedinečný. Môžem ho len odporučiť.

Radovan Líška

Na začiatku som sa rozhodovala medzi viacerými kurzami výživového poradcu.Hneď na prvom stretnutí s Mgr. Martin Jelínek, som bol presvedčený, že som sa rozhodol správne. Pán Jelínek ponúka komplexný pohľad na výživu. Páči sa mi, že sa na všetky veci pozerá z nadhľadu a dokáže zhrnúť všetky výhody a nevýhody danej oblasti. Tento kurz bol veľmi obohacujúci a poskytol mi nový pohľad na oblasť výživy. Zároveň mi to dalo príležitosť venovať sa kariére v oblasti výživového poradenstva.

Hana Bourková

V deň, keď som objavil kurz Mgr. Martina Jelínka na internete, bude patriť k tým šťastným. Hľadal som komplexný kurz o výžive a môžem povedať, že som sa nemýlil. Kurz predčil moje očakávania - perfektne prepracovaný systém výučby, úžasná výhoda online štúdia, skvelý prístup Mgr. Jelinek. Kurzy ATAC môžem všetkým vrelo odporučiť.

Jakub Přibyl

Keď som sa na začiatku svojej kariéry odborníka na výživu rozhodovala, ktorý kurz si vybrať z množstva "obchodu s výživou" (aby som neskončila len s "papierom", ale získala niečo navyše v podobe kvalitných informácií), dostala som odporúčanie na kurzy Atac. Keďže som analytický človek, od začiatku som videl v Atacu jednu veľkú nevýhodu v podobe toho, že celý kurz vedie len jeden učiteľ, na rozdiel od iných vzdelávacích spoločností. Veľmi rýchlo som zistil, že je to veľká výhoda, pretože lektorom je Martin Jelínek. Podľa môjho názoru je to jeden z najkomplexnejších odborníkov na výživu v našej krajine a dovolím si tvrdiť, že dosť možno najlepší tréner a učiteľ vôbec. Vážim si ho za jeho obrovský odborný prehľad a som mu vďačný za možnosť ďalej sa vzdelávať.

Prečítajte si ďalšie ohlasy Naše kurzy študujú záujemcovia z celého sveta

Miesto konania

Adresa konania teoretickej i praktickej výučby:

Bratislava - pripravujeme.

Študujte aj na splátky

Kurz teraz máte možnosť uhradiť v dvoch splátkach bez navýšenia:

 • prvá splátka pred začatím štúdia 316 EUR
 • druhá splátka po dvoch mesiacoch štúdia 270 EUR

Lektor kurzu
Martin Jelínek

Výživový poradca, autor siedmich úspešných kníh. Zakladateľ vzdelávacej spoločnosti ATAC organizujúcej kurzy, ktoré spájajú múdra východných filozofií s poznatkami modernej vedy. Jeho cieľom je odovzdávať celostné poznanie v oblasti výživy a zdravia všetkým skupinám populácie. Vedie kurzy výživového poradenstva, podieľal sa na programe Českej televízie Pod pokličkou, je autorom výukového systému ZOF.

Viete, že...

…náš kurz Poradca pre výživu a suplementáciu je určený nielen pre profesionálov, ale aj pre každého, kto má záujem si rozšíriť obzory poznania v oblasti zdravej výživy?

…filozofiou tohto kurzu je naučiť študentov vnímať stravu komplexným (holistickým) spôsobom. Teda takým, pri ktorom zlučujeme poznatky západnej vedy a východných filozofií?

…súčasťou tohto kurzu je aj komplexná výučba tzv. alternatívnych smerov vo výžive, teda vegetariánstva, makrobiotiky, ájurvédy i tradičnej čínskej medicíny?

…najmladším účastníkom tohto kurzu bolo 15 rokov, najstarším 75 rokov?

…štúdiom tohto kurzu si dopĺňajú vzdelanie v oblasti výživy aj lekári, farmaceuti či študenti odboru nutričnej terapie?

Často sa pýtate

Najčastejšie otázky súvisiace s kurzom.

Učebná osnova kurzu

Prejdite kompletnú učebnú osnovu kurzu.

Certifikát

Každý absolvent kurzu dostane certifikát.

Vložte svoj e-mail a my Vás upozorníme na konanie ďalšieho turnusu tohto kurzu:

Cena vrátane DPH:

586 €

Alebo na dve splátky: 316 EUR a 270 EUR

Termín začatia:

Typ:Dištančný kurz
Rozsah kurzu:6 mesiacov

V cene získate:

1 / 566 študijných hodín pod priamym vedením Martina Jelínka.

2 / Certifikát o absolvovaní kurzu a zložení skúšky.

3 / Prístup k výučbovej aplikácii ZOF.

4 / Živé prednášky a priebežné cvičné testy.

5 / Záverečný test s obhajobou seminárnej práce.

6 / Prístup do Poradne pre študentov.

Prečo zvoliť kurz Martina Jelínka?

 • Komplexný pohľad na problematiku výživy - rovnaký priestor u nás majú západná veda aj princípy východných filozofií.
 • Alternatívne stravovanie - do hĺbky prejdeme vegetariánstvo, vegánstvo, makrobiotiku, základy ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny.
 • Certifikátom výučba nekončí - pre absolventov máme pripravené pravidelné školenia a ponuku ďalších kurzov za zvýhodnenú cenu.
 • Pomôžeme vám sa presadiť - razíme zásadu, že absolvent nie je konkurent, ale kolega.
 • Unikátna metóda výučby - používame techniku ​​myšlienkových máp = menej učenia, ľahšie zapamätanie.

Prihláška do kurzu:

Vyplňujte všetky údaje s diakritikou. Údaje slúžia na vystavenie faktúry a certifikátu (ak je súčasťou kurzu).
V prípade otázok si prejdite sekciu najčastejšie dotazy, alebo nás kontaktujte.

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

       Počet účastníkov:       

Cena vr. DPH: 586 €

Pripravujeme.