Úspešnosť absolventov

Kurzy, ktoré organizujem, sú určené bežnej verejnosti. Pretože som človek, ktorý je „postihnutý klasickým vzdelaním“, viem, že nie každý je ochotný orientovať svoju myseľ na prísun nových informácií a podstupovať tak stres z nepoznaného procesom vzdelávania. Jednoducho nie každý chce študovať a učiť sa novým veciam, najčastejšie za tým stojí strach a zlé skúsenosti z minulosti.

Môj prvotný zámer bol poskytovať vzdelávanie profesionálom – teda poradcom vo výžive, obchodníkom s potravinami, športovcom a ich trénerom. Čoskoro sa však ukázalo, že o kurzy majú záujem predovšetkým „normálni“ ľudia. Teda takí, ktorí študujú preto, aby zlepšili kvalitu svojho života bez toho, aby sa v tejto oblasti profesionálne sebarealizovali.

Hodnotiť teda úspešnosť absolventov je potrebné trochu z iného merítka, než profesijného. V tomto smere je možné hľadať logické vzťahy a súvislosti:

Je napríklad jasné, že do kurzov sa hlásia ľudia, ktorí chcú študovať. Teda chcú niečo vo svojom živote zmeniť a posunúť sa vo vývoji ďalej. Väčšina kurzov v našej ponuke má trvanie jeden mesiac, najdlhší pol roka.

Je zaujímavé sledovať, ako sa v priebehu štúdia väčšine jeho účastníkom menia preferencie. Najviac v oblasti nákupných zvyklostí, príprave nových receptov a vzťahu k konzumácii potravín.

Ďalšou zaujímavosťou z hľadiska „úspešnosti“ štúdia je prirodzená a neplánovaná redukcia hmotnosti tých, ktorí majú čo chudnúť. Fígel spočíva v tom, že v priebehu štúdia automaticky mení stravovacie preferencie v duchu toho, čo sa v kurzoch učíme. Bez toho, aby mali v úmysle chudnúť a skúšať rôzne dietetické systémy (ktoré mimochodom sú predmetom štúdia), priebežným zaraďovaním jednoduchých pravidiel v stravovaní zistí, že na konci štúdia sú bohatší o veľa informácií a súčasne „chudobnejší“ o pár nepotrebných kilogramov.

O úspechu a význame štúdia má význam hovoriť aj v súvislosti s tým, ako ovplyvňujeme svoje okolie. Reč je stále o tej väčšine študentov, ktorí majú úplne iné životné poslanie ako profesijné poradenstvo v oblasti výživy. Zmenou svojich návykov ale ovplyvňujú aj svoje okolie – rodinu, priateľov, známych... Väčšina z nich toto robí nevedome. Nie nadarmo existuje príslovie „Príklady tiahnu“.

V tomto poňatí je teda možné tvrdiť, že úspešnosť absolventov našich kurzov sa primárne odohráva na poli vlastných vnútorných zmien, cez ktoré potom ovplyvňujú aj svoje okolie.

Hovoriť o úspešnosti našich absolventov v profesijnej poradenskej praxi je relatívne. Pokiaľ sa už niekto rozhodne k tomu, že sa bude poradenstvom vo výžive živiť, je jeho úspešnosť otázkou hneď niekoľkých faktorov:

Okrem toho, že je potrebné mať kvalitný podnikateľský plán, obchodného ducha a nebáť sa ísť do rizika, je rozhodujúcim faktorom pre úspech systém práce s klientom a umenie uspokojiť jeho požiadavky.

Odbornosť stojí v rámci tohto podnikania tak trochu bokom. Nie že by nebola dôležitá, práve naopak. V konkurenčnom prostredí trhu ale vyhráva predovšetkým marketingová zdatnosť (ktorou súčasťou je našťastie aj spomínaná odbornosť). Ako veľmi sú absolventi kurzov úspešní, je možné priebežne sledovať na www.kurzyatac.sk/absolventi.

Vyberte si z našich kurzov

Čo hovoria o štúdiu naši absolventi

Lucie Klusová

Nemal som ani potuchy o tom, čo je to diaľkové štúdium. Ale to, čo sa stalo, prekonalo všetky moje očakávania. Spočiatku som si myslel, že to nezvládnem, každý deň robiť myšlienkové mapy, každý mesiac písať test, ale časom som si na to zvykol a učenie sa stalo súčasťou každého dňa. Keďže lekcie sú podané tak, aby im porozumel každý, bolo pre mňa potešením naučiť sa každý deň niečo nové. Mnohé z nových informácií som okamžite začal používať vo svojej práci, takže mi zostali v pamäti, a čo je najdôležitejšie, okamžite som si všetko overil v praxi a videl, čo a ako funguje. Tešil som sa na každé mesačné stretnutie a bolo pre mňa veľkým prínosom. Vždy sa tu zišla skvelá skupina ľudí a formát, v akom sa mesačné stretnutia konali, mi dokonale vyhovoval. Žiadne zbytočné informácie, všetko bolo jasné a zrozumiteľné.Prístup pána Jelínka ma absolútne nadchol, ešte nikdy som sa nestretla s človekom, ktorý by o svojom odbore vedel toľko a dokázal to takýmto spôsobom prezentovať ostatným. Veľmi sa mi páčilo, že chce pomáhať iným a neskrýva žiadne informácie ani know-how, ale naozaj mu záleží na tom, aby sa ľudia o seba lepšie starali a mali sa radi.Navyše sme sa v rodine začali lepšie stravovať a ja som počas kurzu schudla 4 kg bez toho, aby som sa o to snažila. Len zmenou stravy :-)

Bc. Shanti Šimková

Kurz Poradca pre výživu a suplementáciu je ďalším z mnohých míľnikov na ceste samostatne sa rozvíjajúceho jedinca, ktorý sa zaujíma o to, čo pridáva do svojho tela. Vegetariánkou som už 17 rokov, o zdravú výživu sa zaujímam už dlho a okrem niekoľkých oblastí štúdia (pre mňa nie veľmi zaujímavých - ale kto sa má zavďačiť všetkým) som sa dozvedela veľa užitočných informácií. Keďže ľudia skôr dajú na rady certifikovaného odborníka ako človeka s "iba" 17-ročnou praxou, vďaka tomuto kurzu môžem do ľudí okolo seba profesionálne "rýpať" :). A to s vyhliadkou na ďalšie tematické kurzy....

Dagmar Sedlářová

Kurzy Mgr. Kurzy Martina Jelínka sú absolútne jasné, stručné a komplexné. Úlohy, ktoré musíte splniť, vás naučia premýšľať o osobe, pre ktorú zostavujete jedálny lístok, komplexne a z viacerých strán. Nie len slepo počítať kalórie. Tieto kurzy mi veľmi pomohli, posunuli ma vpred a dali mi zmysel.

Ďalšie ohlasy absolventov

Vyberte si z našich kurzov

Späť do sekcie Všetko o štúdiu