Kurzy ATAC

Úvod / Knihy

Mámo, táto, nezabíjejte mě!

Mámo, táto, nezabíjejte mě!

Naučme svoje deti správne sa stravovať.

V dnešnej dobe, keď dochádza k nebývalému rozvoju záujmu o ľudské zdravie a potravinárske firmy sa snažia vyrábať stále atraktívnejšie potraviny v zmysle obsahu rôznych živín rádoby ovplyvňujúce naše zdravie, rastie bohužiaľ aj počet ľudí postihnutých chorobami spôsobenými práve nevhodným stravovaním. Viac a viac ľudí hľadá možnosti, ako svoje zdravie vylepšiť či podporiť kvalitnejšími potravinami, ale napriek tomu sa objavuje stále väčšie množstvo zdravotných problémov.

Čo teda robíme zle?

 • Máme možnosť kupovať biopotraviny.
 • Neustále vychádzajú nové knihy popisujúce úžasné postupy a možnosti, ako svoje zdravie zlepšiť.
 • Vedecké inštitúcie chrlia výsledky klinických štúdií, ktoré preukazujú priamy vplyv stravovania na naše zdravie.
 • Môžeme navštevovať špecializované kliniky, kde nám upraví jedálniček podľa výsledkov merania rôznych telesných parametrov.
 • V každom meste nájdeme wellness centrá, v ktorých si môžeme oddýchnuť a podporiť regeneráciu unaveného tela.
 • Vyrábajú sa stále dokonalejšie a účinnejšie doplnky stravy, ktoré si robia nároky rôznym spôsobom zlepšovať zdravie všetkých užívateľov.

Napriek tomu sa percento ľudí s nadváhou a chronickými chorobami stabilne zvyšuje. Existujú vôbec možnosti, ktoré by boli dostupné a súčasne aj zrozumiteľné pre obyčajného "smrteľníka"?

Prvé reakcie, ktoré sa na knihu "Mama, táto, nezabíjajte ma!" objavili, ukazujú, že všetkých deväť tajomstiev stravovania tu popísaných (a predovšetkým ich forma) sú zrozumiteľné a dobre zapamätateľné dospelým aj deťom.

"Forma príbehu z môjho vlastného života v podobe rozhovorov s mojou dcérou zaujme čitateľov oveľa viac, než suchá prezentácia jednotlivých faktov a poučiek či tabuľkových hodnôt obsahu živín vo všetkom, čo jeme," komentuje svoje dielo autor.

"Musím poďakovať Kristínke za odvahu, ktorú prejavila, keď v knihe zverejnila kus svojho súkromia," dodáva M.Jelínek. "Verím, že jej príklad osloví nielen jej rovesníkmi, ale aj ich rodičov, ktorí za zdravie svojich ratolestí nesú plnú zodpovednosť."

Prečo si prečítať túto knihu?

 1. Zdravie je naším najcennejším majetkom - a je prevažne ovplyvnené tým, čo jeme.
 2. Táto kniha Vám ukáže základné princípy zdravej výživy ľahko pochopiteľnou formou.
 3. Ako kupovať to správne jedlo či ingrediencie? Ako čítať etikety na obaloch? Všetko vysvetlené do najmenších detailov.
 4. Viac ako 100 strán unikátnych a overených faktov, odporúčaní a tipov rozprávaných formou príbehu.
 5. Zrozumiteľné a pochopiteľné pre dospelých aj deti.

Prečítajte si ukážku z knihy

10 €