Kurzy ATAC

Zahraniční študenti

S rozvojom internetu a všetkých ostatných trendov informačného veku má stále väčší počet ľudí záujem komunikovať so svojim okolím elektronickou cestou. Toto samozrejme postihlo aj oblasť vzdelávania, kde sa doslova roztrhlo vrece s takzvaným infopodnikaním.

Štúdium zo zahraničia

Pretože mám ako lektor povahovo bližšie k „starej“ škole, ktorá preferuje osobný kontakt, snažil som sa tomuto trendu niekoľko rokov odolávať. Nakoniec ale vyhral trh, kde v prvej línii stál rad záujemcov o štúdium ponúkaných kurzov na čele s „Poradcom pre výživu“ žijúcich v zahraničí. Je tak vcelku pochopiteľné, že keď sa k tejto stále rozrastajúcej česky a slovensky hovoriacej väčšine pridali ešte mamičky na materskej s minimom možností v oblasti cestovania na akékoľvek akcie, bolo nutné vyjsť týmto informáciachtivým ústretom.

Prvým rýdzo on-line kurzom bol Poradca pre výživu, kde sme pravidelné každomesačné prednášky nahradili predtočeným videozáznamom. Štúdium sme súčasne vylepšili o priebežné každodenné cvičné testy, aby sa študentom rozšíril potenciál spätných väzieb. Každomesačné testy získali aj elektronickú podobu, obhajoba seminárnej práce elektronickou cestou je už v podstate pomyselnou čerešničkou na torte.

V okamihu spustenia on-line verzie kurzu sa doslova roztrhlo vrece so záujemcami zo zahraničia. Dnes môžeme tvrdiť, že s výnimkou Arktídy a Antarktídy naše kurzy (na čele s kurzom „Poradca pre výživu“) študujú Česi a Slováci na všetkých kontinentoch. Dokladá to aj mapa s vyznačenými krajinami, odkiaľ študujúci pochádza.

Faktom je, že celkový počet zahraničných študentov permanentne rastie, zaujímavá koncentrácia je napríklad na Britských ostrovoch.

Vďaka jednoduchému objednávkovému systému a rýchlym službám v bankovom sektore sa tak každý prakticky z akéhokoľvek civilizovaného kúta tejto planéty môže pustiť do štúdie už doslova pár dní od podania prihlášky.

Kurz Poradca pre výživu, ktorý v oblasti záujmu jasne vedie, preto spúšťame každý mesiac (vždy prvý pondelok v mesiaci). Kvalitatívne zahraničným študujúcim v porovnaní s „domácimi“ nijako chýba, obsah aj forma štúdia sú unifikované pre všetkých.

Čo hovoria o štúdiu naši absolventi

Iva Vaňková

Kurz Poradca pre výživu a suplementáciu ďaleko predčil moje očakávania. Napriek tomu, že s informáciami o výžive už nejaký čas pracujem, dozvedela som sa veľa nového, mohla som sa na problematiku pozrieť z rôznych uhlov, prepojila znalosti a upevnila základy. Obrovskú výhodu kurzu vidím v jeho komplexnosti, nezaujatosti a hĺbke informácií, ktoré sú ale podané ľudsky a zrozumiteľne. Takže som sa na otvorenie nových lekcií každý deň tešila. Koncept kurzu je skvele premyslený a je vidieť, že pánovi Jelínkovi nejde len o odovzdaní informácií, ale hlavne o ich pochopení a využití v praxi.

Zuzana Marková

Už keď som hľadal kurz o výžive online, zaujal ma kurz Výživa a suplementácia od spoločnosti ATAC so širokou škálou tém vrátane "alternatívnych" pohľadov na výživu. Od prvej hodiny som vedela, že som si vybrala dobre, a každý deň som sa tešila na to, čo nové sa naučím. Aj keď boli študijné témy odborné, učili sa prirodzeným spôsobom. Veľmi som ocenila aj osobné premyslené príspevky Mgr. Martina Jelínka v oblasti výživy, individuálneho a holistického pohľadu na človeka, ako aj jeho ochotu komunikovať so študentmi a absolventmi kurzu s cieľom ďalej rozvíjať naše poznatky. Aj keď sa mi nechcelo učiť na priebežné testy:-), veľmi som to ocenila pri príprave na záverečný test. Ešte raz vám ďakujem za túto zaujímavú a intenzívnu etapu môjho života.

Bc. Zuzana Hajduková, DiS.

Sú to už dva roky, čo som absolvovala kurz Výživový poradca a sumplementacipod vedením Mgr. Martin Jelínek. A aj po týchto dvoch rokoch môžem so stopercentnou istotou povedať, že to neľutujem a nikdy ľutovať nebudem, pretože zdravý životný štýl sa stal súčasťou môjho každodenného života. Počas polročného kurzu v rozsahu 410 hodín som získal veľa informácií, ktoré ma posunuli vpred. Spojil som zdravý životný štýl so športom, ktorému sa naplno venujem. Na kurze Poradca pre výživu a fitness som sa dozvedela veľa cenných informácií, ktoré som zaviedla do praxe, stále ich využívam a budem ich využívať aj naďalej. Chcem sa v tomto smere ďalej vzdelávať, preto postupne navštevujem ďalšie kurzy pod vedením Martina Jelínka. Páči sa mi, ako vedie kurzy - vždy vytvára atmosféru pokoja. Obdivujem jeho vyrovnanosť a prirodzenú inteligenciu s citom viesť prednášky. Vždy, keď sa naňho obrátim s otázkami, a vždy dostanem vyčerpávajúcu odpoveď bezchybne :-). Kurzy podvodu Mgr. Martin Jelinek Môžem len odporučiť. Nielenže sa budete cítiť dobre v uvoľnenej atmosfére, ale získate toľko komplexných informácií, že budete chcieť siahnuť po ďalších. Ďakujem, Martin, úprimne :-)