Rekvalifikačný kurz Poradca pre výživu

Prakticky jediný dôvod, prečo sme podstúpili martýrium s cieľom získať akreditáciu k rekvalifikačnému kurzu Poradca pre výživu spočíval vo fakte, že nás záujemcovia o túto formu štúdia neustále bombardovali s otázkami a žiadosťami. Po niekoľkých rokoch „starostlivého odolávania“ sme nakoniec hlasu trhu podľahli a vyšli v ústrety všetkým, ktorí majú svoje dôvody, prečo potrebujú k profesijnému životu „guľatú pečiatku“.

Koncepcia Ministerstva školstva má v oblasti vzdelávania jasne definované pravidlá, kde nie všetky sa nám bezvýhradne páčia. Našou filozofiou bolo vždy poskytovať celostný pohľad na výživu, navyše postavený na forme štúdia bez zbytočného stresu . Toto neznamená, že by sme neboli prísni a nepožadovali dodržiavanie nami definovaného študijného poriadku a vykazovania študijných výsledkov. Práve naopak. Chceme, aby naši absolventi od nás odchádzali s vedomím, že skutočne zaslúžene vedia. Ako človek, ktorý bol nútený prejsť systémom klasického štúdia od základnej až po vysokú školu s dominantnou orientáciou na prácu s ľavou mozgovou hemisférou a nevyhnutnými dávkami stresu zo skúšania, pri ktorom si učitelia a profesori kŕmili ego všemožnými spôsobmi, dodnes neznášam tento konvenčný spôsob štúdia. Ostatne to bol jeden z dôvodov, prečo som založil vzdelávaciu spoločnosť, kde princípy kráča tak trochu inou cestou.

Oblasť vzdelávania riadená ministerskými pravidlami ale má svoje opodstatnenie. Sú definované normy kvality, ktoré zodpovedajú moderným štandardom výučby. A prevažná väčšina dnešnej spoločnosti, ktorá je týmto systémom školstva „odkojená“, po nich aj túži.

Rekvalifikačný kurz Poradca pre výživu, ktorý rozšíril našu ponuku, je postavený na všetkých pravidlách, ktoré sú konvenčným systémom vzdelávania vyžadované:

 1. Obsahuje kľúčové informácie vedúce k tomu, aby každý absolvent bol schopný sa orientovať v problematike výživy na úrovni výberu i kvality potravín, doplnkov stravy, fungovania metabolizmu a mnohých ďalších aspektov súvisiacich so stravou.
 2. Svojím rozsahom (hodinovými dotáciami) spĺňa podmienky, ktoré MŠ SR pre túto formu vzdelávania vyžaduje.
 3. Z dôvodu prítomnosti niekoľkých lektorov, kde každý prednáša svoju špecifickú tému, získajú účastníci kurzu rôzne uhly pohľadu na problematiku výživy a zdravia.
 4. Kurz je rekvalifikačný, môže byť preto hradený z prostriedkov Úradu práce.
 5. Jeho absolventi získajú certifikát s pečiatkou MŠ SR, ktorá je v praxi vnímaná ako určitý symbol kvality.

Náš najrozsiahlejší kurz „Poradca pre výživu a suplementáciu“ v dištančnej aj on-line forme tak získal nového „bratríčka“. Jeho náplň a rozsah je podstatne kratšia, než sa pýšia ostatné dva „neakreditované“, na jeho konci po zložení skúšok ale získate certifikát s akreditáciou MŠ SR. Navyše sa jedná o rekvalifikačný kurz, čo prináša možnosť vzdelávania aj ľuďom hľadajúcim nové pracovné uplatnenie. Je riadený pravidlami Ministerstva školstva, medzi ktoré patrí napríklad požiadavka maturity každého účastníka, dosiahnutie 18 rokov veku či povinnosť zložiť skúšky pred skúšobnou komisiou.

Zo strany záujemcov o štúdium je najčastejšie kladená otázka, pre koho je vhodný časovo kratší rekvalifikačný kurz a komu sa bude viac hodiť polročné štúdium:

Rekvalifikačný kurz - Poradca pre výživu (akreditácia MŠ SR) je vhodný…

 • Pre toho, kto štartuje novú profesijnú dráhu – kurz je rekvalifikačný a môže byť hradený z prostriedkov Úradu práce.
 • Pre toho, kto už u nás absolvoval štúdium Poradca bez akreditácie, a potrebuje ešte „pečiatku od ministerstva školstva“. Pre týchto študentov máme rekvalifikačný kurz za zvýhodnenú cenu.
 • Pre toho, kto chce vyštudovať kurz výživového poradenstva pod vedením špičiek v odbore - Mgr. Martina jelinka, Ing. Martina Škábu a MUDr. Pavla Dvorského.

Poradca pre výživu (dištančné a on-line štúdium bez akreditácie MŠ SR) je vhodný…

 • Pre toho, kto už nejaký akreditovaný kurz výživového poradenstva absolvoval a chce si rozšíriť znalosti o holistický pohľad na stravovanie v najkomplexnejšom kurze výživového poradenstva v Česku (6 mesiacov štúdia).
 • Pre toho, kto „nepotrebuje pečiatku“, ale chce sa dozvedieť pre svoju potrebu (alebo pre potrebu svojich blízkych) čo najviac z problematiky zdravej výživy.
 • Pre toho, kto pracuje v odbore, v ktorom je dobré o zdravej výžive poznať čo najviac - diétne sestry, fyzioterapeuti, lekári, športoví inštruktori, tréneri...

Prečítajte si viac o rekvalifikačnom kurze .

Mgr. Martin Jelínek

Vyberte si z našich kurzov

Čo hovoria o štúdiu naši absolventi

Vladimíra Vavroušková

www.vladivavrouskova.com

Dobrý deň, už nejaký čas sa zaoberám. Dostala som sa k nemu cez osobnostný rozvoj a keď sa ku mne dostali knihy od Luisy Hay, páčil sa mi tento pohľad na chorobu z psychosomatickej stránky. Postupne som sa na choroby začala pozerať inak, a keď mi niekto spomenul, že má nejakú chorobu, hneď som sa zamyslela, čo za tým je.Na úplnom začiatku mojej cesty za zdravím však bola cukrovka, ktorú som mala asi 5 rokov. Postupne som sa jej zbavila a vďaka môjmu prístupu k výžive sa mi vrátila do života. Minulý rok som sa však rozhodol zmeniť svoj jedálniček. Zo dňa na deň som prešiel z "masaritánstva" na surový 4till a do septembra toho roku boli moje hodnoty v poriadku. Vďaka zmene životného štýlu sa mi podarilo odstrániť aj iné ochorenia (napr. candida).Preto som sa rozhodla pomôcť ostatným, ktorí majú toto ochorenie - cukrovku "dva" - pochopiť. Bál som sa však, že by som mohol ublížiť ľuďom, a tak som najprv absolvoval kurz u Mgr. Martin Jelínkakurz Výživa pri cukrovke. Úprimne povedané, zapísal som si jeho liečbu slovo po slove do svojho zápisníka. Potom som pochopila, že ak chcem pomáhať ďalej a bezpečne, musím sa ešte viac vzdelávať.Po dlhom hľadaní na internete som dospela k záveru, že budem pokračovať v štúdiu u M. Jelinek. Som veľmi rada, že som sa tak rozhodla,pretože kurz splnil to, čo som od neho očakávala. Pochopila som, ako funguje telo, keď niečo zjeme, čo je pre diabetikov veľmi dôležité. Pochopila som tiež, že aj keď mne radikálna zmena bez mäsa, živočíšnych produktov, len s ovocím a zeleninou pomohla, u iných to nemusí fungovať. Naučila som sa rešpektovať ostatných v tom, čo jedia.Počas šiestich mesiacov som tiež uznala, že doplnky výživy sú tiež veľmi dôležité. Získal som v nich dôveru, ktorá mi pred nástupom do kurzu chýbala. Som tiež rád, že som sa dozvedel o somatotypoch vo výžive. Takéto informácie som nikde na internete nenašiel. Páčil sa mi aj pohľad na ajurvédu a TČM, hoci teraz nie som rozhodnutá, ktorým smerom sa vydám.Z technického hľadiska sa mi kurz tiež páčil. Na kurze som sa naučil pracovať s myšlienkovými mapami, čo mi pomohlo lepšie si zapamätať učivo. Najviac ma však zaujala možnosť vytvárať agendy prostredníctvom hry ZOF. Veľmi sa mi to páči. Na internete som našiel podobné aplikácie, ale nikto nemá "ZOF". Je jednoduchý, prehľadný a ľahko sa s ním pracuje. K dispozícii je aj online výučbový kurz, v ktorom Martin Jelínek trpezlivo odpovedá na otázky študentov. Teším sa na ďalšie kurzy Martina Jelínka.Ďakujem za možnosť absolvovať kurz online, keďže žijem mimo Českej republiky, a za odovzdanie jeho skúseností. Kurz môžem odporučiť, pretože som s ním bol veľmi spokojný.

Veronika Krčmová

Priebeh výučby Mgr. Jelinekov kurz "Poradca pre výživu a doplnky výživy" je presne to, čo som hľadal. Páčila sa mi online forma štúdia a vytváranie myšlienkových máp, ktoré ma nútili pozerať sa na materiál každý deň, a najmä jeho komplexný pohľad na človeka. Prístup pána Jelínka a ostatných účastníkov kurzu je úplne úžasný, vrelo ho odporúčam všetkým.

Mgr. Romana Poláchová

V minulosti som sa nikdy nevenovala zdravej výžive. Až náš hektický život, v ktorom sa snažíme rozdeliť čas medzi stresujúcu prácu a starostlivosť o rodinu, ma prinútil na chvíľu sa zastaviť, poobzerať sa okolo seba a zamyslieť sa nad tým, či všetky tie nevoľnosti, priberanie, ekzémy a rôzne pomaly prichádzajúce ochorenia nemôžu byť čiastočne spôsobené tým, čo jeme. Postupne som začal objavovať význam celostnej medicíny a holistického prístupu k zdraviu a životu. Začal som teda hľadať kurz, ktorý by mi pomohol pochopiť súvislosti a prepojenia, ako to, čo v tele funguje a nefunguje, princíp príčiny a následku. A presne to som zistil na kurze pána Jelínka - spočiatku je tu príval informácií a hlava akoby ich nevstrebávala. Prvé úlohy v rámci vzdelávacej hry zaberú celý večer. Ale pomaly, postupne, s každým ďalším jedlom, sa veci začnú ukladať na svoje miesto. A začnete nachádzať odpovede na svoje vlastné otázky. A tam, kde nevie odpoveď, dostane ju veľmi ľudskou formou od pána Jelínka.Kurz vedený pánom Jelínkom je veľmi dobre pripravený, nabitý užitočnými informáciami, žiaci sú vedení k tomu, aby si sami vyskúšali tvorbu rôznych menu a pochopili súvislosti. Prednášky pána Jelínka sú na veľmi vysokej vedomostnej úrovni a zároveň majú veľmi príjemnú atmosféru; jeho prístup je stále priateľský a ľudský, pričom je vysoko profesionálny. Chcela by som mu poďakovať nielen za všetky vedomosti, ktoré som si z kurzu mohla odniesť, ale aj za obrovskú dávku odvahy a energie, ktorú som tu mohla načerpať a ktorá ma posunula v živote ďalej a oveľa iným smerom :-)

Ďalšie ohlasy absolventov

Vyberte si z našich kurzov

Späť do sekcie Všetko o štúdiu