Kurzy ATAC

Úspešnosť absolventov

Úspešnosť absolventov

Kurzy, ktoré organizujem, sú určené bežnej verejnosti. Pretože som človek, ktorý je „postihnutý klasickým vzdelaním“, viem, že nie každý je ochotný orientovať svoju myseľ na prísun nových informácií a podstupovať tak stres z nepoznaného procesom vzdelávania. Jednoducho nie každý chce študovať a učiť sa novým veciam, najčastejšie za tým stojí strach a zlé skúsenosti z minulosti.

Môj prvotný zámer bol poskytovať vzdelávanie profesionálom – teda poradcom vo výžive, obchodníkom s potravinami, športovcom a ich trénerom. Čoskoro sa však ukázalo, že o kurzy majú záujem predovšetkým „normálni“ ľudia. Teda takí, ktorí študujú preto, aby zlepšili kvalitu svojho života bez toho, aby sa v tejto oblasti profesionálne sebarealizovali.

Hodnotiť teda úspešnosť absolventov je potrebné trochu z iného merítka, než profesijného. V tomto smere je možné hľadať logické vzťahy a súvislosti:

Je napríklad jasné, že do kurzov sa hlásia ľudia, ktorí chcú študovať. Teda chcú niečo vo svojom živote zmeniť a posunúť sa vo vývoji ďalej. Väčšina kurzov v našej ponuke má trvanie jeden mesiac, najdlhší pol roka.

Je zaujímavé sledovať, ako sa v priebehu štúdia väčšine jeho účastníkom menia preferencie. Najviac v oblasti nákupných zvyklostí, príprave nových receptov a vzťahu k konzumácii potravín.

Ďalšou zaujímavosťou z hľadiska „úspešnosti“ štúdia je prirodzená a neplánovaná redukcia hmotnosti tých, ktorí majú čo chudnúť. Fígel spočíva v tom, že v priebehu štúdia automaticky mení stravovacie preferencie v duchu toho, čo sa v kurzoch učíme. Bez toho, aby mali v úmysle chudnúť a skúšať rôzne dietetické systémy (ktoré mimochodom sú predmetom štúdia), priebežným zaraďovaním jednoduchých pravidiel v stravovaní zistí, že na konci štúdia sú bohatší o veľa informácií a súčasne „chudobnejší“ o pár nepotrebných kilogramov.

O úspechu a význame štúdia má význam hovoriť aj v súvislosti s tým, ako ovplyvňujeme svoje okolie. Reč je stále o tej väčšine študentov, ktorí majú úplne iné životné poslanie ako profesijné poradenstvo v oblasti výživy. Zmenou svojich návykov ale ovplyvňujú aj svoje okolie – rodinu, priateľov, známych... Väčšina z nich toto robí nevedome. Nie nadarmo existuje príslovie „Príklady tiahnu“.

V tomto poňatí je teda možné tvrdiť, že úspešnosť absolventov našich kurzov sa primárne odohráva na poli vlastných vnútorných zmien, cez ktoré potom ovplyvňujú aj svoje okolie.

Hovoriť o úspešnosti našich absolventov v profesijnej poradenskej praxi je relatívne. Pokiaľ sa už niekto rozhodne k tomu, že sa bude poradenstvom vo výžive živiť, je jeho úspešnosť otázkou hneď niekoľkých faktorov:

Okrem toho, že je potrebné mať kvalitný podnikateľský plán, obchodného ducha a nebáť sa ísť do rizika, je rozhodujúcim faktorom pre úspech systém práce s klientom a umenie uspokojiť jeho požiadavky.

Odbornosť stojí v rámci tohto podnikania tak trochu bokom. Nie že by nebola dôležitá, práve naopak. V konkurenčnom prostredí trhu ale vyhráva predovšetkým marketingová zdatnosť (ktorou súčasťou je našťastie aj spomínaná odbornosť). Ako veľmi sú absolventi kurzov úspešní, je možné priebežne sledovať na www.kurzyatac.sk/absolventi.

Čo hovoria o štúdiu naši absolventi

Bc. Vojtěch Meier

Rozhodol som sa absolvovať kurz Poradca pre výživu a doplnky výživy z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom bolo, že dnešný trh v oblasti výživy a výživového poradenstva je zmätený množstvom niekedy irelevantných informácií a výživoví poradcovia sa rodia ako na bežiacom páse. Z tohto dôvodu som chcel informácie roztriediť a porovnať, aby som mohol pochopiť súvislosti a spojiť si ich. Druhou vecou bolo účelne integrovať moje existujúce služby s mojimi vedomosťami o výžive a zdravom životnom štýle. Kurz absolútne splnil moje očakávania, hoci štúdium bolo dosť náročné. Tento krok bol nakoniec správny. Túto štúdiu odporúčam potenciálnym záujemcom.

Ing. Dana Balcarová

Prihlásenie sa na kurz Poradca pre výživu a suplementáciu bolo rozhodnutie, ktoré nikdy neoľutujem, a stále sa chvejem, keď si na ten deň spomeniem. Bolo to pre mňa rozhodujúce: vyrástol som! Doslova som hltal každú jednu prednášku a postupne som začal chápať, ako naše telo funguje, čo môžeme ovládať a akí sme často slepí. To je presne to, čo som potreboval: pochopiť!!!Posunulo ma to oveľa ďalej. Som rada, že môžem pomôcť najmä svojim blízkym a vlastne každému, aby si nastavil stravu podľa svojich predstáv a toho, čo chce dosiahnuť. Teší ma, že sa môžem podeliť o svoje novozískané vedomosti, aj keď moja profesia je úplne iná a zatiaľ sa nemôžem naplno venovať výžive.Ďakujem veľmi pekne za zrozumiteľný a komplexný úvod do tejto témy. Zmenilo to náš život k lepšiemu.

Zbyněk Harabiš

Ako bývalý vrcholový športovec som sa o výživu zaujímal už pred revolučnými rokmi, a tak som mohol sledovať prekvapivé názory na zdravú výživu, ktoré sa v dlhodobom horizonte niekoľkokrát prehodnotili - dobrým príkladom sú mliečne výrobky :)Vzhľadom na klesajúcu kvalitu potravín v dôsledku cenovej konkurencie a tiež kvôli rastúcemu počtu moderných civilizačných ochorení sa v posledných rokoch enormne zdvihla vlna záujmu o zdravú výživu. Lobovanie potravinárskych a farmaceutických spoločností zvrátilo triezvy pohľad na správne nakupovanie potravín. Reklama je naozaj mocná čarodejnica... Navyše dennodenné články na internete venované chudnutiu a výžive uvrhnú človeka, ktorý sa snaží nájsť pravdu, do úplného chaosu.Preto som si vybrala diaľkové štúdium Mgr. Martin Jelínek, ktorý ma zaujal svojou športovou minulosťou aj komplexným prístupom k výžive. Po počiatočných hodinách mojej nedôvery voči všetkému všeobecne sa môj názor na kurz zmenil a povestný zlom pravdepodobne nakoniec nastal na konci kurzu, keď si ako puzzle poskladáte kompletný obraz. Je to však len odrazový mostík k ďalším vedomostiam, ktoré si musíte zdokonaliť ďalším podrobným štúdiom a komunikáciou s klientmi, ak sa chcete venovať poradenstvu.Pre tých, ktorí sú stále nedôverčiví, odporúčam prečítať si stránky o unikátnom dvojmesačnom pokuse o vytvarovanie a nárast svalovej hmoty podľa mgr. Jelínkajen na vegánskej strave! - www.vysnenapostava.cz. Mal som pochybnosti, ale čuduj sa svete, funguje to :-)