S rozvojom internetu a všetkých ostatných trendov informačného veku má stále väčší počet ľudí záujem komunikovať so svojim okolím elektronickou cestou. Toto samozrejme postihlo aj oblasť vzdelávania, kde sa doslova roztrhlo vrece s takzvaným infopodnikaním.

Štúdium zo zahraničia

Pretože mám ako lektor povahovo bližšie k „starej“ škole, ktorá preferuje osobný kontakt, snažil som sa tomuto trendu niekoľko rokov odolávať. Nakoniec ale vyhral trh, kde v prvej línii stál rad záujemcov o štúdium ponúkaných kurzov na čele s „Poradcom pre výživu“ žijúcich v zahraničí. Je tak vcelku pochopiteľné, že keď sa k tejto stále rozrastajúcej česky a slovensky hovoriacej väčšine pridali ešte mamičky na materskej s minimom možností v oblasti cestovania na akékoľvek akcie, bolo nutné vyjsť týmto informáciachtivým ústretom.

Prvým rýdzo on-line kurzom bol Poradca pre výživu, kde sme pravidelné každomesačné prednášky nahradili predtočeným videozáznamom. Štúdium sme súčasne vylepšili o priebežné každodenné cvičné testy, aby sa študentom rozšíril potenciál spätných väzieb. Každomesačné testy získali aj elektronickú podobu, obhajoba seminárnej práce elektronickou cestou je už v podstate pomyselnou čerešničkou na torte.

V okamihu spustenia on-line verzie kurzu sa doslova roztrhlo vrece so záujemcami zo zahraničia. Dnes môžeme tvrdiť, že s výnimkou Arktídy a Antarktídy naše kurzy (na čele s kurzom „Poradca pre výživu“) študujú Česi a Slováci na všetkých kontinentoch. Dokladá to aj mapa s vyznačenými krajinami, odkiaľ študujúci pochádza.

Faktom je, že celkový počet zahraničných študentov permanentne rastie, zaujímavá koncentrácia je napríklad na Britských ostrovoch.

Vďaka jednoduchému objednávkovému systému a rýchlym službám v bankovom sektore sa tak každý prakticky z akéhokoľvek civilizovaného kúta tejto planéty môže pustiť do štúdie už doslova pár dní od podania prihlášky.

Kurz Poradca pre výživu, ktorý v oblasti záujmu jasne vedie, preto spúšťame každý mesiac (vždy prvý pondelok v mesiaci). Kvalitatívne zahraničným študujúcim v porovnaní s „domácimi“ nijako chýba, obsah aj forma štúdia sú unifikované pre všetkých.

Vyberte si z našich kurzov

Čo hovoria o štúdiu naši absolventi

Miriam Onyedumbi

Môžem povedať, že kurz "Poradca pre výživu a doplnenie" zachránil môj život. Roky som sa snažil dostať z veľmi ťažkej a agresívnej choroby, veľa som čítal, hľadal, dúfal, skúšal som sa sám a keď som začal strácať nádej, našiel som tento kurz. Som za ňu nesmierne vďačný a vždy ju budem odporúčať ďalej. Dozvedel som sa veľa nových informácií a potvrdilo sa mi, čo som už vedel. Vďaka tomuto kurzu som sa na všetko dokázal pozrieť objektívnejšie, a to mi všetko objasnilo. Veľmi milí a spoľahliví ľudia. Ďakujeme!

Ivana Brablecová

Kurz Poradca pre výživu bol pre mňa veľkým prínosom, je veľmi komplexný, nabitý informáciami a človek sa dozvie veľa nových a zaujímavých vecí.Keď som rozmýšľala, či sa na kurz prihlásiť, prečítala som si recenzie na webovej stránke kurzu Atac a mala som pocit, že by som ho mohla zvládnuť celkom dobre. Musím priznať, že to pre mňa nebolo také jednoduché, ako to niektorí ľudia vykresľujú. Práca s myšlienkovými mapami bola pre mňa úplne nová, časovo náročná, ale zároveň veľmi zaujímavá. Každý deň som sa tešila na to, čo prinesie ďalšia lekcia. Ráno som si nastavil budík o niečo skôr a pred odchodom do práce som si nedočkavo zapol internet a zvedavo som hltal nové informácie. Nakoniec som to zvládol a dnes sa už môžem pochváliť maturitným vysvedčením. Počas šiestich mesiacov tvrdej práce som si na štúdium tak zvykla, že mi už chýba a už teraz premýšľam o niektorých ďalších kurzoch. Jelinek je vo svojom odbore veľkým odborníkom. Vďaka nemu a jeho ochote podeliť sa o svoje vedomosti a praktické skúsenosti máme my ostatní možnosť osobného a profesionálneho rastu. Všetkým, ktorí ešte stále váhajú, či sa do toho pustiť - vrelo odporúčam.

Výživové centrum Prima hubnutí

primahubnuti.cz

Za 8 rokov, počas ktorých sa naplno venujeme výživovému poradenstvu, naši klienti pod naším vedením schudli viac ako 62 000 kg. Keď prijímame do nášho tímu odborníka na výživu, ktorý bude pracovať s klientmi v našom mene, je veľmi dôležité, aby sme si mohli byť istí, že vyberáme dostatočného odborníka so znalosťami a ideálne aj skúsenosťami. V minulosti sme poradcom odporúčali kurzy ATAC, v súčasnosti sú však už podmienkou spolupráce.Okrem cenných poznatkov sa poradcovia dozvedia, ako jednotlivé informácie navzájom súvisia a ako ich vhodne dopĺňať.V kurzoch ATAC Mgr. Jelinekových školení vieme, že ich prístup je nestranný a ako majitelia poradenského centra ich môžeme 100-krát odporučiť.

Ďalšie ohlasy absolventov

Vyberte si z našich kurzov

Späť do sekcie Všetko o štúdiu