Kurzy ATAC

Zahraniční študenti

S rozvojom internetu a všetkých ostatných trendov informačného veku má stále väčší počet ľudí záujem komunikovať so svojim okolím elektronickou cestou. Toto samozrejme postihlo aj oblasť vzdelávania, kde sa doslova roztrhlo vrece s takzvaným infopodnikaním.

Štúdium zo zahraničia

Pretože mám ako lektor povahovo bližšie k „starej“ škole, ktorá preferuje osobný kontakt, snažil som sa tomuto trendu niekoľko rokov odolávať. Nakoniec ale vyhral trh, kde v prvej línii stál rad záujemcov o štúdium ponúkaných kurzov na čele s „Poradcom pre výživu“ žijúcich v zahraničí. Je tak vcelku pochopiteľné, že keď sa k tejto stále rozrastajúcej česky a slovensky hovoriacej väčšine pridali ešte mamičky na materskej s minimom možností v oblasti cestovania na akékoľvek akcie, bolo nutné vyjsť týmto informáciachtivým ústretom.

Prvým rýdzo on-line kurzom bol Poradca pre výživu, kde sme pravidelné každomesačné prednášky nahradili predtočeným videozáznamom. Štúdium sme súčasne vylepšili o priebežné každodenné cvičné testy, aby sa študentom rozšíril potenciál spätných väzieb. Každomesačné testy získali aj elektronickú podobu, obhajoba seminárnej práce elektronickou cestou je už v podstate pomyselnou čerešničkou na torte.

V okamihu spustenia on-line verzie kurzu sa doslova roztrhlo vrece so záujemcami zo zahraničia. Dnes môžeme tvrdiť, že s výnimkou Arktídy a Antarktídy naše kurzy (na čele s kurzom „Poradca pre výživu“) študujú Česi a Slováci na všetkých kontinentoch. Dokladá to aj mapa s vyznačenými krajinami, odkiaľ študujúci pochádza.

Faktom je, že celkový počet zahraničných študentov permanentne rastie, zaujímavá koncentrácia je napríklad na Britských ostrovoch.

Vďaka jednoduchému objednávkovému systému a rýchlym službám v bankovom sektore sa tak každý prakticky z akéhokoľvek civilizovaného kúta tejto planéty môže pustiť do štúdie už doslova pár dní od podania prihlášky.

Kurz Poradca pre výživu, ktorý v oblasti záujmu jasne vedie, preto spúšťame každý mesiac (vždy prvý pondelok v mesiaci). Kvalitatívne zahraničným študujúcim v porovnaní s „domácimi“ nijako chýba, obsah aj forma štúdia sú unifikované pre všetkých.

Čo hovoria o štúdiu naši absolventi

Jana Schlosserová

O výživu som sa začala zaujímať už pri štúdiu na VŠ, keď som mala nadváhu a začala cvičiť a schudla 10kg a to si držím dodnes. Skúšala som všetko možné a občas to bol pokusomyl. V tom čase som sa nestravovala úplne najlepšie, čo spôsobovalo časté ochorenia, ktoré som riešila liekmi a nie úpravou stravy a celkovo som sa dlhodobo necítila dobre. A keď sa potom u nás otvoril obchodík so zdravou výživou, kde sa občas organizovali aj prednášky o zdraví a výžive, tak som sa niekoľkých zúčastnila a lákalo ma to čoraz viac. To bol začiatok zmien v mojom jedálničku. Potom sa mi narodila dcéra av 7 rokoch jej diagnostikovali Crohnovu chorobu – má jej 5 rokov a zatiaľ žiadna liečba nezabrala. Preto som sa vlani rozhodla pre kurz výživového poradcu. Hľadala som komplexný prístup k výžive a to som u pána Jelínka našla. Nepresadzuje žiadny svoj prístup, ale nazerá na výživu komplexne a odovzdáva to ostatným ľuďom. Samozrejme tam bolo aj veľa odborných vecí a nie všetko som bola schopná na 100% vstrebať. No stále je čo študovať a hľadať čo najoptimálnejšie riešenie. Každý sme originál a každému vyhovuje niečo iné. Nezostáva než praktizovať a vyhodnocovať, preto sa mi páčila aj záverečná seminárna práca, kde sme si mohli odskúšať nadobudnuté vedomosti (a nebolo to úplne jednoduché), ale naozaj pre mňa veľmi prínosné. Veľmi ďakujem za tento kurz, ktorý mi obohatil doteraz nadobudnuté informácie a vrelo odporúčam ostatným, ktorí nepozerajú veci len z jedného uhla pohľadu. Ďakujem pán Jelínk, že som mala tú česť u Vás študovať.

Ing. Jitka Jedličková

Zdvorilo ďakujem za možnosť vzdelávať sa od Mgr. Martina Jelínka, štúdium pre mňa bolo veľmi prínosné. Pre mňa, pretože som veľmi pracovne vyťažená, bola najväčšia výhoda onlinového štúdia. Lekcie sú prepracované, usporiadané a kladne hodnotím výukovú hru ZOF a myšlienkové mapy, vďaka ktorým som si lepšie lekcia zapamätala. Počas tohto štúdia som si uvedomila, že všetko záleží aj na psychike človeka a vďaka tomu som sa rozhodla študovať ďalší kurz a tým je "Sila myšlienky". Ešte raz veľmi ďakujem za možnosť vášho štúdia a teším sa na ďalšie kurzy, ktoré pripravujete.

Dominika Hostinská

O výžive som už pred kurzom mala veľa informácií a aktívne som sa danej téme venovala. Avšak kurz Výživy a suplementácie mi ukázal, že je stále kde sa zdokonaľovať a že budú vždy informácie, ktoré ešte nepoznáme. Myslím si, že toto platí v každom odbore a vo výžive potom dvojnásobne. Jedným slovom bol pre mňa kurz skvelý. Pokiaľ hľadáte kurz, z ktorého si chcete skutočne niečo odniesť a naučiť sa, tak tu ste správne. Na kurze sa mi najviac páčil jeho celostný pohľad na výživu a zdravie. Nič nekritizuje. Nič nevyzdvihuje. Predkladá objektívne fakty a na výživu poukazuje z rôznych uhlov pohľadov a výživových smerov. Do toho všetkého je celý kurz pretkaný skutočnou praxou zostavovaním jedálnych lístkov vo výučbovej aplikácii ZOF, ktorá vás skvele pripraví na následnú prácu s reálnymi klientmi. Ak by som sa mohla rozhodovať znova, neváhala by som a vybrala by som znova tento kurz. Ďakujem za skvelú skúsenosť a množstvo nových informácií. Verím, že ich už čoskoro uplatním vo svojej praxi.