Kurzy ATAC

Zahraniční študenti

S rozvojom internetu a všetkých ostatných trendov informačného veku má stále väčší počet ľudí záujem komunikovať so svojim okolím elektronickou cestou. Toto samozrejme postihlo aj oblasť vzdelávania, kde sa doslova roztrhlo vrece s takzvaným infopodnikaním.

Štúdium zo zahraničia

Pretože mám ako lektor povahovo bližšie k „starej“ škole, ktorá preferuje osobný kontakt, snažil som sa tomuto trendu niekoľko rokov odolávať. Nakoniec ale vyhral trh, kde v prvej línii stál rad záujemcov o štúdium ponúkaných kurzov na čele s „Poradcom pre výživu“ žijúcich v zahraničí. Je tak vcelku pochopiteľné, že keď sa k tejto stále rozrastajúcej česky a slovensky hovoriacej väčšine pridali ešte mamičky na materskej s minimom možností v oblasti cestovania na akékoľvek akcie, bolo nutné vyjsť týmto informáciachtivým ústretom.

Prvým rýdzo on-line kurzom bol Poradca pre výživu, kde sme pravidelné každomesačné prednášky nahradili predtočeným videozáznamom. Štúdium sme súčasne vylepšili o priebežné každodenné cvičné testy, aby sa študentom rozšíril potenciál spätných väzieb. Každomesačné testy získali aj elektronickú podobu, obhajoba seminárnej práce elektronickou cestou je už v podstate pomyselnou čerešničkou na torte.

V okamihu spustenia on-line verzie kurzu sa doslova roztrhlo vrece so záujemcami zo zahraničia. Dnes môžeme tvrdiť, že s výnimkou Arktídy a Antarktídy naše kurzy (na čele s kurzom „Poradca pre výživu“) študujú Česi a Slováci na všetkých kontinentoch. Dokladá to aj mapa s vyznačenými krajinami, odkiaľ študujúci pochádza.

Faktom je, že celkový počet zahraničných študentov permanentne rastie, zaujímavá koncentrácia je napríklad na Britských ostrovoch.

Vďaka jednoduchému objednávkovému systému a rýchlym službám v bankovom sektore sa tak každý prakticky z akéhokoľvek civilizovaného kúta tejto planéty môže pustiť do štúdie už doslova pár dní od podania prihlášky.

Kurz Poradca pre výživu, ktorý v oblasti záujmu jasne vedie, preto spúšťame každý mesiac (vždy prvý pondelok v mesiaci). Kvalitatívne zahraničným študujúcim v porovnaní s „domácimi“ nijako chýba, obsah aj forma štúdia sú unifikované pre všetkých.

Čo hovoria o štúdiu naši absolventi

Pavla Brožová

Krátko po narodení mojej tretej dcéry som sa rozhodla absolvovať diaľkový kurz Poradca pre výživu a doplnky výživy. Predtým som pracovala v spoločnosti na chudnutie. Mal som pocit, že v systéme chýba individuálna starostlivosť a pohľad na celého človeka. Mojím prvým vodítkom boli knihy Martina Jelínka o výžive detí, pôste a diéte pri rakovine. Pohľad na zdravie, ktorý prezentoval Martin Jelínek, ma natoľko oslovil, že som ani na chvíľu nezaváhal a zapísal som sa do kurzu. Kurz prekonal moje očakávania vo všetkých parametroch - integrita, odbornosť a predovšetkým prístup samotného lektora. Jednu z najväčších výhod tohto kurzu vidím vo výučbovej hre ZOF, ktorá nám ukazuje všetky možné parametre, ktoré má jedálniček pri tvorbe jednotlivých menu.Verím, že nič podobné v takejto kvalite na českom trhu nenájdete.Po kurze som sa rozhodla postupne absolvovať aj ďalšie kurzy, ktoré kurzyatac.cz ponúka. Myslím, že v našej krajine nemajú konkurenciu.

Bc. Lenka Křehlíková

Kurz Cesta k vysnívanej postave sa mi veľmi páčil. O niekoľko mesiacov si znovu prečítam celú knihu Recovery Hop a na jeseň alebo v zime si urobím ďalší kurz - napríklad Tajomstvá biologického veku alebo Sila myšlienky. Chcela som sa motivovať k zdravšiemu stravovaniu a väčšiemu pohybu, čo sa mi aj podarilo. Keďže mám stále prístup k učebným materiálom, som si istý, že sa budem môcť ďalej motivovať. Som nadšená webovou stránkou, ponukou kurzov, odbornosťou a zrozumiteľnosťou pre laikov, hrou ZOF a testami v jednotlivých dňoch, ktoré mi pomohli osvojiť si základné informácie. Ďakujeme.

Jan Trávníček

Klobúk dole pred pánom Jelínkom za jeho obrovské vedomosti, za jeho triky (nabádal nás k logickým riešeniam / žiadne nadýchané papagájovanie), a čo mi vyrazilo dych, tento veľmi úspešný človek sa ku mne správal priateľsky ako k rovnocennému partnerovi. Kurzy ATAC umožňujú pochopiť prirodzené fungovanie organizmu ako celku (metabolické procesy, vplyv a význam fyzickej aktivity a našich myšlienok, emócií) a zásady stravovania z celého sveta s ohľadom na pohlavie, vek, ročné obdobie, pracovné zaťaženie atď. Ktorý iný kurz vám to ponúkne? Trpela som chronickou únavou a depresiami, nemohla som chodiť do práce, lekári ma nazývali hypochondrom a simulantom. Našťastie som našla online kurzy Atac, vďaka zmenám v stravovaní som získavala čoraz viac energie a dobrej nálady. Mám rôzne certifikáty a akreditácie z Ministerstva zdravotníctva a Ministerstva školstva, ale najprínosnejší pre moju kariéru je certifikát od Mgr. Jelinek. Najviac oceňujem jeho priateľský prístup a skutočnosť, že svojim študentom radí aj po skončení kurzu.