Kurzy ATAC

Úvod / Knihy

Půst - cesta k dokonalosti

Půst - cesta k dokonalosti

Pôst je mnohými vyzdvihovaný a ospevovaný predovšetkým vďaka možnostiam, ktoré ponúka. Časť laickej i odbornej verejnosti ale tejto očistnej metóde, ktorá je stará ako civilizácia sama, nemôže prísť na meno. Nech už sú ich dôvody akékoľvek, nikto nemôže poprieť fakt, že dodržiavaním niekoľkých jednoduchých pravidiel, ktoré odlišujú pôst od obyčajnej hladovky, nám pôst prinesie vždy nemálo pozitívnych a zaujímavých možností ovplyvniť vlastné fyzické i mentálne zdravie.

Ak tieto pravidlá poznáme a chceme dodržiavať, nič nám nebráni v ceste k dokonalosti.

Dnešná doba, ktorá je v oblasti zdravého životného štýlu typická záujmom o rôzne očistné kúry a detoxikačné techniky. Ponúka nespočetné množstvo návodov, ako začať s pôstmi. V podstate je jedno, akú dlhú pôstnu dobu zvolíme a či v priebehu tohto doslova kúzelného obdobia budeme piť iba čistú vodu alebo si celý proces uľahčíme konzumáciou čerstvých štiav alebo bylinkových čajov. Princípy pôstu budú fungovať vo všetkých prípadoch. Najťažšie je nájsť dôvod, prečo vôbec pôst realizovať, a následne urobiť prvý krok.

Kniha Pôst - cesta k dokonalosti sa zaoberá primárne dôvodmi, prečo. Sú tu zhrnuté najdôležitejšie argumenty, z ktorých si každý môže slobodne vybrať ten "svoj" a rozhodnúť sa, aký veľký krôčik k vlastnej dokonalosti urobí práve vďaka krátkemu oprosteniu sa od jedla a správnej práci s vlastnou mysľou.

Prečítajte si ukážku z knihy

12 €