AKCIA:Študujte teraz aj na splátky

Poradca pre výživu. Naučte sa pomôcť stravou sebe i druhým

Filozofiou Poradca pre výživu je naučiť vás vnímať stravu komplexným (holistickým) spôsobom. Teda takým, pri ktorom zlučujeme poznatky západnej vedy a východných filozofií. Naučíte sa základy aj pokročilé schopnosti – určiť metabolický typ človeka, zvládnuť techniky detoxikácie, zostaviť jedálniček pre športovcov či zaújemcov o redukciu hmotnosti. Kladieme dôraz aj na alternatívne spôsoby stravovania – vegetariánstvo, ajurvédu, makrobiotiku a princípy tradičnej čínskej medicíny všeobecne.

Poradca pre výživu je kurzom pre výživových poradcov, svojím obsahom a cielením je vhodný aj pre laickú verejnosť – naučí zdravému stravovaniu vás aj vašu rodinu. Prednášame v Bratislave.

7 dôvodov, prečo sa prihlásiť do dištančného kurzu Poradca pre výživu

Komplexný pohľad na problematiku výživy

Rovnaký priestor u nás majú západná veda aj filozofia východných kultúr.

Alternatívne stravovanie

Do hĺbky prejdeme vegetariánstvo, vegánstvo, makrobiotiku a základy ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny.

Dištančná forma štúdia

V priebehu štúdia sa 3x stretneme na spoločných školeniach, inak študujete on-line. Ušetríte čas.

Priama komunikácia s lektorom prostredníctvom on-line poradne

Lektor kurzu odpovedá na otázky študentov prostredníctvom rozsiahlej on-line poradne (viac ako 4000 zodpovedaných otázok, ktoré má každý študent k dispozícii ako študijný materiál). Ukážka otázok z poradne

Unikátna metóda výučby

Používame techniku ​​myšlienkových máp = menej učenia, ľahšie zapamätanie.

Certifikátom výučba nekončí

Pre absolventov máme pripravené pravidelné školenia a ponuku ďalších kurzov za zvýhodnenú cenu.

Nadštandardný servis pre absolventov - výživových poradcov

Razíme zásadu, že absolvent nie je konkurent, ale kolega. Pokiaľ s výživovým poradenstvom začínate, pomôžeme vám s prekonávaním najväčších prekážok v podnikaní.

Kurz je vhodný pre odborníkov aj začiatočníkov

 • Študujú ho lekári, fyzioterapeuti, pracovníci v stravovaní, špecialisti na poruchy príjmu potravy.
 • Tí, ktorí sa chcú venovať výživovému poradenstvu na živnostenský list.
 • Výživoví poradcovia, ktorí hľadajú nové cesty, ako si rozšíriť profesijné obzory.
 • Laici, ktorí sa chcú naučiť stravovať zdravšie ako doteraz.
 • Záujemcovia o alternatívne spôsoby stravovania – vegetariánstvo, makrobiotiku, ajurvédu.

Kdo je typickým studentem kurzu?

Unikátna výuková aplikácia ZOF

Nová výuková on-line aplikácia ZOF (Zóna Optimálneho Fungovania) slúži ako vynikajúca pomôcka pre praktickú tvorbu jedálničkov v rámci aktuálne preberaných tém v priebehu celého kurzu. Hra umožňuje rýchlou a jednoduchou formou kombinovať jednotlivé potraviny do konkrétnych receptov a následne automaticky vyhodnocovať ich vlastnosti a charakteristiky. Ihneď tak uvidíte, či zostavený jedálniček zodpovedá pravidlám racionálneho stravovania. Z učenia sa stáva skutočná „škola hrou“.

Ako prebieha štúdium

1
Študijné lekcie – V študijnej sekcii sa každý deň zobrazia tri študijné lekcie z oblasti stravovania, zdravia a doplnkov stravy. K týmto je možné sa vracať, nie je podmienkou študovať každý deň.
2
Cvičné testy – Každý deň je k dispozícii cvičný test, ktorý slúži na opakovanie učiva a pripraví vás na súhrnný mesačný test.
3
Tvorba jedálničkov – Na výučbovej aplikácii vytvárate jedálničky k vybraným témam a prevádzate tak naučenú teóriu do praxe.
4
Myšlienkové mapy – Podporujeme netradičné spôsoby štúdia. Jednou z nich sú myšlienkové mapy, ktoré sú skvelou pomôckou na zapamätanie dôležitých informácií a zlepšujú orientáciu v témach.
5
Poradňa – Máte prístup k on-line poradni, v ktorej lektor priebežne odpovedá na všetky otázky týkajúce sa aktuálne preberaných tém. K dispozícii je celá história Poradne, táto slúži ako zdroj ďalšieho študijného materiálu.
6
Prednášky – Každý druhý mesiac prebehne štvorhodinové školenie, na ktorom prehĺbime a rozšírime aktuálne preberané témy.
7
Seminárne práce – Keďže cieľom štúdia je prevod teórie do praxe, je seminárna práca postavená na tvorbe jedálnička pre konkrétneho človeka. Spoločne so záverečným testom je vyvrcholením celého študijného snaženia. Všetko prebieha na on-line platforme.
8
Certifikát – Po úspešnom absolvovaní študijných lekcií, seminárnej práce i záverečného testu vám s radosťou odovzdáme certifikát.

Ohlasy absolventov

PharmDr. Lenka Svobodová

Kurz Poradca pre výživu a doplnky stravy bol skvelým doplnkom do mozaiky vedomostí, ktoré som získala za viac ako 20 rokov môjho poradenstva v oblasti zdravia. Kontext, ktorý bol počas kurzu prezentovaný tak, aby ho každý pochopil, mi pomohol v mojej poradenskej práci. Rôzne pohľady na človeka ako jednotlivca (ajurvéda, čínska medicína, krvné skupiny) neboli pre mňa úplne nové, ale veľké pozitívum vidím v ich výbornom komentári Mgr. Jelinek. Absolvovanie kurzu mi pomohlo uvedomiť si všetky súvislosti a inšpirovalo ma k ďalším zmenám v mojom životnom štýle. Vzhľadom na moje pracovné vyťaženie a veľkú rodinu mi veľmi vyhovovalo on-line štúdium z domu. Priebežne budem určite pokračovať v ďalších čiastkových kurzoch, teším sa na ne a odporúčam ich každému, kto chce urobiť niečo pre svoje zdravie.

MUDr. Lucie Tomíčková

Vo svete výživy a wellness sa pohybujem už viac ako 10 rokov, a keď som sa ocitla doma s deťmi, zatúžila som opäť si splniť svoj sen - stať sa odborníčkou na výživu. Kurz pána Martina Jelínka "Výživový a doplnkový poradca" je jedinečný z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je možnosť študovať online, čo ako matka malých detí veľmi oceňujem, a druhým dôvodom je holistický pohľad na výživu a zdravie. Je to holistický pohľad na prepojenie výživy nielen s fyzickým telom, ale aj s mysľou a emóciami, ktorý som márne hľadala v iných dostupných kurzoch. Ak máte aktívny prístup k sebe a svojmu zdraviu, určite vám kurz odporúčam. Ak sa vám podarí zaradiť poznatky z kurzu do svojho života, je možné, že už nikdy nebudete potrebovať lekára :) Prajem vám zdravý a šťastný život. P.S. Tretím dôvodom, prečo študovať tento kurz, je osobnosť pána Martina Jelínka. Chcel by som mu veľmi pekne poďakovať a popriať mu v živote veľa krásnych vecí.

Ondra a Míša Dobiáškovi

Predstavte si, aké by to bolo mať učiteľa, ktorý osobnostne a profesionálne rastie pozoruhodným tempom už väčšiu časť svojho života, ktorý má vedecký prístup západného sveta ako základňu, nie ako strop, ktorý má odvahu ísť proti prúdu, keď sa prúd uberá nesprávnym smerom, ktorý vás vďaka obdivuhodnej šírke a hĺbke svojich vedomostí dokáže vzdelávať pútavo a v súvislostiach,chápe dôležitosť harmónie tela a mysle pre zdravie človeka, jeho životný štýl je najlepším príkladom jeho vlastného učenia, jeho skutočné výsledky v pomoci ľuďom vám dávajú mnoho dôvodov, aby ste ho pozorne počúvali, ale on sám má viac vo zvyku počúvať ako hovoriť, pokora, úsmev a úcta sú vlastnosti, ktoré sú jeho srdcu najbližšie.Takto by sa dalo pokračovať, ale slová nestačia. Musíte to zažiť. Martin Jelínek je veľmi inšpiratívna osobnosť, ktorá nás - akoby mimochodom - vždy dokáže očariť niečím novým, keď máme tú česť sa s ním opäť stretnúť. Za viac ako 10 rokov, čo sa od neho učíme na rôznych frontoch, a za celú éru našich akademických štúdií, sme nepoznali kantora, ktorý by v človeku lepšie zapálil lásku k poznaniu. je veľmi cenné, že v Českej republike už pribúdajú nasledovníci jeho školy, pretože práve takíto učitelia by mali stáť pri každom, kto chce zmysluplne hovoriť so sebou alebo s inými o tom, ako hospodáriť so svojím zdravím. Vďaka kurzom ATAC sa takáto šanca otvára aj pre vás.

Mgr. Andrea Kroupová

Keď som premýšľala o tom, kde získam kvalitné vedomosti o výžive, bolo pre mňa veľmi dôležité, aby sa názory prednášajúceho zhodovali s mojimi životnými postojmi. Dlho som hľadal a premýšľal, kam sa prihlásiť. Odradila ma aj skutočnosť, že väčšina kurzov trvala veľmi krátko, za čo - podľa môjho názoru - človek nemôže absorbovať dostatok informácií. Až som sa spýtal jedného človeka, na ktorého prednáške som bol, kto je podľa neho najväčšia kapacita - a on mi povedal, že Martin Jelínek... A tak sa to všetko začalo. S Martinom Jelínkom som sa stretol osobne - a som veľmi rád, že som to urobil. Verím, že to nebolo posledné stretnutie. Všetkým by som rada odporučila aj ďalšie kurzy - napríklad Sila myšlienky - pretože nič sa v živote nedeje náhodou :-) Nie náhodou som si vybral štúdium u Martina Jelinka... Vyskúšajte to aj vy, nebudete ľutovať!

Radovan Líška

Na začiatku som sa rozhodovala medzi viacerými kurzami výživového poradcu.Hneď na prvom stretnutí s Mgr. Martin Jelínek, som bol presvedčený, že som sa rozhodol správne. Pán Jelínek ponúka komplexný pohľad na výživu. Páči sa mi, že sa na všetky veci pozerá z nadhľadu a dokáže zhrnúť všetky výhody a nevýhody danej oblasti. Tento kurz bol veľmi obohacujúci a poskytol mi nový pohľad na oblasť výživy. Zároveň mi to dalo príležitosť venovať sa kariére v oblasti výživového poradenstva.

Ing. Irena Kašpárková, PhD.

Absolvovaním kurzu Poradca pre výživu a suplementáciu som získala množstvo podrobných informácií. Páčilo sa mi najmä to, že problematika bola konečne vysvetlená chemicky, čo v mnohých publikáciách, ktoré som čítal, chýbalo. Nakoniec mi niekto vysvetlil, prečo je to tak. V kurze senajde naozaj každý, odborník aj laik. Vďaka dobre navrhnutým testom a metóde myšlienkových máp som si dokázala zapamätať veľa faktov.Budem pokračovať v práci výživového poradcu v telocvični proženy. Myslím, že som sa rozhodla dobre - tento kurz má ohlas a dúfam, že ho budem dobre propagovať na svojej webovej stránke www.fitiren.cz.

Prečítajte si ďalšie ohlasy Naše kurzy študujú záujemcovia z celého sveta

Miesto konania

Adresa konania teoretickej i praktickej výučby:

Bratislava - pripravujeme.

Študujte aj na splátky

Kurz teraz máte možnosť uhradiť v dvoch splátkach bez navýšenia:

 • prvá splátka pred začatím štúdia 316 EUR
 • druhá splátka po dvoch mesiacoch štúdia 270 EUR

Lektor kurzu
Martin Jelínek

Výživový poradca, autor siedmich úspešných kníh. Zakladateľ vzdelávacej spoločnosti ATAC organizujúcej kurzy, ktoré spájajú múdra východných filozofií s poznatkami modernej vedy. Jeho cieľom je odovzdávať celostné poznanie v oblasti výživy a zdravia všetkým skupinám populácie. Vedie kurzy výživového poradenstva, podieľal sa na programe Českej televízie Pod pokličkou, je autorom výukového systému ZOF.

Viete, že...

…náš kurz Poradca pre výživu a suplementáciu je určený nielen pre profesionálov, ale aj pre každého, kto má záujem si rozšíriť obzory poznania v oblasti zdravej výživy?

…filozofiou tohto kurzu je naučiť študentov vnímať stravu komplexným (holistickým) spôsobom. Teda takým, pri ktorom zlučujeme poznatky západnej vedy a východných filozofií?

…súčasťou tohto kurzu je aj komplexná výučba tzv. alternatívnych smerov vo výžive, teda vegetariánstva, makrobiotiky, ájurvédy i tradičnej čínskej medicíny?

…najmladším účastníkom tohto kurzu bolo 15 rokov, najstarším 75 rokov?

…štúdiom tohto kurzu si dopĺňajú vzdelanie v oblasti výživy aj lekári, farmaceuti či študenti odboru nutričnej terapie?

Často sa pýtate

Najčastejšie otázky súvisiace s kurzom.

Učebná osnova kurzu

Prejdite kompletnú učebnú osnovu kurzu.

Certifikát

Každý absolvent kurzu dostane certifikát.

Vložte svoj e-mail a my Vás upozorníme na konanie ďalšieho turnusu tohto kurzu:

Cena vrátane DPH:

586 €

Alebo na dve splátky: 316 EUR a 270 EUR

Termín začatia:

Typ:Dištančný kurz
Rozsah kurzu:6 mesiacov

V cene získate:

1 / 566 študijných hodín pod priamym vedením Martina Jelínka.

2 / Certifikát o absolvovaní kurzu a zložení skúšky.

3 / Prístup k výučbovej aplikácii ZOF.

4 / Živé prednášky a priebežné cvičné testy.

5 / Záverečný test s obhajobou seminárnej práce.

6 / Prístup do Poradne pre študentov.

Prečo zvoliť kurz Martina Jelínka?

 • Komplexný pohľad na problematiku výživy - rovnaký priestor u nás majú západná veda aj princípy východných filozofií.
 • Alternatívne stravovanie - do hĺbky prejdeme vegetariánstvo, vegánstvo, makrobiotiku, základy ajurvédy a tradičnej čínskej medicíny.
 • Certifikátom výučba nekončí - pre absolventov máme pripravené pravidelné školenia a ponuku ďalších kurzov za zvýhodnenú cenu.
 • Pomôžeme vám sa presadiť - razíme zásadu, že absolvent nie je konkurent, ale kolega.
 • Unikátna metóda výučby - používame techniku ​​myšlienkových máp = menej učenia, ľahšie zapamätanie.

Prihláška do kurzu:

Vyplňujte všetky údaje s diakritikou. Údaje slúžia na vystavenie faktúry a certifikátu (ak je súčasťou kurzu).
V prípade otázok si prejdite sekciu najčastejšie dotazy, alebo nás kontaktujte.

Poradca pre výživu a suplementáciu - distančný

       Počet účastníkov:       

Cena vr. DPH: 586 €

Pripravujeme.